Genital Estetik

'Genital estetik' ameliyat ve uygulamaları, kadınlarda genital bölgeye yapılan her türlü kozmetik uygulamalar 'Kozmetik Jinekoloji' alanında yer alır. Kadın hastalıkları ve Doğum uzmanlığı içinde yer alan çok çok özel bir daldır. 

Oldukça spesifik bir çalışma alanı olduğu için ülkemizde ve tüm dünyada jinekolog hekimlerin pek azı bu konuda yeterli bilgi ve deneyime sahiptir.    

Genital estetik ameliyat ve uygulamaları nelerdir?
► Labioplasti (İç ve dış dudak estetiği) 
► Klitoris Üzeri Katlantıları Düzeltme Operasyonları (Klitoral hudoplasti)
► Ameliyatla Vajina Daraltma (Vajinoplasti)
► Genital bölge beyazlatma (Lazerle genital renk açma)
► G noktası Büyütme (G spot augmentasyon)
► Lazerle Vajina Yenileme, Sıkılaştırma (Lazer vajinal rejuvenasyon)
► Lazerle Dış Genitalya Sıkılaştırma (Lazerle genital bölge sıkılaştırma)
► Radyofrekans ile vajina ve dış genital bölgenin yenilenmesi
► Büyük dudaklara dolgu (Labia majora enjeksiyonları) 
► Büyük dudakların ameliyatla küçültülmesi (Labia majora estetiği)
► Kızlık Zarı Onarımı - Dikimi (Himenoplasti)
► Pubis Tepesi Estetiği (Puboplasti- Venüs Estetiği)
► Lazerle Vajina İçi Cilt Katlantısı Oluşturma (Lazerle Vajinal Rugasyon)
► Genital Bölge Radyofrekans Uygulamaları (Orgazm fonksiyonunu sağlamak amaçlı) genital estetik müdahale veya ameliyatları içinde yer alır.  

Son yıllarda lazer ile genital estetik uygulamaları oldukça popüler hale gelmiştir. Özellikle CO2 Fraksiyonel lazer ile vajina gençleştirme - sıkılaştırma- daraltma işlemleri ('Laser vaginal rejuvenation'), vajinoplasti ameliyatlarına bir alternatif haline gelmiştir.  

Viveve vajinal radyofrekans ve Thermiva radyofrekans ile vajinal daraltma da cinsel haz ve orgazm tedavileri amaçlarıyla yapılan son teknolojiler arasındadır.  
 

Son yıllarda artan bir trend ile "genital estetik" ameliyatları veya diğer tabiri ile cinsel estetik operasyonları kozmetik jinekolojideki yerini almıştır.

Bu bölümü inceleyen hastalarımızın www.VajinaEstetigi.Net web sitesini de ziyaret etmelerini öneririz.

 


Vajina Estetiği (Genital Estetik, Cinsel Estetik, Cinsel Organ Estetiği) Neleri Kapsar?
'Vajina estetiği', 'cinsel estetik' veya 'ciinsel organ estetiği' olarak da bilinen genital estetik operasyonları içerisinde:

  • Ameliyatla vajinanın daraltılması (Vajinoplasti)
  • İç dudak estetiği (Labioplasti, labio minora cerrahisi)
  • Kitoris bölgesi estetiği (Klitoral hudoplasti)
  • Doğum kesilerinin düzeltilmesi (Perineoplasti)
  • G noktası büyütme (G spot augmentasyonu)
  • Büyük dudaklara yapılan dolgular ve renk açıcı işlemler
  • Pubis tepesinin düzeltilmesi (puboplasti)
  • Kızlık zarı diktirme ameliyatları (himenoplasti) de genital estetik ameliyatlar içerisinde yer almaktadır.

Son yıllarda özellikle karbondioksit lazerle yapılan genital bölge estetik operasyonları önemli avantajlar sağlamaktadır.

Lazerle Genital Estetik Operasyonları Nelerdir? 

Tarafımızca vajen estetiği ameliyatları olan hastalarımızdan ilginç yorum ve hayat öykülerini de bölüm içinde bulabileceksiniz.  

Jinekolog ve Avrupa Board Sertifikalı Cinsel Terapist Op. Dr. Süleyman Eserdağ 1998 yılından itibaren 5000'den fazla hastaya birbirinden farklı vajina- vulva estetiği (genital estetik) ameliyatlarını uygulamıştır.

ECAMS (European College of Aesthetic Medicine and Surgery) Fakültesi Genital Estetik Bölüm Başkanlığı
Dr. Süleyman Eserdağ'ın yaptığı çalışmalar ve başarıları yurt dışında da duyulmuş ve estetik konusunda Avrupa'nın en itibarlı kuruluşu İrlanda merkezli European College of Aesthetic Medicine and Surgery (ECAMS- Avrupa Estetik Tıp ve Cerrahi Fakültesi) üyeliğine kabul edilmiştir.

Dr. Eserdağ, 2015-2017 yılları arasında ECAMS Kolejinin 'Genital Estetik Bölüm Başkanlık' görevini yürüterek, 5 kıtadan jinekolog ve plastik cerrah hekimlere yönelik genital estetik ve cinsel tedaviler hakkında uluslararası kurslar vermiştir.

Genital estetik alanında verdiği hands-on eğitimlerini yurtdışına da taşımış, 2016 ve 2017 yıllarında Avusturya'nın Başkenti Viyana'da düzenlediği eğitimler ve yaptığı ameliyatlarla özellikle yabancı hekimlerin büyük takdirini kazanmıştır. 

Yabancı hekimlerin Dr. Süleyman Eserdağ tarafından düzenlenen kurslar hakkındaki görüşlerini izlemek için aşağıdaki görseli tıklayınız:  

           

Bu kurslar sayesinde ülkemiz de genital estetik uygulamaları açısından Avrupa'nın en önemli ülkelerinden birisi haline gelmiştir.

Dr. Süleyman Eserdağ pek çok uluslararası toplantılara konuşmacı ve oturum başkanı olarak da davet edilmektedir. 


Gazete Haberi: 

         

 

 

 

 

 

 

 

Bir ECAMS Kursu Sonrası Görüntü: 

          

 

Uluslararası kurs kayıtları duyurusu:

          

 

          
Dr. Süleyman Eserdağ 2017 yılında Uluslararası Estetik Genital Cerrahi ve Cinsel Tedaviler Derneği'ni (ISAGSS- International Society of Aesthetic Genital Surgery and Sexology) kurarak, bu dernek üzerinden genital estetik ve cinsel terapiler üzerine eğitimler, work-shop'lar ve hands-on kurslar düzenlemeye başlamıştır. Bu uluslararası dernek pek çok uluslararsı dernek ile afiliye de olmuştur.

ISAGSS kısa zamanda dünyadaki en itibarlı kuruluşlardan birisi haline gelmiştir.  

ISAGSS Kurucu Başkanı Op. Dr. Süleyman Eserdağ tarafından 2017- Eylül ayında verilen 'Estetik Genital Cerrahi ve Seksoloji' hands-on kursundan hekimlerin geri bildirimleri:
(Videoyu seyretmek için aşağıdaki görseli tıklayınız)

          

Aralık- 2017 İstanbul'da verilen ISAGSS Hands on genital estetik kursu ve hekim yorumları:

          

Dr. Eserdağ 2017 - Ekim ayında Hindistan'ın iki eyaletinde katıldığı toplantılar ve verdiği kurslar ile bu ülkede bir ilki gerçekleştirmiştir. 

Dr. Süleyman Eserdağ'ın genital estetik ile ilgili katılığı toplantılar - verdiği uluslararası kurslar için 'Foto Albümü' 


Dr. Süleyman Eserdağ'ı facebook'tan takip edin!.
Hera facebook grubuna siz de katılın!...


Genital estetik, kozmetik jinekoloji, cinsel tıp (seksoloji) ile ilgili en son haberleri, güncel uygulamaları, tedavileri ve video sunumlarını Dr. Süleyman Eserdağ'ın resmi facebook sayfasından takip edin!.. 

 

1)  PROF. ADAM OSTRZENSKY İLE ABD'DEKİ ÇALIŞMALARI  

Jinekolog Op. Dr. Süleyman Eserdağ Kozmetik jinekoloji (genital estetik) alanındaki kendi çalışmalarını,  Amerika Birleşik Devletleri'nde Prof. Adam Ostrzenksi tarafından verilen eğitimlerle daha da geliştirmiştir.

Prof Adam Ostrzenski kozmetik jinekoloji / genital estetik alanında dünyada otör olarak kabul edilen isimlerdendir ve eğitimleri dünyadaki tek kredilendirilen kurstur.
(38 CME puanı ile kredilendirilmektedir).

          

Yukarıda Prof Adam Ostrzenski tarafından Op. Dr. Süleyman Eserdağ'a 27-30 Ekim 2011 tarihleri arasındaki work shop sonrası verilen, "İleri Kozmetik Jinekoloji" (Genital estetik) sertifikasını görmektesiniz.


          Kozmetik jinekoloji work shop (ABD)

Kozmetik jinekoloji -genital estetik work - shop sonrası serfitika töreni.

2)  ÜLKEMİZİN EN BÜYÜK ULUSAL KONGRESİNDEKİ SUNUMUMUZ

Op. Dr. Süleyman Eserdağ 9-13 Mayıs 2012 tarihinde Antalya'da düzenlenen TJOD (Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği) Kongresi'nde "Kiniğimizde Uyguladığımız Kozmetik Jinekolojik Ameliyatlardaki Sonuçlarımız" isimli bir sunumu olmuştur.

Türkiye'nin en büyük ve en geniş katılımlı ulusal kongresinde yer alan oral sunumu görmek için aşağıdaki linki tıklayınız:
Kozmetik Jinekolojik Ameliyatlardaki Sonuçlarımız   >>> 

          


3)  DÜNYANIN İLK KOZMETİK JİNEKOLOJİK KONGRESİ İSTANBUL'DA YAPILDI

28-30 Nisan 2011 tarihinde İstanbul'da dünyanın ilk jinekolojik kongresi düzenlendi:
"I. Uluslararası Kozmetoloji ve Kozmetik Jinekoloji Kongresi".

Bu kongrede kliniğimizde yaptığımız labioplasti (iç dudak estetiği) ile ilgili bir de sunumumuz oldu.
 

4)  İSTANBUL'DA PLASTİK CERRAHLAR TARAFINDAN İLK KEZ GENİTAL ESTETİK KONGRESİ DÜZENLENDİ

25 Kasım 2011 tarihinde Estetik Plastik Cerrahi Derneği tarafından İstanbul'da düzenlenen "Genital Estetik Uygulamaları Toplantısı" ndaydık.
          5)  GENİTAL ESTETİK JİNEKOLOJİ KURSU

17 Şubat 2012 tarihinde Ankara'da düzenlenen 4. Uluslararası Urojinekoloji Kongresi'deydik. "Genital Estetik Jinekoloji Work-shop" 

          

Genital estetik (jinekolojik kozmetik cerrahi) her geçen gün kendisini bir adım daha ileriye götüren kadın hastalıkları ve doğum hekimliğinin yeni bir ilgi alanı haline gelmiştir.

6)  ECAM (AVRUPA KOLEJİ ESTETİK TIP ve CERRAHİ) 'İLERİ DÜZEY KOZMETİK VAJİNAL CERRAHİ' SERTİFİKASI

21-23 Kasım 2014 tarihleri arasında ECAM (Avrupa Koleji- Estetik Tıp ve Cerrahi) tarafından Atina - Yunanistan'da düzenlenen " İleri Düzey Kozmetik Vajinal Cerrahi Workshop" ına katılan ülkemizin ilk jinekologlarından oldu. 

          

7)  ULUSLARASI SEKSOLOJİ FELLOW SERTİFİKASI

Dr. Süleyman Eserdağ'ın bir çalışma alanı da cinsel terapilerdir. Ocak 2014 tarihinde Avrupa Cinsel Tıp Komitesi tarafından Fellow (Akademi Üyesi) unvanını aldı.
Yine, bu unvanı alan ülkemizin ilk jinekologlarından oldu. Daha sonrasında da ECAMS fakülte üyeliğine kabul edilmiştir.

Dr. Eserdağ her yıl pek çok ülkede genital estetik ameliyatları ile ilgili uluslararası kurslar düzenlemekte ve uluslararası toplantılara davet edilmektedir.   

          
 


8)  ULUSLARASI SEKSOLOJİ KONGRESİNDEKİ SUNUMU

Dr. Süleyman Eserdağ'ın 1-3 Mayıs 2015 tarihlerinde İstanbul'da düzenlenen "International - Anatolian Twin Congress on Neuroscience and Sexual Health" kongresinde genital estetik ameliyatları, labioplasti, vajina daraltma, G noktası büyütme ve cinsel haz ile ilgili önemli bir konuşma yapmıştır. Konuşmanın detayları:

Cinsel Haz için yapılan genital estetik ameliyatları   >>> 

9)  ABD'DE 'DR. RED ALINSOD' TARAFINDAN VERİLEN BİREBİR EĞİTİMLERE KATILDI, AMELİYATLARA GİRDİ 

Dr. Süleyman Eserdağ genital estetik ve kozmetik jinekoloji alanında dünyadaki pek çok otörden eğitim aldı ve onlarla pek çok ameliyatlara girdi. Bunlardan birisi de 2016 yılı mayıs ayında ABD - California'da Dr. Red Alinsod tarafından aldığı genital bölgeye radyofrekans, genital PRP ve O Shot uygulamalarıdır. Aşağıdaki resimde Dr. Red Alinsod ile birliktedir. 

          

          

 

10)  ECAMS GENİTAL BÖLGE ESTETİK KURSLARINDA ULUSLARARASI EĞİTMEN (INSTRUCTOR) OLDU 
Dr. Süleyman Eserdağ, 2015 yılı şubat ayında kozmetik cerrahide dünyanın en itibarlı kuruluşları arasında yer alan, merkezi İrlanda'daki ECAMS (European College of Aesthetic Medicine and Surgery) fakültesine 'Senior' olarak kabul edildi ve uluslararası eğitmen oldu. Aynı zamanda bu fakülteye kabul edilen ilk Türk hekim oldu.
Genital estetik ameliyatları konusunda dünyanın pek çok farklı yerinde hands-on training (Cerrahi vaka eğitimleri) vermeye başladı.
Dünyanın pek çok yerindeki uluslararası kongreye konuşmacı olarak davet edilmektedir.  

          

11)  ISAGSS KURULDU
Dr. Süleyman Eserdağ 2017 yılında ISAGSS (Uluslararası Estetik Genital Cerrahi ve Seksoloji Derneği) adı altında uluslararası bir dernek kurdu. Bu alanda Türkiye'de ve dünyanın değişik bölgelerinde eğitimler vermeye başladı. Yeni Delhi'de yapılan Hindistan'ın ilk genital estetik kongresinde (RECOGYN- 2017) konuşmacı olarak davet edildi. Daha sonra Gujarat'ta Ahmedabad Jinekoloji ve Obstetrik Derneği'nde hekimlere eğitimler verdi. Yine bu dernek çatısı altında 2018'de Manila / Filipinlerde, 2019'da Bali / Endonezya'da yaptığı ameliyatlar ve katıldığı konferanslarda pek çok hekimi eğitimini sağladı. 

 


Genital Estetik Ameliyatları
Ve
Önemli 8 Farklı Konu

 


I.  Deneyim: 
Genital estetik ameliyatları, kozmetik jinekoloji ve estetik cerrahi içinde son derece özel bir alandır, bu konuda merkezlerin ve cerrahların bilgi birikimi ve deneyimi çok önemlidir. Kendi gözlemlerimize göre yeterli deneyime sahip olmayan cerrahlar tarafından yapılan bu tür ameliyatlarda son derece olumsuz etkiler oluşabilir.

II.  Bilimsellik ve hijyen: 

Tüm genital estetik (kozmetik jinekoloji) ameliyatları son derece hijyenik ve steril şartlar altında, en yeni ve en bilimsel tekniklerle uygulanmalıdır. Konu ile ilgili ayrıntılı bilgiler için bilimsel yayınlarımızı okumanızı öneririz. 

III.  Sizin istekleriniz önemlidir: 
Genital estetik ameliyatlarında 'hasta istekleri' ve genital bölgenin 'anatomik yapıları' birbirinden çok farklı olabilir. Bu nedenle yapılan ameliyatlarda hastanın istekleri ve dokusunun durumuna göre ayrı operasyon teknikleri kullanılmalı ve bu şekilde hasta beklentileri tam olarak karşılanmalıdır.  

IV.  Hekim tecrübesi yol gösterici olacaktır:
Pek çok hasta nasıl bir genital organın 'normal' olduğu konusunda kararsızdır. Nasıl bir genital estetik işleme gereksinim duydukları konusunda tam bir fikri olmayan hastalar, jinekolog hekimin deneyim ve öneri ile yönlendirilmelidir. Daha sonra da onay alınarak operasyona başlanmalıdır.

Yeterli hekim tecrübesinin olmaması durumunda istenmeyen sonuçlar ortaya çıkmakta, bu nedenle yeniden düzeltici operasyonlar gerekli hale gelebilmektedir. .

V.  Klitoris deri düzeltmesi: (Klitoral Hudoplasti)  
Genital estetik isteyen bazı kişilerde klitoris cildi üzerinde de kırışıklıklar, kararmalar, sarkmalar veya fazlalıklar olabilir. Labioplasti (iç dudaklara genital estetik) yapılan hastalarda mutlaka klitoral cilt düzeltmesinin yapılmasını  önermekteyiz. Klitoris üzeri cilt katlantılarının alınmasına "clitoral hoodoplasty" (klitoral hudoplasti) ve) ameliyatı adı verilir. 

Kliterol hudoplasti yapılmaksızın iç dudaklar
küçüldükten sonra klitoris belirgin şekilde öne çıkar ve arzu etmediğiniz görünümler oluşabilir. 

Klitoris cilt düzeltilmesi o bölgenin anatomik farklılığından dolayı kolay değildir ve pek çok merkez tarafından uygulanmamaktadır.  Ancak biz kendi tecrübelerimize göre labioplasti ameliyatları ile aynı seansta klitoris üzerinde deri katlantılarının da düzeltilmesini öneririz, bu şekilde en ideal genital estetik görünüm oluşmaktadır.

Klitoris üzeri cilt katlantılarının alınması doğru bir teknikle yapıldığında son derece güvenlidir, asla 'his kaybı yapmaz'.    

VI. Genital estetik ameliyatlar kolay tolere edilir:  
Tecrübeli merkezlerce uygulanan genital estetik ameliyatlar, hastalar tarafından son derece kolay ve rahat bir şekilde tolere edilir.

Genital estetik işlemlerin tümü bölgesel uyuşturma ile yapılabilir, böylelikle genel anestezi riski de almamış olursunuz.

Labiolasti ve Vajina Daraltma Ameliyatları
tarafımızca nasıl yapılır?

Hastalar tarafından en çok rağbet gören cinsel estetik ameliyatları arasında labioplasti ve vajina daraltma yer almaktadır. 
Sabah 9 'da kliniğimize geliyorsunuz, muayene ve bilgilendirmeden sonra saat 10 gbi operasyona başlanılır, ameliyatınız olduktan sonra 3-4 saat dinlenme ve gözetime alınırsınız, aynı gün içinde evinize dönebiliyorsunuz. Gerekli durumlarda bir gün süreyle kalıyorsunuz. Genital estetik ameliyattan 
3 gün sonrasında da işinizin başına dönebiliyorsunuz. Kendinden eriyen dikişlerinizin alınmasına gerek yoktur.

"Hasta dostu" estetik cerrahi teknikler ve kaliteli dikiş mateyalleri ile iyileşme son derece hızlı olmaktadır. Diğer taraftan bu bölgenin kan dolaşımının iyi olması da iyileşmeyi hızlandırmaktadır. 


VII.  Ameliyat ortamı önemlidir:  
Genital estetik ameliyatlar hastane ortamına gerek olmadan 'klinik ortamında' da yapılabilir. Operasyonu yapacak cerrahın size verdiği güven haricinde; ortamın hijyenik, modern ve ferah olması, steril şartların sağlanması, personelin güler yüzlü yaklaşımları ameliyat günü gerginliğinizi azaltacaktır. Doğru teknikler uygulandığında genital estetik operasyonları sırasında  hastalar ağrı ve acı hissetmezler. Lokal anestezi eşliğinde o bölge tamamen uuşacağı için acı hissi oluşmaz.

Pek çok hastanın ameliyat sonrası ortak düşüncesi şudur: "Keşki bu sorunumun halledilmesi için bu kadar beklemeseydim, bu kadar rahat mı olacaktı?   


VIII.  Ulaşım ve konaklama:  
Şehirdışı veya yurtdışından gelecek olan hastalar ulaşım ve konaklama konusunda bilgi almak için sekreterliğimizle görüşebilirller.

 


 

 

LAZER İLE GENİTAL ESTETİK
 

 

Son yıllarda lazer ile genital estetik ameliyatları gittikçe yaygınlaşmaktadır. Lazer teknolojisinin ilerlemesi ile alınan sonuçlar oldukça yüzgüldürücü olmaktadır.

Lazer ile genital estetik ameliyatlarında neşterle kesi yapılmaz. Ağrısızdır; bu nedenle anesteziye de gerek yoktur. Doku iyileşmesi de oldukça hızlıdır. 

Lazer ile ne tür genital estetik operasyonları yapılır?

I.  Lazerle Vajina Daraltma: 
Lazerle vajina daraltma, sıkılaştırma, gençleştirme ve yenileme operasyonları 'vajinal rejuvenasyon' veya 'designer vagina' olarak bilinmektedir.

Lazerle vajina daraltma işlemi son derece ağrısızdır, anestezi gerektirmez. Ameliyatta kesi de yapılmamaktadır. Uygulama ortama 20 dakika kadar sürer. İşlem sonrası aynı gün içerisinde kişiler kendi işlerinin başlarına dönebilirler. Lazer ile verilen enerji sayesinde vajina içindeki kolajen uyarılmakta, böylelikle vajina sıkılaştırması sağlanmaktadır.

Lazer; genital estetik ameliyatlarında en fazla vajina daraltma amacıyla kullanılmaktadır. Her kadına cinsel haz ve tatmini arttırmak amaçlarıyla uygulanabilir. Ameliyat olmaktan korkan hastalar için de lazer iyi bir alternatiftir. Lazerle vajinal daraltma nasıldır?

Dünyada yaygın olarak kullanılan fraksiyone karbondioksit lazerlerden birisi de Alma Lazer firmasına ait 'Femilift Lazer' dir. Femilift lazer tedavisi pek çok alanda son derece başarılı sonuçlar vermektedir. 
 

II. Lazerle Genital Renk Açma: 
Genital alanı esmer ve koyulaşmış görünümde olanlarda fraksiyone karbondioksit (CO2) lazer ile verilen enerji sayesinde 'peeling' etkisi ile epidermis tabakası soyularak renkte açılma ve beyazlatma sağlanabilmektedir. Genital alanda renk açılması, ağartma yapılabilmektedir.

Lazerle genital bölge renk açma ve beyazlatma işlemi genelde 20 dakika süren genelde tek seanslık bir uygulamadır. 
 

III. Büyük Dudak (Labio majora) Sıkılaştırma: 
Yaşa, hızlı kilo vermeye, genetik olarak bağ dokusu zayıflığına ve doğumlara bağlı olarak dıştaki büyük dudaklarda sarkma ve kırışıklıklar ortaya çıkabilmektedir. 

Büyük dudaklarda sarkma, kırışma olan hastalarda lazerle bu alana verilen enerji sayesinde cilt altı kollajen uyarılmakta, böylelikle büyük dudaklarda sıkılaşma ile daha dolgun, parlak bir görünüm elde edilmektedir.

Lazerle büyük dudak sıkılaştırma da bir genital antiaging uygulamadır. 'Labial tightening' veya 'Pudendal tightening' olarak da bilinir.

Lazerle genital bölge sıkılaştırma işlemi nasıl yapılır? 


IV. Labioplasti (İç dudak estetiği):  
İç dudakların kesilerek kısaltılması, küçültülmesi  ve estetik olarak hoş görünüm kazandırılması operasyonları 'labio minora cerrahi' veya 'labioplasti' olarak bilinmektedir.

Labioplasti sırasında iç dudakların kesiminde lazer kullanılarak kanamanın olmaması sağlanabilir. Labioplasti ameliyatlarında lazer kanamasız 'cerrahi kesi' yapılmasında ve kanamanın önlenmesinde kullanılmaktadır. 

 

V.  İdrar Kaçırma Problemine Çözüm İçin Lazer: 
İdrar kanalının mesane boynundan çıkan kısmındaki bağ dokusunun zayıflamasına bağlı olarak oluşan idrar kaçırma problemi; özellikle öksürük, gülme ve ağır yük kaldırma gibi fiziksel aktivitelerle ortaya çıkmakta ve hayat kalitesini düşürmektedir. 

Lazer uygulaması ile mesane kesesi boynundaki bağ dokusu güçlendirilerek, mesaneden çıkan idrar kanalı sabitlenmekte ve böylelikle idrar kaçırma şikayeti giderilmektedir. 

İdrar kaçırma problemi çözümü için yapılan lazer uygulaması son derece ağrısızdır, anestezi gerektirmez ve oldukça kısa sürmektedir. Aynı seansta lazerle vajina daraltılması da gerçekleşmiş oldur. Bazen bir kaç ayrı uygulama gerekebilir.
 

VI.  Lazerle Vajinal Rugasyon
(Vajina İçi Mukoza Katlantılarının Arttırılması):
 
Vajina içi cilt katlantıları ilerleyen yaş, cinsel ilişkiler, jinekolojik müdahaleler ve yapılan vajinal doğumlara bağlı olarak silinebilir. Genital estetik uygulamaları içinde yer alan lazer ile vajina içi mukoza katlantılarının oluşturulması hem kadında hem de erkek eşte cinsel hazzı ve duyarlılığı arttırma amacıyla yapılmaktadır. 

Lazerle Vajinal Rugasyon işlemi kadınlarda orgazm işlevi için de olumlu etkeileri vardır. 
 

Aramaktan çekinmeyiniz:
Genital estetik ile ilgili uygulamalar tüm dünyada ve bizim ülkemizde her geçen gün yaygınlaşmaktadır. 

Tarafımızca yapılan lazerle genital estetik uygulamaları öncesinde sekreterliğimizi arayarak bilgi isteminde bulunabilirsiniz. 

 

 

RADYOFREKANS İLE GENİTAL ESTETİK
 

Son yıllarda vajinal kanal ve dış genital bölgede RF (Radyofrekans) uygulamaları ile ameliyatsız genital estetik işlemleri yapılabilir hale gelmiştir. Bu konuda iki ayrı teknoloji dünyada başı çekmektedir:
1) Thermiva: Hem vajinal kanalın sıkılaşması, gençleşmesi hem de dış genital bölgedeki sarkma ve kırışıklıkların giderilmesi amaçlarıyla uygulanır. Kadınlarda cinsel ilişkide haz, orgazmın sağlanması, idrar kaçırma sorununun tedavisi ve dış genital bölgenin gençleştirilmesi gibi pek çok amaç doğrultusunda uygulanır. Detaylar: 

Thermiva nedir?  >>>
Thermiva tedavisi nasıldır?  >>>

2) Viveve Teknoloji: Vajinal girişin RF ile sıkılaşmasını sağlayan diğer bir uygulamadır. 
Viveve teknoloji ile vajina genişlemesi ve buna bağlı olarak orgazm fonksiyonunun kolaylaştırılması amaçlanmaktadır. 
Viveve nasıl uygulanır?

Radyofrekans ile vajinal girişin daraltılması yaklaşık 30 dakika sürer, cerrahi bir işlem olmadığı için anestezi gerektirmez, son derece ağrısız, acısız bir işlemdir ve herhangi belirgin bir riski de yoktur. Amaç cinsel ilişki sırasında kadın ve erkekte haz duygusunu arttırmak, orgazm fonksiyonunu kolaylaştırmaktır. Detaylar:
  Viveve radyofrekans cihazı ile vajina daraltma >>> 

3) Urogyne Genital Radyofrekans: Vajinal kanal (iç) ve dış genital bölgenin sıkılaştırılması, gençleştirilmesi amacıyla uygulanır. Vajinal kanalın radyofrekans ile daraltılması hem cinsel haz, hem de idrar kaçırma problemleri için çözüm olabilmektedir. Ayrıca dış genital alanın sıkılaştırılması, kırışıklıkların giderilmesi, yüzeyin düzeltilmesi gibi estetik yararlar da sağlamaktadır. Doku penetrasyonu oldukça yüksektir (cilt altına kadar iner).  Genelde 3-4 hafta arayla 3 uygulama önerilir. 20 dakika kadar sürer, tamamen ağrısızdır ve uygulamadan hemen sonra cinsel ilişki de serbesttir.

 

 


GENİTAL ESTETİK İLE İLGİLİ KONULAR (Linkleri tıklayınız)
Vajina Estetiği Genel Bilgiler
-- Vajina estetiği nedir? Hangi amaçlarla yapılır?
-- Genital estetik için: İşlevsel ve kozmetik nedenler
-- Rahim sarkması (prolapsus uteri), idrar torbası sarkması (sistosel) ve barsak sarkması (rektosel) nedeni ile ameliyatlar
-- Labioplasti (iç dudak estetiği); en sık tercih edilen genital estetik ameliyatıdır.
-- Vajina daraltma (vajinoplasti ile vajen gençleştirme ve sıkılaştırma) genital estetik ameliyatı
-- Vajina genişletme ameliyatları
-- Cinsel ilişkide ağrı (yüzeyel disparoni) tedavisi
-- Doğum kesi (epizyo) izlerinin çıkartılarak düzeltilmesi (Doğum sonrası genital estetik)
-- Vajina estetiği operasyonu fiyatı, ücretlendirmeler

Labioplasti (İç dudak estetiği)
-- Labioplasti (İç dudak estetiği) nedir?
-- Bazı kişilerde iç dudaklar (labia minora) neden daha büyüktür?
-- İç dudakların sarkmasının ne tür zararları vardır?
-- Labioplasti operasyonunun faydaları
-- Labioplastinin cinsel haz üzerine etkileri
-- Bakire veya doğum yapmamışlarda labioplasti ameliyatı
-- Genital estetik ameliyat öncesi ve sonrası yapmanız gerekenler
-- Genital estetik ameliyatlardan labiaplasti nasıl yapılır?
-- Genital estetik ameliyatlarının riskleri var mıdır?
-- Labioplasti ameliyatı fiyatı, ücretlendirmeler
-- Labioplasti resim ve videolar (Genital estetikle ilgili videolar)

Labioplasti düzeltme ameliyatları (Revizyon operasyonları)
-- Labioplasti sonrası problemler nedeniyle düzeltme
-- Labioplasti sonrası çıkan sorunlar ve revizyon ameliyatları  
-- Labioplasti sonrası kimlere revizyon yapılır?  

'Barbie bebek vajina': (ABD'deki ifadesi ile) Labioplasti ameliyatlarındaki yeni trend
-- Barby bebek vajina nedir? Barbie doll vagina, barbie vajina, barbie bebek vajinası
-- İç dudakların tamamının alınması ile ortaya çıkan görünüm
-- Genital estetik içerisinde barbie bebek vajina neden en çok talep görüyor? 

Klitoris Bölgesi Estetiği (Klitoral Hudoplasti- Clitoral Hoodoplasty)
-- Klitoral hudoplasti (Clitoral hoodoplasty- Klitoris tepesi estetiği) ameliyatı nedir? 
-- Klitoral hudoplasti operasyou nasıl yapılır?
-- Klitoral hudoplasti, yani 'Klitoris bölgesi estetiği' ameliyatının riskleri, avantajları ve yararları
-- Cinsel hazzı nasıl etkiler? 
-- Klitoris estetiği sırasında ve sonrasına neler yaşanır?

Büyük Dudaklara Dolgu
-- Genital bölge estetiği için 'Büyük Dudaklara Dolgu' işlemi nasıl yapılır?  
-- Vücudun bir yerinden liposuction ile yağ alma ve dış genital dudaklara yağ enjeksiyonu (Lipofilling)
-- Liposuction nasıl yapılır?
-- Liposuction sonrası dış dudakları doldurma (Labia majora Büyütme Operasyonu) 
-- Dış dudak dolgusu kalıcı mıdır? Ücretlendirme- Maliyeti nedir?

Genital Bölge Estetiği- Büyük Dudakların Küçültülmesi
-- Genital bölge estetiği içinde yer alan dıştaki büyük dudakların küçültülmesi operasyonu nasıl yapılır?  
-- Büyük dudaklardaki sarkma, kırışma, aşırı büyüklük ne tür psikolojik problemlere neden olabilir? 
-- Labia Majora Cerrahisi, Büyük Dudak Labioplastisi, Labia Majora Rejuvenasyon- Gençleştirme 
-- Büyük dudakların ameliyatla veya ameliyatsız küçültülmesi  
-- Genital bölgedeki dışta yer alan büyük dudakların estetik olarak küçültülmesi nasıl yapılır? Riskleri var mıdır? Ücretlendirme

Pubis Bölgesi Estetiği (Puboplasti)
-- Kasık bölgesinin altında genital bölgedeki yer alan 'pubis bölgesinin estetiği' nedir?   
-- Venüs bölgesi estetiği, Bikini bölgesi estetiği veya Pubis tepesi estetiği olarak bilinen 'Puboplasti' hakkında genel bilgiler 
-- Puboplasti nasıl yapılır? Ne tür estetik faydalar sağlar?  
-- Genital estetik ameliyatlar içinde yer alan pubis bölgesinin ameliyatla veya liposuction, lazer lipoliz ile küçültülmesi   
-- Pubis estetik ameliyatı ne kadar sürer? Nasıl yapılır? Riskleri nelerdir? Fiyatı

Vajen Estetik Ameliyatları ve Labioplasti
-- Genital (Cinsel) estetik operasyonlar nelerdir?
-- En sık tercih edilen genital estetik ameliyat: "Labioplasti"
-- İç dudaklar neden ve hangi durumlarda sarkar?
-- Labial hipertrofi nedir? Psikolojik ve fiziksel etkileri...
-- Labioplasti nasıl yapılır?
-- Vajina estetiği ameliyatları kişiyte özel yani "bireysel" olmalı...

 

İç dudak yapısının (labia minora) normalden farklı olması 
-- Foto arşivimizden problemli iç genital dudak resimleri 
-- Labial hipertrofi durumu, iç dudakların (labia minora) asimetrisi, koyulaşması,  sarkması, düzensizleşmesi ve kırışıklıklarıVajina daraltma ameliyatı (Vajinoplasti) 
-- Vajen (vajina) neresidir? Neden genişler ve sarkar?
-- Genital estetik amaçlı vajina daraltma (sıkılaştırma, yenileme, gençleştirme) ne için yapılır?
-- Vajinoplasti (vaginoplasti) nasıl yapılır? Sıklaşma nasıl sağlanır?
-- Genital estetik için vajina yenileme ameliyatının sonuçları: faydaları ve riskleri
-- Genital estetik operasyonları cinsel ilişkide hazzı ve orgazmı nasıl etkiler?
-- Doğum izlerindeki dikişler nasıl estetik düzeltilebilir?
-- Cinsel ağrı problemi (disparoni) için neler yapılabilir?
-- Vajen daraltıcı ameliyat öncesi, sırası ve sonrası dönemler
-- Vajina daraltma ameliyatı (vajinoplasti) fiyatı
-- Vajina daraltma resimler ve videolar

Perineoplasti (Perine estetiği) ameliyatı 
-- Perine estetiği ne demektir?
-- Vajinanın arka duvarı ile anüs arasında arasındaki 'Perine bölgesi' için yapılan genital estetik ameliyatları
-- Perine estetiği (perineoplasti ameliyatı) kimler için uygundur?
-- Labioplasti ve vajina daraltma ile aynı seansta perineoplasti

Doğum Dikiş İzleri Düzeltme Ameliyatları 
-- Doğum dikiş izlerinin düzeltilmesi nasıl yapılır? Epizyotomi skarlarının çıkarılması, doğum izlerinin giderilmesi
-- Doğum sonrası deformasyon nedeniyle yapılan ameliyatlar
-- Doğum sonrası dikiş izleri kimlere ve hangi amaçlarla yapılır?

Perine Yırtıkları
-- Perine nedir? Hangi anatomik bölgedir?
-- Perine yırtıkları nasıl oluşur? Yırtıkların düzeyi (derecesi)
-- Doğumda kimler daha fazla risk altındadır?
-- Perine yırtıkları nasıl düzeltilir?
-- Doğum dikiş izlerinin genital estetik prensiplere uygun şekilde düzeltilmesi 

G shot (G noktası büyütme işlemi) 
-- G noktası nerededir?  
-- Bir genital estetik işlemi olarak kabul edilen "G shot nedir?"
-- G noktası büyütme işlemi hakkında tüm merak edilenler...
-- G noktası (G spot) hyaluronk a enjeksiyonu ile nasıl büyütülür?
-- G noktası ile vajinal orgazm, klitoris ile klitoral orgazm nasıl olur?

G shot işlemini ilk uygulayan ve ticari isim sahibi Jinekolog Dr. David Matlock ile bir kongredeyiz. Dr. Matlock lazerle vajina daraltma ameliyatlarında da dünyada öncü olmuştur. "Dr. Vagina" lakabıyla da bilinir.

Lazerle Vajinal Rugasyon 
-- Lazer ile vajina içinde cilt katlantılarının oluşturulması 'Vajinal Rugasyon'  
-- Lazer ile vajinal katlantı 'ruga' oluşturma işleminin cinsel haz ve orgazm üzerine etkileri
-- CO2 lazerle vajinal rugasyon nasıl yapılır? 
-- Vajina içi cilt katlantıları neden silinir? Vajinal gençleştirme işlemi nasıl yapılır? 
-- Lazer ile vajina içi cilt katlantısı oluşturma 'Rugasyon' hem kadında hem de erkek eşte cinsel ilişki üzerindeki etkileri

Genital PRP
-- Genital PRP nedir?   
-- PRP (Platelet Rich Plasma) nasıl hazırlanır? 
-- Genital prp cinsel hazzın arttırılması, orgazmın sağlanması ve vaajinal kuruluk sorunlarında nasıl yararlar sağlar?  
-- Bir çeşit prp olan O Shot © uygulaması nedir?  
-- O Shot kadınlarda cinsel ilişkide haz, orgazm işlevi ve idrar kaçırma probleminin tedavisi için nasıl çözüm üretir? 

Vajina Genişletme Ameliyatları 
-- Vajinal genişletici ameliyatları kimlere ve nasıl yapılır?  
-- Cinsel ilişkide ağrı sorunu nasıl ortaya çıkıyor?
-- Vajina daraltma ameliyatı sonrasında aşırı darlık olursa...

Kliniğimizde Genital Estetik Ameliyat Olan Hastalarımızdan Yorumlar
-- Vajina estetiği olan hastalarımızdan ilginç öyküler, görüşler (Genital estetik hastalarımızdan mektuplar!...)

Genital Estetik Hastalarımızın Görüşleri, Forumlar ve Gelen Mailler
-- YALNIZ DEĞİLSİNİZ  !!!
Vajina estetiği olmayı düşünen siz hastalarımızdan bize gelen mailler 
-- Genital estetik forum

Erkek Genital Estetik Ameliyatları
-- Erkeklerde genital bölge estetiği için yapılan ameliyatlar nelerdir?
-- Penis Büyütme; Penis boyu uzatma ve kalınlaştırma
-- Erken boşalma tedavisinde cerrahi yöntemler
-- Penis Eğriliği tedavisi
-- Peyronie Hastalığı nedir? Penis eğriliğine neden olan plaklar cerrahi olarak nasıl düzeltilir? 
-- Penis Protezleri, Mutluluk Çubuğu nasıl takılır? Kimler için uygundur?  
-- Hipospadias nedir? Kimlerde ortaya çıkar? Tedavisi nasıldır?
-- Sünnet hataları düzeltilmesi için yapılan genital estetik operasyonlar

 

 KIZLIK ZARI
PANELİ

           
      Kızlık Zarı (Hymen)
Kızlık zarı ile ilgili aradığınız tüm soruların cevaplarını bu bölümde bulabileceksiniz

Kızlık Zarı Ameliyatları Ana Rehberi  >>>
 
Genel bilgiler

Kızlık Zarı Muayenesi  

Kızlık Zarı Çeşitleri

Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık Zarı Dikim Fiyatları 

Kızlık Zarının Alınması


 

İyi Sex İçin Vajen Estetiği (Elele Dergisi'nden "genital estetik yazısı")

Vajina ve Vajina Estetiği Hakkında Bilinmeyenler (Elele Dergisi'nden)

Venus Yarığı (venus cleft) ve Deve Toynağı ne demek? 

Kadınlarda İdrar Kaçırma Problemi
-- Kadınlarda idrar kaçırma problemi
-- Testler, ameliyat yöntemleri ve ilaç tedavileri  

Hera Klinik: Vajinismus Tedavi ve Genital Estetik Merkezi
0530 763 3400