Site Logo

Kızlık Zarı Dikimi Fiyatı

Paylaşın:

Kızlık Zarı Dikilmesi Ne Amaçla Yapılır? Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları Nasıldır?Kızlık zarı pek çok toplum tarafından namusun bir simgesidir.

Kızlık zarı pek çok toplumda bekaretin ve namusun bir simgesi olma özelliğini korumaktadır. 

Çok değişik amaçlarla yapılan kızlık zarı dikimi yani 'himenoplasti operasyonları' ile ilgili bilgilere bu bölümde ulaşabileceksiniz.

Ayrıca bu bölümde kızlık zarı diktirme operasyonlarının çeşitleri, kızlık zarı dikimi fiyatı, ücretlendirme ve maliyetleri ile ilgili bilgiler bulunmaktadır.

Kızlık zarı dikimi (bekaret tamiri) amaçla yapılır?
Kızlık zarı diktirme, onarımı, tamiri işlemi pek çok kişi tarafından hem evlilik öncesinde hem de uzun vadede "psikolojik rahatlama" amaçları ile jinekologlardan talep edilen operasyonlardır.

Evlilik yıldönümü hediyesi...
Kısa süren, ağrısız ve hiç bir yan etkisi olmayan kızlık zarı ameliyatları, bazı durumlarda evlilik yıl dönümlerinde kadınlar tarafından eşlerine sürpriz "evlilik yıldönümü hediyesi olarak" da  tercih edilebilmektedir.

Kızlık zarı dikimi (bekaret tamiri) nasıl yapılır? Kısa ve uzun süreli (kalıcı) kızlık zarı onarımları...
Kızlık zarı dikimi kısa ve uzun süreli onarım şeklinde yapılmaktadır.

Kısa süreli kızlık zarı onarımı (Kısa süreli yöntem)
Kısa vadeli işlemler evlilikten 1 ile 7 gün öncesinde yapılabilmektedir. Kısa süreli kızlık zarı dikimi ameliyatları lokal anestezi eşliğinde ve çok uzun sürmeyen işlemlerdir. Kısa vadeli işlemlerin tecrübeli merkezlerde başarı oranı % 100'dür.

Flep yöntemi (Kalıcı yöntem)
Kızlık zarının "kalıcı onarımı" yani uzun süreli onarımlarda ise genellikle tercih edilen "mikrocerrahi ile onarım" ve  "flep yöntemi" dir. Flep yöntemi kişilerde uzun yıllarca kalabilmektedir.

Flep yöntemi ile kızlık zarı dikimi ve mikrocerrahi yöntemi ile kalıcı kızlık zarı dikimi ameliyatları, kısa süreli yani geçici kızlık zarı dikimi ameliyatlarına göre biraz daha uzun sürmekte ve jinekolog hekim açısından daha fazla tecrübe ve titizlik gerektirmektedir.

Kızlık zarında uygulanılan fleb operasyonları (kalıcı onarım) genellikle lokal anestezi eşliğinde yani bölgesel uyuşturma ile yapılmakta olup bazı hastlarda genel anestezi de tercih edilebilmektedir.

Kızlık zarı dikimi ameliyatları riskli midir?
Hayır.  Kızlık zarı dikimi ameliyatları, uygun - güvenilir merkezler ve tecrübeli jinekologlar tarafından uygulanıldığında herhangi riskleri olmayan ameliyatlar grubundadır.

Kızlığın onarılması (hymenoplasty) güvenilir ellerde ve steril ortamlarda yapılması hem ameliyatın güvencesi hem de bir takım komplikasyonların önlenmesi açısından önemlidir.

Güvenilir olmayan merkezlerde ne tür sorunlar oluşabilir?
Kızlık zarı dikimi ameliyatlarının, tecrübe sahibi olmayan jinekolog hekimler tarafından uygulanması durumunda öncelikle ameliyatın başarı oranı düşecektir. Ayrıca kanama ve enfeksiyon gibi riskler ortaya çıkabilmektedir.

Kızlık zarı dikimi ameliyatının başarısız olması demek "ilk ilişkide kanamanın olmaması" demektir...
Kızlık zarına bu kadar önem verilen pek çok ülkedeki gibi ülkemizde de, ciddi bir ilişkide veya evlilikte kişinin eşi ile ilk cinsel tecrübesi sırasında kanamanın olmaması çoğu zaman ilişkileri bitirmekte veya aşırı bir güvensizlik ortamı oluşturmaktadır. Hatta maalesef bazen ölümlere kadar varan şiddetlere de neden olabilmektedir.

ÖNEMLİDİR  !!!
Her ne kadar kızlık zarı ameliyatları kolay ve ağrısız bir şekilde gerçekleşse de ehil olmayan kişiler tarafından, steril ve hijyenik olmayan ortamlarda yapılması durumunda mikrop kapma, enfeksiyon ve aşırı kanama gibi komplikasyonlar (problemler) de ortaya çıkabilir. 

Kızlık zarının diktirilmesi ile ilgili ameliyatlarda önceden yapılacak bir jinekolojik muayene ve kişinin bilgilendirilmesi önemlidir.

Kızlık Zarı Dikimi
Bu tür operasyonlar pek çok hekim ve merkez tarafından prensip olarak yapılmamaktadır.

Karşıt yönde düşünen pek çok hekim de bu ameliyatların yapılmasını etik (ahlaki) bulmamaktadır. Yine bazı hekim, sosyolog ve psikologlar da bu ameliyatların kişiler üzerinde hem psikolojik yönden olumlu etkiler oluşturduğunu, hem de daha önceden başlarına kızlık zarı ile ilgili istemsiz olaylar gelmiş olan kimselerin topluma kazandırılmaları, evliliklerini sağlıklı bir şekilde sürdürebilmeleri açısından şart olduğunu düşünmektedirler.

Kızlık zarı dikimi konusunda merkez ve jinekolog hekim seçerken;

  • Jinekologunuzun durumunuzu anlaması ve psikolojik yönden size destek vermesi, maddi- manevi yardımcı olması
  • Jinekologun kızlık zarı dikimi ameliyatları konusunda tecrübeli olması
  • Jinekolog seçerken hekimin size güven vermesi ve ortaya çıkabilecek her türlü durumlar konusunda açıklamalarda bulunması
  • Merkezin hasta gizlilik prensibine ve etik (ahlaki) mesleki değerlere uygun çalışması
  • Kızlık zarı ameliyatı yapılacak merkezin hijyenik ve iyi donanıma sahip olması son derece önemlidir.

Eğer mümkünse işlem öncesi bir dönemde randevu alarak jinekoloğunuz ile yüz yüze görüşmeniz ve basit bir Kızlık zarı muayenesi  olmanız yapılacak işlem hakkında önceden bilgi almanız önerilmektedir.

Kızlık zarı dikimi fiyatı nasıl belirlenir?
Kızlık zarı dikimi fiyatı merkezden merkeze ve hekimden hekime oldukça değişmektedir.

Daha önce de belirtildiği üzere bazı hekimler bu işlemi hiç yapmamakta bazı hekimler de kendi ücret tarifelerini kendileri belirlemektedirler.

Kızlık zarı dikimi fiyatını, yapılan işlem zorluğunun derecesinden çok olası problemlerde hekimlerin de aldıkları risklerden kaynaklanmaktadır.

Kızlık zarı dikimi fiyatı nedir? (Kızlık zarı onarımı ücretlendirme)
Kızlık zarı dikimi fiyatı fiyatları genelde ortalama olarak 1000-3000 TL arasında değişmektedir. 

Bu fiyat aralığının daha üstünde veya altında çalışan jinekolog hekimler de bulunmaktadır. Aynı seansta vajina daraltma ameliyatı da yapılacaksa ücretler farketmektedir. 

Vajina daraltma ameliyatları cerrahi yöntemle yapılabileceği gibi günümüzde ağrısız, acısız şekilde lazerle vajina daraltma da yapılabilmektedir. 

Kızlık zarı dikimi ücreti nedir? (Kızlık zarı dikim fiyatı)
Kızlık zarı ameliyatının ücretini;

  • Merkezin kızlık zarı dikimi ücret tarifeleri
  • Yapılacak olan işlemin türü (kısa veya uzun vadeli- "kalıcı" kızlık dikimi olması) ve vajina daraltma yapılıp yapılmayacağı
  • Anestezi şekli (lokal veya genel anestezi) belirlemektadir.


Kızlık zarı dikimini düşünen birisi için en uygun davranış, öncelikle güvendiği bir jinekolog tarafından basit bir Kızlık Zarı Muayenesi  sonrasında hem yapılacak işlem hem de kızlık zarı dikimi fiyatı ile ilgili bilgilendirme istemesidir.

İlgili Linkler: 
Kızlık Zarı Diktirrme - Genel 
Kızlık Zarı (Genel bilgiler)

 

Hastalarımızın tedavi süreci öncesi ve sonrası yaşadıklarını okuyabilirsiniz.

Op. Dr. Süleyman Eserdağ ve Uz. Dr. Şenay Eserdağ Show TV'ye konuk oldu.

Op. Dr. Süleyman Eserdağ TV 8'de Çok Yaşa programında vajinismusu anlattı.

Op. Dr. Süleyman Eserdağ TV 8'de Çok Yaşa programında genital estetiği anlattı.

0850 303 2000
Vajinismus Danışma Hattı (Ücretsiz)
Op. Dr. Süleyman ESERDAĞ - Uz. Dr. Şenay ESERDAĞ
Adres: Valikonağı Cd, No: 52/7 Nişantaşı, İstanbul. (Harita)

Sitenin tüm tasarımı ve içeriği Jinekolog & Cinsel Terapist Op. Dr. Süleyman Eserdağ tarafından hazırlanmıştır.
Yazarın izni olmaksızın içerikler veya resimler kullanılamaz.
© 2004 - 2018. www.jinekolognet.com

Yasal Uyarı - Site Haritası