Vajina Estetiği Hasta Öyküleri ve Yorumları

Vajina estetik klinik, merkezimizde vajina estetiği yaptığımız hastalarımızdan öyküler, hikayeler, hasta görüşleri Pek çok kadın vajina kozmetik sorunlarından dolayı kendilerinde öz güven eksikliği yaşamakta ve bu durum tüm sosyal hayatlarını olumsuz yönde etkilemektedir.

Tarafımızdan 1998 yılından itibaren yapılan 3000'un üzerinde genital estetik ameliyatları ile pek çok hasta hayatlarında yepyeni bir sayfa açmıştır.  


Aşağıda, yüzlerce vajina estetiği geçiren hasta içinden seçerek ilginç bulduğumuz öyküleri yayınlıyoruz!

Genital estetik ameliyat olduktan sonra belki de bir gün sizin de burada "vajina estetiği hikayeniz" yer alabilir!

Vajina estetiği olan hastalarımızın ameliyat öncesi ve sonrası resimleri de mevcuttur. Kanuni düzenlemeden dolayı bu hastalarımızın vajina estetiği öncesi- sonrası resimlerini yayımlayamıyoruz.

Hayat öykülerini bizlerle cömertçe paylaşan, diğer hastalara referans olarak düşüncelerini internet sitelerinde ve forumlarda paylaşan tüm hastalarımıza teşekkür ediyoruz.

Jinekolog Op. Dr. Süleyman Eserdağ dünyada genital estetik alanında tek derecelendirilmiş work-shop'u olan ve ABD'de Prof Adam Ostrzensky tarafından verilen, 'İleri Kozmetik Jinekoloji' sertifika sahibidir. 

Aynı zamanda 2015 ile 2017 yılları arasında dünyada estetik alanında lider konumdaki ECAMS (European College of Aesthetic Medicine and Surgery) fakültesinde genital estetik bölümü başkanlığı, senior (kıdemli) fakülte üyeliği ve uluslararası eğitmenlik görevlerinde bulunmuştur. 

İrlanda merkezli ECAMS (Avrupa Koleji Estetik Tıp ve Cerrahi Fakültesi) adına ülkemizde ve pek çok yabancı ülkelerde uluslararası genital estetik kursları vermiştir. 

Dr. Süleyman Eserdağ ECAMS adına genital bölge estetiği ile ilgili kursları 2015 yılında İstanbul'da, 2016 yılında ise Avusturya'nın başkenti Viyana'da vermiştir.

2017 yılında ISAGSS (International Society of Aesthetic Genital Surgery and Sexology) adı altında yeni bir derrnek kurarak, bu dernek bünyesinde eğitimlerine devam etmekte, dernekteki başkanlık görevini de sürdürmektedir. 

Pek çok ulusal ve uluslararası toplantıya konuşmacı ve moderatör olarak davet edilmektedir. 

Labioplasti operasyonlarında ameliyatı yapacak olan hekim tecrübesi de son derece önemlidir. Aksi takdirde istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilmekte ve buna bağlı olarak labioplasti düzeltme ameliyatları gerekli olmaktadır. 

Ülkemizde ve tüm dünyada labioplasti operasyonlarında en sık arzu edilen 'Barbie vagina' görünümü nedir? Barbie vagina nasıl yapılır? 


Kliniğimizde Vajina Estetikli Bir Hastamızın Hikayesi
S.A. 43 yaşında, İstanbul'da yaşayan ve bir medikal firmasında çalışan ihracat uzmanı. Eşinden ayrılalı 6 yıl olmuş olan bir bayan. 9 yaşında da bir kızı var. Üstelik de hem annesi ve hem de babası jinekologlar.

Uzun süredir kendisinde hissettiği rahatsızlığını onlara bir kaç kez anlatmayı denemesine rağmen ameliyat için ret cevabı alınca internetten kendisine bu operasyonu yapabilecek bir merkez aramış.

Her ne kadar O bu yaşadıklarını tüm çıplaklığı ile bizimle paylaşsa ve "yazımdaki istediğiniz yerleri çıkartabilirsiniz" dese de; biz göndermiş olduğu mailin virgülüne dokunmadan yayımlıyoruz...

Kendimi bildim bileli bu dertten çok çektim. Daha küçükken durumun o kadar bilincinde değildim, ama erkek arkadaşlarım olmaya başladıkça ve diğer kadınlarınkini de dergilerden gördükçe kendimde gerçekten bir anormallik olup olmadığını sorgulamaya bağladım. Hiçbir erkek arkadaşım bu durumu tam olarak yüzüme vurmadıysa da, hareketlerinden ve sözlerinden bu durumdan pek de hoşlanmadıkları her hallerinden belli oluyordu. Hele doktora gittiğimde ve birkaç defa ameliyat olmak için hastanede yattığımda çok zor günler geçiriyordum. Hastane personeli ve hemşireleri bile bana o kadar tuhaf bakıyorlardı ki.

Böylece yavaş yavaş ve gerçekten ciddi bir üzüntü ve komplexe kapıldım. Evet, belki bu durumum evlenmeme ve çocuk sahibi olmama hiçbir zaman engel olmadı, ama cinsel yaşantım her zaman bir kabus oldu.

Bundan 5-6 yıl önce, iki defa bu ameliyatı olmaya ciddi olarak karar verdim, hatta bir tanesinde hastaneden geri döndüm. Bu tarz bir ameliyatı estetik cerrahları mı yapar, yoksa jinekologlar mı bir türlü karar veremedim. Aslında o zamanlar onlar da karar veremediler galiba. Gittiğim onlarca doktor da bu ameliyatı daha önce ya hiç yapmamışlardı, ya çok az yapmışlardı, ya da hiç bilmiyorlardı.

Hatta çok ünlü bir estetik cerrah bana " Oraya da ameliyat mı olurmuş !?" deyince bu işten bir süreliğine tamamen vazgeçtim. Ama bu konu aklımın bir yerini de hep kemirip durdu.

Son yıllarda her konunun özgürce konuşulmaya başlanması ile dergilerde, internette, her yerde bu konu ile ilgili de kadınları cesaretlendirici, aydınlatıcı ve yüreklendirici yazılar okumaya başladım ve bu durumumdan kurtulma isteği tekrar karşı konulmaz bir şekilde gündeme geldi. İşte böyle bir umutla, bir gün internette gezinirken bu site ile karşılaştım. O kadar çok site incelemiştim ki, burada konuya son derece gerçekçi ve mantıklı yaklaşım beni çok etkiledi ve bu durumumdan kurtulmaya kesin olarak karar verdim.
 
Bu konuda Jinekolog Op. Dr.Süleyman Eserdağ'ın on yılı aşkın bir süredir bu tür operasyonları yapması, bu konuda son derece tecrübeli ve titiz olması, diğer hastalarından aldığı son derece olumlu geri bildirimler doğru karar verdiğimi adeta ispatlıyordu.

Bu ameliyatın ( ameliyat bile demeye dilim varmıyor artık ) bu kadar basit ve sonrasında da korktuğum kadar sıkıntılı bir iyileşme dönemi olmadığını daha önceden bilseydim keşke. Niye bu kadar zaman beklemişim ve hayatı kendime zehir etmişim? Ama zararın neresinden dönülse karmış.

Ameliyat sonrası sanki bambaşka bir kadın oldum. Artık ne doktora giderken, ne karşı cinsle arkadaşlığımda kendimde hiçbir engellenme ve utanç duymuyorum. Artık ben de NORMAL bir kadın oldum. (Bunun ne demek olduğunu ancak bu konuda dertli olanlar bilebilir.)

En güzeli de insanın kendini tekrar keşfetmesi. Her açıdan! Giydiğim o harika iç çamaşırlar, dar pantolonlar, mayolar her şey ama her şey bana artık çok daha sempatik geliyor. Kendimi aynada incelemek, banyo yapmak, kendime dokunmak, her şey çok daha güzel.

Ameliyat sonrası çok basit. İlk 3-4 gün buz koymak çok faydalı. Naylon buzdolabı poşetine 3-4 tane buz koyup içindeki havayı boşaltıp ağzını sımsıkı bir iple bağladıktan sonra kağıt mendile sarıp ameliyat bölgesinin üzerine en az birer saat ve günde birkaç kez eriyene kadar tuttum. Hatta buz eridiği zaman tekrar buzluğa koyup yassı bir şekilde donmasını sağladım ki, böyle daha ergonomik oldu. Bu şekilde oturup TV bile seyrediliyor. İlk birkaç gün kanama olabiliyor. Bağlarda büyük ped ( mutlaka kanatlı ), sonradan da el büyüklüğünde pamuğa gazlı bez sarıp kullandım. Bunun nedeni, pedlerin naylonu hem hava aldırmıyor, hem yara geç iyileşiyor hem de en önemlisi mantar için zemin hazırlıyor. Ilk başlarda oluşan kaşıntıyı da bu şekilde azalttım.
 
Bunun dışında günde 5-6 defa Batticon kullandım. Bu özellikle banyo yapılmayan ilk 2 gün çok önemli, çünkü dışkıladıktan sonra anüs bölgesini mutlaka Batticonlu mendille silmek gerekiyor ki yara enfeksiyon kapmasın. Bu arada tüm iyileşme süreci içinde bebeklerin kullandığı ıslak mendilden kullandım ( Diğerleri yakıyor. ) Sabah ve akşam da Madecassol kullandım.

Beslenme de çok önemli. Kolay dışkılamak için lifli gıdalar ( meyve ve sebze ), doku yenilenmesi için de bol bol protein almak gerekiyor. Bu mantar oluşumunu da engelliyor.

Dar pantolon çok rahatsız ediyor. Ama normal kumaş pantolon çok rahat giyiliyor. Etek de çok rahat oluyor. Zaten ilk gün atlatıldı mı, insan alışıyor. Bir de ilk günlerde ( özellikle ameliyattan hemen sonra ) bölge de tüysüz olduğu için ped kanama ile vücuda daha kolay yapışıyor ve çekerken ıslatmadan çekilirse ameliyat yerlerini de çektiği için kanama fazla miktarda olabiliyor. Kanama olduğu durumda o bölgeyi sımsıkı elle bastırmak ve tampon yapmak en etkili yöntem, kanama hemen azalıyor ve duruyor. Yaklaşık 10 günde de yara tamamen iyileşiyor.
İşte bu iş bu kadar!

Bu ameliyata karar vermek her şeyin başlangıcı oldu sanki. Sonuçta bu benim hayatım. Bu konudan kimseye bahsetmek zorunda da değildim. Kimse ameliyat olurken başımda durmak ve elimi tutmak zorunda da değildi. Bu benim sırrımdı, kimseye anlatmak zorunda olmadığım bir sır. Bu tek başıma karar verdiğim ve sadece ve sadece kendimle paylaştığım bir sır ve öyle de kalacak. Bana kendime güvenimi kazandırdığınız için "Teşekkürler Süleyman Bey" ...
 
 
DİĞER HASTALARIMIZDAN İLGİNÇ VAJİNA ESTETİĞİ ÖYKÜLERİ
Dileyen hastalarımız vajina estetiği ile ilgili aşağıdaki hastalarımızdan gelen öykülerin "orijinal el yazılı" halini kliniğimizde bulabilirler...


1.  M.K. Hanım, 22 yaşında tıp fakültesi öğrencisi, bekar (İstanbul)
Merhaba
Ben 22 yaşındayım ve üniversite öğrencisiyim. Ergenliğe  girdiğimden bu yana benim için sorun olan şey sizinle ortak noktamız.
Bu sayfaları heyecan, merak, endişe, belki biraz korku içinde okuduğunuzu biliyorum. Çünkü  bende bu duyguların aynısını yaşadım. Ama şimdi buradayım ve küçük gibi görünen büyük sorunumdan ve içimi sıkan o duygulardan kurtuldum. 

Ameliyat olma kararını çok ani bir biçimde verdim. Tam iki yıldır düşünüyordum ama cesaret edemiyordum şimdi ise tamamen zaman kaybı olduğunu anlıyorum. Sevgili doktorum Süleyman bey ile tanıştıktan sonra söylediğim tek şey “ keşke daha önce gelseymişim” oldu. Çünkü genital bölgemdeki bu sorun sadece görünüş olarak beni rahatsız etmiyordu. İdrarımı yaparken iki sarkık dudağın arasından bacaklarıma doğru sızıyordu. Ben bu sızıntıyı engellemek için, farkında olmadan idrar daha kuvvetli çıksın diye hep karın kaslarımı kasarak idrarımı yapmaya alışmışım.  Karın kaslarımı kasmadığım zaman sanki  idrarımı tam boşaltamıyordum. Böyle yıllarca devam etse belki mesane fonksiyonlarımı  bile bozulabilirdi. 

Ameliyat anı ise benim için güzel bir anı olarak kaldı. Ameliyat hiç güzel bir anı olur mu, demeyin. Lokal anestesi ile oldum ve bu süre boyunca hiçbir acı hissetmedim. Hatta doktorumun  güzel ve keyifli sohbetiyle nasıl geçtiğini bile bilemedim. Dr. Süleyman bey hali, tavrı ve konuşmalarıyla hastalarını o kadar rahat hissettiriyor ki, o’na  güvendiğim için en ufak bir pişmanlık duymadım.   

Ameliyat sonrasında, pansumanlarımı nasıl yapacağım anlatıldı, ve doktorum 2 gün boyunca akşamları beni arayıp, nasıl olduğumu sordu. İlk akşam olan ağrı da bu telefonlarla ve tabi ağrı kesicileri de unutmamak lazım. :)) tamamen geçiyor zaten. Bütün her şey bizim  için düşünülmüştü zaten, hem de bütün ayrıntılarıyla. Bize düşen vakit kaybetmeden gidip bu sorundan kurtulmakmış. 
Bütün içtenliğim ve samimiyetimle, doktorum Süleyman bey’e çok çok teşekkür ediyorum….M.K

2.  E.M. Hanım, 28 yaşında dış ticaret uzmanı, evli ve bir çocuk annesi (Ankara)
Vajinam ile ilgili bir problemimin olduğunu ilk defa bir dergide "vajina estetiği" ile ilgili bir haberi okuduktan sonra anladım. İç dudaklarımdan bir tanesi diğerinden daha uzun ve yayvan görünümdeydi. Başka bir problem nedeniyle muayene için "Hera Kliniğe" gittiğimde doktorum tarafından bu durumun basit bir ameliyatla düzeltilebileceği tarafıma söylendi.

Kısa sürede karar vererek bir kaç gün sonrasında ameliyat oldum. Ameliyattan 2 gün sonra işime rahatça gidebiliyordum. İç kısımdaki hafif yanmalar çok az rahatsızlık verse de 7 gün içinde hemen hemen tamamen geçivermişti. Artık kendimi çok daha rahat ve mutlu hissediyorum. Bu durumdan kocam da çok memnun..

3.  A.C. Hanım, 27 yaşında yabancı bir doktor, yurtdışından geldi
Her kese selamlar, ben hasta oykulerin okuyup bu ameliyata gelmek kararini verdim, yani bu oykuler insana moral veriyor hakketen, benim de yazdiklarim , belki benim gibilerine yararli olur diye dusundum,

hic kimseye soylemeden, gittim.. iyideki, gittim )))
 
Ben net olarak bu sozu soyleyecegim bayanlara:
" Tamamen emin olarak , gidin ve bu kompleksten kurtulun ! "
Bu ameliyat cok muhtesem bir ortamda yapiliyor, cok samimi Dr.Suleyman bey , guleryuzlu personel ve super sakinlestirici muzik, yani, ameliyat ne zaman basladi ve ne zaman bitti hiss etmeyeceksiniz, cok guzel bi muhabbet ederek gecirdik bu 45 dak-ni ve ben de doktor oldugum icin, biliyorum, ne zaman amelyata hasta sakin , huzurlu giriyorsa, onun amelyati cok rahat geciyor ve ameliyat sonrasi durumu da super oluyor, (ornek; ben cok memnunum)

Hakketen, Suleyman  Doktoru sectigim icin, Allahimdan cok raziyim, artik amelyatdan nerdeyse 25 gun geciyor,
o kadar memnunum ki, anlatamam..

insan kendini cok rahat hiss ediyor, onceler jinekologa gitmekten cekiniyordum, simdi gitmekden utanc duymayacagim.

Ellerinize saglik Dr.SULEYMAN bey, cok memnumum

4.  S.F Hanım, 36 yaşında, eşinden yeni boşanmış, bir şirkette halkla ilişkiler sorumlusu (Adana)
Hayatıma yeni bir başlangıç yapmak istediğimde yıllardır kafamı kurcalayan ve nedense bir türlü cesaret edemediğim genital organımdaki şekil bozukluğuna ani bir şekilde son vermeye karar verdim.
 
Hera Klinikte uyutularak yapılan 30 dakika kadar süren ameliyattan bir kaç saat sonra evimdeydim. Eve geldiğimde "neden daha önce bu kadar basit bir ameliyatı daha önceden olmadığımı düşünmekteydim".  Ne ilginçtir ki "sanki şu ana kadar erkekmişim de şu andan itibaren kadın olmuşum" gibi geliyor....

5.  F.G Hanım, 21 yaşında, İzmir'de bir ajansta modellik yapıyor (İzmir)
Şu ana kadar hiç cinsel birlikteliğim olmamasına rağmen kasıkta dudak bölgesinde ergenlik döneminden sonra oluşan sarkmalardan rahatsızlık duyarak bir doktor arayışına girdim.
 
İnternetten ulaştığım Dr. Süleyman Bey'i telefonla arayarak aldığım ön bilgilerden sonra, özellikle de kızlık zarına herhangi bir zararı olmadığını da öğrenince kesin ameliyata karar verip İstanbul yollarını tuttum. 35 dakikalık bir ameliyat sonrası aynı gün içinde evime döndüğümde sanki büyük bir yük altından kurtulmuş gibi hissetmekteyim.

6.  J.N. Hanım, 27 yaşında, bir devlet dairesinde memur (Antalya)
Dudak kısmındaki kabarıklık beni uzun süredir rahatsız etmekteydi. Tight giyememekteydim. Plajda bikini giydiğimde de sanki herkesin gözleri üzerimde gibi gelmekteydi. Kot pantolon dahi giydiğimde  oluşan sürtünmeler rahatsız hissetmeme sebep olmaktaydı.

Hatta cinsel organımı erkek arkadaşıma göstermekten bile utanmaktaydım, belki de bu nedenle O'nunla hiç cinsel ilişkiye girme cesaretini gösterememiştim. Ameliyattan sonra kendime adeta özgüvenim geldi, kendimi çok daha feminen hissetmeye başladım. Modern tıbbın bize bu tür olanaklar sunması muhteşem bi şey !...

7.  H.Y Hanım, 42 yaşında, iki çocuk annesi bir ev hanımı (Mardin)
Daha önceden 2 tane doğum yaptım bir tane de kürtaj oldum. Vajina kanalındaki genişleme zaman içinde hem beni hem de eşimi rahatsız etmeye başlamıştı. Ayrıca ilişki sırasında vajina içinden gelen tuhaf sesler, önceden muayene eden bir doktor tarafından rahim kanalın bollaşmasına bağlanmıştı.

Bir arkadaşımın tavsiyesi ile bulduğum Hera klinikte yapılan 15 dakikalık bir daraltıcı ameliyat sonrası cinsel ilişkideki haz ve tatmin durumum çok daha arttı. Beni rahatsız eden tüm sıkıntılarımdan kurtulmuştum. Bu durumdan en az benim kadar kocam da çok memnun..        
 
8.  A.D Hanım, 25 yaşında, Güzellik uzmanı ve bir güzellik merkezinde çalışıyor (İstanbul)
Her iki dudaklarım arasındaki büyüklük farkı yıllardır beni rahatsız etmekteydi. Evet, sağ kısım sola oranla daha geniş ve kabarık görünümdeydi. En yakınlarıma bile bu sıkıntımı açamıyorum dahası erkek arkadaşımla evliliğimi de sırf bu nedenle erteleme durumuna gelmiştim.
 
Hera Kadın Sağlığı Merkezi'nin www.jinekolognet.com internet sitesi sayesinde sadece kendimin olduğunu sandığım bu farklılığın belki de kusurun aslında pek çok kadının sorunu olduğunu öğrendim.  Web sitesi adresinden ulaştığım Dr. Süleyman Bey'in bu tür ameliyatları 10 yılı aşkın süredir yapması ve konuşmasıyla bana güven vermesi sonucunda hayatımı değiştiren bir karar ile randevu alarak kliniğe ulaştım.
 
Ameliyatım 35 dakika kadar sürdü. Genel anestezi ile adeta son derece rahat ve keyifli bir uyku sonrasında 1 saat kadar dinlenme sonrasında aynı gün yola çıkarak evime döndüm.  3 gün sonrasında da işimin başındaydım.  Ameliyat sonrası adeta kendime güvenim geldi. Sanki yıllardır sırtımda taşıdığım bir yükten kurtulmuş gibi hissediyorum. 

9.  H.K Hanım, 52 yaşında, Emekli banka müdürü (Ankara)
Aynı ofiste çalışan bir arkadaşım Hera Kliniğinde “labioplasti ameliyatı” yaptırmıştı. Sonucundan son derece memnun olması üzerine ben de doğumlardan bana hediye kalan dikiş izlerinin alınması ve hazne içinin daraltılması istemekteydim. Ayrıca 4 yıl önce menopoza girmiştim ve haznemdeki sarkmalar artmıştı.
 
Ameliyat için eşimi ikna etmem pek de kolay olmadı açıkçası. Ancak klinikle yaptığım ön görüşmeden tatmin olduktan sonra O'nu da ikna ederek 2006 haziran ayında masaya yattım. İşlem o bölgenin uyuşturulması ile yapıldı. İkinci ve üçüncü günler o bölgenin hafif ağrısı ve yanması haricinde hiçbir problem yaşamıyorsunuz. Ameliyat sonrası antibiyotik ve merhemlerin kullanmanız ise sizi son derece rahatlatıyor. Ameliyattan 25 gün sonra da ilişkiye girebiliyorsunuz.    

10. S.D Hanım, 49 yaşında, Opera Sanatçısı (Ankara)
32 yaşında ikinci evliliğini yapmış sanatçı bir bayanım. 20 ve 23 yaşlarımda 2  normal doğum yaptım. Birkaç senedir Labioplasti ve vajina estetiğini düşünüyordum. Derler ya kısmet. Süleyman Bey'e gittiğimde iyi ki daha önce yaptırmadım bu ameliyatları dedim. Hemen bana bir plan yaptı. Biz önce dış estetiği yapalım. Sonra içi hallederiz dedi. Doğumlardan ötürü perinenin de yenilenmesi gerekiyordu. Önce labioplasti yapıldı.
 
Bir ay sonunda eşim cinsel organımı her fırsatta seyretme heveslisi oldu. Ben tek eşliliğe inanan ve cinsellikten çok haz alan bir bayanım. Tabi bu beni çok mutlu etti. Vajina estetiğini  bu ameliyattan 5 ay sonra oldum. Perine dikişleri de aynı ameliyatla yenilendi.

Şu anda iyileşme sürecindeyim. Biliyorum ki artık 20 li yaşlara geri döneceğim. İyi ki varsın Süleyman Bey... Az kaldı  Sevgili Süleyman Bey'in bu arada eşime kirvelik yaptığını ve beni çifte mutluluğa ve sağlığa kavuşturduğunu yazmayı unutacaktım. Tüm bunların dışında bir doktor olarak sakinliği hastaya davranışı cerrahlığı  kişiliği  eşsiz. Onunla tanıştığım ve yeniden doğduğum için çok ama çok mutluyum. Yeniden mutluluğa merhaba......:)) 

11.  H.F Hanım, 31 yaşında, İngilizce Öğretmeni (Samsun)
Ergenlik dönemimden beri vajina bölgemde tuhaf bir görünüm olduğunun farkındaydım. İlk kez Hürriyet gazetesinde bu konuda görüşleri olan doktorlar ile ilgili röportaja rastlayarak ve zor da olsa kesin kararımı vererek İstanbul Nişantaşı'nda oldukça meşhur bir Plastik Cerrah Profesörün muayenehanesinde buldum kendimi. Yaklaşık bir saatlik bir operasyon olmuştu. Ancak ameliyattan iki ay sonra baktığımda dikiş yerlerim çok kötü görünümdeydi, sanki eskisinden daha kötü görünüyordu. Kontrole gittiğimde doktorum ilgilenmemişti, hatta beni azarlamıştı.
 
Umutsuzluk ve karamsarlık içinde geçen 4 ay sonrasında internet sitesi sayesinde bulduğum Operator doktor Süleyman Eserdağ ile önce mail yoluyla daha sonra telefonla iletişim kurdum. İkna olarak ikinci kez o masaya yattım. Kendi kliniğinde bölgesel uyuşturma ile bana düzeltici bir ameliyat uyguladı ve ameliyat sonrası ayna ile gösterdiğinde sanki omuzlarımdaki bütün yük kalkmıştı. Tam isteğim gibi mükemmel bir görünüm!..

İç dudaklardaki o esmerlikler tamamen gitmişti ve diğer ameliyattan kalan o katlantıların tamamını temizlenmişti. Kendisine minnettarım !!!

Bu tür özel ameliyatlarda hep düşünmüştüm bir jinekoloğa mı yoksa estetik cerraha mı gitmek gerek diye. Bence bunun çok önemi yok. Önemli olan bu konuda çalışan deneyimli kişilere ulaşmak. Ama Süleyman Bey hem insan olarak hem de bir cerrah olarak mükemmel birisi. Hayatımda çok önemli bir dönüm noktasıydı benim için. Eğer Ona ulaşamasaydım ne yapardım diye düşünüyorum..

12.  A.F Hanım, 28 yaşında, İlkokul Öğretmeni (Bingöl)
Genç kızlığımdan beri aslında bende bir gariplik olduğumu ve bu durumun beni çok da utandırdığını biliyordum. Ama nedense bu durumu bir anormallik olarak kabul edip kimseye de  açamıyordum ve bende normal bir genç kız olmak istiyordum. 

Görsel basın ve kitle iletişim araçları sayesinde ve özellikle internet  aracılığı ile doktorum  Süleyman Eserdağ'a ulaştım ve durumumu önce teflonla daha sonra ise yüz yüze  paylaşma fırsatı buldum. Şuan beni  o kötü durumdan  kurtaran, kendime yeniden güvenimin gelmesini sağlayan ve hatta norma bir genç kız olduğumu  ortaya çıkaran doktorum Süleyman Eserdağ'a  şükranlarımı bir borç bilirim. 

O kadar içten, samimi, güvenilir ve profösyonel ki  diyecek kelimelerle anlatılmaz benim doktorum. Hiç korkmayın ve eğer  bu durumdaysanız tek adresiniz Hera Klinik ve Süleyman ESERDAĞ olmalı.

İkinci kez doğdum diyebilirim. Ameliyat sonrası ise muhteşem ve inanılmaz tüm samimiyetimle söylüyorum gerçekten sonuç inanılmaz. Bence güven çok önemli, burası bir ev ortamı sıcaklığında  ve mükemmel.

Personelin güler yüzü ve Süleyman beyin profesyonel   elleri sayesinde inanın sizde pişman olmayacaksınız.

Tekrar söylüyorum doktorum mükemmel , mükemmel, mükemmel,  ve sonuç ise inanılmaz.  Doktorun Süleyman beye ve Hera kliniğe çok ama çok teşekkür ederim…Sevgilerimle

13.  B.K Hanım, 24 yaşında,  Mali Müşavir (İzmir), 6 ay sonra evleniyor
ilk mailimi yaklaşık bir yıl önce atmıştım açıkcası cevap gelmez hemen diye dusunurken ilgili ve çok sıcak bır sekılde cevap almıstım ve o gun karar verdım.bu ameliyatı olacaktım ve bunuda hera kadın saglıgında olacaktım.daha sonra randevu alıp muayeneye geldıkten sonra dahada emın oldum.
 
Yanımda cok kısı yokdu vee kımsenın haberı yoktu. Kımseye soylemek zorunda degıldım.bu benım kararımdı ve kararımı gonul rahatlıgıyla verdıkten sonra amelıyat gunu aldım.

Kımsenın ne olacagımdan haberı olmadıgı ıcın onyargılı dusuncelerle karsılastım ama umurumda degıldı ben bır karar vermıstım ve kararımdan emındım huzurluydum.onemlı olanda buydu benım ne ıstedıgım ve hıssettıgım.gözümü karartıp gırmedım bu amelıyata aksine oldukca acıkdı:)
 
Amelıyatın nasıl gectıgını anlamadım bı ara uykum geldı grıbal enfeksiyonum oldugundan burnum tıkalıydı.horlamaktan korktum ayıp olur diye uyumadım:):) şimdi guluyorum çok guzel bır anı olarak kalacak benım ıcın.

Yarın yeni bir hayat baslıyor benım ıcın.daha kendınden emın ve saglam adımlarla devam edecegım ınsallah.buarada sunuda eklemeden gecemeyecegım yanımda gelen ınsanların ıcerık hakkında bılgılerı olmamasını ıstemıstım bukonuda cok ozverılı davranıldıgı ıcın cok mutluyum tesekkur edıyorum.
 
Hakkınızı helal edin suleyman hocam Rabbim de sizi işinizde her zaman muvaffak eylesin inşallah...yolunuz hep boyle acık ve aydınlık olsun dılerım:)

14.  M.K Hanım, 22 yaşında,  Tıp Öğrencisi (Ankara)  
Merhaba, Ben 22 yaşındayım ve üniversite öğrencisiyim. Ergenliğe girdiğimden bu yana benim için sorun olan şey sizinle ortak noktamız.

Bu sayfaları heyecan, merak, endişe belki biraz korku içinde okuduğunuzu biliyorum. Çünkü bende bu duyguların aynısını yaşadım. Ama şimdi buradayım ve küçük gibi görünen büyük sorunumdan ve içimi sıkan o duygulardan kurtuldum. 

Ameliyat olma kararını çok ani bir biçimde verdim. Tam iki yıldır düşünüyordum ama cesaret edemiyordum. Şimdi ise tamamen zaman kaybı olduğunu anlıyorum.

Sevgili doktorum Süleyman bey ile tanıştıktan sonra söylediğim tek şey “ keşke daha önce gelseymişim“ oldu. Çünkü genital bölgemde ki bu sorun sadece görünüş olarak beni rahatsız etmiyordu.

İdrarımı yaparken iki sarkık dudağın arasından bacaklarıma doğru sızıyordu. Ben bu sızıntıyı engellemek için, farkında olamadan idrar daha kuvvetli çıksın diye hep karın kaslarımı kasarak, idrarımı yapmaya alışmışım.karın kaslarımı kasmadığım zaman sanki idrarımı tam boşaltamıyordum. Böyle yıllarca devam etse belki mesane fonksiyonlarım bile bozulabilirdi. 

Ameliyat anı ise benim için güzel bir anı olarak kaldı. Ameliyat hiç güzel bir anı olur mu demeyin. Lokal anestezi ile oldum ve bu süre boyunca hiçbir acı hissetmedim. Hatta doktorumun güzel ve keyifli sohbetiyle nasıl geçtiğini bilemedim.

Dr. Süleyman bey hali, tavrı ve konuşmalarıyla hastalarını o kadar rahat hissettiriyor ki  ona güvendiğim için en ufak bir pişmanlık duymadım. Ameliyat sonrasında, pansumanlarımı nasıl yapacağım anlatıldı ve doktorum iki gün boyunca akşamları beni arayıp nasıl olduğumu sordu. İlk akşam olan ağrı da bu telefonlarla ve tabi ağrı kesicileri de unutmamak lazım tamamen geçiyor zaten.

Bütün her şey bizim için düşünülmüştü zaten, hem de bütün ayrıntılarıyla. Bize düşen vakit kaybetmeden gidip bu sorundan kurtulmakmış. Bütün içtenliğim ve samimiyetimle, dr um Süleyman beye çok çok teşekkür ediyorum.

15.  S.H Hanım, 34 yaşında,  Bankacı (İzmir) 
Genç kızlığımdan beri aslında bende bir gariplik olduğunu ve bu durumun beni çok ta utandırdığını biliyordum. Ama nedense bu durumu bir anormallik olarak kabul edip kimseye de açamıyordum ve ben de normal bir genç kız olmak istiyordum.

Görsel basın ve kitle iletişim araçları sayesinde ve özellikle internet aracılığı ile doktorum Süleyman Eserdağ‘a ulaştım ve durumumu önce telefonla daha sonra ise yüzyüze paylaşma imkanı buldum. 

Şuan beni o kötü durumdan kurtaran, kendime yeniden güvenimin gelmesini sağlayan ve hatta normal bir genç kız olduğumu ortaya çıkaran doktorum Süleyman Eserdağ’ a şükranlarımı bir borç bilirim. O kadar içten samimi güvenilir ve profesyonel  ki diyecek kelimelerle anlatılmaz benim doktorum. 

Hiç korkmayın ve eğer bu durumdaysanız tek adresiniz Hera klinik ve Süleyman Eserdağ olmalı. İkinci kez doğdum diyebilirim. Ameliyat sonrası ise muhteşem ve inanılmaz tüm samimiyetimle söylüyorum gerçekten.

16.  L.A Hanım, 25 yaş,  Öğretmen (Antakya)
Ben 25 yaşında yeniden doğdum diyebilirim. 16 yaşından beri genital bölgemde ki şekil bozukluğuyla hem psikolojik hem de sağlık açısından savaşmaktaydım. Kişisel temizliğimi bile yaparken sıkıntı çekiyordum. Süleyman beyle tanışmadan önce de başka bir operasyon olmama rağmen şekil bozukluğu düzeleceği yerde daha da çok arttı. Benim için artık gurur meselesi olmuştu. Ta ki buraya gelip bu mükemmel ekiple operasyona katılıncaya dek. 

Bugün operasyonun 2. günü, dün gece denilenleri aynen uyguladım ağrım yok denecek kadar azdı. Sonuç şimdiden inanılmaz. O kadar çok rahatladım ve daha önce niye olmadığıma pişman oldum. 

Böyle bir problemle karşı karşıyasınız hiç düşünmenize bile gerek yok, kendinizi çok şanslı hissedip sizde yeniden doğabilirsiniz…

17.  G.T Hanım, 34 yaşında,  Sekreter (Antalya) 
Merhaba, ben 34 yaşında bekar bir bayanım. Şuan bu yazıyı ameliyattan 1 ay sonra sosyolojik ve psikolojik açıdan rahatlamış bir ruh haliyle yazıyorum. Ergenlik dönemimden itibaren beni huzursuz eden ve asla ertelemeyi gerektirmeyen bu sorunu Süleyman beyin açıklayıcı internet sitesinden detaylı bir şekilde öğrendikten sonra hemen irtibata geçtim.

Muayene sonucunda labioplasti operasyonu ile birlikte klitoral düzeltme yapılmasınında iyi olacağı önerisinide hiç düşünmeden kabul ettim. Çünkü sorunun kökten çözülmesini istiyordum.

Ayrıca Süleyman bey bana çok güven vermişti. Ertesi günü lokal anesteziyle hiç ağrı ve acı hissetmeden ameliyatı olduğumda kendimi çok rahatlamış hissetmiştim. Sadece ilk gece olan ağrı bile artık umrumda değildi. Çünkü yıllardır kafama taktığım bu konudan kurtulmuştum.

Evdeki 3 günlük istirahatten sonra 4. gün işime başlayabilmiştim. Benim gibi bu sorunlardan muzdarip olan kişilere tavsiyem, asla ertelememeleri ve kendilerini Süleyman beyin güvenilir ellerine bırakmalıdır. 

Öncelikle Süleyman bey’ e ve verdiği destek için ayla hanıma çok teşekkür ederim.

18.  A.U Hanım, 26 yaşında,  Yönetici Asistanı (Eskişehir) 
23.06.2010 tarihinde labioplasti ameliyatı geçirdim. Yıllarca kendimi kötü hissetmiştim. Bikini giymek ızdıraptı benim için. Çıplak görüntümden nefret ediyordum. Şimdi çok iyiyim, mutluyum. Yeni görüntümü seviyorum. Dr. Süleyman beye teşekkür ediyorum beni bu dertten kurtardığı için.

19.  B.F Hanım, 32 yaşında,  Ev Hanımı (Çorum)
Merhaba ben şuan dinlenme odasında yatmaktayım. Küçük bir operasyon geçirdim. Duygularımı birazda olsa yazmak istedim.

Operasyonum vajen iç dudak estetiği ile ilgili ve operasyonum çok iyi geçti. Süleyman beyin ve Ayla hanımın bilgilendirici tatlı yaklaşımları sayesinde kendimi çok rahat hissettim.

Operasyon öncesi tedirginliğim yok şimdi. Kendimi rahatlamış mutlu hissediyorum. Bu operasyonu iki yıldır düşünüyordum. Evet belki insan ruhuyla bedeniyle barışık yaşamalı ama bu cinsel hayatımda bana çok yardımcı olmadı bu noktada pozitif düşünüp barışık olamıyorsunuz.

Eminim şimdiden sonra hem bedenen hem de ruhen daha iyi olacağım. Kendi ile bu konuda rahatsızlığı olan herkes düşünmeli bence tabi ki bir sorun değil de daha iyi mutlu olmamı sağlayacaksa neden olmasın şeklinde yaklaşmalı.

Süleyman beye ve Ayla hanıma tekrar teşekkür ediyorum. Herkese bedeniyle mutlu ve barışık bir hayat diliyorum.

20.  A.K Hanım, 31 yaş,  Hemşire (Van)
Ergenlik yıllarımdan itibaren, beni hem fiziksel hem de psikolojik açıdan çok rahatsız eden bu durumla karşı karşıya idim. 13- 14 yaşlarımdan başlayarak kendimi diğer hemcinslerim arasında farklı hissetmeye başladım. 

Bu farklı hissediş yaşıtlarım ve hemcinslerim karşısında ezik, silik, özgüvensiz ve hatta eksik, kusurlu imişim gibi beni rahatsız ediyordu. Rahatça denize giremiyordum, benim fark ettiğimi diğer insanlarda fark edecek diye utanıyor, kendimi gizlemeye çalışıyordum. Bu durum doğal olarak karşı cinsle olan ilişkilerimi de uzun yıllar olumsuz etkiledi, hep kaçmama neden oldu.

Ergenlik yıllarımda sadece bana has bir eksiklik olduğunu düşündüğüm ve kimseyle paylaşamadığım bu durumun aslında pek çok kadını rahatsız eden bir sorun olduğunu çok sonra öğrendim. Ancak çözümü olmayan bir sorun değildi. Problemimden kurtulmaya istediğim zamanlarda araştırma yaparken bu tür estetik operasyonların yapıldığını öğrendim. 

Vajina estetiği yapılan çeşitli merkezlere rastladım, fakat bunlar içinde bana en güvenilir gelen yer Hera Kadın Sağlığı merkezi oldu. Beni  Dr. Süleyman Eserdağ’a yönlendiren iki neden vardı. Dr. Eserdağ bu işte oldukça tecrübeliydi ve hasta yorumları, yaratılan harikalardan bahsediyordu. İnternette  yaptığım detaylı arama sonucu Dr. Süleyman Eserdağ’ı  aramaya karar verdim.

Görüştüğümüzde  operasyonla ilgili gerekli bütün bilgileri ve yapılacak şeyleri büyük bir ilgi ve nezaketle anlattı. Ama en önemlisi randevu gününde, ameliyat olmaya geldiğimde ne kadar doğru bir karar verdiğimi anladım. Gerek operasyon öncesi gerek sonrasında Dr. Eserdağ ve asistanları Ayla ve Gözde hanım büyük bir sabır ve ilgi gösterdiler… Çok Teşekkür ediyorum….

21.  N.H Hanım, 22 yaşında,  Üniversite öğrencisi (Mersin) 
Nasıl başlasam bilmiyorum ama umarım biraz da olsa duygularımı ifade edebileceğim. Ben sanırım ergenlik çağına girdikten sonra vajinamın iç dudaklarının büyüdüğünü fark ettim. Ondan önce yoktu ya da çok küçüktü.

Tam olarak hatırlamıyorum. 18 yaşından sonra farkına vardım. Çünkü erkek arkadaşım vardı ve ben hep utanıyordum. Görecek beğenmeyecek diye. Ve bu hep böyle devam etti. Bu sorunumu da kimseyle paylaşamıyordum. Bu da bende büyük bir sıkıntı yaratıyordu.

Çok çaresizdim. Kendime olan güvenimi kaybetmiştim. Bunu içinde hep araştırdım ne yapabilirim diye. İnternette çok gezindim bu konuyla ilgili tüm bilgileri okudum. Gerçektende bana tek güven veren hera kadın sağlığı merkezi oldu. Çünkü sitedeki bilgileri okurken baştan korkumu yendim. Bundan önce hem çok korkuyordum hem de sakıncalımı diye cesaret edemiyordum. Fakat kafamızda büyüttüğümüz gibi değilmiş.

22.  B.A Hanım, 31 yaşında,  Özel sektör çalışanı (İstanbul)
Merhaba ben Burcu 31 yaşındayım. Uzun zamandır hayatımı kendime zehir ettiğim içi dudak problemimden doktorum sayın Süleyman eserdağ sayesinde kurtuldum. Hayatımda ilk kez internetten hiç araştırmadan doktor ayarladım.

Öncelikle Süleyman beyin cep telefonundan ulaşarak ön bilgi aldım daha sonra kafama takılan sorularıma maille cevap verdi derken soluğu hera klinikte aldım. Yardımcısı ayla hanımında güleryüzlü ve sıcak yaklaşımlarıyla kendimi ev ortamında gibi hissettim.

Ameliyatım başarıyla gerçekleşti ve şuan kendimi çok mutlu hissediyorum. Özgüvenimi yeniden kazandım. Eğer böyle bir sorununuz varsa bence psikolojinizi bozmasına izin vermeyin ve ameliyat olarak bu sorununuzdan kurtulun. Tüm kaprislerime katlanan çok ilgili ve güleryüzlü Süleyman hocama ve ayla hanıma sonsuz teşekkürler…

Sevgi ve saygılarımla…

23.  G.E Hanım, 48 yaşında,  Emekli bankacı (Adana) 
48 yaşındayım ve yıllardır kader gibi katlandığım şeyden bugün kurtuldum. Sanki yeniden doğmuş gibi…

Buraya istanbuldan geldim.uzun süredir kafama koyup bir türlü gerçekleştiremediğim şeyi eşimle yaşadığım sorunlar kaçınılmaz hale gelince araştırmaya başladım bu ameliyatları kime olabilirim diye. Ameliyatlar labioplasti ve daraltma ameliyatları.

Önce yıllardır gittiğim doktorumla konuştum. Bunları yapabileceğini çok zor operasyonlar olmadığını söyledi. Ama konuşması beni tatmin etmedi. Sanki bu ameliyatları hiç yapmamış gibiydi. Ve daha başka birçok kişi jinekolog ve plastik cerrah… kimse yapmam demiyordu ama o güveni de vermiyorlardı.

Bu arada internet araştırmalarımdan dr Süleyman eserdağ adını duymuş ve keşke istanbulda olsaydı da ona yaptırsaydım diye düşünmüştüm. 

Ve Süleyman beye e- mailler yazdım, oda sabırla  bana cevaplar verdi ve bu gün buradayım.  Ameliyat çok güzel geçti sohbet ederken  biç bir şey hissetmedim bir dost sıcaklığından başka.. sabırla en küçük ayrıntı ile ilgilenerek özenle yaptı ameliyatımı ve sonucu  kendisinin de ifadesi ile 18 yaşına dönüş gibiydi…

Evet şu an kendimi büyük bir yükten kurtulmuş çok güzel bir cinsel organa sahip 18 yaşında bir geç kız gibi hissediyorum. Hissediyorum ki artık yaşamımda  hiçbir şey eskisi gibi olmaypacak bana bu güzel duyguları yaşatan çok güzel bir ameliyatla  neredeyse  yaşama yeniden döndüren Süleyman Beye sonsuz sonsuz teşekkürler.

Varlığınız biz kadınlar için sanki bir armağan iyi ki varsınız, hep olun yaşamlarımızda ki küçük gibi  gözüken ama yaşamımıza  çok etkileyen bu sorunlar hünerli ellerinizle yok olsun, kendinizi  gerçek bir kadın gibi, özgüvenli ve güzel hissedelim. Ayrıca gözde  ve ayla hanım nezaketiniz  ilginiz için…

Bugün  burada olmamın gerçekten bir lütuf oldununu düşünüyor ve Süleyman beye bana bunları  hissettirdiği için yeniden defalarca tekkürler ediyorum. 23.09.2010 / Gülay

24.  ... Hanım, 27 yaşında,  Avukat (Konya) 
Sevgili Süleyman Bey,
 
Tekrar Merhaba.Sizinle vedalaşmadan ayrıldık.

Gerek mükemmel hekimliğiniz,gerekse bana verdiğiniz psikolojik telkinleriniz , incelik ve zarifliğiniz için size çok teşekkür ederim.Operasyon için ne kadar doğru ve ne kadar mükemmel bir hekimi ve kişiliği seçtiğimi birkez daha anladım ve bu konuda çokda şanslı olduğum için allaha şükrettim.

Gösterdiğiniz yakınlık ve hasta psikolojisini rahatlatmak adına yaptığınız girişimler için size minnettarım.Yakın ilginizden ailemde çok etkilendi.Dolayısıyla onlarda size teşekkürlerini iletmemi istediler.Şayet bekarsanız sahip olduğunuz meziyetleriniz nedeniyle allah size, sizin kadar mükemmel bir eş nasip etsin inşallah.Evliysenizde  eşinizle size ömür boyu mutlu bir beraberlik temennilerimi iletmek isterim.

Bu arada  dün itibariyle ben memleketime döndüm.Bugün itibariylede durumumda bir sıkıntı yok.ilaçlarımı ve pansumanımı tembihleriniz doğrultusunda uyguluyorum.Kanamam çok azaldı.Deyim yerindeyse damla damla şeklinde oluyor.Şayet bir sıkıntım olursa hemen size ulaşırım zaten.
 
Bu arada artık jinekoloğum olarak sizi seçtiğime göre başka rahatsızlıklarımda da size gelirim lakin başka rahatsızlıklarım olmamasınıda ümit ediyorum.
 
Bu arada izin kullandığınız zaman bu taraflara yolunuz düşerse mutlaka nburalara bekliyorum.Buralar yeşillik ve çok güzeldir.İnsanlarımız da sosyaldir, beğenirsiniz.Buranın eti,beyaz kirazı ,suyu,elması çok meşhurdur.Geldiğiniz vakit size güzel bir et yediririm.
 
Size ve ekibinize tekrar teşekürlerimi iletiyor,başarılarınızın artarak devam etmesini temenni ediyorum.
Sağlıcakla kalın,Allah'a emanet olun..
 
24.  ... Hanım, 26 yaşında,  Doktor (Trabzon)
Merhaba süleyman bey.kendimi hatırlatmak için trabzonda çalışan doktor olduğumu belirteyim. benim labioplasti ve kliteroplasti operasyonumun üzerinden yaklaşık olarak 2 ay geçti.
 
Önerileriniz doğrultusunda pansumanlarımı yaptım ve contractubex kullandım. ilk hafta hafif düzeyde batma oldu, sonraki hafta da kaşıntı ama sonrasında herhangi bir problem yaşamadım. şu an büyük ölçüde iyileşti diyebilirim ve gerçekten görünümünden çok memnunum.
 
Size ilginiz ve özeniniz için teşekkür etmek istedim. iyi günler.

25.  Dilek Hanım, 42 yaşında,  Ev Hanımı (Almanya)
Tanrı hayat ağacını kadının "kutsal kasesi"ne dikmiş. Aslında böylesi kutsal bir amaca hizmet eden dişilik organımdan utanmamam gerekirdi. Ne var ki yetiştiğimiz toplumda sadece erkek çocuklara "hadi oğlum pipini göster amcaya/teyzeye" denir bir övünç vesilesi olarak.
 
Sevgi kusurları örter derler ancak yine de "insan yüze, Tanrı gönüle bakar!" Kocam, evliliğimizin başında bedenimdeki eksikliği (daha doğrusu fazlalığı) farkettiğinde dünya başıma yıkılmıştı.
 
Oysa şimdi sevgili Dr. Süleyman Bey'in değerli meslek deneyimi ve maharetli elleri sayesinde çok daha iyi hissediyorum kendimi. İnsanın yaşamda "KEŞKE" dediği anlar olmuştur. Ben şimdi "KEŞKE" diyorum "20 yıl geç doğursaydı anam beni".
 
Yaşadığım kimi sıkıntıları yaşamayacaktım. En azından hayatımın son 20 yılında bedenimdeki 1-2 cm'lik fazlalıktan dolayı yüreğimi acıtan durumdan daha kolay kurtulabilecektim.
 
Tıp öyle gelişti ki estetik bir cerrahi müdahale için ihtiyacınız olan 3 şey var: 1) Cesaret, 2) Para, 3) İyi ve güvenilir bir doktor. Ben bunları bulabildim. Şimdi iyiyim. Kendimle barıştım. Sevgili Dr. Süleyman Bey ve nazik ekibine teşekkürü borç bilirim. Sağolsunlar.

26.  A.D Hanım, 29 yaşında,  Doktor  (İstanbul)
Merhaba Doktor Bey,
yaklasık 3 ay önce labioplasti'mi yaptınız. Kendim de doktor olduğumdan ve yanlış bir müdahalede neler
olabileceğini bildiğimden dolayı çok endişeyle geldim kliniğinize. Kimseye sormadan, sadece internet sitenizi
inceleyerek karar verdim. Ve keşke bu kadar zaman beklemeseydim, o sıkıntıları çekmeseydim, diye düşünüyorum.
Vücuttaki bu tip farklılıkların ailesel olduğunu bildiğimden ve kız kardeşlerimde de aynı problemin olduğunu
tahmin ettiğimden, ameliyatımdan sonra, bunu onlar ile paylaştım. Bu problemin çözümü olduğunu bile bilmediklerini
söylediler ve çok, çok sevindiler. Şimdi ikisi de randevu için sıra bekliyor.
Bana gelince. Çok menun ve mutluyum. İz veya ize benzer herhangi bir işaret yok.
Size ve ekibinize çok, çok teşekkür ederim.
Saygılarımla,

27.  S.H Hanım, 20 yaşında,  Estetisyen  (Ankara)
Öncelikle Merhabalar;
20 yaşındayım yaklaşık 3 yıl önce ciddi bir anlamda kilo verdim. Kilo verirken fazla yağ kaybından iç dudak sarkması yaşadım. Bunu başta fark etmedim normaldir diye düşündüm. Zamanla rahatsız olmaya başladım ve evlilik yolun da ilerlemeye başladığımda eşimin beyenmiyeceği endişesi ve kendi sağlık açımdan uzman bir doktora baş vurmaya karar verdim. Bunu birtek annemle paylaştım oda benimle beraber araştırmaya başladı.
 
Araştırma yaparken Dr. Süleyman Eserdağ'ı bulduk.Ve doktorumla konuştuktan sonra amliyata karar verdim. Bir ay öce ameliyat oldum. Bunun iyi bir karar olduğuna inandım ve inancımda şaşırmadım. Doktorum Süleyman Eserdağ sayesinde şimdi kendimi daha iyi hissediyorum. Her şey çok güzel. Dr. Süleyman Eserdağ'a İlgisine,alakasına,güler yüzlü olmasına ve bana verdiği gven için teşekkür ederim. Saygılarımla
 
28.  Nuray Hanım, 25 yaşında,  Muhasebeci  (Adana)
merhabalar
Ben gerek iş gerekse sosyal hayatımda kendime olan özgüvenimin fazla olmasına rağmen evlilik hayatımda son derece olumsuz güvensiz hatta aşağılık kompleksi olan biriydim. Bunun nedeni ise normal doğum yapmış olmamdan dolayı vajinamda meydana gelen defarmosyanlar ve genişlemekti. Bu da cinsel hayatımı oldukça olumsuz etkiliyordu.
Toplumumuzdaki gereksiz değer yargıları ve bastırılmış sindirilmiş olarak yetişmemden dolayı bu durumun tedavisine gitmeyi aklımdan geçirsemde uygulamaya bir türlü cesaretim olmadı. Taki özel hayatımda yaşamış olduğum vahim bir olay sonrasına kadar....
Yaklaşık bir buçuk yıldır ciddi bir araştırma içine girdim. Değişik hekimlerle görüşmeme rağmen bir türlü ikna olamadım. Çünkü çevremde bu ameliyattan sonra daha kötü duruma düşen arkadaşlarım olmuştu. Benimse ne zaman ne de bütçe açısından hiç bir lüksüm yoktu.
Süleyman Bey'i öncelikle sanal ortamda keşfettim.Sonrasında ise ciddi bir araştırma sürecine girdim. Bu konuda sık ameliyatlar yapması ve uzmanlık alanlarının birininde cinsel bozukluklar olması ve ayrıca bu konuda terapistlik yapmasıda beni oldukça etkiledi.Derken kendisini telefonla aradım ve hayatımda belkide ilk kez telefonla bu kadar ciddi bir şeyin kararını vererek randevu aldım.
Randevu tarihinde oldukça korkak ve heyecanlıydım. Kliniğe geldiğimde olumsuz bir şeyle karşılaşmayı inanın çok istedim. Kaçmak için bahane arıyordum adeta fakat öyle bir ekiple karşılandımki son derece profosyenel ,hastanın ruh halinden anlayan ve güleryüzlü kişilerdi.Derken ne korku nede heyecan kaldı bende.

Gerekli hazırlıklar yapıldıktan sonra lokal anestesi ile yaklaşık 1,5 saat süren bir ameliyat geçirdim. Durumumun vahimliği ameliyat süreminde uzun olmasına neden olmuştu. Bu sürede ne bir ağrı yada sızı yada kanama gibi olumsuzluk yaşamadım. Sohpet ortamında gayet başarılı bir operasyon oldu.
Sonrasında beni yaklaşık 3 saat gibi dinlenme odasına aldılar. sürekli gözetim halindeydim. Hatta aç olmadığımı ısrarla söylememe rağmen yemek yemeden de göndermediler.
Bu ameliyat özel yaşantımda inaılmaz bir özgüvene sahip olmama neden oldu. Artık utanmıyorum ezilmiyorum. Ve sanırım artık ciddi kararlar almamdada önemli etkisi oldu. Ben doğumdan sonra bu problemi yaşadım öncesinde böyle bir sorunum yoktu. Bu benim suçum değildi ve şu an bu kadar aşağalanmayı kabul etmiş olmamı sindiremiyorum. 1,0 öne geçen ben oldum yani.Artık sanırım son söz benim olacak.
Süleyman bey ve ekibine bana cesaret verdikleri için ticari hiç bir yaklaşımda bulunmadıkları için, ameliyat sonrasında hasta takibi için defalarca iletişime geçtikleri için ve hala beni yalnız bırakmadıkları için çok teşekkür ederim.
Saygılarımla
 
29.  Ayfer Hanım, 27 yaşında,  Mühendis  (Ankara)
Kendimi bildiğimden beri (14-15 yaştan itibaren diyebilirim) genital bölgemde bir farklılık olduğunu sezinlemiştim. Değişik bir görüntü, normal olmayan bir durum vardı. İlk etapta bi tarafta oluşan büyüme, zamanla diğer tarafta da oluşmaya başladı anlam veremedim. Yaşım büyüdükçe, büyüyen kısmın da normal olmadığını farkeder hale geldim ve bu durum inanılmaz psikolojimi etkiledi. Tayt vb giyemiyordum, hep utanıyordum. Hatta bir keresinde arkadaşlarımla tatil yaparken genital bölgen neden tuhaf görünüyor eleştirisine maruz kalmış, ondan sonrasında da bikini üzerine şort giymeden denize girememiştim..

İnsanlarla sürekli kendimi kıyaslar haline girmiştim.. hayatım boyunca evlenemeyeceğim korkusu .. yaşadığım sağlık problemleri de cabası.. o bölgede oluşan iltihaplar, yamuk işeme problemi, dar bir pantolon giydiğinde yürürken canının acıması, e tabi bir de psikolojik durum.. neden ben? Sorusunu yıllarca sordum kendime.. hatta ameliyat öncesi ve sonrasında da neden ben? Sorusuyla gözyaşlarım dökülüverdi. Dünyada bir ben böyleyim zannediyordum, ta ki sayın Dr. Süleyman beyin internet sayfasında benimle aynı problemi yaşayan bayan arkadaşların anlattıklarını okuyana dek.. okurken ağladım, bu dünyada tek ben değilim Sevincinin verdiği mutluluk gözyaşları mı, yoksa evet çaresi varmış duygusunun yaşattığı sevinç mi bilemiyorum .. o an karar verdim. Evet bu ameliyatı olacaktım. Dünyada tek ben değildim ve bu kusurdan kurtulmalıydım.

Bu noktada güvenebileceğim tek insanın Süleyman bey olduğunu da biliyordum. Çünkü yıllardır tanırız kendisini. Hiç kuşku duymadan görüştüm ve ameliyat günü aldım. Elbette ki okuyan ve benimle aynı problemi yaşayan arkadaşlarım gibi endişelerim korkularım oldu, fakat İnanın ortam atmosferi hiç korkulacak bir yer değil. Ufacık bir uykuya dalıyorsunuz, uyandığınızda neredeyse işlem bitmek üzere. Doktor beyin nezaketi, yaklaşımı, insanlığı, beyefendiliği, korkmamanız için yeterli.. illaki ağrısı olacak, fakat dayanılmayacak derecede değil. Ve İnanın sonra karşılaştığınız manzaraya değecek bir acı. İlk üç gün evde dinlenme, sonrası gün oturup kalkmada biraz problem dışında normal hayatınıza devam edebiliyorsunuz.
 
27 yaşında karar verdim bu ameliyata İnanın hiç pişman değilim. Keşke çok önce kurtulsaymışım bu dertten. Yıllarca boşuna dert edip durmuşum kendime.. korkulacak bir durum yok ve biz istemedik böyle olsun.. benim gibi neden ben sorusunu sormadan hemen arayın doktor beyi :) diğer doktorları bilemem ama bilgisiyle, deneyimiyle güvenebileceğiniz en iyi doktor fikrimce. Hayatımdaki en büyük yükü omuzlarımdan aldı, Nasıl dua etsem, nasıl teşekkür etsem bilemiyorum.. hakkını ödeyemem, bana yaptığı iyiliği, güzelliği ömrüm boyu unutamam mümkün değil. Allah ellerine sağlık, sıhhat versin, benim gibi bi sürü hastaya şifa dağıtsın inşallah. Ömrüm boyu dua edeceğim yegane insanlardan .. 

Çok uzattım sanırım, özetle omzunuzdaki yükleri atmak için daha fazla beklemeyin.. 

Sayın Süleyman beye, sevgili ekibine, ve en büyük destekçim canım anneme teşekkür ederim.. 

Sevgiler ... 


Vajina estetiği olmayı düşünen hastalarımızdan gelen mailler  >>>
 
İlgili Linkler:
Genital Estetik Paneli  >>>

                           

Hera Klinik: Vajinismus Tedavi ve Genital Estetik Merkezi
0530 763 3400