G Shot (G Noktası Büyütme) Ameliyatı

G Noktası Büyütme İşlemi Nedir?
G noktası büyütme ile orgazm artık daha kolay hale gelmiştir..Cinsel ilişki sırasında vajinal orgazmı sağlayan g noktası cerrahi olmayan, basit bir kollajen enjeksiyonu ile artık büyütülebiliyor.

Bu şekilde hem cinsel ilişki daha tatminkar olmakta hem de orgazm olma daha kolay bir hale gelmektedir.

Özellikle Habertürk Gazetesinde yayınlanan röportajımız sonrasında G shot işlemi daha da ilgi duyulan bir işlem haline gelmiştir. 

G noktasının belirginleşmesi ve cinsel ilişki sırasında duyarlılığın arttırılması amacıyla uygulanılan G noktası büyütme işlemi “G shot” ve “G shot amplification”, “G spot amplification” isimleri ile de bilinmektedir.

Bu bölümde orgasm olma, klitoris ile klitoral orgasm, g noktası ile vajinal (coital) orgasm ve g noktası büyütücü işlemler ile ilgili güncel bilgiler bulunmaktadır.

Kadınlarda orgazmı sağlayan iki önemli organ: Klitoris ve G noktası.
Aslında her iki organın verdiği haz ve orgazm hisleri birbirinden oldukça farklıdır. Klitoris daha çok dış kısımda yer alan ve yüzeyel temas ile orgasmı sağlayan erojen bölgedir.

Klitoris cinsel ilişki sırasında “aynı erkeğin penisi gibi” içi kanla dolarak şişer. Klitoris içeriğindeki sinir yoğunluğundan dolayı oldukça hassastır ve kadınlarda orgazmı sağlayan ana organdır. Klitorisin kanlanımının artışı ile oluşan orgazma “klitoral orgazm” adı verilir.

Klitoris ile ilgili bilgiler için tıklayınız  >>>

G noktası nedir?
G noktası, ilk kez 1950 yılında Alman Jinekolog Dr. Ernest Grafenberg tarafından tanımlanmış olan diğer bir erojen bölgedir. Herhalde Dr. Ernest Grafenberg  (1981-1957) bilimsel makalesinde bu bölgeyi ilk kez tarif ederken bu bölgeye kendi isminin baş harfinin verileceğinden habersizdi. Çünkü bu bölge, Dr. Grafenberg öldükten sonra “G noktası” adı ile anılmaya başlandı; bu sayede pek çok basın yayın kuruluşları tarafından konu biraz da abartılarak ayyuka çıkarıldı ve mizah konusu oldu.

 G noktası İngilizcede “G spot” olarak geçmektedir.

G noktası (G spot) nerededir?
G noktası vajina içinde, üst duvarda, idrar kanalının hemen altında yer alan elle dokunmakla belirgin hale gelen erojen bir bölgedir. Bu bölgede erkekteki prostat bezine karşılık gelen ve vajina içinde salgı üreten “skene bezleri”nin toplu (kümeleşmiş) şekilde yerleşmesinden oluşmaktadır. Bu nedenle G noktasını bir organdan çok bir anatomik bölge olarak görmek daha doğru olacaktır.

G noktası ilişki sırasındaki (coital) orgazmı sağlayan ana bölgedir…
G noktası kadınlarda vajinal orgazmı sağlayan temel organdır.
G noktası vajina içinde yer aldığından ötürü daha çok vajinal orgazmı sağlayan ana yapıdır. Vajinal orgazma “koital orgazm” (coital orgasm) veya “ilişki sırasında oluşan orgazm” isimleri de verilmektedir.

Bazı bayanlar dışarıdan elle masturbasyon yolu ile veya sürtünerek orgazm olabilmelerine rağmen vajinal (koital) yoldan orgazmı yaşayamamaktan yakınırlar. İlişki sırasında (penis vajina içindeyken) orgazm olamama kişilerde güvensizlik duygusuna, mutsuzluklara, depresyona ve dönem dönem öfke patlamalarına neden olabilir.

Maalesef ülkemizde dahi pek çok bayan partnerine karşı “orgazm taklidi” yaparak durumu kurtarmaya çalışsa da zaman içinde bu durum ciddi sıkıntılara, ilişki problemlerine ve cinsel arzularda azalmalara sebep olabilmektedir. G noktası günümüzde artık büyütülebilmektedir.

G shot nedir?
G shot nedir ve nasıl yapılır?
Vajina orgazmı sağlayan G  noktası (g spot) günümüzde basit bir işlem ile büyütülebilmektedir.  G shot adı verilen bu işlemin amacı ilişki sırasındaki orgazmın rahat bir şekilde sağlanabilmesidir.

G noktası büyütme işlemi ilk defa ABD’li bir jinekolog olan Dr. David Louis Matlock  tarafından uygulanmış ve daha sonra bu uygulama dünyadaki pek çok yerde yaygın hale gelmiştir.

(Yanda Dr. David Louis Matlock ile birlikte bir kongrede çekilmiş resmim yer alıyor)  

G noktası büyütülmesi işlemi, G noktası olarak bilinen bölgeye kolajen enjeksiyonundan ibarettir. Bu işlem “G shot", "G spot amplification” veya  "G spot augmentation"  olarak geçmektedir.

G shot için en sık olarak uygulanılan kolajenler arasında “hyaluronik asid” bulunmaktadır. Bazı cerrahlar bu bölgeye yağ enjeksiyonu ile g noktası büyütme işlemi de yapmaktadır.


SİZLERDEN GELEN SORULAR
G shot işlemi ne kadar sürer?

G shot işlemi birkaç dakika kadar süren oldukça basit, cerrahi olmayan, ancak mutlaka deneyim gerektiren bir uygulamadır.

G shot işlemi ağrılı mıdır?
Hayır. Kliniğimizde yaptığımız işlemler genelde lokal anestezi eşliğinde (bölgesel uyuşturma) ile olur. Bu nedenle işlem günü aç karınla gelmenize de gerek yoktur. İşlem sırasında ve sonrasında hastalarımız hiçbir şekilde ağrı hissetmez.

G shot işleminden ne kadar sonra ilişkiye girebilirim?
Aynı gün içinde işlemden 6 saat kadar sonra cinsel ilişkiye girmenizde bir sakınca bulunmamaktadır.

G shot işleminden ne kadar sonra yola çıkabilirim?
Hemen.  Eğer şehir dışından gelecekseniz, işlemden hemen sonra yola çıkmanızda bir sakınca bulunmamaktadır. İstirahate de gerek yoktur.

G shot kimlere uygulanılmaz?
Hamilelere, idrar yolunda enfeksiyon veya tümör olanlara, kanı sulandırıcı tedavi alanlara, bağışıklık sisteminde yetmezlik sorunu olanlara, kanama hastalığı ve kolajen alerjisi olanlara uygulanmaz. Onun haricinde işlem son derece güvenilirdir.

İlişkide G noktası uyarılmalı mıdır?
Evet.
  Vajinal orgazmı rahat ve tatminkar bir düzeyde yaşayabilmeniz için öncelikle ilişki sırasında G noktasını partnerinizin uyarması gerekmektedir. Çünkü G shot G noktasındaki hassaslaşmayı sağlamaktadır. Bu hassaslaşma da orgazmı kolaylaştırıcıdır. Bu nedenle G shot yapıldıktan sonra dahi ilişkilerinizde g noktasının masaj yapılarak elle uyarılması orgasm olmanızı kolaylaştıracaktır.

İşlem ne kadar sıklıkla yapılabilir?
Deri içine enjekte edilen dolgu maddesinin (hyaluronik asid) 6 aya, hatta bazı kişilerde 8-10 aya kadar ömrü vardır. Bu nedenle işlem istek dahilinde 6-10 ayda bir tekrarlanabilir. İşlemin tekrar tekrar yapılmasının bir sakıncası bulunmamaktadır.

Ne kadar etkilidir?
Yapılan bir pilot çalışma sonuçlarına göre işlem yapılan hastaların % 87’sinin cinsel hayatlarında olumlu etkiler tespit edilmiştir.

G shot için kullanılan dolgu maddesi nedir?
Günümüzde bu amaçla en sık olarak kullanılan dolgu maddelerinin başında hyaluronik asid gelmektedir. Hyaluronik asid hayvansal kökenli bir dolgu maddesi olmadığı için güvenilirdir, enfeksiyon riski taşımaz.  Asla hormon da içermez.

G shot FDA onayı almış bir uygulama mıdır?
Hayır.
  İşlemin FDA onayı bulunmamaktadır.  Ancak kullanılan kolajen dolgu maddelerin FDA onayı vardır.

Bu arada, yıllardır idrar kaçırma problemlerinde idrar kanalı etrafına yapılan kolajen dolgu madde uygulamalarını da hatırlatalım. Bu maddelerin enjeksiyonları da günümüzde oldukça yaygın ve güvenilirdir. Bu bağlamda G shot uygulamasının da zaman içinde FDA onayını alacağı düşünülmektedir.

Adet düzeninin etkiler mi?
Hayır. 
G shot işlemi adetlerinizin düzenini etkilemez.

G shot yapılınca spiralime zarar gelir mi?
Hayır.
  Spiralinizin olduğu bölge farklıdır.

G shot yaptırdıktan sonra yüzebilir miyim? Vajinal tampon kullanabilir miyim?
Evet.
  Yüzmenizde veya vajen içine tampon koymanızda bir sakınca olmamaktadır.

Lazer epilasyonun bir zararı olur mu?
Hayır.
  Her hangi bir zararı olmaz.

Orgazm olan bayanlar da G shot yaptırabilirler mi?
Evet.
  Bir cinsel ilişkide yalnızca bir kez orgazm olan bayanlar, kolajen enjeksiyonu sonrasında birden çok kez orgazm olabilmektedirler.  Bazı bayanlar da G shot sonrası orgazmı daha hızlı bir şekilde yaşadıklarını ifade etmektedirler.

G noktası büyütücü işlem her yaşta yapılabilir mi?
Evet.
  Bu işlem her ne kadar daha çok seksüel aktif dönemlerde daha çok tercih edilse de her yaşta uygulanabilen güvenilir bir uygulamadır.

Orgazm olma hakkında…
Vajinal orgazmda G noktası son derece önemli olmasına rağmen klitorisin bacak kısımları da rol oynamaktadır. Bir kadının rahat orgazm olabilmesi partner faktörüne (güven ve tecrübesine), kadının cinsel bilgi ve tecrübesine, yetiştirme tarzına, konsantrasyonuna ve yaşam koşullarına bağlıdır.

Orgazm hakkında detaylı bilgiler  >>>

Erkek penisinin uzunluğunun orgazm olmada bir önemi yoktur…

Orgazm olma yalnızca g noktası ile ilgili değildir. Erkek penisinin uzunluğunun bir önemi yoktur. Vajinanın derinine gidildikçe kadınlarda oluşan his (duyarlılık) azalmaktadır. Vajinanın en duyarlı yerleri klitoris ve g noktasıdır.  Bu nedenle kadın orgazmında erkeğin penisinin uzunluğundan çok kalınlığı önemlidir.

Kalın penis vajina girişinde klitoris ve G noktasına bası yaparak dolgunluk hissi oluşturur, bu da orgazmı sağlayan diğer bir faktördür.

Yapılan bir araştırmaya göre ülkemizde her 10 kadının 6’sında orgazm olma ile ilgili bir sorun bulunmaktadır. Maalesef çoğu kadın hayatı boyunca hiç orgazma ulaşamamıştır. Bu durum “anorgazmi” olarak bilinir ve cinsel bilgi ve tecrübe eksiklikleri ile psikolojik bir takım nedenlere bağlıdır.

Anorgazmi gerekli görüldüğü durumlarda modern cinsel terapiler ile kesin olarak tedavi edilebilmektedir.

Kliniğimizde anorgazmi sorunu olan hastalara da cinsel tedaviler uygulanabilmektedir. Anorgazmi uygun bir şekilde cinsel terapiler ile % 100 çözüme ulaştırılabilen bir cinsel problemdir.

Orgazm olamama sorunu ile ilgili ayrıntılı bilgiler  >>>

 
İlgili Linkler:
Genital Estetik Paneli  >>>
Problemli iç dudak görünümleri (Ameliyat öncesi)   >>>
Vajina Estetiği ile ilgili Genel Bilgiler   >>>
İyi Sex için "Vajen Estetiği" (Elele Dergisi'nden)  >>>
Kızlık Zarı ve onarımı ile ilgili Genel Bilgiler   >>>   
Tarafımızca Uygulamalar ve İletişim  >>>

 

 

Hera Klinik: Vajinismus Tedavi ve Genital Estetik Merkezi
0530 763 3400