Site Logo

Vajinismus Başarı Öyküleri

Paylaşın:

Vajinusmus Öyküleri, Birbirinden İlginç Başarı Hikayeleri

Vajinusmus hastalarının pek çoğu yendikleri sorunları ile ilgili geri bildirimlerde bulunmaktadır. Sorunu yaşayan başka hastalara yardım etmek sosyal bir sorumluluktur. Bu bilinçle davranan hastalarımıza şükranlarımızı sunarız.

Hayatlarındaki bu önemli cinsel sorunu yenen hastalarımızın birbirinden ilginç vajinusmus tedavi öyküleri, inanılmaz hikayeleri ve başarı mektupları biz hekimlerin en büyük motivasyon kaynağı olmaya devam etmektedir. 


Vajinusmus Başarı Öyküleri
Eğer siz de böyle bir cinsel sorunla karşı karşıya iseniz; vajinusmus öyküleri hakkında bu sayfayı okumanız yalnız olmadığınızı hissettirecek ve sizi cesaretlendirecektir. 

2003 yılından itibaren vajinismus ve diğer cinsel işlev bozuklukları ile ilgili olarak ülkemizin dört köşesinden ve yurt dışından 7000'den fazla vajinismus hastası başvurmuştur. Doğru tedavi teknikleri ile %100'lük bir vajinismus tedavi başarısı mümkündür. 

Bu bölümde HeraKlinik bünyesinde üç büyük şehirde; Ankara (vajinismus ankara), İstanbul (vajinismus istanbul) ve İzmir (vajinismus İzmir) kliniklerimizde tedavi görmüş olan bazı vajinusmus hastalarımızın dile getirdikleri "Vajinusmus öyküleri ve vajinismus hastaları başarı mektupları" bulunmaktadır. Vajinismus hikayelerini okurken belki de kendinizden yansımalar bulacaksınız.

Vajinismus hastaları içinde toplumun tüm katmanlarından, üllkemizin hemen hemen her kesiminden; kırsal kesimden gelen pek çok çiftten tutun da üniversitelerde öğretim görevlisi olan, karı-koca doktor olan ve hatta kendisi kadın doğum hekimi olan hastalar dahi mevcuttur.

Vajinismusta modern tedavi yöntemleri ile 3-4 gün gibi oldukça kısa bir süreç içinde ve ömür boyu kalıcı olarak sonuç almak mümkündür. Yaptığımız bilimsel çalışmalara web sitemizden ulaşabilirsiniz.  

Vajinusmus utanılacak bir durum değildir...
Tarafımıza; evlenmeden önce ilişki denemelerinde kasılmaya bağlı olarak ilişkiye girememe sorunu nedeni ile gelen hastalardan, henüz bir haftalık evli olanlara, 10-15 yıllık evlilerden, 35 yıllık evliliklerine rağmen hiç ilişkiye giremeyen hastalara kadar farklı çiftler başvurmaktadır.


Vajinismus yalnızca ülkemizde değil dünya genelinde oldukça yaygın olarak görülen, asla ayıplanacak ve küçük görülecek bir rahatsızlık değildir.

Vajinismus tedavisi için destek almada asla utanmayınız, sıkılmayınız, çekinmeyeniz ve probleminizi ertelemeyiniz.

Vajinusmus öykülerini ve hastalarımızın bize gönderdikleri birbirinden ilginç hayat hikayelerini okurken belki de kendinizden de bir şeyler bulacaksınız.

Vajinusmus hikayelerini okurken bu probleminizde yalnız olmadığınızı ve bu sorundan sizin de en kısa zamanda kurtulabileceğinizi bilmelisiniz. Önemli olan daha fazla ertelemeden bir an önce karar verip tedaviye başlamak

Kliniğimizde uyguladığımız vajinismus tedavi yöntemleri nelerdir?


Hera facebook grubuna siz de katılın!...

Hera Klinik Facebook Grubumuza Katılın!.  (Açık Gruptur, üyelik gerektirmez) 

Hera Klinik ile Başarıya Ulaşan Hastalarımızla Tanışın ve Birebir Mesajlaşın!..VAJİNİSMUS ANKARA MERKEZ
TEDAVİ GÖRMÜŞ OLAN HASTALARDAN
"VAJİNUSMUS ÖYKÜLERİ ve
BAŞARI MEKTUPLARI"
Yalnız değilsiniz!...


VAJİNUSMUS ÖYKÜLERİ- 1

Leyla Hanım (26 yaş, Ev Hanımı, 6 yıllık evli, Konya)

"Artık 10 aylık bebeğim var, size her gün dua ediyorum"...

Merhaba Süleyman Bey,
Size açıkça itiraf etmem gereken bir şey var:): ben sizin vajinusmus hastanızdım. Sizinle işim bittikten sonra, yani eşimle beraber olduktan sonra, bir daha olumlu ya da olumsuz dönüş yapmadım.

Ama size kızım olduktan sonra hemen her gün dua ettiğimi bilmenizi isterim.

Çünkü Dünyalar güzeli bu yavruma kavuşmam sayenizde oldu (dolaylı ama temel bir katkı). Doğum sonrası tekrar vajinusmus yaşamaktan korktum aslında.

Araştırmalarıma göre yaşayan varmış, ama yaşamadım çok şükürki ve şunu anladımki siz işin mantığını öğretmişsiniz bana (nazar değmesin:)).

Yani işinizi bu kadar hakkıyla yaptığınız için; size, tüm hastalarınız adına da teşekkür ederim. eminim hepsi benimle aynı görüştedir. aslında uzun zamandır mail atmak istiyordum, ama bir sürü saçma sapan ama beni oyalayan bahaneden dolayı atamadım.

Bu kadar zaman sonra atmam ise açıkçası anneysen.com sayesinde oldu. uzun zamandır üyeyim ama hep bebeğimle ilgili konularla ilgilendiğimden dikkatimi çekmemiş isminiz. isminizi uzman doktorlar arasında görünce bu sefer mail atacağım dedim. Herşey için tekrar teşekkür ederim.

Ek dosyada bebeğimin fotoğrafı var. şimdi 10 aylık bebeğim. Bu kadar güzel bir bebeğin varoluşuna dolaylı olarak ama çok büyük bir katkıda bulunduğunuz için kendinizle gurur duymalısınız:)) çok megalomanca oldu sanki:)). şaka yapıyorum.

Bu cümlemin, yavrusunu herşeyden üstün tutan bir annenin şımarıklığı olduğunu bilerek, mazur gördüğünüzü düşünüyorum.

Not: herkesin yavrusu kendine güzel.
 
Saygılarımı sunar, iyi çalışmalar dilerim.


VAJİNUSMUS ÖYKÜLERİ -2 
Sanem Hanım (28 yaş, Öğretim Üyesi, 1.5 yıllık evli, İngiltere)
"Bir buçuk yıllık sorunum 3 günde halloldu, ben bile inanamadım"...

“Ormanda karşıma iki yol çıktı; ben az kullanılmış olanını seçtim,” sözleriyle biter çok sevdiğim bir şiir. Hayatım boyunca karşıma çıkan bütün sorunlarla bu şekilde başa çıktım ben. Az kullanılmış yolu seçtim hep; ve çoğunlukla doğru yoldu bu.

Adını telaffuz etmekten hala hoşlanmadığım bu sorunla karşılaştığımda öyle şaşkındım ki kabullenmem zaman aldı. 1.5 yıl kadar bir zaman. Bu öyle bir durumdu ki kendime bunun bir sorun olduğunu bile itiraf edemedim. Ve çok kullanılan yolu seçtim, yok saydım, yadsıdım, bununla yaşamaya alışmaya çalıştım. Algılayamadım başlarda.

Kendi seçtiğim, sevdiğim, istediğim biriyle evliydim. Öncesinde iki yıllık bir flört dönemimiz olmuştu. Birbirini bizim kadar seven, bu kadar anlayan kimse olamazdı. Bizim böyle bir sorunumuz olamazdı.

Hep böyle düşündüm. Nasıl olsa çözerim dedim başlarda, yardım almak aklımın ucundan bile geçmedi; zaman geçtikçe de zorlaştı tabi. Ben de mücadeleyi tamamen bıraktım. Zaten eşim her konuda olduğu gibi bu konuda da son derece anlayışlıydı. Bu konuda hiçbir zaman kendimi suçlu hissetmedim. Eşim de hiçbir zaman bana böylesi bir duygu hissettirmedi.

İlk andan itibaren bunun toplumumuzda kadın cinselliğine uygulanan baskı ve yasaklamalar sonucu istemsizce oluşan ve yıllar boyunca verilen yanlış mesajlarla pekiştirilen bir problem olduğunu düşünüyordum. Ama bu konuda, yani bunu çözmek adına da bir şey yapmıyorduk. Birçok kişiye şaşırtıcı gelse de bu rahatsızlık bizim evliliğimizde en ufak bir soruna bile yol açmamıştı. Ne sevgimizde bir eksilme, ne bir uzaklaşma, ne de bir gerginlik.

Süleyman Bey’e gelmeden aylar önce başka bir jinekologla görüşmüştüm. Fiziksel bir sorun olup olmadığını öğrenmek istedim.  Öylesine cahildi ki bu konuda, beni korkunç yöntemlerle muayene etmeye çalıştı. Ölmek istedim o jinekolog sandalyesinde. Kendimi çok çaresiz, çok zavallı hissettim. Ve sandalyeden kalktığımda bu artık gerçek bir problemdi benim için. Bir daha asla bir jinekolog sandalyesine oturmam dedim, ve konu benim için kapandı.

Bunun bir rahatsızlık olduğunu biliyordum elbette ama kendimde bunu çözecek gücü asla bulamıyordum. Aklıma hep o muayene esnasında yaşadıklarım hissettiklerim geliyordu. Beynimin en arkalarına itip başka sorunlarla uğraşıyordum hep. Zaten yapacak yeterince işiniz varsa, ya da yoktan iş üretebiliyorsanız kendinize ve çok anlayışlı bir eşiniz varsa bu problemi siz kendiniz –sadece kendiniz- istemediğiniz sürece asla çözemezsiniz.

Bir gün bir arkadaşım için gittiğimiz bir klinikte bir broşür tutuşturdular elime. VAJİNUSMUS HASTALARI gibi bir başlık vardı, çok şaşırmıştım. İnanılmazdı okuduklarım, 5 yıldan, 10 yıldan beri bunu yaşayan insanlar vardı. Bu doğru olabilir miydi? Bu insanlar aptal mı, neden bu kadar beklemişler, diye sorarken birden onlardan biri olduğumu fark ettim. 5 yıl sonra o broşürde kendi öykümü anlatırken buldum kendimi, ve çok büyük bir hata yaptığımı anladım. Bu sorun bekleyerek çözülmüyordu.

Süleyman Beyle ilk görüşmemizde bana “ Vajinusmus bir erteleme ve yok sayma hastalığıdır” demişti. Her şeyi özetliyor aslında bu.  Ertelemek bu hastalığın bir özelliğiydi, herkesin yaptığıydı, çok kullanılan yoldu. Oysa ben yine az kullanılan yolu seçmeliydim, bir an önce çözmeliydim bu sorunu.

İşte böyle bir anda buldum Süleyman Bey’i. İnternet sayfasını okudum, inceledim. Üstüne fazla düşünmeden, nedenini, nasılını sorgulamadan bir telefon açtım Hera Klinik’e. Öyle emindi ki Süleyman Bey kendinden, şaşırdım doğrusu. Ben “sadece 3 günüm var” diyordum; O, “çözeriz” diyordu;  ben “ya olmazsa” diyordum, O, “hiç başarısız olmadık” diyordu. Ben “o sandalyeye oturmam” diyordum, O “sadece 35 saniye ve hiç canın yanmayacak” diyordu. Kabul ettim. Çarşamba günü başladı tedavi, Cuma günü ben kendim artık biliyordum ki bu sorun tamamen çözülmüştü.

Hera Klinik’in kapısından içeri girdiğim an şunu hissettim: Beni anlayan, ne hissettiğimi, neden korkup neden çekindiğimi bilen insanlar vardı burada. Süleyman Bey’e olan teşekkür borcumu anlatacak bir kelime bulamıyorum, her cümle bir öncekinden daha sıradan geliyor. Kendisi gerek konuşmalarıyla gerek yaklaşımıyla inanılmaz güven verici bir insan. O olmasaydı ben bu sorunu asla çözemezdim. Kendisine minnettarım.

Çalışanları Ayla Hanım ve Gözde Hanım’a da tüm yardımları için sonsuz teşekkürler.

Lütfen şunu unutmayın, sorun, çözmediğiniz sürece hep sorundur, ve onu bugün çözmek her zaman yarın çözmekten daha kolaydır.
Sevgiler, Sanem
 VAJİNUSMUS ÖYKÜLERİ -3
Hatice Hanım (36 yaş, Öğretmen, 14 yıllık evli, Hatay)
"Şimdi 27 haftalık hamileyim, gebeliğimi de sizin web sitenizden takip ediyorum"...


Merhaba Doktor Bey, ben Hataydan yaklasık 2 yıl önce tedaviye gelen vajinismus hastanız Hatice.Hayatıma kattığınız mucizenin ardından geçen 2 yılda her şey çok güzel geçti.

Hep en güvendiğim doktorum olarak  hafızamdasınız.İş yoğunluğunuzu bildiğim için bazen içimden binlerce kez tekrar teşekkür etmek gelse de arayıp meşgul etmek istemedim ama 27 haftalık hamile olduğumu ve her şeyin çok şükür yolunda gittiği haberini paylaşmak istedim.

Ayrıca gebelik haftalarımı sitenizden takip ediyorum.O kadar benimsemişim ki orada yazan her şey kanun değerinde:))

Buradaki doktoruma sizin de söylediğiniz gibi gebelik başlamadan önce kontrol için gittiğimde her şeyi anlattım.O da bu kadar kısa sürede tedavi olabilmeme şaşırdı.Şu zamana kadar normal bir gebelik süreci geçirdiğm için olsa gerek kesinlikle normal doğum yapmam gerektiğini en sağlıklısı olduğunu söylüyor.

Tabiki en sağlıklı yöntem olduğunu düşünüyorum ben de ama benim gibi vajinismus geçmişi olan birisi için sizce hangi doğum yöntemi uygun?Normal doğumdan çok korkuyorum ayrıca.Umarım cevap yazamaya vakit bulup beni kısaca bilgilendirebilirsiniz.sevgiler. kendinize iyi bakın...

VAJİNUSMUS ÖYKÜLERİ -4
Fatma Hanım (28 yaş, Ev Hanımı, 2 yıllık evli, Yozgat)
"Sizin için dua ediyorum, Allah sizden razı olsun..."

Merhaba Suleyman Bey,

nasilsiniz? Ben cok sukur iyiyim. Size ve Ayla Hanima ne kadar tesekkur etsem az. Sayenizde bu hastaliktan kurtuldum. 

Anlattığınız pozisyonlarin hepsini denedik ve basarili olduk. Allah razi olsun sizden. Benim icin sizinde dediginiz gibi basta hersey hayal ve imkansiz gibi gorunurken simdi size dua dua ediyorum.

Ayla hanima ve diger arkadaslara cok selamlar..

VAJİNUSMUS ÖYKÜLERİ -5
Hacer Hanım ve Eşi (22 yaş, Ev Hanımı, 1 yıllık evli, Sivas)
"Kliniğe girince bütün tedirginliğiniz bitecek, son derece rahatlatıcı bir ortam sizleri bekliyor..."

Biz 1 yıllık evli bir çiftiz, ilk başlarda yapamayınca ben eşime doktora gidelim illaki bir faydası dokunur önereceği bir şeyler vardır diye 3-5 sefer ilk aylarda söyledim fakat böyle bir sorun için doktor muayenesi nasıl sonuç verir pek emin değildim.

Sonraları eşime ısrar etmeyi kestim. Bir nevi kabullendim bu durumu, eninde sonunda yaparız diye devam ettik, ama 1 yıl geçti hala sonuç alamadık.

Sonra eşim doktora gidelim diyince ben hiç düşünmeden tamam dedim çünkü önemli bir sorundu evliliğimiz için her ne kadar bu duruma alışmaya çalışsak ta.

Sonra internetten araştırmaya başladık ve Ankara da ki kliniğinizi fark ettik ve bizim yaşadığımız şehre yakın olduğu için tercih ettik ve her ikimizde çalıştığımız için bayram öncesi 3 günlük bir süre ayarlayabildik halen endişelerimiz vardı.

Tedavi süresinin 4-5 gün sürdüğünü duyunca 3 günde nasıl hallederiz diye endişeliydik, sonra Süleyman Bey’in muayene sonrasında orta derece vajinusmus teşhisi kondu ve 3 günde sorunu hallederiz dedi. Saolsun Pazar gününü de bize ayırarak tedaviye başladık ve tedavi süresince eşimle hiç sorun yaşamadan çalıştık ve tedavi bittiği gün sonuca ulaştık bizim için inanılmaz bir olaydı.

Zaten tedavi ettiği hastaların duygularını internetten okumuştuk referanslarını incelemiştik. Şimdi o duyguları biz yaşıyoruz ve sizlere aktarıyoruz.

Eminim ki bizim duygularımızı okuyup ta bu sorunu haletmek için çiftler cesaretlenecektir.

Kliniğe gidince bile tedirgin olacak hiçbir durum yoktu gayet steril bir ortam ve bizler gibi tedaviye gelmiş çiftler bekleme salonunda oturuyorlardı. Hatta bayanlar kendi aralarında tedavi süreçlerini birbirlerine anlatarak daha da rahatlıyorlardı.

Eğitimli asistanlar her an ilgileniyorlardı bizimle. Teşekkürler Süleyman Bey ve ekip arkadaşları.

Bizden yana Hakkımız Helal Olsun. Çok çok mutluyuz tedavi sonucu için.   


VAJİNUSMUS ÖYKÜLERİ -6
Emel Hanım (27 yaş, Muhasebeci, 6 yıllık evli, K. Maraş)
"Bizim kahramanımız oldunuz!..."

Ben K.Maraştan Emel. Yanınızdan ayrıldığımız o gün 6 yıldır süren evliliğimizin en güzel yıllarını zehreden bu illetten kurtulduk.

Şimdi çok mutluyuz, ve bunu sizinle paylaşmak istedim.Siz gerçekten mucizeler yaratan bir kahramansınız ve bizimde kahramanımız oldunuz.

Size ve toprağım Ayla Hanıma çok teşekkür ederim. Sizleri hiç unutmayacağım.

En kısa zamanda ayrıntılı mektubumuda göndericeğim. Başarılarınızın devamı dileğiyle ,HOŞÇAKALIN...


VAJİNUSMUS ÖYKÜLERİ -7
Ayfer Hanım ve Eşi (29 yaş, 14 Aylık evli, Adapazarı)
"Eğitimsiz insanlar değiliz, ancak 'denize düşen yılana sarılır' misali cinci hocalara bile gittik"

Maalesef özellikle modern tıbbın hizmetlerinden yararlanamayan veya uygun olmayan merkezlerde tedavi sonrası sonuç alamayan hastaların gittikleri en son adresler arasında şarlatan "vajinusmus hocaları", fal bakıcılar ve sahte hocalar yer alıyor.  

Çiftimiz de tedavi öncesi bir dost tavsiyesi ile şarlatan bir hocaya gidiyorlar. Hoca kendilerinde bağlanma büyüsü yapıldığını söylüyor. 

Daha sonrasında ise bir meblağ karşılığında büyü bozma amacıyla çiftin ellerine bir reçete yazıp onlardan uygulamasını istiyor.

Çiftimiz de "ateşe düşen yılana sarılır" düşüncesi ile reçetede yazılanları uyguluyor, ama sonuç yine "NAFİLE..."

İşte şarlatan vajinusmus hocasının çift için uygun gördüğü sözde büyü bozucu mucizevi vajinusmus formül (!):

Vajinusmus reçetesi (Şarlatan hocanın reçetesi)

İşte kağıtta yazılanlar:
Yıkanacağınız suya deniz suyu katın,

29 gün kadın yıkanacak,
49 gün süreyle kapılar, eşikler, duvarlar, yataklar, yatak başlıkları silinecek,
Eşi de yıkansın 3 gün,
Yollara dökülsün 49 gün


VAJİNUSMUS ÖYKÜLERİ -8
Elmas Hanım  (21 yaş, 1.5 yıllık evli, Trabzon)
"Eşim benim önceden başka birileri ile birlikte olduğumu bile düşünüyordu, tedavi olmasaydık boşanacaktık"...

 Öncelikle size ve çalışanlarınıza ne kadar teşekkür etsek azdır.O kadar mutluyuz ki bu mutluluğumuzu da sizlere borçluyuz.Umarım mevlam da size daha büyyük mutluluklar bahşeder.

adını bile bilmediğim hatta hastalık olduğunu da bilmediğim bu hastalıkla 1.5 yıl önce karşılaştım.Eşimle severek evlendik.Sırf beni mutlu etmek adına benim zevkime göre ayarlamıştı benim istediğim gibi yapmıştı herşeyi...

ne yazık ki ben onu mutlu edemedim...İlk gece kabus gibiydi.kasılmalar itmeler o kadar rahatsız olmuştum ki istemiyordum o çok sevdiğim eşimi....her seferinde istemediğim halde denemeler beni daha da çok yıpratıyordu.çünkü her başarısız oluşumuzda birbirimizi kırıp döküyorduk.her sabah kalktığımda yine olmadı diye ağlamalarım dinmedi bi süre.cin gibiymişimde haberim yok...

uyku ilacı alıyorum uyuyamıyorum,hayatta ağzıma içki sürmemişim blki sarhoş olurum dedim sarhoş bile olamadım ne kadar kuvvetliyse bu beynimde öyle bi yer etmiş ki bacaklarım beynimin emrindeydi işte :)

arkadaşlarım bu konu hakkında bişeyler söyleyince benim pasif kalmam ne kadar da kötüydü.Özellikle de çocuk yok mu sorusu beni çok bunaltıyordu.Nasıl olabilirdi ki....daha ilişkiye giremiyordum birde çocuk yapacaktım...tamda benlik....

fiziksel bi sorunum vardır diye kadın doğumcunun kapısını çaldık.aman allah ım o muayne sandalyesinde doktor a ne biçim tekme attım düşündükçe utanıyorum kendimden.....

gitmediğimiz psikolog da kalmadı verdikleri ilaçlar sadece kilo almamı agresif bi insan olmamı sağladı.egzersizler kas gevşeticiler hepsi boşunaydı.hımmm birde en önemli söz ''HERŞEY BEYİNDE BİTİYOR .''Evet haklılardı da nasıl??? Biri bu konularda yardım etmeliydi bana...

Biz bu sorunlarla savaşırken 1.5 yıl geride kalmıştı.Eşim benden şüpheleniyordu ya başkasıyla birlikte olduysan da bu yüzden benimle beraber olmak istemiosan diyip duruyordu.kızmaya hakkım yoktu belki ama çok kızıyordum sevdiğim kişiyle bile beraber olamazken kasılırrken bi başkasıyla nasıl beraber olabilirdim ki böyle bi sorunum varken....

İlişkimizde güven de saygı da kalmamıştı ama birbirimizi çok seviyorduk. bu sorunla yaşamaya alışmıştım.yani başarısızlığa... gel zaman git zaman eşim internette araştırma yapmış ve SÜLEYMAN BEY İ VE HERA KLİNİK İ bulmuştu.

O kadar ümitliydi ki burdan ama bn yine karamsarlık içinde nede olsa başaramıycam gidipte para harcamaya gerek yok diyordum bi kere kafama koymuştum yapamıyyorum diye hani insanlarda ki önyargıları parçalamak atomu parçalamaktan daha da zordur yaaa...benimde öyleydi....ama gitmesem bu sefer evliliğim tehlikedeydi BOŞANACAKTIK...

Önce sitedeki vajinusmus bilgilerini okudum yani bi nevi kendimi daha sonra benim geçtiğim ve geçeceğim yollardan geçmiş kişilerin hhikayelerini okuyunca bi nevze de olsa rahatladım tek ben değilmişim ve çaresi de varmış..Ani bi cesaretle kalkıp SÜLEYMAN BEY İ aradım.O güven veren konuşmalar bizi ankara ya davet etti.başlamak bitirmenin yarısıdır derler.ilk adımı  atmıştım güya cesaretle ama yinede içimde şüpheler vardı olacak mı becerebilecek miyim ? gerçekten %100 mü ???ve daha binlerce soru...

zaten klinik bile ev ortamını andırıyor tedavi sırasında çalan müzikler....herşey tedavinin bi parçası...Doktor la yapılan görüşmeler hepsi insanı çok rahatlatıyor...önemli olan GÜVEN miş.bunu anladım.veee kendimi AYLA HANIM LA SÜLEYMAN BEY E teslim ettim.daha ilk seansta iyileşmiştim sanki mucize olmuştu bunları hikayelerden okuyunca abartıyorlar dediğim içinde utanmıştım ama o anki mutluluğumu anlatamam bunu başarmak benim için çok önemliydi...

Bu kadar mıydı yani....1.5 yıl boşuna mı beklemiştik.% 100 başarcağıma inandım ve BAŞARDIM DA =) Benimle aynı kaderi paylaşmış ve başarılı olmuş bi kaç kişiylede yüz yüze görüştüm ilk seanstan önce....

1.5 yıllık sorun 3 günde sona erdi.NASIL MI ?? SÜLEYMAN BEY SAĞOLSUN VE BİRDE YARDIMCILARII =)) Her konuda yardımcı oldular bize Süleyman bey sizi de abim olsa bu kadar severdim heralde sayenizde evliliğimiz kurtuldu.çok mutluyuz artık eskisi gibi sudan sebepler yüzünden kavga etmiyoruz.En önemlisi ise şuan kendimi gerçek bi kadın gibi hissediyor olmam...ve birde sorulan bebek var mı sorusuna OLABİLİR diyebilmem =)

Umarım kıyıda köşede saklanan bu ssorunla yüzleşmek istemeyen ama çare arayan vajinumus hastaları bu yazıyı görür ve hera kliniğe koşar...sizi bulur ve bi yuva daha kurtulur!!!
AYLA HANIM A VE TÜM ÇALIŞANLARINIZA SELAMLAR ...ALLAH HEPİNİZDEN RAZI OLSUN UMARIM HERŞEY GÖNLÜNÜZCE OLUR HOŞÇAKALIN

VAJİNUSMUS ÖYKÜLERİ -9
S.B Hanım  (28 yaş, Öğretmen, 14 aylık evli, Antalya)
"Kendinize ve tedaviye güvenin, sorununuzu asla ertelemeyin, 14 aylık sorunum 3 günde bitti, şu an hamileyim, inanamıyorum!..."

VAJİNİSMUSLU OLDUĞUNU DÜŞÜNEN MUTSUZ BÜTÜN BAYANLARA KOCAMAN BİR MERHABA

Kabus gibi bir gecenin sabahında karar verdim SORUNUM OLDUĞUNA ve TEDAVİ OLMAM GEREKTİĞİNE!

Uzun süren bir flört döneminin ardından evlenmiştik eşimle her şey güzel yolundaydı.Böyle bir sorunla karşılaşacağımızı ikimiz de hiç düşünmemiştik.

Yıllarca gazetelerde bu konuyla ilgili yazılar okudum mağdur olanların yardım çağrılarını gördüm ancak bir gün kendimin de çaresiz kalacağını hiç bilemezdim :((

On dört aylık evliydik…Benim durumumda olan yüzlerce bayan gibi;nasıl olsa bir gün olacak,stresliyim,yorgunum,alt yapı eksikliği var mumlar yok,güzel bir parfüm almalıyım…pembe yalanlarıyla kendimi avuttum. (araştırmaya başladığımda benimle tıpa tıp aynı şeyleri yüzlerce hem cinsimin yaşadığını görünce şoka girdim! Nefesimi tutarak mektupları okuyup okuyup,olamaz aynı ben! tıpkı ben! aaa bu da benim gibiymiş! hadi canım yok artık! dedim sürekli ) Taa ki son noktaya gelene kadar…

Eşim çok anlayışlı bi insan!Hiç sinirlenmedi ben rahatsız oldum o olmadı ben ümidimi kaybettim o kaybetmedi…Ama ben sondaydım artık ve bir gece yatakta hıçkırıklara boğuldum sabaha kadar ağladım bunu eşime yapmaya hakkım yoktu,bu evlilik böyle gitmezdi.

İnternetteki yoğun araştırmalarımın sonucu,özellikle de okuduğum mektuplardan aldığım güvenle Süleyman Bey’e gitmeye karar verdim.

Telefonun öbür ucunda Dr.Süleyman Bey’in sesini duyunca çok şaşırdım,sekreter,kullanılmayan numara veya yanlış numara bekliyordum.Üç günde bu sorunu çözeceğimi söylediğinde inanmadım ama gene de gitmekten başka çarem yoktu!

Kliniğin yerini öğrendiğimde hımm bu caddedeyse iyidir diye düşündüm! 2 apartman dairesinden oluştuğunu anlayınca hımm kapsamlı çalışıyor diye düşündüm! bekleme salonundaki uyumu görünce hımm ince ruhlu diye düşündüm! ( bunları yazıyorum çünkü yalnız olmadığınızı anlayın,sizin gibi düşünen başkaları da var görün ve lütfen GÜVENİN  İNANIN  ERTELEMEYİN)
Ve heyecanla zile bastım kapıyı açan güler yüzlü,şirin,sempatik Ayla Hanımdı…

Kliniğin kapısı açıldığı andan itibaren neler olduğunu öğrenmek istiyorsanız MUTLAKA! ERTELEMEDEN! bu adrese gidin.Size şu kadarını söyleyebilirim mucizevi bir şekilde 3.günün sonunda evimdeydim ve şu an 5haftalık hamileyim,eşimi ve hayatı çok seviyorum…

Dr.SÜLEYMAN ESERDAĞ için ’’cennet diye bir yer varsa baş köşesi onundur’’ şeklinde bir yorum okuduğumda içimden vay be diye geçirmiştim ancak şimdi ben söyleyecek kelime bulamıyorum kelimelerin kifayetsiz  kaldığı andır şu an…Allah size sağlıklı sıhhatli uzun uzun ömürler versin hocam,cennetten insanlık için yeryüzüne indirilmiş bir melek gibisiniz…
Size ve tabii ki Ayla Hanım’a şükran ve minnet dolu sevgiler…


VAJİNUSMUS ÖYKÜLERİ -10
Sema Hanım  (26 yaş, Ev Hanımı, 4.5 yıllık evli, Adana)
"Önceki gittiğim psikologumun verdiği parmak egzersizlerini yapamamıştım, moralim çok bozulmuştu, hera klnikteki parmak egzersizi olmadan yapılan tedavi sonrasında mutlu sona ulaştım, kendimi artık kadın gibi hissediyorum..."

Merhaba Süleyman Bey,
Öncelikle şunu belirtmeliyim ki size ve çalışanlarınıza minnettarız eşim ve ben.

4,5 yıllık evliyim. Vajinusmus rahatsızlığımdan dolayı eşimle 4,5 yıl hiç birleşme yapamadık. O 4,5 yıl hatırlamak bile istemiyorum.Evliliğimizin ilk gecesi  o kabusu yaşadım,ağlamalar sızlamalar bu gece olmadıysa diğer gece olur diye kendimi 1.600 gün avutmuşum.Öyle bir şey ki kimseyle paylaşamıyorsun sadece eşin ve sen akşamlar olsun istemiyordum, yatağa girmek istemiyordum.Ya erkenden uyuyup kalıyordum ya da eşimin uyumasını bekliyordum.Tüm denemeler başarısız oluyordu her seferinde kahroluyordum.

Evliliğimin 2. yılında doktora gittim Jinekolog  o bana vajinusmus olduğumu  söyledi.Psikolojik  olduğunu  eşimle birleşme yapmam gerektiğini falan……………………………daha kötü moralim bozulmuştu.Doktordan geldiğim gece tekrar denedim olmadı.En mutlu anımda aklıma gelerek her  seferinde beni bitiren bir hastalık oldu.Daha sonra psikoloğa gittim.3-4 seans olacak diyordum kendime ama parmak tedavisine geçtiğimizde yine yapamadım.Kendi kendime bir parmak tedavisini bile yapamıyorsun eşinle nasıl olacak diye kızmaya başladım. Olmuyor,Olmuyor,Olmuyordu…………..

Eşim tek sırdaşım (Onu çok seviyorum) her seferinde yanımda oldu hiç beni üzmedi.Ve ben yavaş yavaş boşanmayı düşünüyordum.Düşünün severek evleniyorsunuz herşey yolunda ama bu illet yüzünden çok sevdiğiniz kişiden vazgeçiyorsunuz……Ne kadar doğru ama yaşananlar çok acı ve çok zor………………….

Tüm samimiyetimle söylüyorum ki kanser olsam bu kadar acı çekip bu kadar üzülmezdim.
Evliliğimizin 4,5 yılına eşim internetten Süleyman Beyin bilgilerini bulmuş gidelim bir dedi kaybedecek hiçbir şey yok.Yine moralim bozuk şekilde gittik doktor beyin yanına burası çok önemli o saatten sonra hayatım değişti Süleyman beyi tanımak dönüm noktası….

Süleyman Beyle görüştük,konuştuk 2 gün sonra tedaviye başladık ilk gün giderken ağlamıştım yolda kızıyordum kendime neden böyle bir sorunum var diye.Tedavinin 1.günü seanstan yüzümde hoş bir mutluluk gülümsemeyle çıkmış……Derken 2. 3. 4. gün herşey yolunda süperdi.

Veeeeeeeee büyük gün tedavinin 5.günü eşimle ilk denemede birleşme oldu.Hayatımda en mutlu olduğum andı kesinlikle….Kendimi kadın gibi hissetmek evet kadın olmak inanın yaşanılabilecek en güzel mutluluk.Aslında anlatılacak çok fazla duygular var ifade edemiyorum.

Herşey için çokçok teşekkürler Süleyman Bey beni tekrardan hayata döndürdüğünüz için size olan minnettarlığımı asla ödeyemem iyi ki sizi tanımışız.Ayla hanımada sonsuz teşekkürlerimi borç bilirim.

Güzel yarınlar için hepinize sonsuz Mutluluklar…
Bu mektubu okuyan herkişi bu sese kulak versin.Hayatınız harika olacak.
SEVGİLER…


VAJİNUSMUS ÖYKÜLERİ -11
K.Y Hanım  (33 yaş, Yönetici Sekreter, 4 yıllık evli, İstanbul)
"Önceden gittiğim yerlerde uygulanan yanlış tedavilerle zaman kaybetmişim, Hera Kliniğe gitmek için zaman kaybetmeyin..."

Tam zamanında buldum bu siteyi http://www.eserdag.com   ve  http://www.jinekolognet.com 

Daha önceden "vajinismus" tedavisini görmüştüm ve yarım kalmıştı. Tedaviyi yarım bırakmanın sebebi benim hatam olduğunu sanıyordum, yanlış bir doktora gitmişim.

http://www.eserdag.com/ bu siteye girdiğimde, bir önceki tedavimden farkı yöntemler yazıyordu. Mesela, "parmak ödevi" yoktu, tedavide eşinize de gerek yok ve en önemlisi "bu mükemmel bir şey" tedavi 5-6 gün içinde sonuca ulaşıyor. Benimki tam 3 gün sürdü. Hatta bu kadar kısa sürdüğüne üzüldüm bile. Neden diyeceksiniz. Çünkü Hera Kadın Sağlı'nda güzel bir ekip var. Bu kısa zamanda onlara alışmam çok kolay oldu ayrılmam zor oldu. "Vajinismus" çözümü olmayan bir sorun değil.

Lütfen korkmayın,  "vajinismus" biteceğine inanın. Ben tedavi için işimden izin aldım Ankara'ya gittim. Hera ekibi bana uygun ve temiz bir otel ayarladı. 3. günün sonunda evime döndüm. Alın randevuyu ve küçük bir çanta hazırlayarak başlayın tedavinize.

Ertelemeyin. İnanın zor değil. Jinekolog op. dr. Süleyman Eserdağ, hastası ile iletişimi yakalayan bir doktor. Uyguladığı tedavi ile kesin sonuca ulaşıyor. Yanlış yerlere gidip zaman kaybına uğramayın.

Eğer bana ulaşıp konuşmak isterseniz Hera Kadın Sağlığı Merkezi'ni arayıp numarımı alabilirsiniz.

VAJİNUSMUS ÖYKÜLERİ -12
R.M Hanım  (24 yaş, Ev Hanımı, 4 aylık evli, Aydın)
"2 günde tedavim son derece rahat ve ağrısız bir şekilde bitti,  4 ay boşuna beklemişim..."

mrb süleyman bey ben R.M aydın 4 aylık evli bir bayanım.bende vajinusmus hastasıyım.hastasıydım demek daha dogru olur artık.klinigiinizi int arastırırken gördüm basarı öykülerinizi okudum okudukca güvenim daha cok arttı.bunu düşünerekten bende birkac sey yazmak istedim size.bende belki baskalarına yardımcı olurum diye.

12ocak 2012 cuma günü saat 2de ilk randevuma geldigimde acıkcası hala tereddütlerim vardı.ya yapamazsam diye cok korkmustum.2günlük cok kısa bir tedavi süreci gecirdim.baskası dese hayatta inanmazdım ama sadece 2gün gibi kısa bir sürede problemim cözülmüştü artık.

İlk randevu günü kapıdan iceriye girdigimde ya yapamazsam ya olmazsa diye sormustum size.öyle birsey olamaz yapacaksınız demiştiniz bana basarılı olamama ihtimalimiz yok demiştiniz.bu sözünüz size ve kendime olan güvenimi dahada arttırdı.

İlk günümdede hastalıgımın büyük bir bölümümü atlatmıstım.o odada sedyeye uzandıgımda ayla hanım gelmişti yanıma bir anda ben yapamayacagım dedim ve kalkmak istedim.ama ayla hanım kalkma sakın kalkarsan yapamazsın birdaha demişti.birde bu söz cok etkilemişti beni.iyikide kaldırmamıs beni.bunun icin ne kadar tesk etsem azdır ayla hanıma.

Uzun lafın kısası bu iki cümleniz bana güc kuvvet ve cesaret verdi.ve sonun da basardım hemde ilk denememde.hayal gibi asla yapamam dedigim ben basardım.ben basardıysam eminim herkes basarabilir.(cünkü korkagın tekiydim ben).

Tek yapmanız gereken kendinize ve doktorunuza güvenmeniz. tedavileride sakın düşünmeyin cok agrısız ve acısızdı.ve sadece 2 gün sürdü.2 günde bitmişti hersey.4 ay bos yere beklemiş ve esimide bos yere bekletmişim.size ne kadar tsk etsem azdır.cok ama cok tsk ederim yaptıgınız herseyden dolayı.kendinize iyi bakın....


VAJİNUSMUS ÖYKÜLERİ -13
Remziye Hanım  (32 yaş, Ev Hanımı, 8 yıllık evli, Kayseri)
"Tedavi öncesi boşanmayı düşünürken şu an 18 haftalık gebeyim, artık doğumumu düşünüyorum, size binlerce kez teşekkürler..."

Merhabalar Süleyman Bey;
Ben kayseriden hastanız remziye.ocak 2011 de vajinusmus tedavisi için esimle birlikte gelmiştik size.tam 1 sene gecti nasıl gecti inanın bizde bilmiyoruz. tedaviden önce boşanmayı bile düşünürken,suan esimle birbirimize sımsıkı bağlıyız üstelik 3.bir bağ ile:) 18 haftalık hamileyim ve kısmet olursa oğlum olacak..her duamda isminizi yüreğimden geciriyorum.iyiki sizi tanımısım ...daha dün gibiydi ağlaya ağlaya geldim ankaraya.suan ise bebek heyecanı sardı esimle ikimizi.bu arada normal doğum düşünüyorum bir aksilik olmazsa...mutluluğumdaki payınızı kelimelerle ne kadar anlatabildim bilmiyorum ama tekrardan size binlerce kez tesekkürler ediyorum esim ve kendi adıma..ayla hanımada cok selamlar.iyiki varsınız
SEVGİYLE KALIN.


Sizin de bir vajinusmus başarı öykünüz olsun!..

Bir vajinismus öyküsü ve mutlu son...
 
Kendinizi bu probleminiz karşısında asla güçsüz hissetmeyin.

Vajinusmusu yaşayan birisi olarak artık siz de anne - baba olma mutluluğunu yaşamalısınız.

Belki siz de bir gün bizde tedavi görecek ve daha sonra vajinusmus başarı mektubunuzu bize göndereceksiniz, inanın bu artık hiç hayal değil.

Tek yapmanız gereken cesaretinizi toplamak ve daha fazla ertelemeden tedaviye başlamak....


  Vajinismusu Yaşayanlar (Hastalarımızın Kaleminden):
"VAJİNİSMUS BAŞARI Ö YKÜLERİ" - Daha fazla öykü için  >>> 

Bir Hastamızın Kaleminden: "Vajinismus Günlüğü" 
Bir Hastamızdan "Vajinismus Mektubu ve Çok İlginç Hayat Öyküsü"  
Vajinismus / Kadınlar Kulubu Forumlar


Vajinismus ile ilgili web sitelerimiz:
www.Vajinismus.com.tr

www.VajinismusMerkezi.com
www.Vajinismus.us 
www.VajinismusAnkara.net
www.Eserdag.com/Vajinusmus.htm

For Arabic Language Click Here   التشنج المهبلي >>>
Click For Our English Web Site About Vaginismus    >>>

www.Vaginismus-Center.com  (Our English Web- Site)

İlgili Linkler:
Bir jinekolog hastasını vajinusmus yapar mı?
Vajinismus nedir?
A'dan Z'ye Vajinismus

Hastalarımızın tedavi süreci öncesi ve sonrası yaşadıklarını okuyabilirsiniz.

Ankara, İstanbul ve İzmir'de tedavi merkezlerimiz bulunmaktadır.

Click to view for English.

Tedaviniz için jinekolog doktor seçerken nelere dikkat etmelisiniz?

suleyman@eserdag.com
0850 303 2000
İstanbul
Op. Dr. Süleyman ESERDAĞ
& Uz. Dr. Şenay ESERDAĞ
Valikonağı Cd, No: 52/7 Nişantaşı, İstanbul. (Harita)
Ankara
Jinekolog Op. Dr. Didem KURBAN
Tunus Cd, No: 48/11 Kavaklıdere, Ankara. (Harita)
İzmir
Op. Dr. Mazhar ESERDAĞ
Talatpaşa Blv, No: 42/4, Alsancak, İzmir (Harita)
(Yalnızca Vajinismus Tedavileri)
Sitenin tüm tasarımı ve içeriği Jinekolog & Cinsel Terapist Op. Dr. Süleyman Eserdağ tarafından hazırlanmıştır.
Yazarın izni olmaksızın içerikler veya resimler kullanılamaz.
© 2004 - 2018. www.jinekolognet.com

Yasal Uyarı - Site Haritası