Vajinismus Başarı Öyküleri

Vajinusmus Öyküleri, Birbirinden İlginç Başarı Hikayeleri

Vajinusmus hastalarının pek çoğu yendikleri sorunları ile ilgili geri bildirimlerde bulunmaktadır. Sorunu yaşayan başka hastalara yardım etmek sosyal bir sorumluluktur. Bu bilinçle davranan hastalarımıza şükranlarımızı sunarız.

Hayatlarındaki bu önemli cinsel sorunu yenen hastalarımızın birbirinden ilginç vajinusmus tedavi öyküleri, inanılmaz hikayeleri ve başarı mektupları biz hekimlerin en büyük motivasyon kaynağı olmaya devam etmektedir. 


Vajinusmus Başarı Öyküleri
Eğer siz de böyle bir cinsel sorunla karşı karşıya iseniz; vajinusmus öyküleri hakkında bu sayfayı okumanız yalnız olmadığınızı hissettirecek ve sizi cesaretlendirecektir. 

2003 yılından itibaren vajinismus ve diğer cinsel işlev bozuklukları ile ilgili olarak ülkemizin dört köşesinden ve yurt dışından 7000'den fazla vajinismus hastası başvurmuştur. Doğru tedavi teknikleri ile %100'lük bir vajinismus tedavi başarısı mümkündür. 

Vajinismus hastaları içinde toplumun tüm katmanlarından, üllkemizin hemen hemen her kesiminden; kırsal kesimden gelen pek çok çiftten tutun da üniversitelerde öğretim görevlisi olan, karı-koca doktor olan ve hatta kendisi kadın doğum hekimi olan hastalar dahi mevcuttur.

Vajinismusta modern tedavi yöntemleri ile 3-4 gün gibi oldukça kısa bir süreç içinde ve ömür boyu kalıcı olarak sonuç almak mümkündür. Yaptığımız bilimsel çalışmalara web sitemizden ulaşabilirsiniz.  

Vajinusmus utanılacak bir durum değildir...
Tarafımıza; evlenmeden önce ilişki denemelerinde kasılmaya bağlı olarak ilişkiye girememe sorunu nedeni ile gelen hastalardan, henüz bir haftalık evli olanlara, 10-15 yıllık evlilerden, 35 yıllık evliliklerine rağmen hiç ilişkiye giremeyen hastalara kadar farklı çiftler başvurmaktadır.


Vajinismus yalnızca ülkemizde değil dünya genelinde oldukça yaygın olarak görülen, asla ayıplanacak ve küçük görülecek bir rahatsızlık değildir.

Vajinismus tedavisi için destek almada asla utanmayınız, sıkılmayınız, çekinmeyeniz ve probleminizi ertelemeyiniz.

Vajinusmus öykülerini ve hastalarımızın bize gönderdikleri birbirinden ilginç hayat hikayelerini okurken belki de kendinizden de bir şeyler bulacaksınız.

Vajinusmus hikayelerini okurken bu probleminizde yalnız olmadığınızı ve bu sorundan sizin de en kısa zamanda kurtulabileceğinizi bilmelisiniz. Önemli olan daha fazla ertelemeden bir an önce karar verip tedaviye başlamak

Kliniğimizde uyguladığımız vajinismus tedavi yöntemleri nelerdir?


Hera facebook grubuna siz de katılın!...

Hera Klinik Facebook Grubumuza Katılın!.  (Açık Gruptur, üyelik gerektirmez) 

Hera Klinik ile Başarıya Ulaşan Hastalarımızla Tanışın ve Birebir Mesajlaşın!..
 


Sizin de bir vajinusmus başarı öykünüz olsun!..

Bir vajinismus öyküsü ve mutlu son...Kendinizi bu probleminiz karşısında asla güçsüz hissetmeyin.

Vajinusmusu yaşayan birisi olarak artık siz de anne - baba olma mutluluğunu yaşamalısınız.

Belki siz de bir gün bizde tedavi görecek ve daha sonra vajinusmus başarı mektubunuzu bize göndereceksiniz, inanın bu artık hiç hayal değil.

Tek yapmanız gereken cesaretinizi toplamak ve daha fazla ertelemeden tedaviye başlamak....

 

Merhabalar Hera ailesi... Öncelikle değerli Süleyman hocaya kıymetli eşi Şenay hanıma özellikle bizim kurtarıcı meleğimiz safinaz hanıma ve hera çalışanlarına teşekkür borç bilir şükranlarımı sunuyorum... Eşimle yaklaşık 1 yıldır evliyiz bizim de sorunmuz vajinismustu ve biz bu illet hastalığı yenmek için gitmediğimiz yer kullanmadığımız ilaç kalmamıştı çok sıkılmıştık umutlarımız tükenme noktasına geldi ama biz yinede araştırıp duruyorduk çünkü Allah kimseye dermansız dert vermezmiş dedik yılmadık.
Merhabalar. 25 yasindayim ve 3,5 aylik evliyim Vajinusmus ile tanistigimizda henuz 2 aylik evliydik ve Her genc kiz gibi sadece ilk gece korkum vardi ve 1-2 hafta icinde atlatabilecegimi dusunurken cok daha buyuk sorun ile karsilastim. Ilk haftalarda bu durumu normal karsilarken ilerleyen gunlerde artik neden birlesme olamadigina dair esimle birbirimizi suclamaya baslamistik.Gun gectikte daha zor oluyordu esimi itiyordum ve canim cok aciyordu. Ve neden kendimi kastigima ve esimi ittigime dair hicbir fikrim yoktu. Kendimi anlamakta gucluk cekiyordum.
Vajinismus hastası olduğumu netleştirdiğimde, bu sebepten ötürü doktora gitmeyi kendime yakıştıramadığım için bu olayı bireysel çözmeyi kafama koymuştum. Çünkü okuduklarımdan anlamıştım ki bu sadece psikolojik bir önyargı ve bunu kıracak olan da benim. Evliliğimin ilk 4 ayı vajinismus hakkinda yazılan tecrübeleri çözmek için önerileri okuyup her defasında olacak bu kez diye odaklandığım başarısız ilişki girişimleri ile sonuçlanarak geçti. Her basarisizlik sonrasi mutsuz oluyor ve cicim aylari denen aylarda ben içsel buhranlara kapiliyordum.
Size açıkça itiraf etmem gereken bir şey var :) Ben sizin vajinusmus hastanızdım. Sizinle işim bittikten sonra, yani eşimle beraber olduktan sonra, bir daha olumlu ya da olumsuz dönüş yapmadım. Ama size kızım olduktan sonra hemen her gün dua ettiğimi bilmenizi isterim. Çünkü dünyalar güzeli bu yavruma kavuşmam sayenizde oldu (dolaylı ama temel bir katkı). Doğum sonrası tekrar vajinusmus yaşamaktan korktum aslında. Araştırmalarıma göre yaşayan varmış, ama yaşamadım çok şükür ki ve şunu anladımki siz işin mantığını öğretmişsiniz bana.
“Ormanda karşıma iki yol çıktı; ben az kullanılmış olanını seçtim,” sözleriyle biter çok sevdiğim bir şiir. Hayatım boyunca karşıma çıkan bütün sorunlarla bu şekilde başa çıktım ben. Az kullanılmış yolu seçtim hep; ve çoğunlukla doğru yoldu bu. Adını telaffuz etmekten hala hoşlanmadığım bu sorunla karşılaştığımda öyle şaşkındım ki kabullenmem zaman aldı. 1.5 yıl kadar bir zaman. Bu öyle bir durumdu ki kendime bunun bir sorun olduğunu bile itiraf edemedim. Ve çok kullanılan yolu seçtim, yok saydım, yadsıdım, bununla yaşamaya alışmaya çalıştım...
Merhaba Doktor Bey, ben Hataydan yaklasık 2 yıl önce tedaviye gelen vajinismus hastanız Hatice. Hayatıma kattığınız mucizenin ardından geçen 2 yılda her şey çok güzel geçti. Hep en güvendiğim doktorum olarak hafızamdasınız. İş yoğunluğunuzu bildiğim için bazen içimden binlerce kez tekrar teşekkür etmek gelse de arayıp meşgul etmek istemedim ama 27 haftalık hamile olduğumu ve her şeyin çok şükür yolunda gittiği haberini paylaşmak istedim. Ayrıca gebelik haftalarımı sitenizden takip ediyorum...
Biz 1 yıllık evli bir çiftiz, ilk başlarda yapamayınca ben eşime doktora gidelim illaki bir faydası dokunur önereceği bir şeyler vardır diye 3-5 sefer ilk aylarda söyledim fakat böyle bir sorun için doktor muayenesi nasıl sonuç verir pek emin değildim. Sonraları eşime ısrar etmeyi kestim. Bir nevi kabullendim bu durumu, eninde sonunda yaparız diye devam ettik, ama 1 yıl geçti hala sonuç alamadık. Sonra eşim doktora gidelim diyince ben hiç düşünmeden tamam dedim çünkü önemli bir sorundu evliliğimiz için her ne kadar bu duruma alışmaya çalışsak da.
Öncelikle size ve çalışanlarınıza ne kadar teşekkür etsek azdır. O kadar mutluyuz ki bu mutluluğumuzu da sizlere borçluyuz. Umarım Mevlam da size daha büyük mutluluklar bahşeder. Adını bile bilmediğim hatta hastalık olduğunu da bilmediğim bu hastalıkla 1.5 yıl önce karşılaştım. Eşimle severek evlendik. Sırf beni mutlu etmek adına benim zevkime göre ayarlamıştı benim istediğim gibi yapmıştı herşeyi... Ne yazık ki ben onu mutlu edemedim... İlk gece kabus gibiydi. Kasılmalar itmeler o kadar rahatsız olmuştum ki istemiyordum o çok sevdiğim eşimi...
Kabus gibi bir gecenin sabahında karar verdim sorunum olduğuna ve tedavi olmam gerektiğine! Uzun süren bir flört döneminin ardından evlenmiştik eşimle her şey güzel yolundaydı. Böyle bir sorunla karşılaşacağımızı ikimiz de hiç düşünmemiştik. Yıllarca gazetelerde bu konuyla ilgili yazılar okudum mağdur olanların yardım çağrılarını gördüm ancak bir gün kendimin de çaresiz kalacağını hiç bilemezdim :( On dört aylık evliydik… Benim durumumda olan yüzlerce bayan gibi; nasıl olsa bir gün olacak derdim.
Öncelikle şunu belirtmeliyim ki size ve çalışanlarınıza minnettarız eşim ve ben. 4,5 yıllık evliyim. Vajinusmus rahatsızlığımdan dolayı eşimle 4,5 yıl hiç birleşme yapamadık. O 4,5 yıl hatırlamak bile istemiyorum. Evliliğimizin ilk gecesi o kabusu yaşadım, ağlamalar sızlamalar bu gece olmadıysa diğer gece olur diye kendimi 1.600 gün avutmuşum. Öyle bir şey ki kimseyle paylaşamıyorsun sadece eşin ve sen akşamlar olsun istemiyordum, yatağa girmek istemiyordum. Ya erkenden uyuyup kalıyordum ya da eşimin uyumasını bekliyordum.
Daha önceden "vajinismus" tedavisini görmüştüm ve yarım kalmıştı. Tedaviyi yarım bırakmanın sebebi benim hatam olduğunu sanıyordum, yanlış bir doktora gitmişim. Bu siteye girdiğimde, bir önceki tedavimden farkı yöntemler yazıyordu. Mesela, "parmak ödevi" yoktu, tedavide eşinize de gerek yok ve en önemlisi "bu mükemmel bir şey" tedavi 5-6 gün içinde sonuca ulaşıyor. Benimki tam 3 gün sürdü. Hatta bu kadar kısa sürdüğüne üzüldüm bile. Neden diyeceksiniz. Çünkü Hera Kadın Sağlığı'nda güzel bir ekip var.
Merhaba Süleyman bey, ben R.M Aydın, 4 aylık evli bir bayanım. Ben de vajinusmus hastasıyım. Hastasıydım demek daha doğru olur artık. Kliniğinizi internette araştırırken gördüm, başarı öykülerinizi okudum, okudukça güvenim daha çok arttı. Bunu düşünerekten ben de bir kaç şey yazmak istedim size. Ben de belki başkalarına yardımcı olurum diye. 12 Ocak 2012 Cuma günü saat 2'de ilk randevuma geldiğimde açıkçası hala tereddütlerim vardı. Ya yapamazsam diye çok korkmuştum. 2 günlük çok kısa bir tedavi süreci geçirdim.
Süleyman Bey ben Ayşe, size gelirken çok kaygılıydım çözümü olmayan bir dertle uğraştığımı düşünüyordum ancak size geldim ilk karşılamadan sorunu çözüp uğurlamaya kadar göstermiş olduğunuz güler yüz anlayışdan dolayı hiç mahcubiyet yaşamadan üç gün içerisinde bu sorundan beni kurtardınız. Rüya gibi halen inanamıyorum. Bu sorunun bu kadar kısa sürede ağrısız acısız kolay çözümü ancak yaşayarak anlaşılacak bir durum, şu an bu sorundan kurtuldum, eşimle çok mutluyuz artık.
Sayın doktorum Süleyman bey, sizinde söylediğiniz ve bildiğiniz gibi bizim tedavimizde başarıyla sonuçlandı, hemde sizin yanınızdan ayrıldıktan sonra o gün içinde. Eşimle okadar mutluyduk ki anlatamam diyeceğim ama siz bu mutluluğa defalarca şahit olduğunuz için beni anladığınızı biliyorum. Şimdi çok mutluyuz kabus bitti kaygı korku dolu günler bitti kendimi eksik ezik güvensiz yetersiz hissetme, gözyaşlarım bitti size nekadar teşekkür etsek azdır. Yorumlara baktım yazmaya karar vermeden önce inanamadım...
Evlenmeden önce 5 yıla yakın birlikteliğimiz olmuştu. Sevgilim, dostum, sırdaşım, biricik sevdam sözleriyle başlamıştı aşkımız. Gerçekte bu sözler gibi yaşayamasaydık belki de çoktan bitmişti aşkımız. Benim her şeyim olmuştu. Çok farklı karakterlerimiz vardı ama birbirimizi öyle kabul edebilmiştik. Üniversite yıllarında birbirimize cinsel anlamda yakınlığımız olmuştu ancak ileri düzeye hiç gitmemiştik. Okul bitti ve sevdiğim insanla yollarımız ayrı düşmüştü. Farklı yerlerde yaşama zorluğu, atanamama gibi bazı sıkıntıların ardından sorunlar aşıldı ve evlendik.
24 yaşında, 2 yıllık nişanlılık sürecinin ardından evlendim. Evlilik öncesi hemen herkesin yaşayabileceği sıkıntılar yaşadık. Ayrı kültürler, ayrı aile yapıları, farklı değer yargıları, hayata bakılan pencereler... Evliliğimle ilgili bir sürü korkum vardı. Aile benim için çok önemli. Mutlu olacak mıyım, mutlu edebilecek miyim, yeni ailemi kabullenecek miyim... Bunlardı benim korkularım. İlk gece diye bir korkum hiç olmadı, üzerinde hiç düşünmedim, tam tersine çok heyecanlıydım...
Merhaba arkadaşlar. Ben de Mayıs ayında bu klinikte tedavi gördüm. 1 buçuk yıl vajinismusu çekenlerden biriyim. Yaşadıklarım tarif bile edilemezdi. Ancak yaşayan biliyor vajinusmusun ne denli insanı yıprattığını. Kendimi her şeyden soyutlamıştım evden dışarı çıkmak istemiyordum. Ne kendime bakıyordum ne bir işle uğraşıyordum gitgide de kilo aldım bunu bile kafama takmıyordum. Dışarı çıktığımda ise bebeği olan birini gördüğümde bende bir anormallik var herkes normal ben hastayım güçsüz biriyim gibi düşünüyordum...
Melek Doktor Süleyman Bey 3 Temmuz da başlayıp 7 Temmuz'da biten tedavimin ardından İstanbul'a döndüm ve bugün itibariyle de eşimle 2 yılın kabusu en sonunda bitti. Nasıl olduğuna hala daha inanamıyorum. Sizin sayenizde bu vajinusmus hastalığını şükürler olsun ki yendim. Şu an hala daha inanamıyorum. Eşimle 3 yıl flört döneminin ardından 2 yıl önce 11.07.10 tarihinde birbirimizi severek evlendik. Kabuslarımda 2 yıl önce başladı. Başarısızlık, korku, uykusuzluk ve hayal kırıklığı. Aslında kendi kendime bu hastalığı ben yarattım.
Mektubuma bu şekilde bir gülücükle başlayacağımı, hatta böyle bir mektup bile yazacağımı inanın tahmin bile edemiyordum. 10 Temmuz'da tanışma ve muayene ile başlayan tedavim 14 Temmuzda mutlu sona erdi. Hayatımın en en en güzel günüydü diyebilirim. 26 Mayıs 2012'de hayatımın aşkı ile çok da güzel bir düğünle evlenmiştik. Her şey çok güzeldi. Saç, makyaj, fotoğraf, düğün, misafirler derken düğün bitti ve evimize gittik. Düşüncede orası bizim evimizdi. Çok mutlu olacaktık.
Nerden, nasıl başlamalıyım bilmiyorum. 4 yıllık bir ilişkinin mutlu sonuydu bizimkisi. Karşılıklı sevgi ve saygının hiç eksik olmadığı, birbirimizin yanındayken huzur bulduğumuz bir beraberliği evlilikle noktalamıştık. Her şey dışardan bakıldığında mutlu son gibi görünse de kâbus dolu günler yeni başlıyordu. Birçok kişinin kıskanabileceği bir şekilde evlenmiştik. 5 yıldızlı, bilinmiş bir otelde düğün, Maldivlerde balayı ve güzel bir semtte güzel bir evimiz vardı. Düğünün ertesi günü çok yorgun olduğumuz için...
Dün 2 senedir beni çok üzen, sürekli kafamı meşgul eden büyük bir problemi aştım. Hera Klinik, Süleyman Bey, Ayla Hanım ve Seda Hanım sayesinde. 24 yaşındayım, doktorum. 6 senelik çok güzel bir ilişkim var. Her şey olması gerektiği gibi giderken çok istediğim, çok sevdiğim insanla o özel anı yaşamak istedim, olmadı. Stresten dedim, neden olmasın ki dedim, sonuçta ben doktorum bu konuyla ilgili bir sürü bilgiye sahibim neden yapamayayım ki dedim. denedim, denedim. Sonunda resmen olmayacağına inandırdım kendimi, denemekten bile vazgeçtim.
Sayın Doktorum Süleyman Bey ile güleryüzlü ekibine ve vajinismus sorununu yaşayan herkese; Eşimle 6 yıllık evliyiz fakat vajinismus denen bu rahatsızlık nedeniyle eşimle bu süre zarfında hiç birlikte olamadık. Çok çok zor geçen bi 6 yıldı kabus gibiydi. Doktorumun söylediği bi söz vardı hala hafızamda. Vajinismus bir erteleme hastalığı demişti. Evet aynen öyleydi. Bizde bu sorunu yaşayan herkes gibi kimselere söyleyemedik başımıza geleni ailelerimize bile. İlk zamanlar zamanla olur belki diye avunduk...
Süleyman Bey, öncelikle yazıma size sonsuz teşekkürlerimi sunarak başlamak istiyorum. Bu yazımı hem size teşekkür mahiyetinde hemde benim gibi vajinusmus sorunu olan arkadaşlara yardımcı olma adına yazıyorum.Çünkü bende ilk vajınusmusla tanıştığımda sürekli böyle başarı öykülerini okuyarak,onlarla ağladım,onlarla moral buldum ve onlarla karar verdim. Ben 10 aylık evliyim, eşimle 2 yıl önceden tanışıyorduk, severek evlendik.Ben çok girişken, konuşkan, rahat bir yapım vardır.
Açıkçası doktor bey bu satırları yazmada geç kaldığımızı itiraf etmeliyim. Sizin yol göstericiliğiniz ile 28 Haziran'da başlayan tedavimiz sonucunda eşimle ilk defa 30 Haziran'da evliliğimizin 4. yıldönümü öncesi birlikte olabildik. Bu güne kadar da araya adet dönemi girdiği için biraz az bence ama sanırım 7-8 defa beraberlik yaşadık size bir kez daha teşekkür ederiz. Gelelim bu satırları okuyacak bizim gibi vajinüsmus mağdurlarına. Mağdurları diyorum zira bunu bir çaresizlik olarak gören zihinler yanılıyorlar ve umutlarını kaybediyorlar.
Hera Klinik: Vajinismus Tedavi ve Genital Estetik Merkezi
0530 763 3400