VAJİNUSMUS ÖYKÜLERİ

Vajinusmus Öyküleri, Birbirinden İlginç Başarı Hikayeleri

Vajinusmus hastalarının pek çoğu yendikleri sorunları ile ilgili geri bildirimlerde bulunmaktadır. Sorunu yaşayan başka hastalara yardım etmek sosyal bir sorumluluktur. Bu bilinçle davranan hastalarımıza şükranlarımızı sunarız.

Hayatlarındaki bu önemli cinsel sorunu yenen hastalarımızın birbirinden ilginç vajinusmus tedavi öyküleri, inanılmaz hikayeleri ve başarı mektupları biz hekimlerin en büyük motivasyon kaynağı olmaya devam etmektedir. 


Vajinusmus Başarı Öyküleri
Eğer siz de böyle bir cinsel sorunla karşı karşıya iseniz; vajinusmus öyküleri hakkında bu sayfayı okumanız yalnız olmadığınızı hissettirecek ve sizi cesaretlendirecektir. 

2003 yılından itibaren vajinismus ve diğer cinsel işlev bozuklukları ile ilgili olarak ülkemizin dört köşesinden ve yurt dışından 7000'den fazla vajinismus hastası başvurmuştur. Doğru tedavi teknikleri ile %100'lük bir vajinismus tedavi başarısı mümkündür. 

Bu bölümde HeraKlinik bünyesinde üç büyük şehirde; Ankara (vajinismus ankara), İstanbul (vajinismus istanbul) ve İzmir (vajinismus İzmir) kliniklerimizde tedavi görmüş olan bazı vajinusmus hastalarımızın dile getirdikleri "Vajinusmus öyküleri ve vajinismus hastaları başarı mektupları" bulunmaktadır. Vajinismus hikayelerini okurken belki de kendinizden yansımalar bulacaksınız.

Vajinismus hastaları içinde toplumun tüm katmanlarından, üllkemizin hemen hemen her kesiminden; kırsal kesimden gelen pek çok çiftten tutun da üniversitelerde öğretim görevlisi olan, karı-koca doktor olan ve hatta kendisi kadın doğum hekimi olan hastalar dahi mevcuttur.

Vajinismusta modern tedavi yöntemleri ile 3-4 gün gibi oldukça kısa bir süreç içinde ve ömür boyu kalıcı olarak sonuç almak mümkündür. Yaptığımız bilimsel çalışmalara web sitemizden ulaşabilirsiniz.  

Vajinusmus utanılacak bir durum değildir...
Tarafımıza; evlenmeden önce ilişki denemelerinde kasılmaya bağlı olarak ilişkiye girememe sorunu nedeni ile gelen hastalardan, henüz bir haftalık evli olanlara, 10-15 yıllık evlilerden, 35 yıllık evliliklerine rağmen hiç ilişkiye giremeyen hastalara kadar farklı çiftler başvurmaktadır.


Vajinismus yalnızca ülkemizde değil dünya genelinde oldukça yaygın olarak görülen, asla ayıplanacak ve küçük görülecek bir rahatsızlık değildir.

Vajinismus tedavisi için destek almada asla utanmayınız, sıkılmayınız, çekinmeyeniz ve probleminizi ertelemeyiniz.

Vajinusmus öykülerini ve hastalarımızın bize gönderdikleri birbirinden ilginç hayat hikayelerini okurken belki de kendinizden de bir şeyler bulacaksınız.

Vajinusmus hikayelerini okurken bu probleminizde yalnız olmadığınızı ve bu sorundan sizin de en kısa zamanda kurtulabileceğinizi bilmelisiniz. Önemli olan daha fazla ertelemeden bir an önce karar verip tedaviye başlamak

Kliniğimizde uyguladığımız vajinismus tedavi yöntemleri nelerdir?


Hera facebook grubuna siz de katılın!...

Hera Klinik Facebook Grubumuza Katılın!.  (Açık Gruptur, üyelik gerektirmez) 

Hera Klinik ile Başarıya Ulaşan Hastalarımızla Tanışın ve Birebir Mesajlaşın!..VAJİNİSMUS ANKARA MERKEZ
TEDAVİ GÖRMÜŞ OLAN HASTALARDAN
"VAJİNUSMUS ÖYKÜLERİ ve
BAŞARI MEKTUPLARI"
Yalnız değilsiniz!...


VAJİNUSMUS ÖYKÜLERİ- 1

Leyla Hanım (26 yaş, Ev Hanımı, 6 yıllık evli, Konya)

"Artık 10 aylık bebeğim var, size her gün dua ediyorum"...

Merhaba Süleyman Bey,
Size açıkça itiraf etmem gereken bir şey var:): ben sizin vajinusmus hastanızdım. Sizinle işim bittikten sonra, yani eşimle beraber olduktan sonra, bir daha olumlu ya da olumsuz dönüş yapmadım.

Ama size kızım olduktan sonra hemen her gün dua ettiğimi bilmenizi isterim.

Çünkü Dünyalar güzeli bu yavruma kavuşmam sayenizde oldu (dolaylı ama temel bir katkı). Doğum sonrası tekrar vajinusmus yaşamaktan korktum aslında.

Araştırmalarıma göre yaşayan varmış, ama yaşamadım çok şükürki ve şunu anladımki siz işin mantığını öğretmişsiniz bana (nazar değmesin:)).

Yani işinizi bu kadar hakkıyla yaptığınız için; size, tüm hastalarınız adına da teşekkür ederim. eminim hepsi benimle aynı görüştedir. aslında uzun zamandır mail atmak istiyordum, ama bir sürü saçma sapan ama beni oyalayan bahaneden dolayı atamadım.

Bu kadar zaman sonra atmam ise açıkçası anneysen.com sayesinde oldu. uzun zamandır üyeyim ama hep bebeğimle ilgili konularla ilgilendiğimden dikkatimi çekmemiş isminiz. isminizi uzman doktorlar arasında görünce bu sefer mail atacağım dedim. Herşey için tekrar teşekkür ederim.

Ek dosyada bebeğimin fotoğrafı var. şimdi 10 aylık bebeğim. Bu kadar güzel bir bebeğin varoluşuna dolaylı olarak ama çok büyük bir katkıda bulunduğunuz için kendinizle gurur duymalısınız:)) çok megalomanca oldu sanki:)). şaka yapıyorum.

Bu cümlemin, yavrusunu herşeyden üstün tutan bir annenin şımarıklığı olduğunu bilerek, mazur gördüğünüzü düşünüyorum.

Not: herkesin yavrusu kendine güzel.
 
Saygılarımı sunar, iyi çalışmalar dilerim.


VAJİNUSMUS ÖYKÜLERİ -2 
Sanem Hanım (28 yaş, Öğretim Üyesi, 1.5 yıllık evli, İngiltere)
"Bir buçuk yıllık sorunum 3 günde halloldu, ben bile inanamadım"...

“Ormanda karşıma iki yol çıktı; ben az kullanılmış olanını seçtim,” sözleriyle biter çok sevdiğim bir şiir. Hayatım boyunca karşıma çıkan bütün sorunlarla bu şekilde başa çıktım ben. Az kullanılmış yolu seçtim hep; ve çoğunlukla doğru yoldu bu.

Adını telaffuz etmekten hala hoşlanmadığım bu sorunla karşılaştığımda öyle şaşkındım ki kabullenmem zaman aldı. 1.5 yıl kadar bir zaman. Bu öyle bir durumdu ki kendime bunun bir sorun olduğunu bile itiraf edemedim. Ve çok kullanılan yolu seçtim, yok saydım, yadsıdım, bununla yaşamaya alışmaya çalıştım. Algılayamadım başlarda.

Kendi seçtiğim, sevdiğim, istediğim biriyle evliydim. Öncesinde iki yıllık bir flört dönemimiz olmuştu. Birbirini bizim kadar seven, bu kadar anlayan kimse olamazdı. Bizim böyle bir sorunumuz olamazdı.

Hep böyle düşündüm. Nasıl olsa çözerim dedim başlarda, yardım almak aklımın ucundan bile geçmedi; zaman geçtikçe de zorlaştı tabi. Ben de mücadeleyi tamamen bıraktım. Zaten eşim her konuda olduğu gibi bu konuda da son derece anlayışlıydı. Bu konuda hiçbir zaman kendimi suçlu hissetmedim. Eşim de hiçbir zaman bana böylesi bir duygu hissettirmedi.

İlk andan itibaren bunun toplumumuzda kadın cinselliğine uygulanan baskı ve yasaklamalar sonucu istemsizce oluşan ve yıllar boyunca verilen yanlış mesajlarla pekiştirilen bir problem olduğunu düşünüyordum. Ama bu konuda, yani bunu çözmek adına da bir şey yapmıyorduk. Birçok kişiye şaşırtıcı gelse de bu rahatsızlık bizim evliliğimizde en ufak bir soruna bile yol açmamıştı. Ne sevgimizde bir eksilme, ne bir uzaklaşma, ne de bir gerginlik.

Süleyman Bey’e gelmeden aylar önce başka bir jinekologla görüşmüştüm. Fiziksel bir sorun olup olmadığını öğrenmek istedim.  Öylesine cahildi ki bu konuda, beni korkunç yöntemlerle muayene etmeye çalıştı. Ölmek istedim o jinekolog sandalyesinde. Kendimi çok çaresiz, çok zavallı hissettim. Ve sandalyeden kalktığımda bu artık gerçek bir problemdi benim için. Bir daha asla bir jinekolog sandalyesine oturmam dedim, ve konu benim için kapandı.

Bunun bir rahatsızlık olduğunu biliyordum elbette ama kendimde bunu çözecek gücü asla bulamıyordum. Aklıma hep o muayene esnasında yaşadıklarım hissettiklerim geliyordu. Beynimin en arkalarına itip başka sorunlarla uğraşıyordum hep. Zaten yapacak yeterince işiniz varsa, ya da yoktan iş üretebiliyorsanız kendinize ve çok anlayışlı bir eşiniz varsa bu problemi siz kendiniz –sadece kendiniz- istemediğiniz sürece asla çözemezsiniz.

Bir gün bir arkadaşım için gittiğimiz bir klinikte bir broşür tutuşturdular elime. VAJİNUSMUS HASTALARI gibi bir başlık vardı, çok şaşırmıştım. İnanılmazdı okuduklarım, 5 yıldan, 10 yıldan beri bunu yaşayan insanlar vardı. Bu doğru olabilir miydi? Bu insanlar aptal mı, neden bu kadar beklemişler, diye sorarken birden onlardan biri olduğumu fark ettim. 5 yıl sonra o broşürde kendi öykümü anlatırken buldum kendimi, ve çok büyük bir hata yaptığımı anladım. Bu sorun bekleyerek çözülmüyordu.

Süleyman Beyle ilk görüşmemizde bana “ Vajinusmus bir erteleme ve yok sayma hastalığıdır” demişti. Her şeyi özetliyor aslında bu.  Ertelemek bu hastalığın bir özelliğiydi, herkesin yaptığıydı, çok kullanılan yoldu. Oysa ben yine az kullanılan yolu seçmeliydim, bir an önce çözmeliydim bu sorunu.

İşte böyle bir anda buldum Süleyman Bey’i. İnternet sayfasını okudum, inceledim. Üstüne fazla düşünmeden, nedenini, nasılını sorgulamadan bir telefon açtım Hera Klinik’e. Öyle emindi ki Süleyman Bey kendinden, şaşırdım doğrusu. Ben “sadece 3 günüm var” diyordum; O, “çözeriz” diyordu;  ben “ya olmazsa” diyordum, O, “hiç başarısız olmadık” diyordu. Ben “o sandalyeye oturmam” diyordum, O “sadece 35 saniye ve hiç canın yanmayacak” diyordu. Kabul ettim. Çarşamba günü başladı tedavi, Cuma günü ben kendim artık biliyordum ki bu sorun tamamen çözülmüştü.

Hera Klinik’in kapısından içeri girdiğim an şunu hissettim: Beni anlayan, ne hissettiğimi, neden korkup neden çekindiğimi bilen insanlar vardı burada. Süleyman Bey’e olan teşekkür borcumu anlatacak bir kelime bulamıyorum, her cümle bir öncekinden daha sıradan geliyor. Kendisi gerek konuşmalarıyla gerek yaklaşımıyla inanılmaz güven verici bir insan. O olmasaydı ben bu sorunu asla çözemezdim. Kendisine minnettarım.

Çalışanları Ayla Hanım ve Gözde Hanım’a da tüm yardımları için sonsuz teşekkürler.

Lütfen şunu unutmayın, sorun, çözmediğiniz sürece hep sorundur, ve onu bugün çözmek her zaman yarın çözmekten daha kolaydır.
Sevgiler, Sanem
 VAJİNUSMUS ÖYKÜLERİ -3
Hatice Hanım (36 yaş, Öğretmen, 14 yıllık evli, Hatay)
"Şimdi 27 haftalık hamileyim, gebeliğimi de sizin web sitenizden takip ediyorum"...


Merhaba Doktor Bey, ben Hataydan yaklasık 2 yıl önce tedaviye gelen vajinismus hastanız Hatice.Hayatıma kattığınız mucizenin ardından geçen 2 yılda her şey çok güzel geçti.

Hep en güvendiğim doktorum olarak  hafızamdasınız.İş yoğunluğunuzu bildiğim için bazen içimden binlerce kez tekrar teşekkür etmek gelse de arayıp meşgul etmek istemedim ama 27 haftalık hamile olduğumu ve her şeyin çok şükür yolunda gittiği haberini paylaşmak istedim.

Ayrıca gebelik haftalarımı sitenizden takip ediyorum.O kadar benimsemişim ki orada yazan her şey kanun değerinde:))

Buradaki doktoruma sizin de söylediğiniz gibi gebelik başlamadan önce kontrol için gittiğimde her şeyi anlattım.O da bu kadar kısa sürede tedavi olabilmeme şaşırdı.Şu zamana kadar normal bir gebelik süreci geçirdiğm için olsa gerek kesinlikle normal doğum yapmam gerektiğini en sağlıklısı olduğunu söylüyor.

Tabiki en sağlıklı yöntem olduğunu düşünüyorum ben de ama benim gibi vajinismus geçmişi olan birisi için sizce hangi doğum yöntemi uygun?Normal doğumdan çok korkuyorum ayrıca.Umarım cevap yazamaya vakit bulup beni kısaca bilgilendirebilirsiniz.sevgiler. kendinize iyi bakın...

VAJİNUSMUS ÖYKÜLERİ -4
Fatma Hanım (28 yaş, Ev Hanımı, 2 yıllık evli, Yozgat)
"Sizin için dua ediyorum, Allah sizden razı olsun..."

Merhaba Suleyman Bey,

nasilsiniz? Ben cok sukur iyiyim. Size ve Ayla Hanima ne kadar tesekkur etsem az. Sayenizde bu hastaliktan kurtuldum. 

Anlattığınız pozisyonlarin hepsini denedik ve basarili olduk. Allah razi olsun sizden. Benim icin sizinde dediginiz gibi basta hersey hayal ve imkansiz gibi gorunurken simdi size dua dua ediyorum.

Ayla hanima ve diger arkadaslara cok selamlar..

VAJİNUSMUS ÖYKÜLERİ -5
Hacer Hanım ve Eşi (22 yaş, Ev Hanımı, 1 yıllık evli, Sivas)
"Kliniğe girince bütün tedirginliğiniz bitecek, son derece rahatlatıcı bir ortam sizleri bekliyor..."

Biz 1 yıllık evli bir çiftiz, ilk başlarda yapamayınca ben eşime doktora gidelim illaki bir faydası dokunur önereceği bir şeyler vardır diye 3-5 sefer ilk aylarda söyledim fakat böyle bir sorun için doktor muayenesi nasıl sonuç verir pek emin değildim.

Sonraları eşime ısrar etmeyi kestim. Bir nevi kabullendim bu durumu, eninde sonunda yaparız diye devam ettik, ama 1 yıl geçti hala sonuç alamadık.

Sonra eşim doktora gidelim diyince ben hiç düşünmeden tamam dedim çünkü önemli bir sorundu evliliğimiz için her ne kadar bu duruma alışmaya çalışsak ta.

Sonra internetten araştırmaya başladık ve Ankara da ki kliniğinizi fark ettik ve bizim yaşadığımız şehre yakın olduğu için tercih ettik ve her ikimizde çalıştığımız için bayram öncesi 3 günlük bir süre ayarlayabildik halen endişelerimiz vardı.

Tedavi süresinin 4-5 gün sürdüğünü duyunca 3 günde nasıl hallederiz diye endişeliydik, sonra Süleyman Bey’in muayene sonrasında orta derece vajinusmus teşhisi kondu ve 3 günde sorunu hallederiz dedi. Saolsun Pazar gününü de bize ayırarak tedaviye başladık ve tedavi süresince eşimle hiç sorun yaşamadan çalıştık ve tedavi bittiği gün sonuca ulaştık bizim için inanılmaz bir olaydı.

Zaten tedavi ettiği hastaların duygularını internetten okumuştuk referanslarını incelemiştik. Şimdi o duyguları biz yaşıyoruz ve sizlere aktarıyoruz.

Eminim ki bizim duygularımızı okuyup ta bu sorunu haletmek için çiftler cesaretlenecektir.

Kliniğe gidince bile tedirgin olacak hiçbir durum yoktu gayet steril bir ortam ve bizler gibi tedaviye gelmiş çiftler bekleme salonunda oturuyorlardı. Hatta bayanlar kendi aralarında tedavi süreçlerini birbirlerine anlatarak daha da rahatlıyorlardı.

Eğitimli asistanlar her an ilgileniyorlardı bizimle. Teşekkürler Süleyman Bey ve ekip arkadaşları.

Bizden yana Hakkımız Helal Olsun. Çok çok mutluyuz tedavi sonucu için.   


VAJİNUSMUS ÖYKÜLERİ -6
Emel Hanım (27 yaş, Muhasebeci, 6 yıllık evli, K. Maraş)
"Bizim kahramanımız oldunuz!..."

Ben K.Maraştan Emel. Yanınızdan ayrıldığımız o gün 6 yıldır süren evliliğimizin en güzel yıllarını zehreden bu illetten kurtulduk.

Şimdi çok mutluyuz, ve bunu sizinle paylaşmak istedim.Siz gerçekten mucizeler yaratan bir kahramansınız ve bizimde kahramanımız oldunuz.

Size ve toprağım Ayla Hanıma çok teşekkür ederim. Sizleri hiç unutmayacağım.

En kısa zamanda ayrıntılı mektubumuda göndericeğim. Başarılarınızın devamı dileğiyle ,HOŞÇAKALIN...


VAJİNUSMUS ÖYKÜLERİ -7
Ayfer Hanım ve Eşi (29 yaş, 14 Aylık evli, Adapazarı)
"Eğitimsiz insanlar değiliz, ancak 'denize düşen yılana sarılır' misali cinci hocalara bile gittik"

Maalesef özellikle modern tıbbın hizmetlerinden yararlanamayan veya uygun olmayan merkezlerde tedavi sonrası sonuç alamayan hastaların gittikleri en son adresler arasında şarlatan "vajinusmus hocaları", fal bakıcılar ve sahte hocalar yer alıyor.  

Çiftimiz de tedavi öncesi bir dost tavsiyesi ile şarlatan bir hocaya gidiyorlar. Hoca kendilerinde bağlanma büyüsü yapıldığını söylüyor. 

Daha sonrasında ise bir meblağ karşılığında büyü bozma amacıyla çiftin ellerine bir reçete yazıp onlardan uygulamasını istiyor.

Çiftimiz de "ateşe düşen yılana sarılır" düşüncesi ile reçetede yazılanları uyguluyor, ama sonuç yine "NAFİLE..."

İşte şarlatan vajinusmus hocasının çift için uygun gördüğü sözde büyü bozucu mucizevi vajinusmus formül (!):

Vajinusmus reçetesi (Şarlatan hocanın reçetesi)

İşte kağıtta yazılanlar:
Yıkanacağınız suya deniz suyu katın,

29 gün kadın yıkanacak,
49 gün süreyle kapılar, eşikler, duvarlar, yataklar, yatak başlıkları silinecek,
Eşi de yıkansın 3 gün,
Yollara dökülsün 49 gün


VAJİNUSMUS ÖYKÜLERİ -8
Elmas Hanım  (21 yaş, 1.5 yıllık evli, Trabzon)
"Eşim benim önceden başka birileri ile birlikte olduğumu bile düşünüyordu, tedavi olmasaydık boşanacaktık"...

 Öncelikle size ve çalışanlarınıza ne kadar teşekkür etsek azdır.O kadar mutluyuz ki bu mutluluğumuzu da sizlere borçluyuz.Umarım mevlam da size daha büyyük mutluluklar bahşeder.

adını bile bilmediğim hatta hastalık olduğunu da bilmediğim bu hastalıkla 1.5 yıl önce karşılaştım.Eşimle severek evlendik.Sırf beni mutlu etmek adına benim zevkime göre ayarlamıştı benim istediğim gibi yapmıştı herşeyi...

ne yazık ki ben onu mutlu edemedim...İlk gece kabus gibiydi.kasılmalar itmeler o kadar rahatsız olmuştum ki istemiyordum o çok sevdiğim eşimi....her seferinde istemediğim halde denemeler beni daha da çok yıpratıyordu.çünkü her başarısız oluşumuzda birbirimizi kırıp döküyorduk.her sabah kalktığımda yine olmadı diye ağlamalarım dinmedi bi süre.cin gibiymişimde haberim yok...

uyku ilacı alıyorum uyuyamıyorum,hayatta ağzıma içki sürmemişim blki sarhoş olurum dedim sarhoş bile olamadım ne kadar kuvvetliyse bu beynimde öyle bi yer etmiş ki bacaklarım beynimin emrindeydi işte :)

arkadaşlarım bu konu hakkında bişeyler söyleyince benim pasif kalmam ne kadar da kötüydü.Özellikle de çocuk yok mu sorusu beni çok bunaltıyordu.Nasıl olabilirdi ki....daha ilişkiye giremiyordum birde çocuk yapacaktım...tamda benlik....

fiziksel bi sorunum vardır diye kadın doğumcunun kapısını çaldık.aman allah ım o muayne sandalyesinde doktor a ne biçim tekme attım düşündükçe utanıyorum kendimden.....

gitmediğimiz psikolog da kalmadı verdikleri ilaçlar sadece kilo almamı agresif bi insan olmamı sağladı.egzersizler kas gevşeticiler hepsi boşunaydı.hımmm birde en önemli söz ''HERŞEY BEYİNDE BİTİYOR .''Evet haklılardı da nasıl??? Biri bu konularda yardım etmeliydi bana...

Biz bu sorunlarla savaşırken 1.5 yıl geride kalmıştı.Eşim benden şüpheleniyordu ya başkasıyla birlikte olduysan da bu yüzden benimle beraber olmak istemiosan diyip duruyordu.kızmaya hakkım yoktu belki ama çok kızıyordum sevdiğim kişiyle bile beraber olamazken kasılırrken bi başkasıyla nasıl beraber olabilirdim ki böyle bi sorunum varken....

İlişkimizde güven de saygı da kalmamıştı ama birbirimizi çok seviyorduk. bu sorunla yaşamaya alışmıştım.yani başarısızlığa... gel zaman git zaman eşim internette araştırma yapmış ve SÜLEYMAN BEY İ VE HERA KLİNİK İ bulmuştu.

O kadar ümitliydi ki burdan ama bn yine karamsarlık içinde nede olsa başaramıycam gidipte para harcamaya gerek yok diyordum bi kere kafama koymuştum yapamıyyorum diye hani insanlarda ki önyargıları parçalamak atomu parçalamaktan daha da zordur yaaa...benimde öyleydi....ama gitmesem bu sefer evliliğim tehlikedeydi BOŞANACAKTIK...

Önce sitedeki vajinusmus bilgilerini okudum yani bi nevi kendimi daha sonra benim geçtiğim ve geçeceğim yollardan geçmiş kişilerin hhikayelerini okuyunca bi nevze de olsa rahatladım tek ben değilmişim ve çaresi de varmış..Ani bi cesaretle kalkıp SÜLEYMAN BEY İ aradım.O güven veren konuşmalar bizi ankara ya davet etti.başlamak bitirmenin yarısıdır derler.ilk adımı  atmıştım güya cesaretle ama yinede içimde şüpheler vardı olacak mı becerebilecek miyim ? gerçekten %100 mü ???ve daha binlerce soru...

zaten klinik bile ev ortamını andırıyor tedavi sırasında çalan müzikler....herşey tedavinin bi parçası...Doktor la yapılan görüşmeler hepsi insanı çok rahatlatıyor...önemli olan GÜVEN miş.bunu anladım.veee kendimi AYLA HANIM LA SÜLEYMAN BEY E teslim ettim.daha ilk seansta iyileşmiştim sanki mucize olmuştu bunları hikayelerden okuyunca abartıyorlar dediğim içinde utanmıştım ama o anki mutluluğumu anlatamam bunu başarmak benim için çok önemliydi...

Bu kadar mıydı yani....1.5 yıl boşuna mı beklemiştik.% 100 başarcağıma inandım ve BAŞARDIM DA =) Benimle aynı kaderi paylaşmış ve başarılı olmuş bi kaç kişiylede yüz yüze görüştüm ilk seanstan önce....

1.5 yıllık sorun 3 günde sona erdi.NASIL MI ?? SÜLEYMAN BEY SAĞOLSUN VE BİRDE YARDIMCILARII =)) Her konuda yardımcı oldular bize Süleyman bey sizi de abim olsa bu kadar severdim heralde sayenizde evliliğimiz kurtuldu.çok mutluyuz artık eskisi gibi sudan sebepler yüzünden kavga etmiyoruz.En önemlisi ise şuan kendimi gerçek bi kadın gibi hissediyor olmam...ve birde sorulan bebek var mı sorusuna OLABİLİR diyebilmem =)

Umarım kıyıda köşede saklanan bu ssorunla yüzleşmek istemeyen ama çare arayan vajinumus hastaları bu yazıyı görür ve hera kliniğe koşar...sizi bulur ve bi yuva daha kurtulur!!!
AYLA HANIM A VE TÜM ÇALIŞANLARINIZA SELAMLAR ...ALLAH HEPİNİZDEN RAZI OLSUN UMARIM HERŞEY GÖNLÜNÜZCE OLUR HOŞÇAKALIN

VAJİNUSMUS ÖYKÜLERİ -9
S.B Hanım  (28 yaş, Öğretmen, 14 aylık evli, Antalya)
"Kendinize ve tedaviye güvenin, sorununuzu asla ertelemeyin, 14 aylık sorunum 3 günde bitti, şu an hamileyim, inanamıyorum!..."

VAJİNİSMUSLU OLDUĞUNU DÜŞÜNEN MUTSUZ BÜTÜN BAYANLARA KOCAMAN BİR MERHABA

Kabus gibi bir gecenin sabahında karar verdim SORUNUM OLDUĞUNA ve TEDAVİ OLMAM GEREKTİĞİNE!

Uzun süren bir flört döneminin ardından evlenmiştik eşimle her şey güzel yolundaydı.Böyle bir sorunla karşılaşacağımızı ikimiz de hiç düşünmemiştik.

Yıllarca gazetelerde bu konuyla ilgili yazılar okudum mağdur olanların yardım çağrılarını gördüm ancak bir gün kendimin de çaresiz kalacağını hiç bilemezdim :((

On dört aylık evliydik…Benim durumumda olan yüzlerce bayan gibi;nasıl olsa bir gün olacak,stresliyim,yorgunum,alt yapı eksikliği var mumlar yok,güzel bir parfüm almalıyım…pembe yalanlarıyla kendimi avuttum. (araştırmaya başladığımda benimle tıpa tıp aynı şeyleri yüzlerce hem cinsimin yaşadığını görünce şoka girdim! Nefesimi tutarak mektupları okuyup okuyup,olamaz aynı ben! tıpkı ben! aaa bu da benim gibiymiş! hadi canım yok artık! dedim sürekli ) Taa ki son noktaya gelene kadar…

Eşim çok anlayışlı bi insan!Hiç sinirlenmedi ben rahatsız oldum o olmadı ben ümidimi kaybettim o kaybetmedi…Ama ben sondaydım artık ve bir gece yatakta hıçkırıklara boğuldum sabaha kadar ağladım bunu eşime yapmaya hakkım yoktu,bu evlilik böyle gitmezdi.

İnternetteki yoğun araştırmalarımın sonucu,özellikle de okuduğum mektuplardan aldığım güvenle Süleyman Bey’e gitmeye karar verdim.

Telefonun öbür ucunda Dr.Süleyman Bey’in sesini duyunca çok şaşırdım,sekreter,kullanılmayan numara veya yanlış numara bekliyordum.Üç günde bu sorunu çözeceğimi söylediğinde inanmadım ama gene de gitmekten başka çarem yoktu!

Kliniğin yerini öğrendiğimde hımm bu caddedeyse iyidir diye düşündüm! 2 apartman dairesinden oluştuğunu anlayınca hımm kapsamlı çalışıyor diye düşündüm! bekleme salonundaki uyumu görünce hımm ince ruhlu diye düşündüm! ( bunları yazıyorum çünkü yalnız olmadığınızı anlayın,sizin gibi düşünen başkaları da var görün ve lütfen GÜVENİN  İNANIN  ERTELEMEYİN)
Ve heyecanla zile bastım kapıyı açan güler yüzlü,şirin,sempatik Ayla Hanımdı…

Kliniğin kapısı açıldığı andan itibaren neler olduğunu öğrenmek istiyorsanız MUTLAKA! ERTELEMEDEN! bu adrese gidin.Size şu kadarını söyleyebilirim mucizevi bir şekilde 3.günün sonunda evimdeydim ve şu an 5haftalık hamileyim,eşimi ve hayatı çok seviyorum…

Dr.SÜLEYMAN ESERDAĞ için ’’cennet diye bir yer varsa baş köşesi onundur’’ şeklinde bir yorum okuduğumda içimden vay be diye geçirmiştim ancak şimdi ben söyleyecek kelime bulamıyorum kelimelerin kifayetsiz  kaldığı andır şu an…Allah size sağlıklı sıhhatli uzun uzun ömürler versin hocam,cennetten insanlık için yeryüzüne indirilmiş bir melek gibisiniz…
Size ve tabii ki Ayla Hanım’a şükran ve minnet dolu sevgiler…


VAJİNUSMUS ÖYKÜLERİ -10
Sema Hanım  (26 yaş, Ev Hanımı, 4.5 yıllık evli, Adana)
"Önceki gittiğim psikologumun verdiği parmak egzersizlerini yapamamıştım, moralim çok bozulmuştu, hera klnikteki parmak egzersizi olmadan yapılan tedavi sonrasında mutlu sona ulaştım, kendimi artık kadın gibi hissediyorum..."

Merhaba Süleyman Bey,
Öncelikle şunu belirtmeliyim ki size ve çalışanlarınıza minnettarız eşim ve ben.

4,5 yıllık evliyim. Vajinusmus rahatsızlığımdan dolayı eşimle 4,5 yıl hiç birleşme yapamadık. O 4,5 yıl hatırlamak bile istemiyorum.Evliliğimizin ilk gecesi  o kabusu yaşadım,ağlamalar sızlamalar bu gece olmadıysa diğer gece olur diye kendimi 1.600 gün avutmuşum.Öyle bir şey ki kimseyle paylaşamıyorsun sadece eşin ve sen akşamlar olsun istemiyordum, yatağa girmek istemiyordum.Ya erkenden uyuyup kalıyordum ya da eşimin uyumasını bekliyordum.Tüm denemeler başarısız oluyordu her seferinde kahroluyordum.

Evliliğimin 2. yılında doktora gittim Jinekolog  o bana vajinusmus olduğumu  söyledi.Psikolojik  olduğunu  eşimle birleşme yapmam gerektiğini falan……………………………daha kötü moralim bozulmuştu.Doktordan geldiğim gece tekrar denedim olmadı.En mutlu anımda aklıma gelerek her  seferinde beni bitiren bir hastalık oldu.Daha sonra psikoloğa gittim.3-4 seans olacak diyordum kendime ama parmak tedavisine geçtiğimizde yine yapamadım.Kendi kendime bir parmak tedavisini bile yapamıyorsun eşinle nasıl olacak diye kızmaya başladım. Olmuyor,Olmuyor,Olmuyordu…………..

Eşim tek sırdaşım (Onu çok seviyorum) her seferinde yanımda oldu hiç beni üzmedi.Ve ben yavaş yavaş boşanmayı düşünüyordum.Düşünün severek evleniyorsunuz herşey yolunda ama bu illet yüzünden çok sevdiğiniz kişiden vazgeçiyorsunuz……Ne kadar doğru ama yaşananlar çok acı ve çok zor………………….

Tüm samimiyetimle söylüyorum ki kanser olsam bu kadar acı çekip bu kadar üzülmezdim.
Evliliğimizin 4,5 yılına eşim internetten Süleyman Beyin bilgilerini bulmuş gidelim bir dedi kaybedecek hiçbir şey yok.Yine moralim bozuk şekilde gittik doktor beyin yanına burası çok önemli o saatten sonra hayatım değişti Süleyman beyi tanımak dönüm noktası….

Süleyman Beyle görüştük,konuştuk 2 gün sonra tedaviye başladık ilk gün giderken ağlamıştım yolda kızıyordum kendime neden böyle bir sorunum var diye.Tedavinin 1.günü seanstan yüzümde hoş bir mutluluk gülümsemeyle çıkmış……Derken 2. 3. 4. gün herşey yolunda süperdi.

Veeeeeeeee büyük gün tedavinin 5.günü eşimle ilk denemede birleşme oldu.Hayatımda en mutlu olduğum andı kesinlikle….Kendimi kadın gibi hissetmek evet kadın olmak inanın yaşanılabilecek en güzel mutluluk.Aslında anlatılacak çok fazla duygular var ifade edemiyorum.

Herşey için çokçok teşekkürler Süleyman Bey beni tekrardan hayata döndürdüğünüz için size olan minnettarlığımı asla ödeyemem iyi ki sizi tanımışız.Ayla hanımada sonsuz teşekkürlerimi borç bilirim.

Güzel yarınlar için hepinize sonsuz Mutluluklar…
Bu mektubu okuyan herkişi bu sese kulak versin.Hayatınız harika olacak.
SEVGİLER…


VAJİNUSMUS ÖYKÜLERİ -11
K.Y Hanım  (33 yaş, Yönetici Sekreter, 4 yıllık evli, İstanbul)
"Önceden gittiğim yerlerde uygulanan yanlış tedavilerle zaman kaybetmişim, Hera Kliniğe gitmek için zaman kaybetmeyin..."

Tam zamanında buldum bu siteyi http://www.eserdag.com   ve  http://www.jinekolognet.com 

Daha önceden "vajinismus" tedavisini görmüştüm ve yarım kalmıştı. Tedaviyi yarım bırakmanın sebebi benim hatam olduğunu sanıyordum, yanlış bir doktora gitmişim.

http://www.eserdag.com/ bu siteye girdiğimde, bir önceki tedavimden farkı yöntemler yazıyordu. Mesela, "parmak ödevi" yoktu, tedavide eşinize de gerek yok ve en önemlisi "bu mükemmel bir şey" tedavi 5-6 gün içinde sonuca ulaşıyor. Benimki tam 3 gün sürdü. Hatta bu kadar kısa sürdüğüne üzüldüm bile. Neden diyeceksiniz. Çünkü Hera Kadın Sağlı'nda güzel bir ekip var. Bu kısa zamanda onlara alışmam çok kolay oldu ayrılmam zor oldu. "Vajinismus" çözümü olmayan bir sorun değil.

Lütfen korkmayın,  "vajinismus" biteceğine inanın. Ben tedavi için işimden izin aldım Ankara'ya gittim. Hera ekibi bana uygun ve temiz bir otel ayarladı. 3. günün sonunda evime döndüm. Alın randevuyu ve küçük bir çanta hazırlayarak başlayın tedavinize.

Ertelemeyin. İnanın zor değil. Jinekolog op. dr. Süleyman Eserdağ, hastası ile iletişimi yakalayan bir doktor. Uyguladığı tedavi ile kesin sonuca ulaşıyor. Yanlış yerlere gidip zaman kaybına uğramayın.

Eğer bana ulaşıp konuşmak isterseniz Hera Kadın Sağlığı Merkezi'ni arayıp numarımı alabilirsiniz.

VAJİNUSMUS ÖYKÜLERİ -12
R.M Hanım  (24 yaş, Ev Hanımı, 4 aylık evli, Aydın)
"2 günde tedavim son derece rahat ve ağrısız bir şekilde bitti,  4 ay boşuna beklemişim..."

mrb süleyman bey ben R.M aydın 4 aylık evli bir bayanım.bende vajinusmus hastasıyım.hastasıydım demek daha dogru olur artık.klinigiinizi int arastırırken gördüm basarı öykülerinizi okudum okudukca güvenim daha cok arttı.bunu düşünerekten bende birkac sey yazmak istedim size.bende belki baskalarına yardımcı olurum diye.

12ocak 2012 cuma günü saat 2de ilk randevuma geldigimde acıkcası hala tereddütlerim vardı.ya yapamazsam diye cok korkmustum.2günlük cok kısa bir tedavi süreci gecirdim.baskası dese hayatta inanmazdım ama sadece 2gün gibi kısa bir sürede problemim cözülmüştü artık.

İlk randevu günü kapıdan iceriye girdigimde ya yapamazsam ya olmazsa diye sormustum size.öyle birsey olamaz yapacaksınız demiştiniz bana basarılı olamama ihtimalimiz yok demiştiniz.bu sözünüz size ve kendime olan güvenimi dahada arttırdı.

İlk günümdede hastalıgımın büyük bir bölümümü atlatmıstım.o odada sedyeye uzandıgımda ayla hanım gelmişti yanıma bir anda ben yapamayacagım dedim ve kalkmak istedim.ama ayla hanım kalkma sakın kalkarsan yapamazsın birdaha demişti.birde bu söz cok etkilemişti beni.iyikide kaldırmamıs beni.bunun icin ne kadar tesk etsem azdır ayla hanıma.

Uzun lafın kısası bu iki cümleniz bana güc kuvvet ve cesaret verdi.ve sonun da basardım hemde ilk denememde.hayal gibi asla yapamam dedigim ben basardım.ben basardıysam eminim herkes basarabilir.(cünkü korkagın tekiydim ben).

Tek yapmanız gereken kendinize ve doktorunuza güvenmeniz. tedavileride sakın düşünmeyin cok agrısız ve acısızdı.ve sadece 2 gün sürdü.2 günde bitmişti hersey.4 ay bos yere beklemiş ve esimide bos yere bekletmişim.size ne kadar tsk etsem azdır.cok ama cok tsk ederim yaptıgınız herseyden dolayı.kendinize iyi bakın....


VAJİNUSMUS ÖYKÜLERİ -13
Remziye Hanım  (32 yaş, Ev Hanımı, 8 yıllık evli, Kayseri)
"Tedavi öncesi boşanmayı düşünürken şu an 18 haftalık gebeyim, artık doğumumu düşünüyorum, size binlerce kez teşekkürler..."

Merhabalar Süleyman Bey;
Ben kayseriden hastanız remziye.ocak 2011 de vajinusmus tedavisi için esimle birlikte gelmiştik size.tam 1 sene gecti nasıl gecti inanın bizde bilmiyoruz. tedaviden önce boşanmayı bile düşünürken,suan esimle birbirimize sımsıkı bağlıyız üstelik 3.bir bağ ile:) 18 haftalık hamileyim ve kısmet olursa oğlum olacak..her duamda isminizi yüreğimden geciriyorum.iyiki sizi tanımısım ...daha dün gibiydi ağlaya ağlaya geldim ankaraya.suan ise bebek heyecanı sardı esimle ikimizi.bu arada normal doğum düşünüyorum bir aksilik olmazsa...mutluluğumdaki payınızı kelimelerle ne kadar anlatabildim bilmiyorum ama tekrardan size binlerce kez tesekkürler ediyorum esim ve kendi adıma..ayla hanımada cok selamlar.iyiki varsınız
SEVGİYLE KALIN.

VAJİNUSMUS ÖYKÜLERİ -14
Senem Hanım  (23 yaş, Ev Hanımı, 2 yıllık evli, Azerbeycan)
"Azeri Hastamız: Tedavinizle güzel sonuca sayenizde ulaştık, Tanrı sizi korusun"

Salam SULEYMAN BEY.SIZ MENIM EKRABAM OLAN SENEMI MUALICE ETMISDINIZ.BU GUN MUALICE OZ MUSBET NETICESIN GOSTERDI.BUNA GORE SIZE DERIN TESEKKURUMU BILDIRIREM.

TANRI SIZI QORUSUN.OZ SEVINCIMIZI ILK OLARAQ SIZE BILDIRMEYI BORC BILDIK.BUTUN AILEMIZ ADINDAN ELLERINIZDEN OPURUK.AZERILER DEMISKEN COX SAG OLUN.

VAJİNUSMUS ÖYKÜLERİ -15
Ayşe Hanım  (29 yaş, Ev Hanımı, 5 aylık evli, Konya)
"Yalnızca yaşayan bilir bu sorunun ne olduğunu, kendimi boş yere 5 aydır yıpratmışım, Hera Klinik'te tedavi için bir dakika bile düşünmeyin..."

Süleyman bey ben Ayşe size gelirken çok kaygılıydım çözümü olmayan bir dertle uğraştığımı düşünüyordum ancak size geldim ilk karşılamadan sorunu çözüp uğurlamaya kadar göstermiş olduğunuz güler yüz anlayış dan dolayı hiç mahçubiyet yaşamadan üç gün içerisinde bu sorundan beni kurtardınız rüya gibi halen inanamıyormu

Bu sorunun bu kadar kısa sürede ağrısız acısız kolay çözümü ancak yaşayarak anlaşılacak bir durum şu an bu sorundan kurtuldum eşimle çok mutluyuz beş aydır boşyere beklemişiz boş yere kendimi yıbratmışım yapmış olduğunuz görev aynı zamanda büyük bir sosyal sorumluluk davranışıdır gelemeyi düşünenlere sesleniyorum bir dakika bile düşünmeden HERA ya gelsinler bilsinlerki güvenli yerdeler ben bütün bu hizmetlerinizden dolayı siz doktorum SÜLEYMAN ESERDAĞ a ve çalışanlarına çok çok teşekkür ederim çalışmalarınızın başarılarını dilerim.

Bu yazıyı okuyan, benim durumumu yaşayan ve çare arayan herkese öncelikle merhaba…

Eşimle 3 yıllık evliliğimizle hiç ilişkiye girememiştik. Sihirli değneğimizi bulana kadar…

VAJİNUSMUS ÖYKÜLERİ -16
... Hanım  (32 yaş, Avukat, 6 yıllık evli, Adapazarı)
"6 yıllık sorunum 3 günde çözüldü. Şimdi tarif bile edemiyeceğim o mutluluğu yaşıyorum, bir yuvayı kurtardınız" 

Sayın doktorum Süleyman bey, sizinde söylediğiniz ve bildiğiniz gibi bizim tedavimizde başarıyla sonuçlandı, hemde sizin yanınızdan ayrıldıktan sonra o gün içinde. Eşimle okadar mutluyduk ki anlatamam diyeceğim ama siz bu mutluluğa defalarca şahit olduğunuz için beni anladığınızı biliyorum. Şimdi çok mutluyuz kabus bitti kaygı korku dolu günler bitti kendimi eksik ezik güvensiz yetersiz hissetme, gözyaşlarım bitti size nekadar teşekkür etsek azdır. Yorumlara baktım yazmaya karar vermeden önce inanamadım herkes bu acıyı yaşayan herkes aynı şeyleri yaşamış hissetmiş inanın hepsini ağlayarak okudum. 6 yıllık evliyiz size gelmek bizim için son şanstı belkide evliliğimizin son şansıydı eşime bu haksızlığı daha fazla yaşatmaya hakkım yoktu. Onun ne suçu vardıki sadece ben korkuyorum diye 6 yıl bekledi çok zor geçen bi 6 yıl. Şimdi tarif bile edemeyeceğim mutluluğu yaşarken tarif edemeyeceğim bide pişmanlığı yaşıyorum keşke daha önce gelseydim size. Bulunduğum ildeki jinekologlara gittim hiç bişi yapamadılar benimde umudum kırılmıştı ankarada bi yer belkide kandırmaca hemde böylesine özel gizli ve psikolojik bi hastalığı nasıl sadece netten gördüğüm doğruluğundan asla emin olamayacağım birine söyleyebilirmki diyodum son çare olarak gelmiştik ne olursa olsun dedik. Sizi görünce konuşunca güven veren ikna edici gerçekten donanımlı bi doktor olduğunuzu hissettim hatta ailelerimize bile söyleyemediğimiz en özelimizi sizinle rahat biçimde konuşabilirken buldum kendimi. Allah sizden gerçekten razı olsun bi yuvayı kurtardınız bu öyle bi acıki yaşamayan bilemez. Bu acıyı sadece sizinle paylaşabildik istedimki mutluluğumuzada ortak olun size nekadar teşekkür etsek azdır. facede görünce çok duygulandım yazmak istedim paylaşmak istedim. İster bunu başarı mektubu olarak değerlendirin yada onuda yazarım ayrıyetten siz nasıl isterseniz. Sizden ricam kimliğim kesinlikle gizli tutulsun yaşadığım şehirle birlikte. Size bu konudada inanıyorum güveniyorum sonsuz minnettarız size...

VAJİNUSMUS ÖYKÜLERİ -17
N.E Hanım  (28 yaş, Öğretmen, 3 yıllık evli, Eskişehir) 
"Eşimi severek evlendim, 'artık çocuk düşünmüyor musunuz' soruları beni bunaltmıştı, 3 yıllık sorunum 3 günde son buldu ve sanki sihirli bir değnek değmiş gibi bütün hayatım değişti..."

Evlenmeden önce 5 yıla yakın birlikteliğimiz olmuştu. Sevgilim, dostum, sırdaşım, biricik sevdam sözleriyle başlamıştı aşkımız. Gerçekte bu sözler gibi yaşayamasaydık belki de çoktan bitmişti aşkımız. Benim her şeyim olmuştu. Çok farklı karakterlerimiz vardı ama birbirimizi öyle kabul edebilmiştik. Üniversite yıllarında birbirimize cinsel anlamda yakınlığımız olmuştu ancak ileri düzeye hiç gitmemiştik.

Okul bitti ve sevdiğim insanla yollarımız ayrı düşmüştü. Farklı yerlerde yaşama zorluğu, atanamama gibi bazı sıkıntıların ardından sorunlar aşıldı ve evlendik. Düğün işi bana çok stresli gelmişti. Çok gergin olmuştum. Çok güzel düğünümüzün ardından, heyecanlı, bizim için çok güzel geçeceğini düşündüğüm ilk gecemizin hüsranla sonuçlanacağı hiç aklıma gelmemişti. Çok seviyordum eşimi ve onunla birlikte olmayı çok istiyordum ama olmadı. Yorgunluktandır ,strestendir dedik olmadı.

Çevremde ,ilk gece anıları, acıdan, kanamadan bahseden beni etkileyen olaylar anlatılmıştı. Bende de böyle olur mu diye çok düşünüyordum ama bu düşüncelerin esiri olacağım aklıma hiç gelmemişti. Zamana bırakalım olur dedik, olmadı .Düğünün ardından, tayin, ev taşıma, yeni ile alışma sorunu ve tam anlamıyla yaşayamadığımız cinselliğimiz de üstüne eklenince ilk yılımız stresli geçti. Çok seviyorduk birbirimizi ama sevgi yetmiyordu. Kendimizi yarım hissediyorduk. Çoğu zaman eşimden habersiz jinekoloğa gitsem mi diye düşünmüştüm. Ama ben eşimin karşısında utanıyordum, doktorun karşısında nasıl rahat olacaktım. Muayene masasını gözümün önüne getirdiğimde, tv  programlarında gördüğümde, doğumdan bahsedildiğinde bacaklarım kasılıyor ve karnıma ağrılar giriyordu. Bizim insanımızda sağ olsun her olayı abartarak anlattıkları için doktora gitme düşüncesinden her geçen gün uzaklaşıyordum. Hep bir bahane çıkıyordu. Ya misafir geliyordu ya da bir iş çıkıyordu.

”Çocuk düşünmüyor musunuz?” sorularından sıkılmış ve insanlara tepki göstermeye başlamıştım. Kime anlatabilirdim ki bunları. En yakınımdakine anlatsam dalga geçerler dedim. Ya bir jinekoloğa götüreceklerdi ya da şarlatan bir hocaya…Ben bekledim. Sorunumun üstüne gitmektense sorunumu görmezden geldim. Başka biri yaşasaydı bu durumu ”Tıpta ayıp olmaz, sağlık, mutluluk her şeyden önemli” derdim ama kendim yapamıyordum. Eşimin bana karşı anlayışlı olmasının da etkisi var mıydı bu süreyi uzatmamda bilmiyorum ama hep başaracağız, bu sefer olacak diyordum ama olmuyordu.

İnternetten araştırdığımızda sorunumun vajinismus olduğunu anladık. Bende böyle olmadığını düşünüyordum ama ilişkiye girme çabalarımız her defasında olumsuz oluyordu. Evet, ben kendimi kandırıyordum. Kasmıyorum kendimi desem de  kasıyordum. Bilinç altıma bakabilmeyi ne kadar çok isterdim.

Süleyman Bey ve hastalarının öykülerini araştırdıkça kendime olan güvenim arttı. Tatil, misafir, ev ve okul işleri derken 1 yıl daha geçmişti. Şimdi anlıyorum ki her şey boşmuş. Haksızlığa dayanamayan biri olarak eşime çok haksızlık ettiğimi düşünüyorum. Eşim, her ne kadar böyle düşünmememi söylese de şu an bu kadar beklediğim için çok pişmanım. Eğer bu yazıyı okuyorsanız inanın bende sizin sorunlarınızı yaşadım. İnternet sitelerinde çare aramak yeterli değil. Tedavi olmaya karar verdiğimizde olumsuz hava koşulları engel olmuştu.2 ay da bunun için bekledim.

Bir tv programında vajinismus konusuna denk geldim .Bayan telefonla bağlanmıştı ve intihar etmek, ölmek istediğinden bahsediyordu.7 yıllık evliydi,3 yaşında oğlu vardı ama halen bakireydi. Eşinin anlayış göstermediğinden bahsediyordu. O anda anladım ki hayat gerçekten de çok güzel  ve ben hayatı eşimle daha güzel yaşamak istiyordum. Stresten, heyecandan ölsem de muayene olmaya karar verdim. Hera kliniği aradım bilgi aldım.1 gün sonra randevu aldım.4 gün sonra görüşmeye gidecektik ama heyecandan, stresten midem ve karnım ağrıyor, hiçbir şey yapmak istemiyordum.

Hera kliniğe gittiğimizde çok tatlı Ayla hanımla tanıştım. Sesi insana rahatlık ve güven veriyordu. Biraz bekledik .Bu sürede kalbim yerinden fırlayacaktı sanki. Sonra bizi Süleyman beyle görüştürdü. Sıcak kanlıydı Süleyman bey ama ben stresten o kadar kaskatıydım ki anlatamam. Sorduğu sorulara başka zaman olsa daha rahat cevaplar verirdim ama kelimeler boğazıma düğümleniyordu sanki. Utanıyordum, çekiniyordum. Muayene odasına geçtiğimde Ayla hanım beni rahatlatmak için konuşuyordu ama ben onu duymuyordum bile. Gözümün önüne annem geliyordu. Muayene olduktan sonra yaşadığı stresli halini hatırlıyordum. Benim de öyle olacağımı hissediyordum ama  muayene olunca korkulacak bir şey olmadığını anladım. Anatomik yapıda her hangi bir sorun olmadığını duyduktan sonra biraz rahatlamıştım. Çünkü, sorun acaba benim vajina yapısından mı diye düşünmeye başlamıştım. Anatomik yapıda sorun olmayınca psikolojik sorunu çözmenin vaktinin geldiğini anladım.

Süleyman Bey bize tedavi süreci hakkında bilgi verdi.1 hafta sonra sadece 3 gün.3 sene değil sadece 3 gün verdi.3 seansta bu sorunu aşacağız dedi. İnandık ama hayal gibi geliyordu. Hani bir söz vardır ya “İnanmak, başarmanın yarısıdır” diye. Eğer gerçekten isterse insan yapamayacağı hiçbir şey yokmuş bende onu anladım. Tedavi süreci başladığında kendime ben bile inanamıyordum. Neler yapabiliyormuşum bunu bir kez daha öğrendim. Hera klinik, Süleyman Bey ve Ayla hanım sayesinde.

Tedaviye giderseniz ki mutlaka gitmelisiniz bence, o zaman anlayacaksınız ne demek istediğimi. Tedavinin 3. Günü daha çok alıştım ve kendimi daha rahat hissediyordum.3.günün sonunda eşimle birlikte olacağım düşüncesi beni çok heyecanlandırıyordu. Sanki yeni evlenmiştim ve bu benim eşimle ilk gecemdi. Heyecanlıydım, çok istiyordum ama vücudum tepki vermiyordu. Sanırım yine erteliyorum dedim. Adet dönemim çok yakındı ve ben bu dönemde çok stresli oluyordum. Tedaviden sonra ilk gün denemedik bu bahaneyle. Başarısız olursak vajinismusu yenemem, etkilenirim diye eşim yine anlayışlı olmuştu. Eşim olmasa bu hayatta nasıl mutlu olurum bilmiyorum.1 gün sonra Süleyman Beyin tavsiyesiyle adet sıkıntısını gidermek için bir ağrı kesici içtim ve kendimi rahat hissettim. Artık kaçmayacaktım. Vajinismus beni değil ben onu yenecektim. Veeeee mutlu son. Kazanan biz olduk. Eşimle birlikte olabilmiştim. Eşimin gözündeki mutluluğu ve benim hissettiğim mutluluğu inanın anlatamam.

Benim gibi kaygı düzeyi yüksek bir insan bunu başarabildiyse inanın sizler de başarabilirsiniz. Şu an 3 yıl niye beklediğimin cevabını bulamıyorum. Bu süreçte en büyük şansın eşim ve ilk olarak Süleyman Beyle görüşmek. İyiki ilk önce buraya gelmişim. Benim gibi bu sorunu yaşayan birçok insan olduğunu kendi gözlerimle Hera Klinikte görünce çok şaşırdım.

Yalnız değiliz inanın. Ben keşke daha önce gelseydim dedim, sizler keşkelerinizi çoğaltmayın. Mutlu olmak hepimizin hakkı. Bazı insanlar için çok kolay olan cinsel birleşmeyi biz yapamıyorduk ama herkesin farklı sorunları var. Allah çaresiz dert vermesin. Vajinismusun çaresi var ve bu da Hera klinikte. Kendinize ve Süleyman Beye  güvenin.

Huzurlarınızda hayatımı sihirli değnekle değiştirir gibi çok kısa sürede değiştiren Süleyman Beye, asistanı Ayla Hanıma, Senem Hanıma ben ve eşim adına  teşekkür ederim. Hoş sohbetlerinizi asla unutmayacağım.

Müjdeli haberi verdiğimde dahi” Hera Klinik sizin de eviniz, her zaman bekleriz” diyen Süleyman Beye emekleri için sonsuz teşekkür ederim. Bu arada eşimi asla unutamam. Sevgilim, sırdaşım, dostum, biricik sevdam, bana karşı anlayışın, sabrın ve sevgin için sana da çok teşekkür ediyorum.

Umudumuz oldukça gidecek yolumuz vardır. Yolunuzu en yakın yerden Hera Klinikte buluşturmanız dileğimle. Mutluluk sizin de hakkınız ve bunu ertelemeyin. Kimse sizden değerli değildir. Hayat çok kısa ve bunu güzel yaşamak herkesin hakkı...

VAJİNUSMUS ÖYKÜLERİ -18
L.A Hanım  (28 yaş, Doktor, 5 yıllık evli, Azerbeycan)
"Bu gün bu anı yaşadığıma ve size teşekkür mektubu yazdığıma kendim bile inanamıyorum..."
 
Süleyman Eserdağ size ne qeder tewekkur etsem azdir.bu gun bu ani yawadigima ve tewekkur mesaji yazdigima ozum de inana bilmirem.

Sizi menim qarwima ALLAH cixardi sizi tanimasaydim bu gun her wey menimcun yeqin ki daha ferqli olardi.ama siz mene mumkun olmadigim bir weyin mumkun olacagina evvel inandirdiz,sonra ise bunu mumkun elediz.ALLAH sizden razi olsun.iyi ki varsiniz iyi ki tanidim sizi.omrumun sonuna kadar duacinizim.var olun...

VAJİNUSMUS ÖYKÜLERİ -19
K.T Hanım  (31 yaş, Memur, 5 yıllık evli, Mersin)
"Eşim tedavime destek olmadı, ben tedaviye yalnız gittim, Ankara'dan da sonuçsuz dönseydim eşimden boşanacaktım, 5 yıllık kabusum 2 günde bitti..."

24 yaşında, 2 yıllık nişanlılık sürecinin ardından evlendim. Evlilik öncesi hemen herkesin yaşayabileceği sıkıntılar yaşadık. Ayrı kültürler, ayrı aile yapıları, farklı değer yargıları, hayata bakılan pencereler...

Evliliğimle ilgili bir sürü korkum vardı. Aile benim için çok önemli.  Mutlu olacak mıyım,mutlu edebilecek miyim, yeni ailemi kabullenecek miyim..... Bunlardı benim korkularım, İlk gece diye bir korkum hiç olmadı, üzerinde hiç düşünmedim, tam tersine çok heyecanlıydım. Ama balayında yaptığımız deneme ve ardından girdiğim ağlama krizinden sonra eski korkularım geri planda kaldı çünkü artık çok daha büyük kocaman bir korkum vardı.

Başlarda çok üzerinde durmadım, ben çok namuslu ve terbiyeli bir kızdım ve bunu hemen yapamamam çok normaldi:) Daha sonra yaptığımız denemelerin hepsi başarısızlıkla sonuçlandı. Artık vücudum ezber tekrarlıyordu, bacakları kapat, vajinal kaslarını bütün gücünle sık.

Zaman geçiyordu, annem, ablam biliyordu. Verilen telkinler ise hala aynı. Çok ayıp, bak biri duyarsa başka şeyler düşünürler (bakire olmamam gibi), şımarıklık yapma bitir artık şu işi. Ama bitir artık şu işi demekle olmuyordu.  Doktora gitmeye karar verdim. Önce bir kaç jinekolog gezdim, hepsinde ağlama krizleri şaşkın ve hayret dolu bakışlar.

Jinekologlardan bir sonuç alamayınca internetten, bulunduğum şehirde bir psikolog  buldum aradım durmumu anlattım, randevu aldım ve tedaviye başladım. Aynalar, parmak egzersizleri, hipnoz ve bir kaç başarısız denemenin ardından 15. gün zorla bir birleşme oldu. Ardından zorla bir kaç birleşme daha. (Ama birleşmede sadece giriş var git-gel yok). O dönem bebek sahibi olmaktı  sanki tedavi amacım.  Bu yolla hamile kadım. Hamile kalınca  zorla sahip olduğum içimde büyüyen mucize bebeğimi kaybetme korkusundan   hiç  birleşme denemesi yapmadık ve eşimle aramızdaki büyük uçurumların temelleri de atıldı.  Ben hamileliğimin tadını çıkardım. Bebeğimi dünyaya getirdim, 1 yıl  izin aldım ve bebeğimi kendi ellerimle tadını çıkara çıkara  büyük bir zevkle büyüttüm. Eşim o kadar kenara itilmişti ki hayatımda,  görmezden geliyordum onu.  Olmayan cinsel hayatımız tamamen bitmişti.  Her kavga cinselliğe bağlanıyor, eksikliğim yüzüme vuruluyor ve sürekli incitiliyordum. Eşim artık her konuda beni alt etmek için bunu bana karşı koz olarak kullanıyordu. Evde çocuk bakmak ve işleri idare etmek dışında eşim üzerinde hiç bir fonksiyonum kalmamıştı.. Kalbim kırıla kırıla bin parça omuştu.  Dışarda mutlu aile bireyleri maskelerimizi takıyor evde birbirimize saldırıyorduk.

İnternetten sürekli araştırıyor vajinismusla ilgili bütün yazıları okuyordum. Sonra Süleyman Eserdağın sayfasını inceledim ve aradım. Bu konuda kendine olan güveninden çok etkilendim. Ama aradan yine aylar geçti ve ben yine erteledim durdum. Çok mutsuzdum sürekli ağlıyordum eşimden nefret etmeye başlamıştım. İçten içe onu haklı buluyordum ama çok isteseydi gerekirse dünyanın öbür ucuna çözüm bulmaya götürürdü beni diye düşünüyor öylece herşeyi benden beklemesine sinir oluyordum.

Anksiyete, panik atak ve içinde bulunduğum mutsuz ruh hali için bir psikiyatriste gittim. Tabi onada durmumu ağlaya ağlaya anlattım. Anksiyetem ve panik atağım iyileşince Ankarada bulduğum bir kliniğe gidip tedavi olacağımı söyledim. Buna gerek olmadığını,  beni kendisinin tedavi edebileceğini söyledi. Artık kimseye inanmıyordum ama eşimi zorla ikna ettim ve tedaviye başladık ama verilen ödevler  eşliydi ve biz bunu sadece 2 kez yapabildik. Yani bu tedavide sonuçsuz kaldı ve tarih oldu.

Aradan bir kaç ay daha geçti ve ben tekrar Süleyman Eserdağ'ı aradım, %100 diyordu ama ben bir türlü ikna olamıyordum, nasıl %100, tıpta %100 diye bir şey yoktur diye kafamda kurup duruyordum, sürekli şüphe ediyordum. Çünkü bu benim son şansımdı.

Ankaradan da sonuçsuz dönersem artık kesin boşanacak ve ömrümü yalnız geçirecektim. Kararım buydu. Telefon ve maillerimle doktorumu bıktırdım ama o güven veren, rahatlatan, inandıran konuşmalarıyla ve sabırla tüm sorularımı cevapladı. Eşimin tedavide bana destek olmadığını ve yalnız olduğumu da anlattım. 1 hafta sonra Ankara'daydım. Gittiğim gün basit bir muayene oldum ve hemen ardından egzersizler başladı. Herşey çok kolaydı ve yolunda gidiyordu. Ertesi günde egzersizler yaptım ve egzersizlerde bana yardımcı olan Sevgili Ayla Hn. bu senin son egzersizin, tedavin bitti dedi.. Boğazımda bişey düğümlendi, ben hala kendime güvenmiyordum. Ya eve döndüğümde yapamazsam eşimin gözünde düşeceğim pozisyonu düşünmek bile istemiyordum. Süleyman Beyle konuştuk bana neyi nasıl yapacağımı vs.leri anlattı ama ben duymuyordum aklım evdeydi yapamazsam neler olacağında.. 

Doktorum yapacaksın dedi kesin yapacaksın, inandım..
 
Ertesi gün evimdeydim, günüm çok gergin geçti, akşamın korkusu bütün günümü kabusa çevirdi.  Ama her şey o kadar kolay oldu ki inanamadım. 2 günde iyileşmiştim. Normal kadınlar gibi bir birleşme yaşadım ve herşey geride kaldı...Evliliğimin, kadınlığımın 5 yılı böyle ziyan oldu, umarım bundan sonra her  şey çok güzel olur.

Süleyman Eserdağ, hayatıma yön veren doktorum,  her şey için çok teşekkürler, varolun hep...

VAJİNUSMUS ÖYKÜLERİ -20
G.K Hanım  (28 yaş, Memur, 1,5 yıllık evli, Denizli)
"Hera Kadın Sağlığı Merkezi"  Facebook sayfasından alınmıştır.
4 ayrı yerde tedavi görüm, sonuç alamadım, maddi manevi tükendim. Hera Klinik sayesinde sorunumdan 4 günde kurtuldum..."


Merhaba arkadaşlar.bende mayıs ayında bu klinikte tedavi gördüm.1 buçuk yıl vajinismusu çekenlerden biriyim.yaşadıklarım tarif bile edilemezdi.ancak yaşayan biliyor vajinusmusun ne denli insanı yıprattığını.kendimi herşeyden soyutlamıştım evden dışarı çıkmak istemiyordum.

Ne kendime bakıyordum ne bir işle uğraşıyordum gitgide de kilo aldım bunu bile kafama takmıyordum.dışarı çıktığımda ise bebeği olan birini gördüğümde bende bir anormallik var herkes normal ben hastayım güçsüz biriyim gibi düşünüyordum.iyice içime kapandım tamamen kendime olan güvenimi kaybetmiştim.daha öncesinde 4 ayrı yere başvurdum.ama hepsi de hüsranla sonuçlandı.iyice umutsuzluğa kapıldım tükendim.hem maddi hem manevi.artık elimden hiç birşey gelmiyordu.

İnternetten şehir dışında tedavi araştırmaya karar verdim ve süley...man bey i gördüm.hemen kliniğe mail attım ve süleyman bey le tlf da görüştüm.bunu son şansım görüyordum ve bir o kadar da umutsuzdum.bu yazılanlar bana şaka gibi geliyordu.herkes tedavi olmuştur ama tek istisna ben olurum kesin diye düşünmüştüm ankara ya giderken bile.ama tabiki de öle olmadı:)4 günde bu sorundan kurtuldum.5. gün ise vedalaşıp ayrıldık ankara dan.şimdi ise tekrardan hayata umutla bakıyor ve kendime olan güvenim daha da arttı.çok ta mutluyum süleyman bey i tanıdığım için.

İyiki de daha fazla zaman kaybetmemişim yanlış yerlerde yanlış tedavilerle.1 buçuk yılda süleyman bey karşıma çıktığı için kendimi çok şanslı hissediyorum.her şey için çok çok teşekkür ederim süleyman bey.özellikle de bana hayatımı, kendime olan güvenimi geri verdiğiniz için.ayla hanıma ve senem hanıma da destekleri ve yanımda oldukları için çok teşekkürler.başarılarınızın devamını diliyorum kendinize iyi bakın...

VAJİNUSMUS ÖYKÜLERİ -21
Ayşegül Hanım  (23 yaş, Ev Hanımı, 5 aylık evli, Malatya)
"5 aydır boş yere bekleşim, 3 gün içinde ağrısız, acısız, rüya gibi bir tedavi sundunuz..."

Süleyman bey ben Ayşegül size gelirken çok kaygılıydım çözümü olmayan bir dertle uğraştığımı düşünüyordum ancak size geldim ilk karşılamadan sorunu çözüp uğurlamaya kadar göstermiş olduğunuz güler yüz anlayış dan dolayı hiç mahçubiyet yaşamadan üç gün içerisinde bu sorundan beni kurtardınız

Rüya gibi halen inanamıyormu bu sorunun bu kadar kısa sürede ağrısız acısız kolay çözümü ancak yaşayarak anlaşılacak bir durum şu an bu sorundan kurtuldum eşimle çok mutluyuz beş aydır boşyere beklemişiz boş yere kendimi yıbratmışım yapmış olduğunuz görev aynı zamanda büyük bir sosyal sorumluluk davranışıdır gelemeyi düşünenlere sesleniyorum bir dakika bile düşünmeden HERA ya gelsinler bilsinlerki güvenli yerdeler ben bütün bu hizmetlerinizden dolayı siz doktorum SÜLEYMAN ESERDAĞ a ve çalışanlarına çok çok teşekkür ederim çalışmalarınızın başarılarını dilerim

VAJİNUSMUS ÖYKÜLERİ -22
Y ve Y çifti (29 yaş, Ev Hanımı, 6 yıllık evli, Amerika)
"Sayenizde evliliğim süper gidiyor, doğum doktorumun da sizin olmanızı isterdim, hayırlısı..."

Merhaba Suleyman Bey,
Nasilsiniz umarim iyisinizdir. Ben bir zamanlar sizin hastanizdim umarim
hatirlarsiniz Amerikadan Y. ve Y.cifti. Hersey icin cok tesekkurler
size minnettariz. Sizin cok basarili oldugunuzu gordum cunku benim problemin yuzunden cok doktorlari gittik fakat siz cozumumuzu hizli ve guzel bir sekilde
sonuclandirdiniz. Sizi arkadaslarima tavsiye ediyorum fakat kendi problemimi aciklamiyorum sadece kontrol maksatli diyorum ama cok tecrubeli ve dogru doktor oldugunuzu soyluyorum. Insallah kismet olursa dogum doktorumunda sizin olmanizi isterdim hayirlisi diyorum.

Tekrar cokkkkkkk tesekkurler evliligim super gidiyor sizin sayenizde. Kendinize dikkat edin yolunuz duserse amerikaya bekleriz.Ayla hanimada selamlar. Size ve ailenize saglik,huzur ve bereketli hayirli kazanc diliyorum. Hoscakalin

VAJİNUSMUS ÖYKÜLERİ -23
Zeynep Hanım  (26 yaş, İç Mimar,  2  yıllık evli, İstanbul)
"Tedavimin 3-4 günde biteceğine ve başarı hikayelerine inanmıyordum, tedaviye başlamak için 6 ay bekledim,
başlayınca daha ilk günden korkumu yendim..."

Melek Doktor Süleyman Bey 3 Temmuz da başlayıp 7 Temmuz da biten tedavimin ardından istanbula döndüm ve bugün itibariyle de eşimle 2 yılın kabusu en sonunda bitti. Nasıl olduğuna hala daha inanamıyorum. Sizin sayenizde bu vajinusmus hastalığını şükürler olsun ki yendim. Şu an hala daha inanamıyorum.

Eşimle 3 yıl flört döneminin ardından 2 yıl önce 11.07.10 tarihinde birbirimizi severek evlendik. Kabuslarımda 2 yıl önce başladı. Başarısızlık, korku, uykusuzluk ve hayal kırıklığı. Aslında kendi kendime bu hastalığı ben yarattım. Gereksiz gazetede ilk gece yazıları okumak çevremden abuk sabuk hikayeler vs. Şu an düşünüyorum da nasıl da boşu boşuna yıpratmışım ve nasıl da gereksiz yere ertelemişim. İstanbulda yaşadığım için daha önce burda bir jinekoloğa gittim eşimle birlikte fakat doktor ban...a parmak egzersizi verdi ve tabiki yapamadığım için başarısızlıkla sonuçlandı.

Çevrem de çocuk yok mu sorularını da daha düşünmüyoruz diyordum ama içten içe kahroluyordum. Nasıl çocuk olabilirdi ki daha ilişkiye bile girememiştik. Daha sonra bir tanıdığımız bana hera kadın sağlığı merkezinin linklini gönderdi. İnternetten araştırdım ve şubat ayında Süleyman Beyi aradım güven verici bir sesi vardı. Telefonu kapattıktan sonra vajinusmus başarı öykülerini okudum içten içe de nasıl bir doktor 3-4 günde bu sorunu çözebilirdi acaba bu hikayeler uydurmamı diye düşünüyordum.

Ankaraya gitme işini 6 ay ertelemedim ve en sonunda korkarak da olsa eşimle birlikte Ankaraya gittik. Ayla ve Senem hanımın karşılaması çok sıcaktı. Fakat çok korkuyordum nasıl çözeceklerdi ki?

Süleyman Beyle karşılaşıp muayene olduktan sonra ileri derece de vajinusmus teşhisi kondu ve 4 gün sürecek olan bir tedaviye başladı. Daha ilk gün bu hastalığı yeneceğime inandım. Süleyman Bey de vajinusmus (Erteleme Hastalığı) demişti. Ne kadar da haklı. Keşke ben de o kadar ertelemeseydim.

İstanbula döndükten sonra eşimle birlikte olduktan sonra ilk işim bu sayfaya yazmak olacaktı. Şu an hala daha inanamıyorum.

Hayatım boyunca Süleyman beyi, Ayla ve Senem Hanımı asla unutmıycam Sizleri çok seviyorum. Allah Sizden razı olsun Süleyman Bey iyi ki sizin gibi bir doktora gelmişim. Belki çok klasik olacak ama ben yaptıysam herkes yapar. Süleyman Bey de senin canın çok tatlı demişti bana :))))

Şu an çok ama çok mutluyum artık çozuk yok mu diyen insanlara rahat rahat daha düşünmüyoruz diyebileceğim.

Lütfen siz de ertelemeyin hemen Süleyman Beye Gidin gayet acısız rahat bir tedavinin ardından sonuç mutlak başarı oluyor. Ankaraya geldiğimde mutlaka sizleri ziyaret edeceğim. Çok çok ama çok iyi bakın kendinize....


VAJİNUSMUS ÖYKÜLERİ -24
Vajinismus Hastamızın eşi  (25 yaş, Serbest meslek Çalışanı,  4 yıllık evli, K.Maraş)
"Evliliğimizin ancak 4. yıl dönümünde eşimle birlikteliği yaşayabildik, doktorumuza ve bayan stajerine çok teşekkür ediyoruz..." 


açıkçası doktor bey bu satırları yazmada geç kaldığımızı itiraf etmeliyim.sizin yol göstericiliğiniz ile 28 haziranda başlayan tedavimiz sonucunda eşimle ilk defa 30 haziranda evliliğimizin 4.yıldönümü öncesi birlikte olabildik.bu güne kadar da araya adet dönemi girdiği için biraz az bence ama sanırım 7-8 defa berberlik yaşadık size bir kez daha teşekkür ederiz.

gelelim bu satırları okuyacak bizim gibi vajinüsmus mağdurlarına. mağdurları diyorum zira bunu bir çaresizlik olarak gören zihinler yanılıyorar ve umutlarını kaynediyorlar.hayır asla öyle düşünmeyin.hala seçenekleriniz var.biz şanslıydık zira gerçek anlamda birlikte olamasak da çocuk sahibi olmuştuk.umarım bu dertten çare arayanlara da Yüce Allah bu mutluluğu yaşatır. bir kez daha kendisine güvendiğimiz için bizi utandırmayan doktorumuza ve onun stajyerlerine teşekkürler.

Not: bu satırların yazarı evlilikte seksten evvel sevgi ve saygının geldiğini düşünen binlerce insan gibi eşine hep destek oldu.tam 4 yıl boyunca bunu yaptı.lütfen benim gibi siz beyler de eşlerinize destek olun.hepinize kucak dolusu sevgiler.

Süleyman bey lütfen isim kısmını soy ismim olmadan alınız. bu şart altında yazdıklarımı hastalarınızın istifadesine sunabilirsiniz.
 
VAJİNUSMUS ÖYKÜLERİ -25
Meltem Hanım  (32 yaş, Muhasebeci,  1.5 aylık evli, Kastamonu)
"Herkes iyileşir ama ben asla diyordum, vajinusmus sorunumu 3 günde çözdüm, tedaviye yaslı gittim şen geldim..."


Merhabalar :)

Mektubuma bu şekilde bir gülücükle başlayacağımı, hatta böyle bir mektup bile yazacağımı inanın tahmin bile edemiyordum.10 Temmuzda tanışma ve muayene ile başlayan tedavim 14 Temmuzda mutlu sona erdi.Hayatımın en en en güzel günüydü diyebilirim.
 
26 mayısta 2012 de hayatımın aşkı ile çok da güzel bir düğünle evlenmiştik.Herşey çok güzeldi.Saç, makyaj, fotoğraf, düğün, misafirler derken düğün bitti ve evimize gittik.Düşüncede orası BİZİM evimizdi.Çok mutlu olacaktık.Herşey günllük gülistanlık geçecekti.ertesi gün balayına gidecektik.Onca yorucu düğün telaşından sonra dinlenecektik. Evet böyle olacaktı fakat bir eksik vardı.Ne mi?
Düğün gecemizde eşimle ilişkiye girememiştik.Halbuki hiçkimse beni ilk gece için korkutmamış,acayip hikayeler anlatmamış ve ben de kendimin bu işi yapamayacağımı tahmin bile etmemiştim.Ama defalarca denemeler sonucu olmuyordu.1-2-3.....15....20 yok yok yok. gittikçe ilişkiden soğuyor ve eşimi dü şünüp karalar bağlıyordum.kendimi eksik hissediyor ve her gelin gördüğümde ertesi gün uyanır uyanmaz işte o gördüğüm gelin de yapmıştır ben hala yapamadım diye üzülüyordum.

 
İlk önceleri vajinusmus olduğum aklımıza gelmedi.Nasıl olsa yaparız biraz daha geçsin diyordu eşim.Acaba içki içip sarhoş mu olsam,acaba baygın mı olsam vs vs gibi aptalca yollara başvurmayı bile düşünmedik değil.Hatta sarhoş oluyorum ama ilişkiye yaklaşına cin gibi oluveriyorum falan filan.
 
evliliğimizden 1.5 ay geçmişti ve hala tık yoktu.Eşim artık bana yanaşmıyordu bile.40 yıllık evli gibi bazen evde öylece oturuyoruk.Gündüzleri boş zamanlarda sadece temizlik yapıp,yemek yapıp bari kadınlık görevlerimi yapayım düşünceleriyle hareket eder olmuştum ama bir türlü bu sorun aklımdan da hayatımızdan da çıkmıyordu.
öylesine umutsuz bir şekilde internette gezerken Hera Klinik sitesine rasladım.Hasta mektuplarını okudum ee tabiki de mektu pları yalandan yazdıklarını düşünerek hiç inanmadım ama bir umut ya işte akşam eşimle de konuşarak ertesi gün Hera yollarına düştüm.
 
Klinikte içeri girdiğimde korkular üzerime binmiş naparsan yap olmayacak diyordu.Fakat karşıma çıkan kanatsız melek Senem Hanım ın güler yüzlü yaklaşımı ile başladı bendeki değişim.İlk gün muayene olmadan önce benden 1 gün önce Şanlıurfalardan kalkıp gelmiş bir bayanla beni görüştürdüler.Bana korkmamamı ve herşeyin biteceğini söylüyor fakat ben hüngür hüngür ağlıyordum.Herkes iyileşir ama ben asla diyordum.Sonra ilk defa bir doktor karşına çıkarak o muayeneyi olduğumda bizlerin kahramanı Süleyman Bey in bana sen normal bir kadınsın herkes gibi.Bu işi yapamaman için bir engel yok ve sen kendine güvenirsen bu işi çözücez sözleri hala benim beynimde şaka gibi ordan oraya zıplıyordu.İç sesim diyordu ki SEN YAPAMAYACAKSIN..
 
Yine de çıkmadık candan umut ksilmez diyerek ertesi gün ilk terapi randevumu alarak oradan ayrıldım.Acaba y arın ne olacaktı???? Korkularla dolu bir gece daha geçti.
Terapiye başladıktan sonra çorap söküğü gibi gelen 3 günde kendime inanamadım ve neler yapabildiğimi gördüğümde geçen günlerime çok üzüldüm.Gerçi 1.5 aylık evliliğimde bunu çözmüş olmanın bir şans olduğunu görünce Allah a şükrediyorum.Çünkü hem klinikte tanıdığm hem mektubunu okuduğum o kadar çok çift vardı ki 5 yıl 7 yıl 10 yıl ve daha fazlası sürede evli olup,ilişkiye girememiş olan.Ama onlar da o kadar uzun zaman beklemenin hediyesini Süleyman Bey den 3 günde aldılar :):) herkes çok mutlu, ben daha mutlu :)

YASLI GİTTİM ŞEN GELDİM.......   :) Daha çok yazarım ama bu kadar yeter sanırım.
 
Sayın Süleyman Bey size söyleyecek bişey bulamıyorum.İyiki varsınız ve iyiki doktor olmuşsunuz ve iyiki karşımıza çıkmışsınız.Ailenizle sonsuza kadar mutluluklar.Geçirdiğim 3 gün de bana bir abladan farksız olan,en önemlisi bana tahammül eden Senem Hanım tüm dilekleriniz gerçekleşsin inşallah,gülen yüzünüz solmasın. :)
ve son olarak Ayla Hanım kibarlığınız ve nezaketiniz için çok teşekkür ederim..
 
not:soyismim açıklanmasını istemiyorum.
 
Saygılarımla
 
(Meltem)


VAJİNUSMUS ÖYKÜLERİ -26
Banu Hanım  (27 yaş, Endüstri Mühendisi,  1 aylık evli, Ankara)
"Balayımın 3. gününden itibaren doktor arayışına başlamıştım, en büyük şansım yolun başındayken en doğru adresi bulmak oldu..."


Nerden, nasıl başlamalıyım bilmiyorum. 4 yıllık bir ilişkinin mutlu sonuydu bizimkisi. Karşılıklı sevgi ve saygının hiç eksik olmadığı, birbirimizin yanındayken huzur bulduğumuz bir beraberliği evlilikle noktalamıştık. Her şey dışardan bakıldığında mutlu son gibi görünse de kâbus dolu günler yeni başlıyordu.
 
Birçok kişinin kıskanabileceği bir şekilde evlenmiştik. 5 Yıldızlı, bilinmiş bir otelde düğün, Maldivlerde balayı ve güzel bir semtte güzel bir evimiz vardı. Düğünün ertesi günü çok yorgun olduğumuz için Maldiv adaları gibi yeryüzünde cenneti yaşayabileceğimiz bir adada ilk beraberliğimizi yaşayacak olmanın hayaliyle gitmiştik balayına. Hatırı sayılır bir bütçeyle gittiğimiz balayının ilk günü kâbusumun başlangıcının da ilk günüymüş. Özel okullarda okumuş, iyi semtlerde yetişmiş, sağlık sektöründe çalışan biri için kabul edilir bir sorun değildi. Balayının 3.gününde internetten doktor arayışına girmiştim bile. Eşim ısrarla çok erken, zamanla olur dese de bu soru işareti ile yaşayamayacağımı bildiğim için, bir uzmanla görüşüp emin olmayı kafama koymuştum. 
 
Balayından döner dönmez çalıştığım hastanedeki arkadaşlarıma internette bulduğum Süleyman Eserdağ ismini sordum ve Onun bu alanda en başarılı kişi olduğunun teyidi ile ilk randevumu aldım.
Görüşmeye ilk gittiğimde karşımda oturan sanki jinekolog değil bir psikologdu.  Güven veren tavrıyla beni muayene odasına aldı. Muayene odasındayken kafamdaki en büyük soru işareti, vajinismus konusunda aceleci olup olmadığımdı. Çünkü muayeneye gittiğimde daha 1 aylık evliydim. 1 dakikayı bile bulmayan muayene sonunda teşhis konmuş;  orta derecede vajinismus problemim olduğu saptanmıştı.  En azından kafamdaki en büyük soru işareti ortadan kalkmıştı.
 
Süleyman Bey doktora gitmekte aceleci davranmadığımı, değil birkaç ay birkaç sene bile geçse bunun yardım almadan geçmeyeceğini söyledi. Zaten tedaviye geldiğim süre içerisinde, aynı kâbusu yaşayan bayanları dinlediğimde 1,5 yıllık,5 yıllık, 8 yıllık evli olanlarla sohbet edince ne kadar doğru bir iş yaptığımın farkına vardım. Hepsinin ortak bir noktası vardı o da ertelemek.
 
1 aylık evli olduğumu duyduklarında verdikleri ilk tepki “keşke bizde senin gibi yolun başında gelseydik” oldu. Bense kendimi onların yerine koyduğumda, 1 ayda bile psikolojik olarak yeterince yıprandığımı düşünürken senelerce bununla yaşamayı hayal bile edemiyordum.
 
Sadece 3 günlük bir tedavi sürecinden sonra bu kâbustan uyandım. Hatta kendimi o kadar şartlamıştım ki, sonunda bu işi başardığıma inanamadım. Eşime defalarca; Oldu mu? Emin misin? Bu muydu? Sorularını sorup durdum. Aldığım cevap: ne sanmıştın ki. .Hakikaten ne sanmıştım ki...
 
İçimde bir şeyler parçalanacak, yatağım kan gölüne dönecek, çok acıyacak vs vs. mi sanmıştım. Hayır. Bunların hiç biri olmadı, olması da imkânsızdı.  Muhteşem bir balayını kendime zehir ettiğim, günlerce ağlama krizlerine girdiğim ve gözümde bu kadar büyüttüğüm olay bu kadarcıktı.
 
Bu işin bu kadarcık olduğunu bana fark ettiren ve sadece 3 günde bu farkındalığı bana kazandıran Dr. Süleyman Eserdağ ve yardımcısı Senem Hanım’a sonsuz teşekkür ederim.
Evlilik veya ilişki süreniz ne olursa olsun bu problemden şüpheleniyorsanız gitmeniz gereken tek adres Hera Kadın Sağlığı Merkezi.
 
Benim en büyük şansım yolun en başında doğru kişilere rastlamış olmam. Bu yazıyı okuyanlar da doğru yerde olduklarından ve gerçekten şanslı olduklarından emin olabilirler.   
20.07.2012, Yaş:27,  Meslek: Endüstri Mühendisi
 

VAJİNUSMUS ÖYKÜLERİ -27 
Ceren Hanım  (24 yaş, Doktor,  Bekar, Ankara)
"Ben bekar bir doktorum, 6 yıllık bir ilişkim var; ben cinsellik konusunda bilgi sahibiyim, neden yapamayım ki dedim, sürekli denedim, ama olmadı, lütfen siz de tedavinizi ertelemeyin..."


Merhaba Suleyman Bey,

Dun aksam sizin ve ayla hanimin sayesinde bu hastaliktan tamamen kurtuldum.Sizin de onerdiginiz gibi egzersizlerime ve denemelerime devam edicem.Omuzlarimdan buyuk bir yuk kalkmis durumda,kendimi cok daha iyi hissediyorum.
 
Her sey icin cok tesekkur ederim,umarim sizin hastalariniza verdiginiz saglik ve mutluluk gibi, allah da size ailenizle mutlu,saglikli,uzun omurler versin.

Asagida yazdigim mektup var,eger internette yayinlamak isterseniz diye burdan da yollamak istedim.yakin zamanda yazili bir kopyasini klinige de birakacagim.iyi gunler diliyorum:)

İşte vajinusmus başarı mektubum:
Dun 2senedir beni cok uzen,surekli kafami mesgul eden buyuk bir problemi astim. hera klinik,suleyman bey,ayla hanim ve seda hanim sayesinde.

24 yasindayim.doktorum. 6senelik cok guzel bir iliskim var. her sey olmasi gerektigi gibi giderken cok istedigim,cok sevdigim insanla o ozel ani yasamak istedim,olmadi. stresten dedim,neden olmasin ki dedim,sonucta ben doktorum bu konuyla ilgili bir suru bilgiye sahibim neden yapamayim ki dedim. denedim,denedim. sonunda resmen olmayacagina inandirdim kendimi,denemekten bile vazgectim. aslinda farkindaydim vaginismus olabilecegimin ama bunu ne kendime ne de erkek arkadasima soleyebiliyordum.
 
Defalarca internette vaginismus tedavilerine,nasil bir hastalik olduguna baktim. bu yaziyi yazmadan tam 5 gun once gece yine vaginismusla ilgili yazilar okurken Hera klinikle karsilastim. Suleyman beyin yazilarini okudum,iyilesmis hastalarin yazdiklarini..herkes 3gun,4gun diyordu. inanamamistim. hemen suleyman beye mail attim. benim icin en buyuk problem bekar olusumdu.
 
Bu tedaviden bekar olarak yararlanabilir miyim diye sordum. cevabi hic vakit kaybetmeden yollamisti suleyman bey.  ben de onun bu ilgisinden ve yazdiklarindan cesaret alarak ayni gun arayip randevu aldim.
 
Hera klinige gittigimde guleryuzlu 2 bayan karsiladi beni. seda hanim ve ayla hanim. o kadar sicak bir ortamdi ki heyecanim biraz olsun yatismisti. sonra suleyman beyle tanistim. uzun uzun konustuk. bir gun bu sorunumu birine anlatabilecegimi soleseler inanmazdim,ama suleyman beyle daha tedaviye baslamadan beni heveslendiren,bu hastaligi yenebilecegimi gosteren cok rahat,samimi bir sohbetimiz oldu.
 
Herkesin cekindigi korktugu muayeneye gelince,inanin hic aci hissetmedim ve saniyeler icinde bitti. sonraki gun tedaviye basladim.1 gun,2 gun derken artik 3. ve son gun tedavimin bittigine,bu hastaligin gectigine emindim.
 
İlk karsilasmamizdaki gibi sicak bir sohbetle ve tavsiyelerle ugurlandim son gun de. evime gittigimde ise bu problem icin son kez gozyasi doktum, o da basardigim andi. bu kadar kolay,rahat olabilecegini hic dusunmemistim..
 
O kadar saskinim ki surekli yuzumde bi gulumsemeyle dolasiyorum:))) Dr.Suleyman beye,icimi rahatlaticak,beni bu isi basaracagima inandiracak sicak sohbeti ve emekleri icin,ayla hanima gosterdigi sabir ve arkadasligi icin,seda hanima guleryuzu,hos sohbeti icin cok tesekkur ederim..

lutfen bu problemi daha fazla buyutmeyin ve ertelemeyin. yapicaginiz tek sey kendinizi hera klinigin kapisindan iceri atabilmek,ondan sonrasinin ne kadar guzel olacagini hissediceksiniz..


VAJİNUSMUS ÖYKÜLERİ -28
Y S M Hanım  (27 yaş, Memur,  6 yıllık evli,  Kayseri)
"Bu sorunumuzu kimseyle paylaşamadık, bir çaresizlik içinde geçen 6 yıllık kabusum sizin sayenizde 3 günde çözüldü..."  


Sayın Doktorum Süleyman Bey ile güleryüzlü ekibine ve vajinismus sorununu yaşayan herkese;
Eşimle 6 yıllık evliyiz fakat vajinismus denen bu rahatsızlık nedeniyle eşimle bu süre zarfında hiç birlikte olamadık. Çok çok zor geçen bi 6 yıldı kabus gibiydi. Doktorumun söylediği bi söz vardı hala hafızamda. Vajinismus bi erteleme hastalığı demişti. Evet aynen öyleydi.
 
Bizde bu sorunu yaşayan herkes gibi kimselere söyleyemedik başımıza geleni ailelerimize bile. İlk zamanlar zamanla olur belki diye avunduk. Tabi bu geçen zamanda sürekli kavga bi eziklik kendine güvensizlik tahammülsüzlük ...

3. senemizde bulunduğum şehirdeki bi kadın doğum doktoruna gitmeye karar verdik ve kendisi bize hiçbir faydası olmayan sadece tedavi yapmış olmak amaçlı bi operasyon önerdi ve çaresizlik insana herşeyi yaptırıyor ki buna hayır diyecek durumda değildik tahmin ettiğimiz gibide hiç bir faydası olmadı. Daha sonra başka bi doktora daha...O da bize yapabileceği birşey olmadığını bu sorunla ilgili nette bazı yerlerin yazdığını bi araştırmam gerektiğini söyledi..
 
Bu iki çabamda boşa çıkınca kendime olan yapabilirim güveni ve ihtimali hepten azaldı tabi doktorlarada. Bildiğim doktorlar bile bişe yapamadı netten gördüğüm doktor yada hastaneye nasıl güvenebilirim ki diye düşünüyordum. Bu çaresizlik içinde derken 6 yıl geçivermişti. Koskoca 6 yıl...Artık ne olursa olsun bişey yapmam lazımdı eşime bunu yaşatmaya hakkım yoktu sonuçta bu bnim sorunum hatam yada eksikliğimdi.

Nette araştırırken hera kadın sağlığını gördüm ne kaybederim ki dedim gitmek denemekte fayda vardı aslında hiç umudum kalmamışken...3 gün.. Evet 3 gün.. Bu kadar kısa bir sürede bu 6 yıllık kabus sona eriverdi.
 
Meğer ben eşimede kendimede ne büyük haksızlık yapmışım. Ordaki tedavi sonucunda 3. günün sonundaki denemede başarılı olduk. ve inanması çok zor ben bugün hamile olduğumu öğrendim. Bu nasıl bi mutluluk nasıl rüya anlatamam size. Evet bir ay içinde herşey olup bitmiş biz bir bebek bekliyoduk. Şu an bunları okuyan ve benimde yaşadığım bu sorunu yaşayan bayanların neler düşündüğünü çok iyi biliyorum ve bu yazdıklarıma inanmakta zorlandıklarınıda. Ama emin olun hepsi gerçek.
 
Bende bana verilen başarı mektuplarını okuyup buna benzer ifadeleri okurken "ne kadar kolay söylüyolar 3 günmüş okadar basit olsa ben bunca yıl beklemezdim bunlar benim kadar korkmuyodur kaygılanmıyodur ben neler yaptımda olmadı 3 günde oluverecek tabi öyle yazacaklar" diye geçirirken içimden ve onlardan biri olmaya can atarken aslında çokta inanmadığım halde.
 
Evet işte bende 6 yılın sonunda 3. günün sonunda bunu Önce Allah'ımın sonra doktorumun sayesinde başarırken aynı ay içinde hamile kaldım.
 
İnanması çok zor biliyorum ama hepsi yaşanmış şeyler. Korkmayın doktorunuzada ekibinede güvenin inanın sizin kimseden eksiğiniz yok sadece biraz güven. Bunun içinde emin olun şu anda doğru adrestesiniz.
Y.S.M 6 YIL MEMUR
 
VAJİNUSMUS ÖYKÜLERİ -29
Ş ve G Çifti  (İstanbul)
"Bu işi para kazanmaktan çok insani sorumluluklarınızla yapmanız bizi daha da mutlu etti, Allah sizden razı olsun..."


size ne kadar teşekkür etsek azdır hocam iyiki varsınız.doktora gidip tedavi olmam gerektiğine karar verdiğimde kliniğinizi araştırıp resminize baktığımda anlamıştım sizin kalitenizi ve o yüzden tam güvendim ve hiç tereddüt etmedim.şimdi diyorum aslında çok basit bir olaymış ama kendim ne kadar beklesemde yapamazmışım herşey için teşekkür ederiz her zaman diyorum eşime sizin bu yaptığınız hizmet çok güzel ve çok kutsal bi hizmet.bi aileyi yuvayı kurtarıyosunuz hem de yeniden bi yön veriyosunuz ayrıca sizin inançlı bi insan olduğunuzu düşünüyorum ve bu beni çok mutlu ediyor.Allah sizin gibi birine bu ilmi ve bilgiyi verdiği için sizin adınıza mutlu oluyorum.Ayrıca bu işi bi meslek para kazanıyıp geçiyim diye düşünmüyosunuz insani açıdan sorumluluklarınızında farkındasınız biz eşimle hep insanların vefasızlığından ve bencil davranışlarından rahatsız olmusuzdur sizin üst seviyede bir insan olduğunuz halde bu tür kalp hastalıklarınız yok gerçekten.bizi misafir ettiniz adeta bunun içinde çok teşekkür ederiz.biz çok mutluyuz dilerim güzel ailenizle bir ömür boyu sağlıklı mutlu huzurlu bir hayat sürersiniz.Allah razı olsun sizden...yolunuz hep açık olsun dualarımız sizinle...


VAJİNUSMUS ÖYKÜLERİ -30
O ve P Çifti  (Quba-Azerbaycan, 4 yıllık evli)
"Herşey yoluna girdi,  Allah sizden razı olsun..."

Merhaba Doctor..
Biz Azerbaycan-Qubadan gelmistik Allah Razi olsun sizden her sey yoluna girdi.... Simdilik Hic Bi Sorun Yok.
Ama Bana Bir derman yazmistiniz ben onu bi sure daha kullansam sorun olur mu ?
ikinci sorumda o dermani kullandigim zamanlarda hamilelik olursa bir orun cikar mi cocukta ?
Simdiden Tesekkurler...
 
VAJİNUSMUS ÖYKÜLERİ -31
Nazlı Hanım (26 yaş, Ev Hanımı, 16 aylık evli,  Malatya)
"Ben artık vajinusmus değiliiiiimmmmm:)) Size o kadar dua ediyorum ki ..."
merhaba süleyman bey ben malatyadan nazlı evime döndüm ve sizin tavsiyeleriniz doğrultusunda eşimle ilişkiyi denedim ve ben artık vajinusmus değiliiiiimmmmm:)) size ne kadar teşekkür etsem azdır o kadar çok dua ediyorum ki size haber vermekte geciktim biliyorum ama kontörüm olmadığı için arayamadım kusura bakmayın ama inş telefonda da konuşuruz hatta ankaraya geldiğimde ziyaretede gelicem. biliyorum bunu birçok hastanız söylüyordur ama bende söylicem bu kadar kolaymıydı yaaa:) kendime kızıyorum neden 16 ay bekledim diye Rabbim inş benm gibi olan diğer hastalarada sizinle tanışmayı nasip etsin size nasıl teşekkür etsem bilmiyorum kelime bulamıyorum iyi ki varsınız ayla ya songül ablaya fatoş hemşireye herkese çok selam kendinize çok çok iyi bakın çünkü size çokkkkkk ihtiyaç var:) görüşmek üzere Allah a emanet olun


VAJİNUSMUS ÖYKÜLERİ -32
xx Hanım (29 yaş, Ev Hanımı, 10 aylık evli, Samsun)
"Önceden verilen parmak egzersizlerini yapamamıştım, ileri düzey vajinismus hastasıydım ve Süleyman beyin desteği ile sorunumu aştım. Tedavide doğru merkez ve doğru doktor çok önemli ..." 
Süleyman Bey merhaba,ben size başarı ve teşekkür yazımı yazmak istiyorum ancak mazur görürseniz sizden bir ricam var.İsmimi vermeden yazımı yayınlarsanız çok sevinirim.
Süleyman Bey,öncelikle yazıma size sonsuz teşekkürlerimi sunarak başlamak istiyorum.Bu yazımı hem size teşekkür mahiyetinde hemde benim gibi vajinusmus sorunu olan arkadaşlara yardımcı olma adına yazıyorum.Çünkü bende ilk vajınusmusla tanıştığımda sürekli böyle başarı öykülerini okuyarak,onlarla ağladım,onlarla moral buldum ve onlarla karar verdim.

Ben 10 aylık evliyim,eşimle 2 yıl önceden tanışıyorduk,severek evlendik.Ben çok girişken,konuşkan,rahat bir yapım vardır.Evlenene kadar hiç vajınusmus aklımdan geçmemişti.Eşim ve arkadaşlarım kadar kendimde şok olmuştum vajinusmus oluşuma.

İlk akşam normal diye düşündüm,sonra bir hafta olsun olur diye kendi kendimi telkin ettim,bir hafta oldu,20 gün olmayabilir demeye başladım kendi kendime,sonra 1 ay normaldir dedim.. ve bu süre gittikçe uzamaya başladı.Süre uzadıkça vajınusmus korkumunda arttığını,bırakın yol katetmeyi gittikçe daha kötü olduğumu gördüm.Ailelerimize hiç bier şey söylemedik,ben bir kaç yakın arkadaşıma açtım konuyu yardımcı olurlar diye,ama başına gelmeyen kesinlikle anlamıyor.Onlarda bana kendini zorla,naz etme,eşin senden soğur gibi psikolojimi daha da bozan telkinlerde bulunmaya başladılar. Sokakta elinde çocuk gördüğüm her kadına -bu kadın ne kadar başarılı,baksana eşiyle beraber olabilmiş birde çocuk yapmış- diye geçiriyordum.O güne kadar hiç dikkatimi çekmeyen anneler bana aşırı ilginç ve çok zor işi başarmış gibi geliyordu.Canım herhangi bişeyden yansa mesele elimi kesmek,düşmek gibi sürekli ilişki acısıyla kıyaslıyordum.Buna dayandım ona dayanamazmıyım daha mı çok acır diye psikolojimi iyiden iyiye bozan her şeyi getiriyordum aklıma.
Sonra psikiyatra gitmeye karar verdik.Önce kadın doğuma gönderdiler muayene için tıbbı bi sorun varmı diye.O günü asla unutamam.O çatala çıkmak benim hayatımdaki en zor şeydi.Ordaki hasta bakıcı teyze "neden korkuyorusun ne olacak bak ben böbrek hastayısım bunda bişey yok haline şükret" dedi.Bende kadına keşke böbrek hastası olsaydımda buraya gelmeseydim dedim. Şuan düşünüyorumda ne korkunç cümle kurmuşum asla kıyası bile olunamazmış.sonuç olarak muayene korktuğum,ağladığım gibi kötü geçmedi sorunda yoktu bende.Psikiyatr bana klasik parmak egzersizi verdi,çoğu kadın gibi bende yapamadım.Doktora kendimden daha nefret ettiğimi yapamadığımı söyledim.Doktor da yapmak zorundasın başka yolu yok dedi.Bende tedaviyi bıraktım çünkü zorlada olsa asla yapamayacağım bişeydi.

Sonrasında internetten çokca araştırmaya başladım.Süleyman beyi buldum,sitesindeki tüm başarı hikayelerini okudum.Hem etkilendim,hem inanamadım,hem de bu kadar çok vajinusmus hastası olmasına şaşırdım.Süleyman beyi aradım konuştuk,ama ben cesaret edemedim,çünkü parmak egzersizi gözümü çok korkutmuştu.Gittikçe bozulan psikolojimi gören eşim,hadi o doktoru ara randevu al Ankaraya gidelim dedi,öyle bir anda karar verdik,randevumuzu aldık ve Ankaranın yolunu tuttuk.Süleyman beyin insanı rahatlatan bir yanı var o yüzden çekincelerim olmadan rahat bir şekilde tedaviye başladık.Ben ileri seviyede bir vajınusmus hastasıydım.Tedavinin ilk günü benim için zordu,çok karışık çok duygulardı, Süleyman beyin ilk gün dediği bişey vardı tedaviye başlarken iki şey çok önemli sabır ve inanç,bunu sonradan anladım ben,ilk başta klasik bir söz gibi gelmişti.İlginç olan başka bir şey benle aynı zamanda o kadar çift vardıki ben bir tek kendimi vajınusmus hastası,diğerlerinin hepsini bebek tedavisi için geliyor sanmıştım,meğer herkes vajınusmustan gelmiş çok şaşırmıştım.

Nihayetinde tedaviyi bitirdik evemize döndük fakat ben henüz sonuca ulaşamamıştım.Nadir olan bu durum bende olmuştu maalesef.Ödevleri Süleyman beyin verdiği düzende ve dediği gibi sabır ve inançla zamanla aşacaktık bu sorunu. Sağolsun Süleyman bey bu süre zarfında görüştük bana yardımcı oldu,kesinlikle ödevlere devam etmemi sonunda olacağını söyledi.5.5 aylık evliyken tedaviye gitmiştik döndükten 1,5 ay gibi bir süre sonra ilişkiye girebildik.Üzerimden büyük bir yük,eziyet,moralsizlik,mutsuzluk kalktı.Süleyman beyin ilk gün dediği inanç ve sabırı ben o sürede öğrendim.İnanç ve sabır olduğu zaman evelaallah hepsinin üstesinden geliniyor.Her kadının yapısı,her bünye aynı değildir,kimisi 2 günde,kimisi 3 günde kimiside benim gibi uzun zaman sonunda ama sonuç hepsinde aynı.Başarı ve mutluluk.Şuan hiç bir sorunsuz,ödevsiz Allaha şükür ilişki yaşayabiliyoruz.
Ben biliyorumki her vajınusmuslu kadın,kendini tek sanıyor,herkes başarıya ulaştı ama ben ulaşamam gibi görüyor,bunlardan daha fazlasını ben hissettim ve ileri seviyede vajınusmus hastasıydım ama şuan hiçbir sorunum yok ve vajınusmustan kurtuldum.Mesafe uzak,arasam gerçekten doktor benimle ilgilenirmi,bunları yazanlar gerçek mi diye kafanızı gereksiz vesveselerle doldurmayın,bir kaç ay erken demek gecikmiş mutluluğu yakalamak demek.

Süleyman bey,iyiki vajınusmus üzerine böyle bir tedaviyi gerçekleştirdiniz,çünkü vajınusmus tedavisini maalesef çok az kişi veriyor,doğru merkez ve doktor çok önemli.Verdiğiniz bu güzel hizmetler için ve benimde evliliğimde etkiniz olan bu güzel tedavi için size sonsuz teşekkürler ve başarılar..
Saygılarımla


VAJİNUSMUS ÖYKÜLERİ -33
M.A Bey (Vajinismus hastamızın eşi, 15 aylık evli, İskenderun)
"Gitmediğimiz doktor, hoca kalmamıştı; şimdi sizin tedavinizden sonra normal şekilde ilişkiye girebiliyoruz...."
İyi günler
Sayın Süleyman bey. Öncelikle size ve çalışanlarınıza teşekkürü bir borç bilirim. Eşimle evleneli 15 ay olmuştu. Doktora gittiğimizde eşimin rahatsızlığının vajinismus olduğu söylendi.  Bu süre zarfında gitmediğimiz doktor ,hoca kalmadı. Yapacak bir şeyimiz kalmadı derken internette sizin adınızı bularak iletişime geçtim. Sizin davetinizle Ankara’ya gelerek 3 gün gibi kısa bir sürede eşimin rahatsızlığına çözüm buldunuz. Şuan eşimle normal ilişkiye girebiliyoruz. Size teşekkür eder çalışanlarınızın yardımından hoş görüsünden dolayıda onlara çok teşekkür ederim. Saygılarımla
Hatay İskenderun’dan M.A

Sizin de bir vajinusmus başarı öykünüz olsun!..

Bir vajinismus öyküsü ve mutlu son...
 
Kendinizi bu probleminiz karşısında asla güçsüz hissetmeyin.

Vajinusmusu yaşayan birisi olarak artık siz de anne - baba olma mutluluğunu yaşamalısınız.

Belki siz de bir gün bizde tedavi görecek ve daha sonra vajinusmus başarı mektubunuzu bize göndereceksiniz, inanın bu artık hiç hayal değil.

Tek yapmanız gereken cesaretinizi toplamak ve daha fazla ertelemeden tedaviye başlamak....


  Vajinismusu Yaşayanlar (Hastalarımızın Kaleminden):
"VAJİNİSMUS BAŞARI Ö YKÜLERİ" - Daha fazla öykü için  >>> 

Bir Hastamızın Kaleminden: "Vajinismus Günlüğü" 
Bir Hastamızdan "Vajinismus Mektubu ve Çok İlginç Hayat Öyküsü"  
Vajinismus / Kadınlar Kulubu Forumlar


Vajinismus ile ilgili web sitelerimiz:
www.Vajinismus.com.tr

www.VajinismusMerkezi.com
www.Vajinismus.us 
www.VajinismusAnkara.net
www.Eserdag.com/Vajinusmus.htm

For Arabic Language Click Here   التشنج المهبلي >>>
Click For Our English Web Site About Vaginismus    >>>

www.Vaginismus-Center.com  (Our English Web- Site)

İlgili Linkler:
Bir jinekolog hastasını vajinusmus yapar mı?
Vajinismus nedir?
A'dan Z'ye Vajinismus


Jinekolog Op. Dr. Süleyman ESERDAĞ - KURUCU
(İstanbul, Ankara ve İzmir)
İSTANBUL
Op. Dr. Süleyman ESERDAĞ
& Uz. Dr. Şenay ESERDAĞ
Valikonağı Cd, No: 52/7 Nişantaşı, İstanbul. (Harita)
ANKARA
Jinekolog Op. Dr. Didem KURBAN
Tunus Cd, No: 48/11 Kavaklıdere, Ankara. (Harita)
İZMİR
Op. Dr. Mazhar ESERDAĞ
Talatpaşa Blv, No: 42/4, Alsancak, İzmir (Harita)
(Yalnızca Vajinismus Tedavileri)
Eleştiri ve sorunlarınız için bize yazın: suleyman@eserdag.com

Sitenin tüm tasarımı ve içeriği Jinekolog & Cinsel Terapist Op. Dr. Süleyman Eserdağ tarafından yapılmıştır.
Yazarın izni olmaksızın asla bilgi veya resimler kullanılamaz.
© 2004. www.jinekolognet.com

Yasal Uyarı - Site Haritası