Doç. Dr. Süleyman Eserdağ

 Eğitimleri ve Kişisel Bilgiler 

Dr. Süleyman Eserdağ Avrupa Seksoloji Federasyonu (EFS) ve Avrupa Cinsel Tıp Derneği (ESSM) ortak kararıyla ülkemizin ilk Avrupa Board Sertifikalı Cinsel Terapist jinekolog hekimlerindendir.

2015 - 2017 yılları arasında İrlanda merkezli ECAMS (Avrupa Estetik Tıp ve Cerrahi Fakültesi) genital estetik bölüm başkanlığı, bu fakültenin kıdemli, aktif bir üyeliği'ni yapmıştır. Dünyanın pek çok yerinde ECAMS adına vajina estetiği ve cinsel terapi alanlarında uluslararası kurslar düzenlemiştir. Bu şekilde 5 kıtadan yüzlerce hekime hands-on training eğitimleri vermiştir. Diğer taraftan pek çok uluslararası kongrelere konuşmacı ve moderator olarak davet edilmektedir.

2017 yılında kendi uluslararası derneği ISAGSS (Uluslararası Estetik Genital Cerrahi ve Seksoloji) Derneği'ni kurmuştur. Halen bu dernek adına pek çok uluslararası eğitimler vermektedir.

 

Dr. Süleyman Eserdağ'a Sosyal Medyadan Ulaşın: 

                       


KISA ÖZGEÇMİŞİ
Dr. Süleyman Eserdağ ilk ve ortaokulu Manisa'da okuduktan sonra, 1986 yılında "İzmir Fen Lisesi" nden mezun oldu. 1992 yılında ise "Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi"ni bitirdi. İlk görev yeri olan Bolu / Göynük ilçesinde kısa süreli pratisyen hekim olarak çalıştı.  

İlk kez girdiği Tıpta Uzmanlık Sınavı (TUS) sonucunda başarılı olarak "Dr. Zekai Tahir Burak Eğitim ve Araştırma Hastanesi"nde kadın-doğum asistanlığına başladı.

1997 yılında uzman oldu ve ilk görev yeri olan "Kazan Devlet Hastanesi"ne atandı. 2000-2002 yılları arası aynı hastanede "Başhekimlik ve Kazan Bölgesi Sağlık Grup Başkanlığı" görevlerinde bulundu. Bu görevler süresince hastanenin modernizasyonu ve bölge halkının eğitimine yönelik pek çok projeyi uyguladı.

Daha sonra Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne atandı. Bu hastanede 2002-2004 yılları arasında Perinatoloji (Normal ve Riskli Gebelikler) ünitelerinde, 2005-2006 yıllları arasında İnfertilite, Tüp Bebek (IVF) ve Menapoz Bölümleri'nde, 2006-2008 yılları arasında ise yine Perinatoloji (Normal ve Riskli Gebelikler) bölümlerinde uzman hekim olarak çalıştı.Sağlık Bakanlığı kadrosundayken geçici görevler ile Siirt (1998), Kalecik (2004) ve Hakkari (2006)  Devlet Hastanelerinde çalıştı. 2008 yılında Zekai Tahir Burak Hastanesi'nden istifa etti. Halen tam zamanlı olarak kendi İstanbul Nişantaşı kliniğinde çalışmalarına devam etmektedir. 

Dr. Süleyman Eserdağ ulusal ve uluslararası birçok kongre, work-shop ve seminerlere katıldı. Kabul edilmiş çok sayıda tebliğ, poster ve de bilimsel yayınları olup, ileri derecede İngilizce, orta düzeyde Almanca ve İspanyolca bilmektedir.

Dr. Eserdağ 2006 yılında, Avrupa Birliği tarafından desteklenen "Kadın Sağlığı, Adolesan Sağlığı ve Aile Planlaması ile ilgili olarak bilincin yaygınlaştırılması" konularındaki projeyi kazandı. Bu projeyi  "ANAÇEV (Anadolu Çağdaş Eğitim Vakfı)" adına, kendi ekibini oluşturarak Ankara'nın varoş bölgeleri ile Amasya'nın Merzifon ilçelerinde bir yıl süreyle başarı ile uyguladı. 

Dr. Eserdağ jinekolog hekim olması yanısıra 2006 yılında "Hipnoterapist" ve 2008 yılında "Cinsel Terapist" unvanlarını aldı. 2013 yılında da Gazikent Üniversitesi tarafından Aile Danışmanlığı programını bitirerek  "Aile Danışmanı"  oldu.

1998 yılından itibaren klinik tecrübe ve aldığı pek çok eğitim sonucunda özellikle vajinismus, ağrılı cinsel ilişki, cinsel isteksizlik gibi cinsel işlev problemleri ile  labioplasti, vajina daraltma, lazer uygulamalarını içeren vajina estetiği ameliyatları, radyofrekans ile genital estetik konularında uzmanlaştı..


Dr. Süleyman Eserdağ 2015 yılı ocak ayında Ankara'da, ülkemizde vajinismus konusunda bir ilki gerçekleştirerek HERA- Vajinismus Tedavi, Eğitim ve Araştırma Derneği'ni kurdu. Bu dernek vajinismus konusunda özgün olarak çalışan ülkemizdeki ilk sivil toplum örgütüdür. Jinekolog Op. Dr. Süleyman Eserdağ halen Kurucu Dernek Başkanı görevini devam ettirmektedir.

 

Hera facebook grubuna siz de katılın!...


Ülkemizin en büyük vajinismus facebook grubuna katılın!.

Üyelik şartı yoktur. Vajinismus tedavisi hakkında bilgiler ve tedaviyle sonuca ulaşan hastaların oluşturduğu facebook grubudur. BAZI SERTİFİKALARI

          

Dr. Süleyman Eserdağ 2016 yılı mayıs ayında, ABD / Kalifornia'da çalışan Thermiva vajinal radyofrekans cihazının mucidi ve dünyaca ünlü Kozmetik Jinekolog Dr. Red Alinsod tarafından Vulvovaginal Cerrahi (İleri Genital Estetik) eğitimlerine birebir katılarak 'Alinsod Enstitüsü Fellowship' sertifikası aldı. 

          
Dr. S. Eserdağ 2014 yılında Avrupa Cinsel Tıp Derneği (ESSM) ve Avrupa Seksoloji Federasyonu (EFS) tarafından düzenlenen 'board' sınavını geçerek 'fellow' seviyesinde cinsel terapist unvanına sahip olan ülkemizin ilk jinekologlardan oldu.   

          

Jinekolog Op. Dr. Süleyman Eserdağ 2000'li yılların başlarından itibaren pek çok hastaya labioplasti, vajina daraltma ve lazer ile genital estetik operasyonlarını içeren değişik vulva - vajina estetiği ameliyatlarını uyguladı.

2014 yılında genital estetik operasyonlar ile ilgili olarak 'European College of Aesthetic Medicine and Surgery' tarafından 'İleri Kozmetik Vajinal Cerrahi' sertifika sahibi oldu.

2015 yılı şubat ayında alanında Avrupa'daki en büyük kuruluş olan, İrlanda merkezli ECAMS (European College of Aesthetic Medicine and Surgery- Avrupa Estetik Tıp ve Cerrahi Fakültesi) Genital Estetik Bölüm Başkanı oldu. 

Jinekolog Op. Dr. Süleyman Eserdağ  2015 ile 2017 yılları arasında ECAMS adına kozmetik jinekoloji ve seksoloji alanlarında uluslararası kurslar düzenleyerek, genital bölge estetiği uluslararası eğitmeni olarak çalıştı. Vajina estetiği; labioplasti, vajina daraltma, perine düzeltme, radyofrekans, genital PRP ve lazer uygulamaları ile ilgili dünyanın farklı ülkelerinde uluslararası kurslar, work-shop'lar düzenledi. Dünyanın 5 kıtasından yüzlerce jinekolog ve plastik cerrah hekimi eğitti.

Dr. Eserdağ 2017 yılında ISAGSS (International Society of Aesthetic Genital Surgery and Sexology) adı altında kendi derneğini kurdu. Halen bu dernek çatısı altında pek çok ulusal ve uluslararası kurslar düzenlemeye devam etmektedir. Kurulduktan kısa bir süre sonra dernek pek çok uluslararası kuruluş ile afiliye olmuştur.

Dr. Eserdağ pek çok uluslararası toplantılara da konuşmacı ve moderatör olarak davet edilmektedir.

          
Dr. Eserdağ'ın Kozmetik Jinekoloji ve Seksoloji (Cinsel Tıp) alanlarındaki başarısı ile ülkemiz için de büyük bir itibar kaynağı oldu; ülkemiz kozmetik jinekoloji (genital estetik) ameliyatları konusunda Avrupa'daki en önemli ülkelerden birisi haline gelmiş oldu,

Dr. Süleyman Eserdağ'ın genital estetik ve cinsel tedaviler ile ilgili katıldığı bazı toplantı ve verdiği kurslardan kesitler  'FOTO ALBÜMÜ'

2011 yılı Ekim ayında Amerika Birleşik Devletleri'nde bu ülkedeki tek kredili work shopu olan ve 38 CME puanı ile kredilendirilen Prof Dr. Adam Ostrzenski'nin "İleri Kozmetik Jinekoloji" eğitimlerini aldı. 

2012 yılında Ankara'da düzenlenen Uluslararası Ürojinekoloji Kongresi bünyasıindaki 'Estetik Jinekoloji' kurslarına katıldı.


              

2007 Mart ayı itibari ile Tıbbi Hipnoz Derneği tarafından düzenlenen teorik ve uygulamalı sınavlardan başarılı olarak  “Tıbbi Hipnoz Uygulama ve Yeterlilik Sertifikası” aldı

Diğer Bazı Tıbbi Sertifikaları
Laparoskopi Sertifikası
(T.C Sağlık Bakanlığı onaylı)
Tüp Bebek Uygulama ve Yeterlilik Sertifikası (T.C Sağlık Bakanlığı onaylı)
Histeroskopi Sertifikası (G.A.T.A Hastanesi)
Ultrasonografi Sertifikası (Z.T.B Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi)
Hipnoz Uygulama ve Yeterlilik Sertifikası (İstanbul Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi)
Cinsel Terapi Uygulama Sertifikası (Ankara)
Aile Terapileri ve Evlilik Danışmanlığı Uygulama Sertifikası (Ankara)
İleri Kozmetik Jinekoloji Sertifikası  (Amerika Birleşik Devletleri, Florida)
 Aile Danışmanlığı Sertifikası  (Gazikent Üniversitesi, Ankara )
'Fellow' seviyesinde Cinsel Terapi Sertifikası (Avrupa Cinsel Tıp Derneği ve Avrupa Seksoloji Federasyonu) 

Bilimsel makale ve sunumları için tıklayınız   >>> 

Basın Haberleri   >>>

                          

                                      
     

              


Meslek Dışı Eğitimleri:
Uygulamalı Dış Ticaret Seminer Programı,  Academy International, 1996.
Bilgisayar Kullanımı Eğitim Kursu,  Ankara Üniversitesi, 1997.
Dalgıçlık Diploması (tek yıldız), Türkiye Sualtı sporları Federasyonu, 01.07.1999, Ankara.
Eğitim Seminerleri:  Zaman Yönetimi, Stres yönetimi, Örgütsel yönetim, Misyon-Vizyon ve Strateji, Değişim yönetimi, Toplam Kalite Yönetimi, İnsan Kaynakları, Motivasyon, Liderlik, İletişim yönetimi, Ankara İl Sağlık Müdürlüğü, 2000- 2001.
Orta Doğu ve Teknik Üniversitesi, İşletme Master’ı (executive MBA), 2000-2001. Bir jinekolog doktor için ilginç bir deneyimdi :)
Etkileyici Konuşma ve İnsan İlişkileri,  DİALOG Anlatım İletişim, 2003.
NNLP (Yeni Nöro Linguistik Programlama) Diploma Programı,  Academy International, Ekim 2005
AFSAD (Ankara Fotoğraf Sanatçıları Derneği), 1. ve 3. kur fotoğrafçılık eğitim kursları, 2005
NNLP (Yeni Nöro Linguistik Programlama) Practitioner Programı,  Academy International, Aralık 2005 .
Hipnoz Kursları, Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, 2006.
Amatör Denizci Belgesi, T.C Başbakanlık Denizcilik Müsteşarlığı, 2010.
Kısa Mesafe Telsiz Operatörü Yeterlilik Belgesi, T.C Başbakanlık Denizcilik Müsteşarlığı, 2010.

 

Kadın sağlığını psikolojik sağlıkla hep iç içe görerek, şifa arayan hastalara uygun şekilde yaklaşımın hekimlikte son derece önemli olduğunu düşünüyorum.
Bu nedenle "iyi bir jinekoloğun hastalarına aynı zamanda iyi bir psikolog gibi davranması ve yaklaşması gerektiği " inancındayım. 
Jinekolog Op. Dr. Süleyman Eserdağ
 


Kişisel İlgi Alanları:
Fotoğraf çekmek, tenis, scuba diving, amatör denizcilik, doğa sporları, müzikle uğraşmak, web sitesi düzenlemek ve tabi ki seyahat etmek...

 

En güzel ÖĞÜT:

 Cömertlikte, yardım etmede akar su gibi ol,
Şefkat ve merhamette güneş gibi ol,
 Başkalarının kusurunu örtmede gece gibi ol,
 Hiddet ve asabiyette ölü gibi ol,
 Tevazu ve alçak gönüllülükte toprak gibi ol,
 Hoşgörülülükte deniz gibi ol,
Ya olduğun gibi görün; ya da göründüğün gibi ol.
Mevlana


Editör'ün köşesi... Editör'den "mektup" var !!  >>>

Jinekolog direkt iletişim:
Tel : 0(212) 225 15 00- 0216 369 15 00- 0312 426 85 25   
Tel: 0(850) 303 2000 (Vajinismus Danışma) 

Mail: suleyman@eserdag.com

Tarafımızdan muayene ve uygulamalar   >>> 

Jinekolog doktorlar arama ve istatistikler  >>>

Jinekolog muayene, Genital estetik (Vajina estetiği; labioplasti, vajina daraltma, lazer) randevu veya bilgi:
Hafta içi ve cumartesi günleri 9.00 - 19.00 saatleri arasında

Her türlü jinekolojik sorunlarınız ve cinsel problemleriniz için
  suleyman@eserdag.com  mail adresinden Jinekolog Dr. Süleyman Eserdağ’a ulaşarak randevu öncesi bilgi veya danışmanlık hizmetleri alabilirsiniz. (Hiç çekinmeden)
 

SSK, Emekli Sandığı ve Bağkur ile anlaşmamız YOKTUR.  


                                                                             www.Jinekolognet.com   "kadın sağlığı ve gebelik" konularında ülkemizin en detaylı ve en bilimsel portallarından birisidir.

www.eserdag.com da özellikle vajinal estetik ve vajinismus tedavileri hakkında diğer bir web sitemizdir.

A'dan Z''ye vajinismus ve cinsel bilgiler içeren web sitemiz için tıklayınız:  www.Vajinismus.com.tr 

Labioplasti, vajinal daraltma- yenileme ameliyatları (cinsel estetik) için web sitemiz www.VajinaEstetigi.net

Please click for our english web site:
 www.Vaginismus-Center.com

Hera Klinik: Vajinismus Tedavi ve Genital Estetik Merkezi
0530 763 3400