Site Logo

5 yıllık kabusum 2 günde bitti

Paylaşın:

K.T Hanım  (31 yaş, Memur, 5 yıllık evli, Mersin)
"Eşim tedavime destek olmadı, ben tedaviye yalnız gittim, Ankara'dan da sonuçsuz dönseydim eşimden boşanacaktım, 5 yıllık kabusum 2 günde bitti..."

24 yaşında, 2 yıllık nişanlılık sürecinin ardından evlendim. Evlilik öncesi hemen herkesin yaşayabileceği sıkıntılar yaşadık. Ayrı kültürler, ayrı aile yapıları, farklı değer yargıları, hayata bakılan pencereler...

Evliliğimle ilgili bir sürü korkum vardı. Aile benim için çok önemli.  Mutlu olacak mıyım,mutlu edebilecek miyim, yeni ailemi kabullenecek miyim..... Bunlardı benim korkularım, İlk gece diye bir korkum hiç olmadı, üzerinde hiç düşünmedim, tam tersine çok heyecanlıydım. Ama balayında yaptığımız deneme ve ardından girdiğim ağlama krizinden sonra eski korkularım geri planda kaldı çünkü artık çok daha büyük kocaman bir korkum vardı.

Başlarda çok üzerinde durmadım, ben çok namuslu ve terbiyeli bir kızdım ve bunu hemen yapamamam çok normaldi:) Daha sonra yaptığımız denemelerin hepsi başarısızlıkla sonuçlandı. Artık vücudum ezber tekrarlıyordu, bacakları kapat, vajinal kaslarını bütün gücünle sık.

Zaman geçiyordu, annem, ablam biliyordu. Verilen telkinler ise hala aynı. Çok ayıp, bak biri duyarsa başka şeyler düşünürler (bakire olmamam gibi), şımarıklık yapma bitir artık şu işi. Ama bitir artık şu işi demekle olmuyordu.  Doktora gitmeye karar verdim. Önce bir kaç jinekolog gezdim, hepsinde ağlama krizleri şaşkın ve hayret dolu bakışlar.

Jinekologlardan bir sonuç alamayınca internetten, bulunduğum şehirde bir psikolog  buldum aradım durmumu anlattım, randevu aldım ve tedaviye başladım. Aynalar, parmak egzersizleri, hipnoz ve bir kaç başarısız denemenin ardından 15. gün zorla bir birleşme oldu. Ardından zorla bir kaç birleşme daha. (Ama birleşmede sadece giriş var git-gel yok). O dönem bebek sahibi olmaktı  sanki tedavi amacım.  Bu yolla hamile kadım. Hamile kalınca  zorla sahip olduğum içimde büyüyen mucize bebeğimi kaybetme korkusundan   hiç  birleşme denemesi yapmadık ve eşimle aramızdaki büyük uçurumların temelleri de atıldı.  Ben hamileliğimin tadını çıkardım. Bebeğimi dünyaya getirdim, 1 yıl  izin aldım ve bebeğimi kendi ellerimle tadını çıkara çıkara  büyük bir zevkle büyüttüm. Eşim o kadar kenara itilmişti ki hayatımda,  görmezden geliyordum onu.  Olmayan cinsel hayatımız tamamen bitmişti.  Her kavga cinselliğe bağlanıyor, eksikliğim yüzüme vuruluyor ve sürekli incitiliyordum. Eşim artık her konuda beni alt etmek için bunu bana karşı koz olarak kullanıyordu. Evde çocuk bakmak ve işleri idare etmek dışında eşim üzerinde hiç bir fonksiyonum kalmamıştı.. Kalbim kırıla kırıla bin parça omuştu.  Dışarda mutlu aile bireyleri maskelerimizi takıyor evde birbirimize saldırıyorduk.

İnternetten sürekli araştırıyor vajinismusla ilgili bütün yazıları okuyordum. Sonra Süleyman Eserdağın sayfasını inceledim ve aradım. Bu konuda kendine olan güveninden çok etkilendim. Ama aradan yine aylar geçti ve ben yine erteledim durdum. Çok mutsuzdum sürekli ağlıyordum eşimden nefret etmeye başlamıştım. İçten içe onu haklı buluyordum ama çok isteseydi gerekirse dünyanın öbür ucuna çözüm bulmaya götürürdü beni diye düşünüyor öylece herşeyi benden beklemesine sinir oluyordum.

Anksiyete, panik atak ve içinde bulunduğum mutsuz ruh hali için bir psikiyatriste gittim. Tabi onada durmumu ağlaya ağlaya anlattım. Anksiyetem ve panik atağım iyileşince Ankarada bulduğum bir kliniğe gidip tedavi olacağımı söyledim. Buna gerek olmadığını,  beni kendisinin tedavi edebileceğini söyledi. Artık kimseye inanmıyordum ama eşimi zorla ikna ettim ve tedaviye başladık ama verilen ödevler  eşliydi ve biz bunu sadece 2 kez yapabildik. Yani bu tedavide sonuçsuz kaldı ve tarih oldu.

Aradan bir kaç ay daha geçti ve ben tekrar Süleyman Eserdağ'ı aradım, %100 diyordu ama ben bir türlü ikna olamıyordum, nasıl %100, tıpta %100 diye bir şey yoktur diye kafamda kurup duruyordum, sürekli şüphe ediyordum. Çünkü bu benim son şansımdı.

Ankaradan da sonuçsuz dönersem artık kesin boşanacak ve ömrümü yalnız geçirecektim. Kararım buydu. Telefon ve maillerimle doktorumu bıktırdım ama o güven veren, rahatlatan, inandıran konuşmalarıyla ve sabırla tüm sorularımı cevapladı. Eşimin tedavide bana destek olmadığını ve yalnız olduğumu da anlattım. 1 hafta sonra Ankara'daydım. Gittiğim gün basit bir muayene oldum ve hemen ardından egzersizler başladı. Herşey çok kolaydı ve yolunda gidiyordu. Ertesi günde egzersizler yaptım ve egzersizlerde bana yardımcı olan Sevgili Ayla Hn. bu senin son egzersizin, tedavin bitti dedi.. Boğazımda bişey düğümlendi, ben hala kendime güvenmiyordum. Ya eve döndüğümde yapamazsam eşimin gözünde düşeceğim pozisyonu düşünmek bile istemiyordum. Süleyman Beyle konuştuk bana neyi nasıl yapacağımı vs.leri anlattı ama ben duymuyordum aklım evdeydi yapamazsam neler olacağında.. 

Doktorum yapacaksın dedi kesin yapacaksın, inandım..
 
Ertesi gün evimdeydim, günüm çok gergin geçti, akşamın korkusu bütün günümü kabusa çevirdi.  Ama her şey o kadar kolay oldu ki inanamadım. 2 günde iyileşmiştim. Normal kadınlar gibi bir birleşme yaşadım ve herşey geride kaldı...Evliliğimin, kadınlığımın 5 yılı böyle ziyan oldu, umarım bundan sonra her  şey çok güzel olur.

Süleyman Eserdağ, hayatıma yön veren doktorum,  her şey için çok teşekkürler, varolun hep...

Hastalarımızın tedavi süreci öncesi ve sonrası yaşadıklarını okuyabilirsiniz.

Op. Dr. Süleyman Eserdağ ve Uz. Dr. Şenay Eserdağ Show TV'ye konuk oldu.

Op. Dr. Süleyman Eserdağ TV 8'de Çok Yaşa programında vajinismusu anlattı.

Op. Dr. Süleyman Eserdağ TV 8'de Çok Yaşa programında genital estetiği anlattı.

0850 303 2000
Vajinismus Danışma Hattı (Ücretsiz)
Op. Dr. Süleyman ESERDAĞ - Uz. Dr. Şenay ESERDAĞ
Adres: Valikonağı Cd, No: 52/7 Nişantaşı, İstanbul. (Harita)

Sitenin tüm tasarımı ve içeriği Jinekolog & Cinsel Terapist Op. Dr. Süleyman Eserdağ tarafından hazırlanmıştır.
Yazarın izni olmaksızın içerikler veya resimler kullanılamaz.
© 2004 - 2018. www.jinekolognet.com

Yasal Uyarı - Site Haritası