Vajinismus Tedavisi Fiyatları

Vajinismus tedavisinde fiyatlar ve ücretlendirme yöntemleri

Pek çok merkezde vajinismus tedavisi için istenilen fiyatlar ve ücretlendirme yöntemleri birbirinden oldukça değişkenlik göstermektedir. Bu durum hastalar tarafından kafa karıştırıcı olmaktadır.

Bu konuda hastalarımıza söylememiz gereken İLK ve EN ÖNEMLİ not;
Her ne kadar ekonomik koşullar ve bütçe önemli olsa da, vajinismus tedavisi için merkez seçiminde en ön planda fiyat düşünülmemelidir.

Çünkü doğru olmayan merkezler tarafından, uygun olmayan şekillerde yapılan tedaviler sonrasında yaşanılan umutsuzluklar çitler için en ağır tedavi bedeli olmakta; gelecek için bütün umutları yok etmekte ve boşanma veya aldatmalara kadar giden bir sürecin başlangıcı olabilmektedir.

Vajinismus tedavisi için ücretlendirme…
Vajinismus tedavileri hem hasta hem de tedavi eden hekim tarafından enerji gerektiren, emek sarf edilmesi geren özel terapi yöntemleridir. Tedaviler genelde özel merkezlerde, muayenehanelerde, kliniklerde veya terapi merkezlerinde yapılmaktadır.

Tedavi fiyatları
Vajinismus tedavi maliyetleri merkezden merkeze değişik şekilde, birbirinden oldukça farklılıklar göstermektedir:
Bazı merkezlerde vajinismus tedavisi fiyatı “seans ücreti”, bazı merkezlerde ise tedavinin tamamını kapsayan “paket ücretlendirme”  şeklinde belirlenmektedir.

Biz hastalarımıza terapi için gittikleri cinsel terapi uzmanlarına seans ücreti ödemeleri yerine, paket ücretlendirme şeklindeki ödemeleri önermekteyiz.

Vajinismus tedavileri için neden paket ücretlendirme önerilir?

Vajinismus sorunu bazı merkezlerde birkaç hafta içerisinde tedavi edilebilirken, bazı merkezlerde 6 ay, hatta 1 yıla varan süreçlerde tedavi sonuçlanabilir. Bu nedenle her seansa gidildiğinde ücret ödenmesi ve terapi seanslarının uzaması, sonunun kestirilememesi, ucu belirsiz, can sıkıcı bir durum haline gelebilir.

İlk seansta önceden tek bir fiyat söylenmesi şeklinde olan “paket ücretlendirme” de ise çiftler vajinismus tedavisi için ne kadar ödeyeceklerini tedavinin başında bileceklerinden dolayı daha rahattırlar, tedavi sürecinin uzaması onları maddi açıdan huzursuz etmeyecektir.

Bu nedenle hastalarımıza vajinismus tedavilerinde fiyatlandırmada paket ücretlendirme yapan merkezleri tercih etmelerini önermekteyiz.

Kliniğimizdeki ücretler
Biz İstanbul, Ankara ve İzmir kliniklerimizde vajinismus tedavisi fiyatlarında “paket ücretlendirme” yapmaktayız. Her üç şehirdeki kliniklerimizdeki tedavi yöntemleri de birebir aynıdır. Tedavilerin %95’i ilk 3 gün içinde başarılı sonuca ulaşmaktadır. Çok ileri derecedeki olgularda tedavi süreci 4-5 güne kadar uzayabilir. 

Hastalarmıza tedavi paket ücretlerinde mutlaka yardımcı olunmaktadır. Şehir dışından gelen hastalarımıza konaklamaları konusunda da destek olunur.

Vajinismus tedavisi fiyatı pahalı mıdır? Maliyetler
Vajinismus problemi çiftlerin hayatlarında çok önemli sıkıntılar yaşanmasına neden olan, öz güveni ve yaşam konsantrasyonunu azaltan ciddi bir sağlık sorunudur. Tedavisi emek, uğraş, azim ve kararlılık gerektirir. Bu nedenle nispeten pahalı tedavi yöntemleri arasında yer almaktadır. Ancak tüp bebek tedavileri ile kıyaslandığında vajinismus tedavilerindeki fiyatlar daha düşük kalmaktadır.

Maalesef pek çok vajinismus hastası yanlış uygulanan tedavilerin sonucunda, cinsel terapileri bırakarak yalnızca çocuk sahibi olabilmek umudu ile aşılama veya tüp bebek işlemlerine başvurmaktadırlar.

Halbuki aşılamada gebelik oranı %10-12, tüp bebekte ise % 40-50 civarındadır. Ayrıca bu tür kısırlık tedavileri için kullanılan hormonal ilaçların pek çok yan etkileri de mevcuttur.

Vajinismus tedavisi sonrası ise çiftler hayatlarını artık normal kişiler gibi sürdürebilmekte ve doğal yollardan rahat bir şekilde gebe kalabilmektedirler.

Unutmayınız; vajinismus sorunu doğru tedavi tekniği, doğru klinik ve doğru cinsel terapist tarafından %100 tedavi edilebilen bir cinsel sorundur. Tedavi sonrası yaşanılan mutluluklar tüm sıkıntıların üstünü örtecektir.

Vajinismus tedavisi fiyatını terapistinizle görüşürken;
Vajinismus tedavisine başlamadan önce tedavinizi uygulayacak terapistinize ilk seansta  MUTLAKA sormanız gerekenler;

  • Tedavim kaç seans sürecek?
  • Kaç yıldır, kaç hasta tedavi ettiniz ve başarı oranınız nedir?
  • Tedavi garantisi veriyor musunuz?
  • Vajinismus tedavisi fiyatım ne olacak?
  • Tedavim uzarsa ekstra ücret alıyor musunuz?
  • Vajinismus tedavi fiyatı haricinde ekstra ödemem gereken bir meblağ olacak mı? (İlaç masrafı, ayrıca muayene ücreti gibi)


İlgili Linkler:
Vajinismus ne demektir?  >>>
 

Hera Klinik: Vajinismus Tedavi ve Genital Estetik Merkezi
0530 763 3400