Site Logo

Balayımın 3. gününden itibaren doktor arayışına başlamıştım

Paylaşın:

Banu Hanım  (27 yaş, Endüstri Mühendisi,  1 aylık evli, Ankara)
"Balayımın 3. gününden itibaren doktor arayışına başlamıştım, en büyük şansım yolun başındayken en doğru adresi bulmak oldu..."

Nerden, nasıl başlamalıyım bilmiyorum. 4 yıllık bir ilişkinin mutlu sonuydu bizimkisi. Karşılıklı sevgi ve saygının hiç eksik olmadığı, birbirimizin yanındayken huzur bulduğumuz bir beraberliği evlilikle noktalamıştık. Her şey dışardan bakıldığında mutlu son gibi görünse de kâbus dolu günler yeni başlıyordu.

Birçok kişinin kıskanabileceği bir şekilde evlenmiştik. 5 Yıldızlı, bilinmiş bir otelde düğün, Maldivlerde balayı ve güzel bir semtte güzel bir evimiz vardı. Düğünün ertesi günü çok yorgun olduğumuz için Maldiv adaları gibi yeryüzünde cenneti yaşayabileceğimiz bir adada ilk beraberliğimizi yaşayacak olmanın hayaliyle gitmiştik balayına. Hatırı sayılır bir bütçeyle gittiğimiz balayının ilk günü kâbusumun başlangıcının da ilk günüymüş. Özel okullarda okumuş, iyi semtlerde yetişmiş, sağlık sektöründe çalışan biri için kabul edilir bir sorun değildi. Balayının 3.gününde internetten doktor arayışına girmiştim bile. Eşim ısrarla çok erken, zamanla olur dese de bu soru işareti ile yaşayamayacağımı bildiğim için, bir uzmanla görüşüp emin olmayı kafama koymuştum.  

Balayından döner dönmez çalıştığım hastanedeki arkadaşlarıma internette bulduğum Süleyman Eserdağ ismini sordum ve Onun bu alanda en başarılı kişi olduğunun teyidi ile ilk randevumu aldım.
Görüşmeye ilk gittiğimde karşımda oturan sanki jinekolog değil bir psikologdu.  Güven veren tavrıyla beni muayene odasına aldı. Muayene odasındayken kafamdaki en büyük soru işareti, vajinismus konusunda aceleci olup olmadığımdı. Çünkü muayeneye gittiğimde daha 1 aylık evliydim. 1 dakikayı bile bulmayan muayene sonunda teşhis konmuş;  orta derecede vajinismus problemim olduğu saptanmıştı.  En azından kafamdaki en büyük soru işareti ortadan kalkmıştı. 

Süleyman Bey doktora gitmekte aceleci davranmadığımı, değil birkaç ay birkaç sene bile geçse bunun yardım almadan geçmeyeceğini söyledi. Zaten tedaviye geldiğim süre içerisinde, aynı kâbusu yaşayan bayanları dinlediğimde 1,5 yıllık,5 yıllık, 8 yıllık evli olanlarla sohbet edince ne kadar doğru bir iş yaptığımın farkına vardım. Hepsinin ortak bir noktası vardı o da ertelemek.
 
1 aylık evli olduğumu duyduklarında verdikleri ilk tepki “keşke bizde senin gibi yolun başında gelseydik” oldu. Bense kendimi onların yerine koyduğumda, 1 ayda bile psikolojik olarak yeterince yıprandığımı düşünürken senelerce bununla yaşamayı hayal bile edemiyordum.
 
Sadece 3 günlük bir tedavi sürecinden sonra bu kâbustan uyandım. Hatta kendimi o kadar şartlamıştım ki, sonunda bu işi başardığıma inanamadım. Eşime defalarca; Oldu mu? Emin misin? Bu muydu? Sorularını sorup durdum. Aldığım cevap: ne sanmıştın ki. .Hakikaten ne sanmıştım ki...
 
İçimde bir şeyler parçalanacak, yatağım kan gölüne dönecek, çok acıyacak vs vs. mi sanmıştım. Hayır. Bunların hiç biri olmadı, olması da imkânsızdı.  Muhteşem bir balayını kendime zehir ettiğim, günlerce ağlama krizlerine girdiğim ve gözümde bu kadar büyüttüğüm olay bu kadarcıktı.
 
Bu işin bu kadarcık olduğunu bana fark ettiren ve sadece 3 günde bu farkındalığı bana kazandıran Dr. Süleyman Eserdağ ve yardımcısı Senem Hanım’a sonsuz teşekkür ederim.
Evlilik veya ilişki süreniz ne olursa olsun bu problemden şüpheleniyorsanız gitmeniz gereken tek adres Hera Kadın Sağlığı Merkezi. 
 
Benim en büyük şansım yolun en başında doğru kişilere rastlamış olmam. Bu yazıyı okuyanlar da doğru yerde olduklarından ve gerçekten şanslı olduklarından emin olabilirler. 
 
20.07.2012, Yaş:27,  Meslek: Endüstri Mühendisi

Hastalarımızın tedavi süreci öncesi ve sonrası yaşadıklarını okuyabilirsiniz.

Op. Dr. Süleyman Eserdağ ve Uz. Dr. Şenay Eserdağ Show TV'ye konuk oldu.

Op. Dr. Süleyman Eserdağ TV 8'de Çok Yaşa programında vajinismusu anlattı.

Op. Dr. Süleyman Eserdağ TV 8'de Çok Yaşa programında genital estetiği anlattı.

0850 303 2000
Vajinismus Danışma Hattı (Ücretsiz)
Op. Dr. Süleyman ESERDAĞ - Uz. Dr. Şenay ESERDAĞ
Adres: Valikonağı Cd, No: 52/7 Nişantaşı, İstanbul. (Harita)

Sitenin tüm tasarımı ve içeriği Jinekolog & Cinsel Terapist Op. Dr. Süleyman Eserdağ tarafından hazırlanmıştır.
Yazarın izni olmaksızın içerikler veya resimler kullanılamaz.
© 2004 - 2018. www.jinekolognet.com

Yasal Uyarı - Site Haritası