Vajinismus Tedavisi İçin Botoks

Vajinismus tedavisi için "vajinismus ilacı" adı altında pek çok ilaç ve vajinismus alternatif yöntemleri ileriye sürülmüştür. Bu tür yöntemlerin başarı şansı ve güvenirlilikleri oldukça düşüktür. Bu nedenle modern cinsel terapi yöntemlerinden şaşmamak gereklidir.

Bize çok sık olarak sorulardan birisi de vajinismus tedavisi için botoks (botox) uygulamaları olduğu için bu bölümde bu konuyu ele alıyoruz. 

Botoks (botox) nedir?
Botoks (botox),  “Clostridium botulinum” isimli bir bakteri tarafından üretilen ve dünyanın en güçlü zehirlerinden birisidir. Bu bakterinin oluşturduğu zehir (toksin) kasları geçici olarak felç etmektedir.

Botoks bu nedenle tıpta şaşılık ve spastik özürlülük gibi pek çok durumlarda kasların kasılmasını engellemek amacı ile kullanılmaktadır.

Benzer şekilde botox kozmetik dermatolojide özellikle yüzdeki ince çizgili kaslara da uygulanabilmekte, bu şekilde kasların spazmını gidererek yüzdeki kırışıklıkların açılmasına sebep olmaktadır. Çünkü yüzdeki kırışıklıkların nedeni de bu bölgedeki kas kasılmalarının kalıcı hale gelmesidir.
 
Aynı düşünce tarzının bir ürünü olarak, vajinismus hastalarında vajina içindeki kasların içine yapılarak kasların gevşetilmesi amaçlanmıştır.

Vajinismusta botoks nasıl yapılır?
Vajinismusta botoks (botox) tedavi uygulamaları genel anestezi altında yani hasta uyurken, vajina içine yapılan enjeksiyon şeklindedir. 

Botoks (botox) vajina içine enjekte edilmekte ve bu şekilde hasta evine gönderilmektedir. Vajinal kasların gevşemesi için ise belli bir sürenin geçmesi gerekmektedir.

Vajinismus tedavisinde botoks (botox) yapılması neden önerilmez?

Vajinismus genellikle bir bilinçdışı problemidir ve kişinin hem cinsellik hem de cinsel ilişki ile ilgili bir takım kaygılarından ve korkularından kaynaklanmaktadır.

Kişinin bu kaygılarını yenmesi de vajinismus tedavisinde bir dizi bilişsel – davranışsal cinsel terapilerin uygulanmasından geçer. Çünkü hastaların cinsel ilişki sırasında kendilerini kasmalarına sebep olan yanlış, eksik ve abartılı düşüncelerin düzeltilmeksizin yapılan cinsel tedavilerin başarıya ulaşması beklenemez.

Yani vajina içerisine yapılan ve kas spazmını çözerek gevşemeye neden olan botoks ilacı, bilinç dışında yer alan cinsellikle ilgili olumsuz düşünceleri gidermeyecektir. Böylelikle kasılmalar devam edecek ve yine cinsel birleşme gerçekleşemeyecektir.

Botoks kimlerde uygulanabilir?
Vajinismus hastalarında dirençli gurupta ve 'hipertonik vajina' problemi olanlarda botoks enjeksiyonu yapılabilir.

Vajinismus İlacı

Herkesin merak ettiği ve internetten araştırdığı konulardan birisi de mucizevi bir “vajinismus ilacı” veya “vajinismus iksiri” nin olup olmadığıdır.

Öncelikle bir takım bitkisel karışımlar, vajinismus için alternatif tedavi yöntemleri ve bilimsel olmayan cinsel tedavi yöntemlerinden uzak durmanızı öneriyoruz.

Maalesef pek çok hasta bu şekilde suistimale uğramakta ve maddi manevi sıkıntılar yaşamaktadır.

Hatta pek çok vajinismus hastasının gittikleri son durakları arasında “denize düşen yılana sarılır misali” kısmet açanlar, cinci hocalar, büyü bozanlar ve daha pek çok şarlatanlar bulunmaktadır. 

Vajinismusta kesin tedavi için bilimsel yöntemlerden ayrılmamak gerek...
Vajinismus, ancak cinsel terapiler konusunda deneyimli merkezler tarafından kesin olarak çözülebilen bir cinsel sorundur.  Kesin çözüm için bir an önce harekete geçmeniz son derece önemlidir.
Vajinismus Tedavi Merkezi'nde profesyonel yardım için geç kalmayınız.

A'dan Z'ye Vajinismus:
Vajinismus sorunu nedir ve tedavisi nasıl yapılır?

Hera Klinik: Vajinismus Tedavi ve Genital Estetik Merkezi
0530 763 3400