Tedaviye yaslı gittim şen geldim

Meltem Hanım  (32 yaş, Muhasebeci,  1.5 aylık evli, Kastamonu)
"Herkes iyileşir ama ben asla diyordum, vajinusmus sorunumu 3 günde çözdüm, tedaviye yaslı gittim şen geldim..."

Merhabalar :)

Mektubuma bu şekilde bir gülücükle başlayacağımı, hatta böyle bir mektup bile yazacağımı inanın tahmin bile edemiyordum.10 Temmuzda tanışma ve muayene ile başlayan tedavim 14 Temmuzda mutlu sona erdi.Hayatımın en en en güzel günüydü diyebilirim.

26 mayısta 2012 de hayatımın aşkı ile çok da güzel bir düğünle evlenmiştik.Herşey çok güzeldi.Saç, makyaj, fotoğraf, düğün, misafirler derken düğün bitti ve evimize gittik.Düşüncede orası BİZİM evimizdi.Çok mutlu olacaktık.Herşey günllük gülistanlık geçecekti.ertesi gün balayına gidecektik.Onca yorucu düğün telaşından sonra dinlenecektik. Evet böyle olacaktı fakat bir eksik vardı.Ne mi?
Düğün gecemizde eşimle ilişkiye girememiştik.Halbuki hiçkimse beni ilk gece için korkutmamış,acayip hikayeler anlatmamış ve ben de kendimin bu işi yapamayacağımı tahmin bile etmemiştim.Ama defalarca denemeler sonucu olmuyordu.1-2-3.....15....20 yok yok yok. gittikçe ilişkiden soğuyor ve eşimi dü şünüp karalar bağlıyordum.kendimi eksik hissediyor ve her gelin gördüğümde ertesi gün uyanır uyanmaz işte o gördüğüm gelin de yapmıştır ben hala yapamadım diye üzülüyordum.

İlk önceleri vajinusmus olduğum aklımıza gelmedi.Nasıl olsa yaparız biraz daha geçsin diyordu eşim.Acaba içki içip sarhoş mu olsam,acaba baygın mı olsam vs vs gibi aptalca yollara başvurmayı bile düşünmedik değil.Hatta sarhoş oluyorum ama ilişkiye yaklaşına cin gibi oluveriyorum falan filan.

evliliğimizden 1.5 ay geçmişti ve hala tık yoktu.Eşim artık bana yanaşmıyordu bile.40 yıllık evli gibi bazen evde öylece oturuyoruk.Gündüzleri boş zamanlarda sadece temizlik yapıp,yemek yapıp bari kadınlık görevlerimi yapayım düşünceleriyle hareket eder olmuştum ama bir türlü bu sorun aklımdan da hayatımızdan da çıkmıyordu.
öylesine umutsuz bir şekilde internette gezerken Hera Klinik sitesine rasladım.Hasta mektuplarını okudum ee tabiki de mektu pları yalandan yazdıklarını düşünerek hiç inanmadım ama bir umut ya işte akşam eşimle de konuşarak ertesi gün Hera yollarına düştüm.

Klinikte içeri girdiğimde korkular üzerime binmiş naparsan yap olmayacak diyordu.Fakat karşıma çıkan kanatsız melek Senem Hanım ın güler yüzlü yaklaşımı ile başladı bendeki değişim.İlk gün muayene olmadan önce benden 1 gün önce Şanlıurfalardan kalkıp gelmiş bir bayanla beni görüştürdüler.Bana korkmamamı ve herşeyin biteceğini söylüyor fakat ben hüngür hüngür ağlıyordum.Herkes iyileşir ama ben asla diyordum.Sonra ilk defa bir doktor karşına çıkarak o muayeneyi olduğumda bizlerin kahramanı Süleyman Bey in bana sen normal bir kadınsın herkes gibi.Bu işi yapamaman için bir engel yok ve sen kendine güvenirsen bu işi çözücez sözleri hala benim beynimde şaka gibi ordan oraya zıplıyordu.İç sesim diyordu ki SEN YAPAMAYACAKSIN..
 
Yine de çıkmadık candan umut ksilmez diyerek ertesi gün ilk terapi randevumu alarak oradan ayrıldım.Acaba y arın ne olacaktı???? Korkularla dolu bir gece daha geçti.
Terapiye başladıktan sonra çorap söküğü gibi gelen 3 günde kendime inanamadım ve neler yapabildiğimi gördüğümde geçen günlerime çok üzüldüm.Gerçi 1.5 aylık evliliğimde bunu çözmüş olmanın bir şans olduğunu görünce Allah a şükrediyorum.Çünkü hem klinikte tanıdığm hem mektubunu okuduğum o kadar çok çift vardı ki 5 yıl 7 yıl 10 yıl ve daha fazlası sürede evli olup,ilişkiye girememiş olan.Ama onlar da o kadar uzun zaman beklemenin hediyesini Süleyman Bey den 3 günde aldılar :):) herkes çok mutlu, ben daha mutlu :)

YASLI GİTTİM ŞEN GELDİM.......   :) Daha çok yazarım ama bu kadar yeter sanırım.

Sayın Süleyman Bey size söyleyecek bişey bulamıyorum.İyiki varsınız ve iyiki doktor olmuşsunuz ve iyiki karşımıza çıkmışsınız.Ailenizle sonsuza kadar mutluluklar.Geçirdiğim 3 gün de bana bir abladan farksız olan,en önemlisi bana tahammül eden Senem Hanım tüm dilekleriniz gerçekleşsin inşallah,gülen yüzünüz solmasın. :)
ve son olarak Ayla Hanım kibarlığınız ve nezaketiniz için çok teşekkür ederim..

not:soyismim açıklanmasını istemiyorum.

Saygılarımla

(Meltem)

Hera Klinik: Vajinismus Tedavi ve Genital Estetik Merkezi
0530 763 3400