Tedavide doğru merkez ve doktor çok önemli

xx Hanım (29 yaş, Ev Hanımı, 10 aylık evli, Samsun) 
"Önceden verilen parmak egzersizlerini yapamamıştım, ileri düzey vajinismus hastasıydım ve Süleyman beyin desteği ile sorunumu aştım. Tedavide doğru merkez ve doğru doktor çok önemli ..." 

Süleyman Bey merhaba, ben size başarı ve teşekkür yazımı yazmak istiyorum ancak mazur görürseniz sizden bir ricam var. İsmimi vermeden yazımı yayınlarsanız çok sevinirim.

Süleyman Bey, öncelikle yazıma size sonsuz teşekkürlerimi sunarak başlamak istiyorum.Bu yazımı hem size teşekkür mahiyetinde hemde benim gibi vajinusmus sorunu olan arkadaşlara yardımcı olma adına yazıyorum.Çünkü bende ilk vajınusmusla tanıştığımda sürekli böyle başarı öykülerini okuyarak,onlarla ağladım,onlarla moral buldum ve onlarla karar verdim.

Ben 10 aylık evliyim,eşimle 2 yıl önceden tanışıyorduk,severek evlendik.Ben çok girişken,konuşkan,rahat bir yapım vardır.Evlenene kadar hiç vajınusmus aklımdan geçmemişti.Eşim ve arkadaşlarım kadar kendimde şok olmuştum vajinusmus oluşuma.

İlk akşam normal diye düşündüm,sonra bir hafta olsun olur diye kendi kendimi telkin ettim,bir hafta oldu,20 gün olmayabilir demeye başladım kendi kendime,sonra 1 ay normaldir dedim.. ve bu süre gittikçe uzamaya başladı.Süre uzadıkça vajınusmus korkumunda arttığını,bırakın yol katetmeyi gittikçe daha kötü olduğumu gördüm.Ailelerimize hiç bier şey söylemedik,ben bir kaç yakın arkadaşıma açtım konuyu yardımcı olurlar diye,ama başına gelmeyen kesinlikle anlamıyor.Onlarda bana kendini zorla,naz etme,eşin senden soğur gibi psikolojimi daha da bozan telkinlerde bulunmaya başladılar. Sokakta elinde çocuk gördüğüm her kadına -bu kadın ne kadar başarılı,baksana eşiyle beraber olabilmiş birde çocuk yapmış- diye geçiriyordum.O güne kadar hiç dikkatimi çekmeyen anneler bana aşırı ilginç ve çok zor işi başarmış gibi geliyordu.Canım herhangi bişeyden yansa mesele elimi kesmek,düşmek gibi sürekli ilişki acısıyla kıyaslıyordum.Buna dayandım ona dayanamazmıyım daha mı çok acır diye psikolojimi iyiden iyiye bozan her şeyi getiriyordum aklıma.
Sonra psikiyatra gitmeye karar verdik.Önce kadın doğuma gönderdiler muayene için tıbbı bi sorun varmı diye.O günü asla unutamam.O çatala çıkmak benim hayatımdaki en zor şeydi.Ordaki hasta bakıcı teyze "neden korkuyorusun ne olacak bak ben böbrek hastayısım bunda bişey yok haline şükret" dedi.Bende kadına keşke böbrek hastası olsaydımda buraya gelmeseydim dedim. Şuan düşünüyorumda ne korkunç cümle kurmuşum asla kıyası bile olunamazmış.sonuç olarak muayene korktuğum,ağladığım gibi kötü geçmedi sorunda yoktu bende.Psikiyatr bana klasik parmak egzersizi verdi,çoğu kadın gibi bende yapamadım.Doktora kendimden daha nefret ettiğimi yapamadığımı söyledim.Doktor da yapmak zorundasın başka yolu yok dedi.Bende tedaviyi bıraktım çünkü zorlada olsa asla yapamayacağım bişeydi.

Sonrasında internetten çokca araştırmaya başladım.Süleyman beyi buldum,sitesindeki tüm başarı hikayelerini okudum.Hem etkilendim,hem inanamadım,hem de bu kadar çok vajinusmus hastası olmasına şaşırdım.Süleyman beyi aradım konuştuk,ama ben cesaret edemedim,çünkü parmak egzersizi gözümü çok korkutmuştu.Gittikçe bozulan psikolojimi gören eşim,hadi o doktoru ara randevu al Ankaraya gidelim dedi,öyle bir anda karar verdik,randevumuzu aldık ve Ankaranın yolunu tuttuk.Süleyman beyin insanı rahatlatan bir yanı var o yüzden çekincelerim olmadan rahat bir şekilde tedaviye başladık.Ben ileri seviyede bir vajınusmus hastasıydım.Tedavinin ilk günü benim için zordu,çok karışık çok duygulardı, Süleyman beyin ilk gün dediği bişey vardı tedaviye başlarken iki şey çok önemli sabır ve inanç,bunu sonradan anladım ben,ilk başta klasik bir söz gibi gelmişti.İlginç olan başka bir şey benle aynı zamanda o kadar çift vardıki ben bir tek kendimi vajınusmus hastası,diğerlerinin hepsini bebek tedavisi için geliyor sanmıştım,meğer herkes vajınusmustan gelmiş çok şaşırmıştım.

Nihayetinde tedaviyi bitirdik evemize döndük fakat ben henüz sonuca ulaşamamıştım.Nadir olan bu durum bende olmuştu maalesef.Ödevleri Süleyman beyin verdiği düzende ve dediği gibi sabır ve inançla zamanla aşacaktık bu sorunu. Sağolsun Süleyman bey bu süre zarfında görüştük bana yardımcı oldu,kesinlikle ödevlere devam etmemi sonunda olacağını söyledi.5.5 aylık evliyken tedaviye gitmiştik döndükten 1,5 ay gibi bir süre sonra ilişkiye girebildik.Üzerimden büyük bir yük,eziyet,moralsizlik,mutsuzluk kalktı.Süleyman beyin ilk gün dediği inanç ve sabırı ben o sürede öğrendim.İnanç ve sabır olduğu zaman evelaallah hepsinin üstesinden geliniyor.Her kadının yapısı,her bünye aynı değildir,kimisi 2 günde,kimisi 3 günde kimiside benim gibi uzun zaman sonunda ama sonuç hepsinde aynı.Başarı ve mutluluk.Şuan hiç bir sorunsuz,ödevsiz Allaha şükür ilişki yaşayabiliyoruz.
Ben biliyorumki her vajınusmuslu kadın,kendini tek sanıyor,herkes başarıya ulaştı ama ben ulaşamam gibi görüyor,bunlardan daha fazlasını ben hissettim ve ileri seviyede vajınusmus hastasıydım ama şuan hiçbir sorunum yok ve vajınusmustan kurtuldum.Mesafe uzak,arasam gerçekten doktor benimle ilgilenirmi,bunları yazanlar gerçek mi diye kafanızı gereksiz vesveselerle doldurmayın,bir kaç ay erken demek gecikmiş mutluluğu yakalamak demek.

Süleyman bey,iyiki vajınusmus üzerine böyle bir tedaviyi gerçekleştirdiniz,çünkü vajınusmus tedavisini maalesef çok az kişi veriyor,doğru merkez ve doktor çok önemli.Verdiğiniz bu güzel hizmetler için ve benimde evliliğimde etkiniz olan bu güzel tedavi için size sonsuz teşekkürler ve başarılar..
Saygılarımla

Hera Klinik: Vajinismus Tedavi ve Genital Estetik Merkezi
0530 763 3400