Geçici Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık zarı onarımları 'Geçici Kızlık Zarı Dikimi' ve 'Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi' şeklinde iki farklı şekilde yapılmaktadır. 

Kızlık zarı nasıl bozulur? Kızlığın bozulduğu nasıl anlaşılır? 
Kızlık zarı en fazla cinsel ilişki sırasında, onun haricinde mastürbasyonda vajina içerisine yabancı bir cisim sokularak veya genital bölgeye alınan darbeler sonucunda yırtılabilmektedir.

Kızlık zarının yırtılması sonrasında kanama ortaya çıkabilir veya bazen hiç kanama olmayabilir. Acı da bazen olabilir, bazen de olmayabilir. 

Yapılan bir jinekolojik muayene sonucunda kızlık zarının bozulup bozulmadığı bir jinekolog hekim tarafından kolaylıkla anlaşılabilmektedir. Bazı şüpheli durumlarda daha detaylı bir görsel inceleme şarttır. 

Geçici kızlık zarı dikimi nasıl yapılır?
Geçici kızlık zarı dikimi genelde lokal anestezi altında, yani o bölgenin uyuşturulması ile yapılır. İşlem ortalama olarak 5-10 dakika kadar sürer. Amaç kızlığın tamirinden çok; ilk cinsel ilişki ile birlikte kanama gelmesinin sağlanmasıdır. 

Geçici kızlık zarı tamiri sırasında, kızlık zarının iç kısmındaki vajina duvarları dikiş ipliği ile karşılıklı olarak birbirine yaklaştırılmaktadır. Bu şekilde ‘ilk gece kanaması’ benzeri bir durum ortaya çıkmış olur. İşlemin her hangi bir riski bulunmaz ve oldukça ağrısızdır. İşlem sonrası antibiyotik ve ağrı kesici kullanılmasına dahi gerek yoktur. 

Geçici Kızlık Zarı Dikimi Hakkında En Sık Merak Edilenler
Jinekolojik muayene ile kalıcı kızlık zarı tamiri yapıldığı anlaşılır mı?
Evet. Muayene sırasında böyle bir işlemin yapıldığı bir jinekolog hekim tarafından anlaşılabilmektedir. Ancak karından yapılan ultrason veya MR tetkikleri gibi görüntüleme testlerinde veya kan testlerinde ortaya çıkmaz. 

İşlem yapıldıktan ne kadar süre sonra jinekolojik muayene yapılabilir?
İşlem yapılıp ilişki gerçekleştikten bir ay sonra yapılan jinekolojik muayeneler sırasında, daha önceden kızlık zarı onarımının yapılıp yapılmadığı anlaşılmaz. Gebelik takipleri ve doğum sırasında da anlaşılmaz. 

Geçici kızlık zarı onarımı kimler için uygundur?
Evlilik süresi 1 aydan daha kısa sürede olanlar için kızlığın geçici onarımı tercih edilmelidir. Çünkü kalıcı onarımın iyileşmesi için yeterince zaman kalmayacaktır. 

Evlilik süresi 1 aydan uzun olan ve vajina daraltma operasyonu da isteyenlerde hangi yöntem tercih edilmeli?
Evlilik süresine bir aydan fazla ve aynı seansta vajina daraltma ameliyatı da tercih eden hastalar için en uygun yöntem ‘kalıcı kızlık zarı dikimi’ olacaktır.

Mikrocerrahi yöntemi ile kalıcı kızlık zarı tamiri sırasında (aynı anda) vajina daraltma ameliyatları da yapılabilecektir. 

Lazer ile vajina yenileme işlemi ile birlikte, aynı seansta geçici onarım veya kalıcı kızlık onarımları da günümüzde yapılabilmektedir. Lazerle vajina sıkılaştırma, gençleştirme işlemi ‘Lazer vajinal rejuvenasyon’ olarak bilinmektedir.  Lazerle vajinal sıkılaştırmadan 4 gün sonra ilişki serbestliği vardır. 

Geçici kızlık zarı dikimi evlenmeden kaç gün önce yapılır?
Geçici yöntem ile kızlık zarı tamiri evlenmeden önce 1 ile 7 gün arasında yapılır. Daha erken yapıldığı takdirde başarı şansı azalacaktır. Evlilik süresine 1 aydan daha fazla var ise kalıcı yöntem ile kızlık zarı tamiri tercih edilmelidir. Bu şekilde tam bir vajina darlığı elde edilebilmektedir. 

Geçici kızlık zarı onarımında başarı yüzdesi nedir?
Operasyonu uygulayan cerrahın tecrübesi bu konuda rol oynar. Doğru teknikle ve tecrübeli bir cerrah tarafından uygulandığında %100 başarı şansı, yani ilk cinsel ilişkide kanama olasılığı mevcuttur. 

Geçici kızlık zarı dikimi ücreti, fiyatı nasıldır? Ankara, İstanbul, İzmir
Geçici kızlık zarı dikimi ücreti Ankara, İstanbul ve İzmir gibi büyük şehirlerde farklı fiyatlarla yapılmaktadır. Kızlık zarı dikimi ücretlerinde merkezin tecrübesi, kullanılan ekipmanlar, anestezi yöntemi ve aynı seansta lazerle vajina gençleştirme – sıkılaştırma (vajinal rejuvenasyon) işleminin yapılıp yapılmadığı da önemlidir. 

Lazerle vajina sıkılaştırma yapılması durumunda kanama ile vajinanın yeniden gençleşmesi de sağlanmış olacaktır. Geçici veya kalıcı kızlık zarı dikimi için ücertler, fiyatlar merkezden merkeze değişebildiği için yapılan işlemin öneminden dolayı ücretinden önce güvenirliliği ve kalitesi ilk planda düşünülmelidir. 

Kızlık zarı dikimi yapan jinekologlar- İstanbul, Ankara, İzmir
Kızlık zarı dikimi İstanbul, Ankara ve İzmir deki her jinekolog hekim tarafından prensip gereği yapılmamaktadır. O yüzden araştırılmasında fayda olacaktır. 

Kızlık zarı diktirenler.. Kızlık Zarı Dikimi Gizlilik Prensibi
Kızlık zarı diktirenlerde bazen psikolojik etkilenmeler olmaktadır. O yüzden bazı durumlarda işlem öncesi veya sonrası psikolojik tedaviler (psikoterapiler) gerekli olabilmektedir. Kızlık zarı diktirenler 

Yapılan kızlık zarı dikimi işleminin gizlilik prensibi de son derece önemlidir. 

 

Hera Klinik: Vajinismus Tedavi ve Genital Estetik Merkezi
0530 763 3400