Vajinismus Ankara

Vajinismus Ankara Kliniğimizde 2003 yılından beri binlerce hasta tedavi olmuştur.  Vajinismus Ankara özellikle vajinismus tedavisi ile ilgili ilk ofisimiz 2003 yılında Jinekolog ve Avrupa Board Sertifikalı Cinsel Terapist Op. Dr. Süleyman Eserdağ tarafından kurulmuştur. Daha sonra artan talepler doğrultusunda ve 2015 yılında açılan derneğimiz 'HERA Vajinismus Eğitim, Araştırma ve Tedavi Derneği' bünyesinde verilen eğitimlerle sertifika sahibi olan uzman hekimler eşliğinde İstanbul ve İzmir şehirlerine de hizmet ağını yaygınlaştırmıştır. Hera Klinikler İstanbul (Nişantaşı ve Anadolu Yakası), Ankara (Kavaklıdere) ve İzmir (Alsancak) merkezlidir. 

İstanbul'da vajinismus tedavisi için Avrupa Board Sertifikalı Cinsel Terapist ve Aile Danışmanı Op. Dr. Süleyman Eserdağ, Avrupa Board Sertifikalı Cinsel Terapist Uz. Dr. Şenay Eserdağ, Avrupa Board Sertifikalı Cinsel Terapist Op. Dr. Burcu Akdağ Özkök ve Op. Dr. Servet Şekeryapan Çalıkoğlu hizmet vermektedir. 

Bu üç şehirde verilen vajinismus tedavileri tamamen birebir aynıdır. O yüzden hastalarımızın kendilerine en yakın ve konaklama konusunda en rahat hissedecekleri merkezi seçmelerinde fayda olacaktır. Her üç şehirdeki vajinismus tedavisi birebir aynıdır, tedaviler tamamen standardize edilmiştir.

Tarafımızca verilen vajinismus tedavileri yoğunlaştırılmış bir tedavi programıyla ortalama olarak 3 gün sürmekte, ileri düzeydeki vakalarda 4-5 güne kadar uzayabilmektedir. Tedaviler genel anlamda bireye, çifte özgüdür ve davranışcı- bilişsel cinsel terapileri içeren bilimsel yöntemlerinden oluşmaktadır. 

Tarafımızdan verilen cinsel fonksiyon bozuklukları tedavileri için uygun olan olgularda hipnoterapi (hipnoz tedavileri) de yapılabilmektedir. Evlilik sorunları olanlarda evlilik terapileri uygulanmaktadır. Tarafımızca verilen vajinismus tedavileri 'Parmak egzersizi olmadan' yapılan egzersizleri içermektedir.

Vajinismus ve diğer cinsel fonksiyon problemlerinde 2003 yılından bu yana 7000'den fazla vajinismus hastası tedavi görmüştür. Bunlar arasında evlenmeden önce sorunlarını farkederek gelen hastalarımızdan, 35 yıla kadar evli olup halen ilişkiye girememiş olan vajinismus çiftlerine kadar pek çok hasta bulunmaktadır.

Tedavisi mümkün olan bir problemin hayatınızı daha ne kadar etkilemesine izin vereceksiniz? Kendinize, eşinize ve evliliğinize haksızlık etmeyin...
Yalnızca tedaviye başlamakla bile tedavi için çok önemli bir basamağı aşmış olacaksınız. Unutmayınız ki; başlamak bitirmenin yarısıdır.
 

VAJİNİSMUS ANKARA, İSTANBUL VE İZMİR

(MERKEZ SEÇİMİ)
Dikkat Etmeniz Gereken Unsurlar

I.  Bilimsellik: 
 Tedavi yöntemleri biliimsel olan ve başarı oranları yüksek merkezleri seçmelisiniz. 

II . Hasta odaklı tedaviler:  
 Uygulanan tedavi yöntemleri tamamıyla kişinin problemine ve probleminin derecesine göre olmaldır. Yani tedaviler kişiye göre bireyselleştirilmelidir. Çünkü cinsel terapilerde herkese aynı şekilde standart bir tedavi protokolü yoktur.

III. %100 Tedavi Garantisi:  
 "Tedavi garantisi" veren merkezleri tercih edin. Terapistin bilgisi, tecrübesi çok önemlidir. Bunun için internetteki forumlardan iyi bir araştırma yapmalısınız.

IV. Tedavilerdeki rahatlık:  
Size uygun, kolay uygulanabilir, rahat, basit, ağrısız, acısız, ve bilimsel yöntemleri içeren tedavileri tercih edin.

V. Zaman Önemlidir:  
 Vajinismus merkezindeki terapistinize tedavinin ne kadar süreceğini mutlaka sorun. Çünkü zaman önemlidir. Zamanın uzaması şevkinizi azaltabilir. Terapistiniz size yeterince zaman ayırıyor mu? Onunla kurduğunuz iletişim sizi tatmin ediyor mu?

VI. Eş katılım şartı var mı?  
Tedavi göreceğiniz merkezde tedavilerinize eşinizin de katılma şart mı?

VII.  Sorununuz "kökten ve kalıcı" bir şekilde çözülecek mi?  
 Tedaviler sonrasında problemlerinin yeniden ortaya çıkması (nüks etmesi) olasılığının olup olmadığını da sormalısınız. Özellikle bir takım egzersizlerle (yaparak, uygulayarak) öğrenen çiftlerde bu tür sorunlar ortaya çıkmaz. Çünkü davranışçı tedavi yaklaşımları bir kişiye “bisiklete binmesini öğretmek” gibidir, daha sonrasında unutma veya problemin yeniden tekrarlaması (nüks etmesi) gibi riskler bulunmaz. 

VIII. Bir jinekolog-cinsel terapist eşliğinde "tek elden" tedaviler uygulanabiliyor mu?:  
 Vajinismus % 90 oranında psikolojik bir takım nedenlere bağlı olabileceği gibi %10 oranında vajina veya kızlık zarının yapısal problemleri sonucunda da ortaya çıkabilir. Bu yapısal problemlerde çoğu zaman basit bir takım cerrahi girişimlerle sorun kolaylıkla ortadan kalkabilir. Gittiğiniz merkezde vajinismus sorunu, ister psikolojik isterse yapısal nedenler sonucunda kaynaklansın, cinsel terapist unvanı olan bir jinekolog tarafından (tek elden) tedavi olanağı bulunuyor mu? 
  
 Yani cinsel ilişkiyle ilgili probleminiz ne tür bir sebebe bağlı olursa olsun, sonuna kadar tedaviniz aynı hekim tarafından mı sağlanacak?

IX. Klinik ortamı: 
Klinik ortamının son derece hijyenik, modern, ferah ve uygun tıbbi donanımlı olması, personelinin son derece güleryüzlü olması da çok önemlidir. Böyle sıcak bir ortamda hastalar tedavileri süresince çok daha rahat hissetmektedirler.

X. Ulaşım: 
 Vajinismus kliniğine rahat ulaşımınız da önemlidir. 

XI. Konaklama: 
 Vajinismus kliniği size konaklama konusunda destek sağlıyor mu? Tedavi süresince kalacağınız ortam da son derece önemlidir. 

 Diğer bir konu da vajinismus tedavi merkezinde size sunulan ücretlendirme şekli ve ödeme kolaylıkları olmalıdır. Vajinismus tedavi ücretleri nasıl ve neye göre değişir? 


Hastalarımızdan "Vajinusmus Başarı Öyküleri"
Bir Hastamızın "Vajinismus Günlüğü" 
"Vajinismus Mektubu ve İlginç bir Hayat Öyküsü"
Ayşe Hanım'ın Başarı Öyküsü


Cinsel ilişki ÖNEMLİDİR.. Neden ???
Aylardır ya da yıllardır tam bir cinsel ilişki yaşamadan bir evlilik veya beraberlik yaşıyor olabilirsiniz.  Zaman içerisinde kendi kendinize bir takım geçiştirme, rahatlama yöntemleri de geliştirmiş olabilirsiniz.

Tam anlamıyla bir birlikteliği yaşayamayan ve sürekli reddedilen vajinusmuslu kadınların kocalarında uyum sağlayabilmek için, gittikçe artan pasif karakter özelliklerinin görülmesi ender değildir.

Konu seksüel sağlığınız ve ilişkiniz olunca, her ne kadar vajinusmus problemi yaşarken bunu duymak sizin için zor da olsa ; bu durumun, siz ve eşiniz için sağlıksız olduğunu ve birlikteliğinizin sorunsuz devamlılığı açısından durumun önemini anlamalı ve kabul etmelisiniz.

Vajnismusun sebep olduğu seksüel zorluklar sürekli gerginlik ve çok çeşitli duyumlar oluşturur. Kadın vajinusmusun sonuçlarını akut bir şekilde yaşasa da, erkeğin de bu ilişki içinde durumun gereği birtakım duyumlar yaşamakta olduğunu kabul etmek önemlidir.
 


BAYAN ASİSTAN EŞLİĞİNDE TEDAVİLER:

Tarafımıza başvuran hastalarımızın egzersizlerde tecrübeli bayan asistanlarımız eşlik etmektedir.

 

VAJİNİSMUS Ankara, İstanbul, İzmir Klinikler 

"Hasta Dostu Tedaviler" Ne Demektir?
(Kısa, Kolay ve Ağrısız) 


1. Vajınismus daha çok kimlerde görülür?
Vajınismus toplumun her kesiminde görülmektedir. Kliniğimize vajinismus şikayeti nedeniyle başvuran kadınların öykülerinde bu kişilerin;
 Gençlik veya küçüklük çağlarında bir takım cinsel tacize veya tecavüze uğramış kişiler
 Kızlık zarı ve cinsellik konularında küçüklüğünden beri aileleri tarafından sıkı disiplin almış kişiler ("iyi kız olma sendromu")
 Aile veya çevre baskılarıyla dini ve ahlaki yönden katı kurallarla büyütülen kişiler
 Hastaların pek çoğunu ise görünürde hatırladıkları hiçbir olumsuz cinsel veya yaşantısal geçmişleri olmayan ve probleminin kökeni net olarak belli olmayan bireylerden oluşmaktadır.

Görüldüğü üzere vajinismus yalnızca katı ve töresel ailelerin yarattığı bir problem olarak değil, çoğu zaman nedeni bilinmeden ortaya çıkmakta ve toplumun tüm sosyokültürel katmanlarında görülebilmektedir.

Bizim de hastalarımızın pek çoğu değişik illerden ve çok değişik kültürel yapılı ailelerden gelmektedir. Hatta kendisi doktor veya üniversitede öğretim üyesi olmasına rağmen vajinismus problemi yaşayan pek çok hastamız olmuştur.

2. Vajinismusun Türkiye'deki görülme sıklığı nedir?
2006 yılında CETAD (Cinsel Eğitim Tedavi ve Araştırma Derneği) tarafından 1500 kişinin katılımı ile yapılan bir çalışmada elde edilen sonuçlara göre ülkemizde vajinismusun görülme sıklığı %10 'dur. Yani toplumumuzdaki her 10 kadının biri partneri ile cinsel ilişkide sorun yaşamakta; eşiyle cinsel ilişkiye ya hiç girememekte veya ilişki sırasında ağrı, acı, kasılma hissetmektedir.

Diğer taraftan, vajinismus yalnızca müslüman ülkelerin bir sorunu da değildir. Keza dünyadaki tüm ülkelerde (ABD, Avrupa ülkeleri, Avusturalya gibi…) vajinismus problemi mevcut olup bu konuda çalışan pek çok özel merkezler bulunmaktadır.  Ancak bu problemin ülkemizde Batı ülkelerine göre çok daha yaygın olduğunu bilmekteyiz.

3. Vajinismus neden tek seansta çözülemez?
Siz 6 aylık veya 2 yıllık evli olup vajinismus problemi yaşıyor olabilirsiniz. Bunun anlamı şudur; sizin vajinismus probleminin ortaya çıkması 6 ay veya 2 yıldır. Ancak bu problemi belki de 10 veya 15 yıldır yaşıyor olabilirsiniz, probleminizin köklerinin nereye kadar indiğini kimse bilemez. Evlilik yalnızca böyle bir probleminizin olduğunu su üstüne çıkarmıştır.

Geçmişten; genç kızlık, küçüklük döneminizden itibaren aldığınız gerek cinsellikle, gerekse de kızlık zarı veya ilk gece ile ilgili yanlış bilgi ve ön yargılar bilinç altınıza köklü bir şekilde yerleşmiştir bir kere. Tüm bu korkularınızın giderilerek çözülmesi, size doğru bilgilerin aktarılması ve bunları hafızanıza yerleştirmeniz biraz zaman alıcıdır. Bu da vajinismus probleminizin derecesi ile orantılıdır.

Ancak çok çok hafif vajinismus problemleri olan, eşinin ve kendisinin cinsel tecrübesi yetersiz olan çiftlerde tek seansta başarı sağlanabilmektedir ki gözlemlerimize göre bu çiftler tüm vajinismus hastalarının ancak % 10’luk bir bölümünü oluşturmaktadır.

4. Vajinismus tedavisi için ilk aşama nedir?
Vajinismus tedavisi için ilk basamak kişinin kısa bir hayat öyküsü ve yetiştirilme tarzının dinlenilmesi, cinsel ilişki sırasında neler hissettiğini sorulması, daha sonrasında da basit bir değerlendirme (vajinismus derecelendirmesi) yapılarak vajinal kasılmaların derecesini görülmesinden ibarettir.

Vajinismus tedavisinde yapılan ve 45 saniye kadar süren ilk değerlendirme, kişinin dış genital sisteminin anatomik yönden gözle incelenmesi ve kasılmalarının derecelendirilmesinden oluşmaktadır.

Kasılmaların değerlendirilmesi ile vajinismus hastaları birden dörde kadar derecelendirilir. Birinci derece en hafif vakaları tarif ederken dördüncü derece en şiddetli ve dirençli vakaları tariflemektedir. Biz kendi oluşturduğumuz sınıflandırma sistemini uygulamaktayız.

Vajinismusun derecesi (hafif veya ileri boyutta oluşu) tedavi başarımızı etkilemez, yalnızca kişi için uygulanacak özel tedavi metodu için bizlere yol gösterici olacaktır.

Vajinismus tedavileri sırasında hastalar hiç bir şekilde ağrı ile karşılaşmazlar. Bu nedenle hiç bir şekilde korkmanıza, utanmanıza veya çekinmenize gerek yoktur.  

5. Cinsel ilişkide veya birleşmede sorun yaşayan hastalar ilk hangi hekime başvurmalıdır?
Her ne kadar vajinismus % 90 oranında psikolojik kökenli bir rahatsızlık olsa da % 10 gibi bir oranda anatomik veya organik problemlere bağlı olarak da gelişebilmektedir.

Bu nedenle cinsel ilişki veya birleşmede sorun yaşayan hastalar ilk olarak bir jinekolog doktora başvurmalı ve basit bir değerlendirmeden geçirilmelidirler.  Çünkü vajinismus tanısı ancak bir jinekolog tarafından yapılan basit bir değerlendirme sonrasında konulabilir.

Vajinanın atrofik (normalden oldukça küçük) olması, vajina darlığı, vajina içindeki septumlar (dikey ve yatay perdeler), vajinanın kör bir şekilde sonlanması (Rokitansky Kustner Hauser sendromu) gibi anatomik problemlerde de cinsel ilişki mümkün olmayacaktır.

6. Vajinismus tedavisini kimler yapar?
Vajinismus tedavisi cinsel terapiler konusunda "özel eğitim almış" jinekolog, psikiyatr ve uzman hekimler tarafından yapılabilmektedir. Burada önemli olan tedaviyi verecek olan hekimin bilgisi ve tecrübesidir. Psikolog, Aile danışmanı ve PDR mezunu sağlık profesyonelleri de tedavilerde hekimlere yardımcı olabilmektedirler. 

Ülkemizde “seksolog” gibi bir uzmanlık dalı olmadığı için bu konu ile özel olarak çalışan cinsel terapistler kendi tecrübeleri doğrultusunda çalışmaktadırlar.

Doğru merkezde doğru tedaviye başlamak tedavideki süreci ve başarı şansını etkileyen en önemli faktörlerdir. 2003 yılından bu yana başvuran ve tedavi olan vajinismus hastalarımızın sayısı 7000 'ün üzerindedir.  
 

Hera facebook grubuna siz de katılın!...

Ülkemizin en aktif facebook vajinismus grubuna siz de katılın!.

Vajinismus sorununu bizimle yenen hastalarımızla
bire bir mesajlaşın, vajinismus hasta videolarını izlerken yalnız olmadığınızı anlayın!...

(Açık gruptur, üyelik şartı bulunmaz)

7. Vajinismus ile ilgili tarafınızca hangi tür tedaviler uygulanıyor?
Vajinismus tedavileri ile ilgili olarak davranışsal, bilişsel ve gerekli olgularda hipnoz tedavileri (hipnoterapi) uygulanmaktadır.

Öncelikle yapılan basit, ağrısız bir jinekolojik değerlendirme sonrası kişilere kendi genital sistem anatomileri ve cinsellik ile ilgili genel bilgiler verilmekte (bilişsel terapi) daha sonra da genellikle hipnoz altında rahatlamaları (hipnoterapi) sağlanarak bir takım egzersizlere (davranışsal terapi) geçilmektedir.

Vajinismus egzersizleri sırasında hiçbir şekilde ağrı olmaz. Parmak egzersizleri de pratiğimizde yoktur.

"Vajinusmus Hikayeleri"  >>>

8. Klinikte tedaviler kaç seans sürmektedir?
Vajinismus tedavileri genellikle 3 ile 4 seans arasında sürmekle birlikte kişilerin problemlerinin derecesine göre bu 3 ile 4 gün arasında değişen bir tedavi süreci demektir. Yapılan ilk jinekolojik değerlendirme ile vajinismusun derecesi ve ortalama olarak kaç seans süreceği kolaylıkla belirlenebilmekte ve çiftlere bilgiler verilmektedir.

9. Klinikte tedavi süresi ve seans aralıkları ne kadar olmaktadır?
Vajinismus hastalarımızda tedavi süreleri hastalarımızın gelebildikleri seans aralıklarına bağlıdır. Ankara, İstanbul ve İzmir şehir merkezlerinde yaşayan hastalarımızı günlük veya iki günde bir tedavilere alırken tedavi süreleri kısalmaktadır.

Yine, şehir dışından uzak bölgelerden gelecek olan hastalarımıza ise kalma imkanları varsa 4-5 günlük izin alarak kalmalarını önermekteyiz. Bu dönem zarfında yoğunlaştırılmış bir program dahilinde bir takım tedaviler ile çözüme gitmekteyiz.

Kişilerin geldikleri bölgeler, iş mesai durumları ve gelebilme koşullarına göre randevular verilmekte ve ayarlanabilmektedir.

Düzenli tedavilere gelen hastalarımızda vajinismus tedavi süresi ortalama 3-4 arasındadır. Günlük ayırmanız gereken süre 1.5 saattir.

10. Vajinismus Tedavi başarısındaki faktörler nelerdir?
Tedavide başarı etkileyen en önemli faktör “güven”dir. Merkeze, hekime ve bekli de hastaların kendilerine karşı hissettikleri güven…. Güven olmadan cinsel tedavi olmaz.

Kişilerin kendi problemlerini aşmada kesin kararlı, inançlı ve iradeli olmaları, hem kendilerine hem de hekimlerine güvenmeleri, sabırlı ve rahat olmaları başarıyı hızlandıran ve kolaylaştıran faktörlerdir.

Ayrıca her seansta uygulanan tedavi programları sonrasında verilen “Ev ödevlerini” düzgün bir şekilde uygulamaları tedavi sürecini hızlandırmaktadır.

Diğer önemli bir faktör de vajnismus problemini yaşayan kişilere eşlerinin motive edici yaklaşımlı olmasıdır. Her ne kadar vajinismus merkezimizde erkek eşin tedavilere katılım zorunluluğu olmasa da erkekler eşlerinin bu zor durumdan çıkabilmesi için -en azından tedavi süresince- fedakar, sabırlı ve anlayışlı olmalıdır.  Çünkü bu tedaviden geçen bayanlarda kendilerini suçlar tarzda duygusal değişimler görülebilmektedir.

Daha önce de değinildiği gibi vajinismus, uzun yıllar içinde bilinçaltına yerleşmiş cinsel içerikli yanlış önyargılar ile oluşan psikolojik bir problemdir. Bu problemin çözülmesi kişiden kişiye değişiklikler göstermekte olup kesin sonuç almak için çok acele edilmemelidir. Basamak basamak uyguladığımız tedaviler bir miktar sabır ve fedakarlık gerektirir.

Ancak problemin en kısa zaman içinde çözülerek cinselliğin yaşantınıza girmesi ve gebe kalarak sağlıklı bir bebek doğurmanız tüm bu yaşadıklarınızı aklınızdan silip atacaktır!..

"Doğru merkezde doğru tedaviye başlamak" tedavideki süreci ve başarı şansını etkileyen en önemli faktörlerdir. Önceden uygulanan tedavilerin başarısızlığı kişinin maddi-manevi sıkıntıya girmesine yol açacak ve kişide problemin çözümüne olan inancının azalmasına neden olacaktır.

11. Tedavilere eşlerin katılması gerekli midir?
Hayır.  Vajinismus her ne kadar bir çiftin ortak problemi olsa da burada asıl olarak etkilenen kadın olduğu için genel olarak uygulanan tedaviler de kadına yöneliktir. Bu yüzden merkezimizde tedavilere eşlerin katılması mecburi değildir.  Ancak dileyen erkek eşler tedavi süresince eşlerinin yanlarında olabilirler.

12.  Tedavi için ne kadar önceden randevu almalıyım? Adetliyken tedavi olur mu?
Tarafımızdan tedaviye başvurmadan bir hafta önce sekreterliğimizi telefonla arayarak randevu almanız yeterli olacaktır. Randevuleriniz sizin gidip gelme gün ve saatlerinize uygun şekilde ayarlanacaktır. 

Diğer taraftan tedaviye ilk gelişinizde ve tedavi süresince adetsiz bir dönemde olmanız gerekmektedir.  Adetli dönemde tedaviniz yapılamamaktadır.

Vajinismus tedavisine başlamak için izin aldığınız tarihte eğer adetinizi bekliyorsanız bunu telefonla arayarak kliniğimize bildirmenizde fayda olacaktır. Önceden başlamanızı önereceğimiz bazı ilaçlar ile adetiniz daha ileriye atılabilir.

Anakara'daki kliniğimize kendinize güvenerek ve rahat bir şekilde bize başvurmanızı dileriz. Daha önce de belirttiğim üzere bize yalnızca  başvurmanız bile tedavinin % 50'si demektir.

13.  Psikolojik rahatsızlığımdan ötürü antidepressan ilaç kullanıyorum, tedaviye gelmeden önce ilacımı kesmeli miyim?
Hayır. Tedavi öncesi (eğer varsa) kullandığınız psikolojik rahatlatıcı (antidepresan, anksiyolitik ve antipsikotik) ilaçları tedaviye gelmeden önce ASLA kesmeyiniz; ilaçlarınızı tedavi süresince de kullanmaya devam etmelisiniz.

14.  Vajinismus tedavi ücretleri ne kadar?
Vajinismus tedavi ücretleri ilk görüşmedeki değerlendirme ile saptanmaktadır. İlk görüşme ve değerlendirme sonrasında; vajinismus problemlerinin derecesi, ortalama sürecek seans sayısı ve uygulanacak tedavi yöntemleri ile ilgili bilgiler verilir.

Tedaviye karar veren hastalarımızda ise vajinismusun derecesine göre, tedavinin tamamını kapsayacak şekilde tek bir ücret (paket olarak) alınır ve tedavi süresince ilave bir bedel istenmez.

Vajinismus tedavisi fiyatı ve paket ücretleri kişiden kişiye hastalığın derecesine ve uygulanacak tedavi yöntemlerine göre farklılıklar gösterir.


15. Şehir dışından gelen hastalarımız tedavi için geldiklerinde nerede konaklayabilirler?
Vajinismus tedavisi için şehir dışından ve yurtdışından gelen hastalarımız İstanbul, Ankara veya İzmir'e geldiklerinde eğer varsa tanıdıkları arkadaşları veya akrabaları yanlarında konaklayabilirler.  Ancak burada önemli olan kaldıkları evde kendilerine ait, temiz ve rahat bir odanın olmasıdır. 

Ayrıca vajinismus hastalarımızın kaldıkları yerlerde de kendilerine verdiğimiz ev ödevlerini rahat yapabilir olmaları son derece önemlidir.

Eğer tedaviniz süresince kalabileceğiniz bir yakınınız yoksa Başkent Öğretmenevi, bir takım misafirhaneler veya bizim önerdiğimiz aşağıdaki aile otellerini tercih edebilirsiniz.

Konaklama konusunda öneriler için linki tıklayınız. 

16.  Vajinismus tedavisi sonrası ne zaman hamilelik düşünmeliyiz? Tedavi sonrası bizi neler bekliyor?
Vajinismus tedavisi sonrası sizi tabi ki çok güzel günler bekliyor.

Vajinismus tedavisi sonrası cinsel ilişkilerinizin tam olarak oturması ve cinsel ilişkinin hazzını rahat bir şekilde yaşamanız açısından bir kaç ay süre ile gebelikten korunmanızı öneririz. Ancak bu kesin bir kural değildir. Çünkü pek çok hasta aylar veya yıllardır erteledikleri çocuk arzularını, cinsel tedavilerinden hemen sonra gerçekleştirmenin heyecanını yaşamaktadırlar.

Konu ile ilgili olarak 
 Vajinismus Tedavi Sonrası Dönem bölümünü okumanızı öneririz.

17.  Vajinismus tedavisi görmüş olan bir hastanızla görüşebilir miyim?
Bu mümkün.  Ofisimize gelerek yüz yüze veya kliniğimizin telefonunu arayarak, daha önceden iznini aldığımız bir hastamız ile telefonda görüşme şansınız var.  Hatta vajinismus tedavisi sonrasında gebe kalarak kliniğimizde gebelik izlemlerine gelen hastalarımızla da yüz yüze görüşebilirsiniz. Bu sizin yalnız olmadığınızı gösterecek ve tedavi için sizi cesaretlendirecektir. 


Vajinismus ile ilgili bazı bilimsel çalışmalarımız
Vajinismus tedavileri ile ilgili bilimsel çalışmalarımız:
I.  "Kliniğimizde tedavi gören 1512 vajinismus hastasının tedavi sonuçları"  (e-poster):  9-13 Mayıs 2012 tarihleri arasında yapılan 10. Ulusal Jinekoloji ve Obstetrik Kongresi'nde (TJOD), kliniğimize 2005 ile 2012 yılları arasında tedavi gören 1512 vajinismus hastamız ile ilgili tedavi sonuçları yayınlanmıştır. 
İlgili sunumu görmek için tıklayınız.  >>>

II.  "Vajinismuslu Olan 580 Hastanın Partnerlerinde Saptanan Cinsel Fonksiyon Bozuklukları"  (e-poster):  18-23 Mayıs 2010 tarihleri arasında yapılan 8. Ulusal Jinekoloji ve Obstetrik Kongresi'nde (TJOD), kliniğimize vajinusmus problemi ile başvuran eşlerinde görülen erken boşalma, cinsel isteksizlik ve sertleşme problemleri ile ilgili bildirimiz yayınlanmıştır.
İlgili sunumu görmek için tıklayınız.  >>>

III. "460 Vaginismus Olgusunun Analizi"  (oral sunu):  18-23 Mayıs 2010 tarihleri arasında yapılan 8. Ulusal Jinekoloji ve Obstetrik Kongresi'nde (TJOD),  kliniğimize vajinusmus problemi ile başvuran hastaların analizleri ve % 100'lük tedavi sonuçlarımız oral prezentasyon olarak sunulmuştur.
İlgili sunumu görmek için tıklayınız.  >>>

IV. "Hera Kadın Sağlığı Merkezine Vajinismus Problemi ile Başvuran 315 Olgunun Analizi"  (e-poster):  Yine, 14-19 Mayıs 2008 tarihleri arasında yapılan 6. Ulusal Jinekoloji ve Obstetrik Kongresi'nde (TJOD), kliniğimize vajinusmus problemi ile başvuran hastaların analizleri ve % 100'lük tedavi sonuçlarımız bilimsel bildiri olarak sunulmuştur.

V. "Vulvar Vestibulit Sendrom, Klinik Değerlendirme ve Tedavi" (e-poster):  14-19 Mayıs 2008 tarihleri arasında yapılan Türkiye'nin en büyük kadın-doğum kongresi konumunda olan ve Antalya Su Sesi Deluxe Hotel'de yapılan 6. Ulusal Jinekoloji ve Obstetrik Kongresi'nde vulvar vestibulit sendromundaki cerrahi yaklaşımlarımız ve % 100'lük tedavi sonuçlarımız bildirilmiştir.

VI. "Bilinçli Hipnoz ile Vajinismus Tedavileri" (work-shop uygulamalar):  2006 yılı Ağustos ayında Meksika'da yapılan "Dünya Hipnoz Kongresi'nde"  kliniğimizde yaptığımız çalışmalar ile vajinismus tedavisinde % 100 başarı elde etmemiz work-shop olarak anlatılmış, kongrede çok büyük ilgi ve takdir toplamıştır.

VII.  "Vajinismus Tedavisinde Medikal Hipnoterapi" (sözlü sunum):  17-24 Eylül 2005 tarihleri arasında Malta'da yapılan "10. Avrupa Hipnoz Kongresi (ESH)"nde vajinismus tedavilerinde Hera Klinik olarak yaptığımız çalışmalara geniş yer verilmiştir.   :

VIII.  "Vajinismus tedavileri ve Hipnoterapi" (sözlü sunum):  20-23 Nisan 2005  tarihleri arasında Ankara Bilkent Oteli'nde düzenlenen 4. Uluslararası Üreme Sağlığı ve Aile Planlaması Kongresi'nde sunulan bu ilk çalışma sonuçlarımız büyük ilgi uyandırmıştır.

Vajinismus tedavilerinde uygulanan davranışçı terapiler ve relaksasyon egzersizlerine ek olarak hipnoterapiler nispeten yeni bir tedavi konsepti olarak görülmekte ve oldukça iyi sonuçlar vermektedir.Vajinismus Ankara, İstanbul ve İzmir 
Aramak için gecikmeyiniz !!!

Ankara Vajinismus Merkezimizde tedavi sonrası dönem  Vajinismus tedavi edilmediği takdirde kesinlikle kendiliğinden çözümlenmeyen, çiftlerin hayatlarında boşanma veya aldatmalara kadar gidebilen pek çok soruna neden olabilmektedir. Vajinismus sorunu yapılan pek çok bilimsel çalışmalarda da beliritildiği üzere 3-4 gün gibi bir süre içinde kalıcı şekilde çözümlenebilir.   

Ankara, İstanbul ve İzmir ofislerimizdeki vajinismus tedavilerin tamamı birebir aynıdır. O yüzden size konum olarak en rahat edebileceğiniz yeri seçmenizde fayda olacaktır. 

Tarafımızca cinsel ilişkide ağrı, vulvar vestibulitis, vulvodini (vulva ağrısı), cinsel isteksizlik, orgazm olamama ve erkeklerdeki cinsel problemler gibi konularında da çalışılmaktadır.

Ayrıntılı bilgi ve randevu almak için 0 (850) 303 2000 no'lu sekreterlik telefonumuzu arayabilirsiniz.  

Hiç çekinmeden 0 (532) 452 06 56 nolu cep telefonundan  Jinekolog ve Avrupa Board Sertifikalı Cinsel Terapist Op. Dr. Süleyman ESERDAĞ ile de görüşebilirsiniz.  

suleyman@eserdag.com mail adresine probleminizi yazdığınız takdirde mutlaka en kısa zamanda size dönülecektir.

 


ÖNEMLİ NOT:
Vajinismus ile ilgili A'dan Z'ye ayrıntılı bilgiler için  www.VajinismusMerkezi.com a girmenizi öneririz.
 

 


YOUTUBE VAJİNİSMUS HASTA VİDEOLARI:
            (Dr. Süleyman Eserdağ)


1.5 yıllık evli vajinismus hastamızın başarı öyküsü >>> 
Vajinismus Tedavisi sonrası hayatınızda neler değişecek?  >>> 
3 yıllık evli Fatoş hanımın vajinismus hikayesi   >>> 

Hera Klinik: Vajinismus Tedavi ve Genital Estetik Merkezi
0530 763 3400