Vajinismus Günlüğü (Bir Hastanın Kaleminden)

Vajinismus Günlüğü Necla hanım 33 yaşında 5 yıllık evli, eşini çok seviyor, eşi de onu.

Eşi aşırı hoşgörülü, sabırlı ve anlayışlı birisi. 5 yıllık vajinismus sorunu bile evliliklerini çok fazla sekteye uğratmamış. Ancak artık çocuk istekleri de var.

Daha önce bulundukları şehirde ve İstanbul'da gittikleri bir çok psikolog ve psikiyatrlar tarafından değişik tedaviler uygulanmış; ancak tam çözüme ulaşamamışlar. 

Bu çift internetten yaptıkları uzun süreli bir araştırma sonucu bize ulaşmışlar. Bize inanarak ve güvenerek geldiler.

Necla Hanım duygusal bir bayan, yazı yazmayı da seviyor.

Ben de ilk görüşmemizden sonra vajinismus sorunlarının 3-4 gün gibi çok kısa bir süre içinde çözüleceğini, klinikte geçen her gününü yazmasını ve tedavi sonrasında benimle paylaşmasını istedim. O da beni kırmadı. İşte Necla Hanımın "Vajinismus Günlüğü"


8 Nisan 2010

Yeni bir gün, yeni bir umut. Az sonra yola çıkacağız. Kafamda binlerce soru biriktirdim ama umutluyum,heyecanlıyım,çözüme doğru atılan her adımda olduğu gibi. Tedavinin içeriğine dair detaylı bilgiye sahip değilim fakat bu benim tercihimdi, kesinlikle kafamda kurup,acaba cümleleri sarfetmek istemiyorum,kendi kendimi doldurup zorunlu tedirginliklere sebebiyet vermek istemiyorum.İSTEDİĞİM TEK ŞEY; ÇÖZÜMÜN BİR PARÇASI OLUP, VAJİNİSMUS SORUNUNUN ÜSTESİNDEN GELMEK!
 
9 Nisan 2010
Çok iyi bilmediğimiz bu şehrin sokaklarında yaklaşık iki saat kadar Hera Kadın Sağlığı Merkezini aradık :) Neyse ki randevumuza geç kalmadan bulmayı başardık.Aslında oldukca merkezi ve kolay bir yerdeymiş fakat eşimde& bende cok heyecanlıydık.Kliniğin zilini çalarken ellerimin titrediğini hissettim:)

Ayla Hanım kapıyı açtığında,ilk dikkatimi çeken,kliniğin dingin atmosferi oldu.Son derece sıcak ve samimi geldi.Kayıttan hemen sonra doktorumuz Süleyman Bey'le tanıştık.İnsana güven veren gayet beyefendi biriyle karşılaşmış olmak beni son derece mutlu etti ve içimdeki umutları filizlendirdi.Genel hatlarıyla tedavi sürecini konuştuk ve basit bir şekilde muayene oldum.Muayene esnasında rahattım herhangi bir korku-endişem yoktu,İÇİMDEKİ BAŞARMA İSTEĞİ ÖYLE YOĞUN Kİ,ODAKLANDIĞIM TEK SEY BU!Yarın süreç başlıyor.

Yaklaşık beş yıl boyunca içimi kemiren,beynimi istila eden bu sahte dirençten kurtulmak için geri sayım başlıyor.Her sey güzel olacak buna yürekten inanıyorum.Girilen bu yol;TEK YÖN ve BAŞARIYA çıkacak,başka alternatifi yok:)
 
10 Nisan 2010
İyi bir enerjiyle merhaba dedim güne,sloganım;farkındalığını arttır+güven+çalış+sabret ve başar :)

İlaçlarımızı alıp çözüm yoluna düştük Başkent sokaklarında.Kendimi Amerika'ya keşfe çıkan Kristof Kolomb gibi hissediyordum ne gariptir ki:) Oysa keşfedilecek olan, dünyaya geldiğim andan itibaren benimle olan,kolum,bacagım gibi vücüdumun bir parcası:) O halde kesfedilecek olan GERCEK DOĞRU!

Zihnimin dipsiz kuyularında yer eden ve beni göz göre göre kandıran,eksik kılan ,doğruluğu,aslı olmayan tüm gereksiz bilgicik ve mesajcıklardan kurtulma zamanı.Aslında bu;bilinçli,uygulamalı bir zihinsel arınma süreci ve ben buna şuan itibariyle son derece hazırım! Çalışmayı yapacagımız odaya geçtik.Gayet temiz,huzurlu bir ortamdı.Meditasyon müziği sakinlik ve dinginlik veriyordu derinden derinden.İlk etapta sızı veren mantar problemi için vajinal ovülü yerleştirdi Dr.Bey,herhangi bir ağrı,acı hissetmedim minicik bir sızının haricinde.Veee  tedaviyle tanışma zamanı :)

Masaj+gevşeme+nefes ve ardından egzersizler:) Ağrı yok,acı yok.Aklım; bu benim mi, yoksa bepantheninmi başarısımı diye sorguluyor :) daha ne olsun,şahane:)İçimden kendi kendimi bu başarıdan ötürü tebrik ve takdir ediyorum:) tedavi kademe kademe ilerledikçe aynı rahatlık devam ediyor,bu kesinlikle iyi bir adım...Bu beni daha da motive etti ve rahatlattı.Bundan sonrası daha kolay,biliyorum,bu aşamayı iyice pekiştirip biran önce bir üst aşamaya geçmek için sabırsızlanıyorum.
 
11 Nisan 2010
Her zaman çok rüya gören biriyimdir,fakat gece gördüğüm rüyalar diğerlerinden farklı hissettirdi.Sanki bilinçaltımın kapısı aralanmışta,şöyle bir içeri kafamı uzatıp göz gezdirmişim gibi hissettim adeta.Yalnız başıma,daha önce görmediğim bir sokakta yürüyorum,cafelerin olduğu bir sokağa giriyorum,birbirine benzer cafeler ard arda sıralanmış fakat bomboş kimseler yok ortalıkta,sokağın sonunda bir kırmızılık gözüme çarpıyor,hızlı hızlı yürüyorum oraya doğru,tek farklı cafe,hersey kırmızı cafede,kapısının önündeki toprak ve ağaçlar bile kırmızı,çok enteresan ve ürkütücü bir havası var,ilk etapta bu kırmızı sınırda epey oyalanıyorum,içeri girip girmemekte emin değilim ama merakıma yenilip bir adım atıyorum ve adım atmamla birlikte içerden değişik tipte bir grup insan çıkıp bana doğru yöneliyorlar ve içlerinden bir tanesi hızlıca cebinden silahını çıkarıp beni vuruyor ve oracıkta düşüp kalıyorum.

Aniden uyandım,gördüğüm rüya öyle gercekciydi ki,etkilemişti beni ister istemez.Anlaşılan bilinç altım panikte :)

Bugünü ev ödevlerine ayırdık.Ödevlerin ardından eşimle yürüyüşe çıkacagız.Güzel bir pazar günü olmasını diliyorum.
 
12 Nisan 2010
Pekiştirilen egzersizleri uygulaması son derece rahat. çok kısa sürede ilerlemem beni çok şaşırttı :) Hemen ardından doktorumuz Süleyman Beyle görüşmemiz başladı.Anatomik bilgiler,doğru bilinen yanlışlar,aslı astarı olmayan söylentiler (vb) hepsi irdeleniyordu görüşmelerimizde.Bende zihinsel programlama yapıyordum bu sürecte;önce mevcut yoklama,ardından sen yanlışsın git,sen doğrusun kal temizliği:)Basit görünen küçücük bir bilgi bile şart bu puzzle için,tamamlanabilmesi için,taşların yerli yerinde oturabilmesi için.
 
13 Nisan 2010
Yoğun rüyalı gecelerin işte 13 Nisan Salı sabahı:)Bugün son seansımız olacak,oldukca heyecanlıyım.
Egzersizler bitti,bilinmesi gereken noktalar üzerinde konuşuldu,soru işaretleri cevaplarını buldu şimdi sırada final var:)Bu finale yardımcı teknik bilgiler ve desteklerin ardından son derece rahat gecen vajinal ultrason ve sevgili probu ile tekrar sahici bir tanışma yaşadım:)

Bunca zaman başarmakta hep zorlandığım ve jinekologların kapısından büyük moral bozukluğuyla ayrılmak zorunda kaldığım bu prob aslında masum ve zararmışmış:)Tabii Sülayman Beyin hassasiyetini göz ardı etmemek gerek,kendisinden bana şuana dek hep ;"CANINI ACITMAMAK İÇİN,ELİMDEN GELENİ YAPACAGIM" mesajı gelmiştir,bu özen ve beraberinde gelen güven eşliğinde rahat olamama gibi bir durum söz konusu olamaz.
 
14 Nisan 2010
İşte büyük gün!  Bugece tarihimizde yer edecek!
 
Eşimle birlikte sakin bir günün ardından hafif bir yemek,güzel bir kahve keyfi ve  ılık bir duş aldık.Meditasyon müziğimizi açtık,mumlarımızı yaktık.Önce güzel bir mesaj ardından egzersizlerimizi yaptık. Nohut tanesi kadar krem kullandık ,yarım saatlik ön calışma ardından sevdiğim insanın tenine dokunmanın hazzına bıraktım kendimi, oturur pozisyondaki mini egzersizin ardından,işte %100 lük tam birleşme:) Eşimde,bende büyük bir mutlulukla gülümsedik.

KABUS SONA ERMİŞ VAJİNİSMUS TARİH OLMUŞTU. İlk iki dakika sadece öylece durdum yaşadığım sokla kıpırdayamadan fakat sonrasında ileri-geri hareket+ dairesel hareket+kegel egzersizi yapabildim.

Yaşadığımız huzur ve mutluluk tarifsizdi.Tanrıya sükürler olsun artık yepyeni bir sayfa acıldı hayatımızda.

A'dan Z'ye Vajinismus >>>

Hera Klinik: Vajinismus Tedavi ve Genital Estetik Merkezi
0530 763 3400