Vajinismus Tedavisi Forum

Vajinismusu yaşayanlanlar kadınlar kulubu web sitesinde vajinismus forumlarında buluşuyor!..Aynı ekşi sözlük vajinismus panelinde olduğu gibi, www.kadinlarkulubu.com vajinismus tedavisi alan ve vajinismusu yaşayan hastalar için iletişim ve dayanışma kaynaklarından birisidir. Vajinismus hakkında pek çok forumlar vardır; "Tecrübe ve deneyimlerimizle vajinismusu yenelim" gibi.  

Vajinismus sorununu yaşayanlar genelde bu çok mahrem olarak gördükleri problemlerini en yakın arkadaşlarına bile açamadıklarından ötürü; tedavileri öncesinde www.kadinlarkulubu.com ,  www.doktorsitesi.com gibi vajinismus forumları, internet ve vajinismus blogları belkide en etkili iletişim yollarını oluşturuyor.

Bu sorunu yaşayan çiftlere bizler de kliniğimizde vajinismus tedavisi gören hastalarımızın düşünce ve paylaşımlarının olduğu  www.facebook.com/groups/heraklinik  facebook adresinde hastalarımızın paylaşımları okumalarını önermekteyiz. Hatta burada paylaşımları olan hastalarımızla gördükleri vajinismus tedavisi ile ilgili özelden görüşme olanağınız olacaktır.

SORU 1
İyi günler, Ben üniversite mezunuyum ve Atatürk üniversitesinde görev yapmaktayım. Eşim Yüksekokul mezunu şu anda ev hanımı ancak memurluk sınavına hazırlanmaktadır. Erzurum’da ikamet ediyoruz. Biz 8 yıllık evliyiz. Eşimle evlendiğimiz zamandan bu yana cinsel olarak ilişkiye giremedik.

Evliliğin ilk zamanları bu durumun kısa sürede geçeceğini düşündük. 6 ay sonra Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesinde Kadın Doğum uzmanı bir hekime eşimle beraber gittik. Uzman eşimi muayene ettikten sonra vajinasının geniş olduğunu cinsel ilişkiye mani hiçbir durumun olmadığını söyledi. Bizi tanıdığı bir psikoloğa yönlendirdi. Psikologa yaklaşık 9 ay boyunca gittik. Psikolog eşime vajinismus tedavisi için parmak egzersizleri ve bana bir takım hareketler ve egzersiz ödevleri verdi. Ancak bu süreç içerisinde ilerleme kaydedemedik, tedavimiz çok uzadı. Eşimde kendisine verilen egzersizlere çeşitli bahaneler ortaya sürerek devam etmedi. Bu arada çeşitli tartışmalarımız oldu, eşimde ağlama krizleri oldu. Bende ona duyduğum sevgiden dolayı üzerine fazla gidemedim.

Bir süre sonra (Evlendikten yaklaşık olarak 3 sene sonra) bende ereksiyon problemi olmaya başladı. Ben insülin kullanan şeker hastasıyım. Ereksiyon probleminin şekerden kaynaklandığını düşünerek üroloji doktoruna gittim. Durumu anlatınca muayene etti ve eşimdeki vajinismusun bana geçtiğini bu yüzden bu problemin olduğunu söyledi.  Eşimle beraber birkaç defa kendi yanlarına gelmemizi söyledi. Muayeneye gittiğimiz zamanlarda çeşitli telkinlerde bulundu, ve eşimi muayene etti. O’da hiçbir problem olmadığını ve tamamen psikolojik olduğunu söyledi.

Son gittiğimizde eşimin vajinasına uyuşturucu iğne yaptı ve tekrar denememizi söyledi. Eve geldiğimizde sonuç yine hüsrandı. İlişkiye giremedik. Belirli aralıklarla parmak egzersizi yapmaya başladık.  İlişki denemek istediğimizde ise başarılı olamadık.

Eşim sizi kadınlar kulubu isimli web sitesinde vajinismus tedavisi ile ilgili yazıları görünce yeniden umutlandı. Hatta sizin facebook grubunuz ve kadınlar kulubu sitelerinde sizde vajinismus tedavisi gören bazı hastalarınızla da yazıştı.

Şu andaki durum, eşimle sevişirken vajinasında yeterince kayganlaşma olmaktadır. Eşim parmağımın girmesi esnasında korku içerisinde oluyor.  İlişki ise hala yapamadığımız bir şey. Benim sizden istediğim bilgiler,
1. Bu tedavi acaba ne kadar sürer ve başarıya ulaşabilir miyiz?
2. Bu tedavinin bize olan maliyeti ne kadardır?
3. Tedavi sırasında Ankara’da kalmamız gerekir mi?
Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. Çalışmalarınızda başarılar dilerim…

CEVAP
Vajinismus sorunu için tedavi gören hastaların pek çoğunluğu psikologları tarafından kendilerine tavsiye edilen parmak egzersizleri ile vajinismus tedavisine başlamaktadır. Halbuki vajinismus tedavisi için önerilen parmak egzersizleri pek çok hasta tarafından itici gelmekte, uzun sürmekte ve vajinismus tedavisini bırakma sebebi olmaktadır. Bu nedenle kliniğimize gelen vajinismus hastalarımıza bir parmak egzersizleri YAPTIRMAYIZ.

Bizim vajinismus tedavi tekniklerimiz çok daha kolay ve basit uygulamaları içeren “hasta dostu”  tedavilerdir. Tedavi süresi ise yalnızca 3 gündür. Bu süre zarfında Ankara’da olmanız gerekmektedir.

Vajinismus tedavilerinde hiçbir şekilde ağrı, acı hissi olmamaktadır. Hem tedavi ücretlerinde hem de Ankara’da konaklama konusunda size mutlaka yardımcı oluruz. Bunun için bizi aramanız yeterlidir.

Vajinismus problemi çözüme kavuşmazsa erkeklerde de cinsel sorunlara (erken boşalma, sertleşememe, cinsel isteksizlik gibi) yol açabilir. Bu tür sorunların da tedavisi kliniğimizde verilmektedir. Nitekim vajinismus bir çift sorunudur.

Kadınlar kulubu web sitesinde yer alan hasta düşünceleri haricinde,  www.facebook.com/groups/heraklinik  adresinde bizim hastalarımızın yorumlarını okuyabilir, onlarla özelden görüşme olanağınız bulunmaktadır. Bu sizin bu sorunu yaşayan tek çift olmadığınızı görmenizde faydalı olacak, eşinize cesaret verecektir. Vajinismus sorunu ancak ve ancak cinsel tedaviler konusunda deneyimli hekimler tarafından çözüme kavuşan bir problemdir. Tedavi için en önemli aşama ise doğru merkez için bir an evvel doğru adımı atmak olmalıdır.

SORU 2
Hem  www.VajinismusMerkezi.com  hem de kadınlar kulubu web sitelerindeki vajinismus tedavisi ile ilgili bütün yazıları dikkatlice okudum diyebilirim. Vermiş olduğunuz bilgiler için çok çok teşekkür ederim.Ben 1aylık evli bir bayanım.Vajinusmus olduğumu düşünüyorum.Samsun da yaşıyorum.Ankara ya gelip tedavi görmek istiyorum.Eşim ve ben beraber çalışıyoruz.Yoğun bir iş yaşantımız var.Yazılarınızda tek başına da geldiği yazıyor.Bununla ilgili bilgi almak istiyorum. Beraber gelirsek kaç gün kalmamız gerekir.Bu tedaviyle ilgili ücretiniz nedir.Tşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim...

CEVAP
Öncelikle evliliğin erken dönemlerinde durumunuz fark edip tedaviyi düşünmeniz çok doğru bir karar olmuş. Çünkü zamanla vajinismus sorunu büyümekte ve evlilik içinde ciddi sıkıntılara yol açmaktadır.

Vajinismus tedavilerine kliniğimizde tek başınıza veya eşinizle beraber katılabiliyorsunuz. Zaten tedavi süresince ilişki yasağı bulunmakta olup hastalarımıza yalnızca verdiğimiz egzersizleri yapmalarını istemekteyiz. Vajinismus tedavilerine eşinizin katılamaması durumunda ona da telefonla bilgiler verilecek, onun da tıbbi ve cinsel öyküsü alınacaktır. Bu şekilde tedavi rahatlıkla uygulanabilir.

Vajinismus tedavisi için süreç çok kısadır; kliniğimizde ortalama 3 gün sürmektedir. Ankara’da kalacak yeri olmayan hastalarımıza konaklama desteği de sağlamaktayız, bunun için kliniğimizi arayarak asistanlarımızla görüşebilirsiniz. Hatta dilerseniz daha önce vajinismus kliniğimizde tedavi görmüş olan ve diğer hastalara referans olmak isteyen hastalarımızın telefonlarını da sekreterliğimizden rahatça alarak, onlarla rahatlıkla görüşebilirsiniz. Cinsel terapilerdeki en önemli unsur güvendir. İçiniz rahat ve umutlu bir şekilde bize gelin!..

Vajinismus tedavisi alan hastalarımızın başarı öykülerini de okumanızı size tavsiye edeceğim.

Vajinismus tedavisi için fiyatlar ise ilk seansta belirlenmektedir. Problemin derecesine ve uygulanan vajinismus tedavi metoduna göre paket ücretlendirme tarifelerinde size mutlaka yardımcı olunacaktır.

Vajinismus tedavi umutları için vajinismus forumları, hasta başarı öyküleri

Vajinismus ancak ve ancak konusunda uzman hekimler tarafından yapılan doğru tedavi teknikleri ile çözüme kavuşan bir hastalıktır.

Tedavi için sizi de kliniğimize bekliyoruz!..


Kadınlar kulubu vajinismus tedavisi için forumlar  >>>

Hera Klinik: Vajinismus Tedavi ve Genital Estetik Merkezi
0530 763 3400