Vajinismus Tedavisi Kadınlar Kulübü

Vajinismus kadınlar kulubu web sitesi, forumlarSon yıllarda bazı sosyal formlar; kadınlar kulubu ve ekşi sözlük vajinismus aramalarında önemli yer tutmaktadır.

www.kadinlarkulubu.com web sitesi gibi pek çok web sitesi ve forumlar özellikle vajinismus hastaları için çok önemli bir yardımlaşma, dayanışma, iletişim aracı.

Vajinismus / Kadınlar kulubu
Bu bölümde vajinismus kadınlar kulubu  bölümünde yer alan ve bize her gün gelen pek çok maillerden örnekler yer almaktadır.

Özellikle kadınlar kulübündeki 'Tecrübe ve deneyimlerimizle vajinismusu yenelim' önemli bir vajinismus forumu, tartışma alanıdır.  

Çiftlerin bu tür cinsel sorunları yaşarken yalnız olmadıklarını görmeleri vajinismus tedavisi için cesaretlerini arttırmaktadırlar.

Kadınlar kulubu web sitesi haricinde   www.facebook.com/groups/heraklinik   adresindeki kliniğimizde tedavi gören ve düşüncelerini yazan hastalarla da (özelden) temasa geçme olanağınız vardır.


SORU 1
Merhaba süleyman bey.sizi kadınlar kubunde vajinismus hastalarınızın yazılarını görünce ulaşmaya karar verdim.tabi bu benim için pekte kolay olmadı. Eskişehirdeyim.yaklaşık 6 yıllık evliyim ve cinsel ilişliye girememe gibi bir problemim var.vajinismus adı verilen rahatsızalığın belirtilerini okuyonca anladım ki sorunum bu .bu konu hakkında daha önce edindiğim bilgiler olmasına rağmen kendi başıma çözebileceğım bir durum olduğunu düşündüm ama şimdi anlıyorum ki yardım almadan kendi başıma çözemicem.

6 yıl boyunca eşimin anlayışı sayesınde bu durum bugüne kadar geldi.eşimle  tam olarak hiç birlikte olmadım.denemelerle geçti bunca yıl.ama her defasında aynı vajinismus problemini yaşıyorum.kasılmalar,acı çekeceğini bilme korkusu,endişe,başarısızlık korkusu ve bunun gibi bir kaç neden daha.etrafımda yada ailemde ki hiç kimsenın bu durumdan haberi yok ve herkes çocuk yapmamı bekliyo.özellıkle ailem.ama ben bu durumu kimseye açıklıyamıyorum ve her defasında bahaneler bulup geçiştiriyorum.ama artık anladım ki bu büyük bir problem olmaya başladı.eşimin anlayışı sayasınde 6 yıl geçtı ama bır 6 yıl daha geçer mı bilmiyorum.kliniğinize mutlak gelmeyi düşünüyorum, ama olayın maddiyatı de beni düşündürüyor.

Kadınlarkulubundeki hasta tavsiyelerini okuyunca ne yapacağımı bilemeyerek e- mail atmaya karar verdim.kadınlar kulubunde pek çok  hastanız tedevilerinizin ne kadar olumlu sonuçlar verdiğini yazmış bunları okuyunca size bir şekilde ulaşıp kendi derdimi anlatmak istedim.biliyorum ki kliniğe gelince büyük çaplı bir yardım alam gerekecek.tedavi öncesinde sizden ricam eğer tabi mümkünse bana ufakta olsa yardımda bulunmanız.ne yapmalıyım nasıl davranmalıyım bilmiyorum ve bu durum psikolojik açıdan beni çok zorlamakta.e mailınızı büyük bir sabırsızlıkla bekliyorum.şimiden çok teşekkür ederim.lütfen süleyman bey lütfen yardım edin....

CEVAP
Vajinismus bir erteleme hastalığıdır. Siz de bu sorununuzu değişik nedenlerden dolayı 6 yıl ertelemişsiniz. Bu da zamanla sizde her geçen gün umutsuzluklarınızın artmasına, hayal kırıklıklarına neden olmuş.

Unutmayın vajinismus tedavisi için ilk adımı atmak çok önemlidir. Bu yüzden siz de daha fazla ertelemeden, eşinizi bir an önce ikna ederek vajinismus tedavisine başlamalısınız. Çünkü vajinismus sorunu ancak profesyonel bir hekim tarafından yardım almakla çözüme kavuşan bir hastalıktır. Destek alınmadığı zaman sorun yıllarca sürebilir. Aşırı hoşgörü sahibi erkekler eşlerini olduğu gibi kabul ederek tedavi için yeterince motive edici olmazlar, aslında bu durum önceleri rahatlık sağlasa da tedavi için bir handikaptır.

Vajinismus tedavilerinde en sık erteleme sebeplerinden birisi de başarısızlık korkusudur. Halbuki denemeden nasıl başarılı ve başarısız olacağını anlayabilirsiniz ki?  Öncelikle adım atın ve bir an önce bizimle temasa geçin. Yalnızca 3 gün gibi çok kısa bir süre içerisinde vajinismus sorununuzun üstesinden gelebilirsiniz.

SORU 2
Merhaba..23 yaşındayım ve 6 aydır evliyim.İsminizi ilk defa kadınlar kulubu web sitesinde görmüştüm.Eşim ve ben Ağrı'da öğretmeniz.Evlenmeden önce cinsellikle ilgili korkularım yoktu.Çoğu kızda olan ilk gece korkusu,vs bende yoktu.Ancak ilk gecem çok ağrılı ve çok zor geçti.Daha sonraki günlerde ve aylarda olan denemelerimizde de kontrol edemediğim kasılmalar yaşadım ve acı duymaya başladım.Eşim anlayışlı yaklaştı ve ısrarcı olmadı.Uzun süre problemin ne olduğu hakkında bir bilgim yoktu.

İnternetten ve kadınlarkulubu.com web sitesindeki yorumları araştırdığımda vajinismus belirtilerini yaşadığımın farkına vardım.Şimdiye kadar bir doktordan,uzmandan yada başka birinden yardım almadım.Açıkçası tedavilerin sonuç vermemesinden çekindim..

Eşim bu durumu şu an için problem etmese de ben üstünden yıllar geçmeden bu sorundan kurtulmak istiyorum.Çünkü bu durumun evliliği yıpratacağı düşüncesindeyim...Benim için Tedavinin en uygun zamanı sanırım yaz tatili..Fakat bu tedavinin masrafları hakkında hiç bir bilgim yok.Sayfanızda Tedavilerinizin genelde 2 ile 3 gün gibi çok kısa bir sürede arasında sonuç verdiğini belirtmişsiniz.Ortalama seanslarda gerçekleşen bir vajinismus tedavinin maliyeti hakkında bilgi verirseniz sevinirim...İlginize teşekkür ederim..

CEVAP
Vajinismus hastalarının pek çoğu cinsel ilişkiyi hiç yaşayamadıklarından ötürü bakiredirler. Bazıları ise aynı sizdeki gibi cinselliği bir kez yaşamakta, ancak ilişki sırasındaki kendilerini kasmaya bağlı duydukları acılardan dolayı bir daha ilişkiye girememektedirler. Her iki durumun da tedavisi aynıdır.

Cinsel ilişkide duyulan acı zamanla cinsel soğukluk problemine ve tamamen cinselliğin bitmesine neden olabilir. Hatta erkek eşlerde de erken boşalma, iktidarsızlık ve cinsel isteksizlik sorunları ortaya çıkabilir. Bu nedenle tedavi için gecikilmemelidir.

Vajinismus tedavi maliyetleri ise hastalığın derecesine ve kliniğimizde uygulanacak vajinismus tedavi yöntemine göre ilk seansta ve paket olarak ücretlendirilir.

Vajinismus tedavi ücretlerinde tüm hastalarımıza maddi açılardan kolaylıklar sağlamaktayız, merak etmeyiniz. Konaklama için Ankara Başkent Öğretmenevi’nde veya bizim anlaşmalı olduğumuz otellerde kalabilirsiniz.

SORU 3
Merhaba Süleyman bey,Ben 30 yaşında 2,5 senedir evli bir bayanım. İsminizi ilk kadınlar kulubu vajinismus web sitesinde duydum. Evlendikten 6 ay sonra cinsel ilişki ağrılı olmaya başladı. Temmuz 2011 de çikolata kisti ameliyatı oldum bu yüzden ağrılı olabileceği söylendi ama yine geçmedi. Ameliyat olduktan 1 ay sonra hamile kaldım, doğumdan sonra geçer diye düşündüm ama daha da kötü oldu.Şimdi  canım çok yanıyor vajinanın içinden etler çekiliyormuş gibi geliyor ve artık isteksizlikten, acıdan  ve korkudan cinsel birleşme  gerçekleşemiyor.Vajinismus muyum yoksa enfeksiyonmu var bilemiyorum .Doğumdan sonra muayene korkum daha da arttı.Bebeğim olduğu için şu anda çalışmıyorum .Randevu almadan önce sizden bilgi almak istedim. Şimdiden teşekkürler.İyi çalışmalar…

CEVAP
Vajinismus sorunu pek çok hasta tarafından cinsel ilişkinin hiç yaşanamaması şeklinde görülürken, bazı hastalar cinsel ilişkide duydukları acı, ağrı hissi ile de hekime başvurabilmektedirler.

Cinsel ilişki ağrısının vajinismusa bağlı (psikolojik nedenleri) olabileceği gibi, organik (yani jinekolojik hastalıklara) bağlı yönü de vardır. Size öncelikle bir jinekolog muayene olmanızı öneririm. Eğer jinekolojik bir sorununuz yoksa onun tedavisi gereklidir. Eğer sorununuz vajinismusa bağlı olarak (yani psikolojik nedenli) ise de vajinismus tedavisi almanız doğru olacaktır. Her iki yönden de kliniğimizde tedavi desteği sunmaktayız.

SORU 4
Merhabalar, biz yurtdisinda yasayan iki yillik evli bir ciftiz, sorunumuz vajinizm. Bu yaz turkiyeye gelmeyi dusunuyoruz hersey yolunda giderse, bu vesileyle bu sorunumuzu tedavi etmek istiyoruz. Bunun icin guvenilir ve basarili bir doktor ariyoruz.

Eşim sizi ilk defa www.kadinlarkulubu.com  web sitesindeki hasta yorumlariyla tanidi. Hakkinizda hep olumlu yorumlar duyuyoruz, bu yuzden size yaziyoruz. Size malesef mail den baska ulasma imkanimiz yok o yuzden lutfen cevabi bu sekilde alabilirmiyiz? Oncelikle randevu almak istiyoruz fakat daha izin tarihlerimiz belli degil acaba randevu sartmi? Birde vajinismus tedavi yontemi hakkinda biraz bilgi verirseniz memnun oluruz. Ayrica, vajinizm tedavinin ucretini ve oralarda konaklama fiyatlarini ogrenebilirsek buralardan kalkip ona gore hazirlikli gelebiliriz. Son olarak randevu yerinin tam adresi lutfen. Hizli ve olumlu cevap temennisiyle simdiden cok tesekkurler…

CEVAP
Vajinismus (vajinizm) cinsel ilişkiden korkma ve ilişkiye girememe sorunudur. Ülkemizde %10’ların üzerinde görülme sıklığı vardır. Bu oran Avrupa ülkelerinde %1’lerdedir. Bu nedenle vajinizm (vajinismus) tedaviler konusunda Avrupa ve Amerika’daki doktorlar yeterli tecrübeye sahip değildirler. Ayrıca kültürel nedenler bizim ülkemizdeki vajinismus problemi için uygun bir zemin hazırlamaktadır, bu geleneksel - kültürel değerlerin yabancı doktorlar tarafından algılanması kolay olmamaktadır. 2003 yılından beri tedavi edilen hasta sayısı 7000 ’i aşmıştır.

Vajinismus tedavisi öncesi mutlaka randevu almanız gereklidir. Hatta uçak biletinizi almadan önce kliniğimizi arayarak istediğiniz tarihlerde randevuların açık olup olmadığını da kontrol ettirmenizi öneririm. İçiniz rahat ve mutlu bir şekilde gelmenizi isteriz; Vajinismus Kliniğimizde sizleri de bekliyoruz.

SORU 5
İyi günler Doktor bey;
Sizden bir konuda bilgi almak istiyorum.Vajinismus hakkında olacak.
İnternet sitenizi incelediğimde gerçekten aradığımız sorulara tam cevap olabildik.
Eşim sizi kadınlar kulubu isimli web portalındaki forumlardaki yazılardan bulmuş.
Yalnız şu konuyu size sormak istiyorum.Jinekolog muayneyi siz kendiniz mi yapıyorsunuz?
Eşim bu konuda biraz rahatsız olduğundan ,bu konuda bilgi verir misiniz?
Yani bir bayanın Jinekolog muaynesini yapmasını tercih ediyor.Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?
Yani sadece Jinekolog muayneyi bayan birisi (sizin tavsiye ettiğiniz birini) geri kalan tedaviyi siz yapmanız mümkün mudur?
Eğer seans şeklinde olan tedavinin en olumsuz olanını uygulama gibi bir durum söz konusuda olabilir(Jinekolog muayne olmadan)
Gerçekten size inandığım için ve size tedavi olabilmek için (çözüm bulmak için )sizden bilgi almak istiyorum..
Bu konuda bize yardımcı olursanız sevinirim
İyi çalışmalar...

CEVAP
Merhaba
Vajinismus probleminin 4 ayrı derecesi (düzeyi) vardır. Vajinismus probleminde ilk değerlendirme sonrasında derece saptanmakta ve hastalığın derecesine göre “bireyselleştirilmiş” (hastaya özel) bir tedavi yöntemi uygulanmaktadır.

Ayrıca psikolojik nedenler haricinde her hangi bir anatomik sorunun olup olmadığı da jinekolojik değerlendirmede açığa çıkmaktadır. Kızlık zarı, vajina, vulva yapısına bağlı jinekolojik sorunlar doğuştan gelebilir. Ayrıca vajina enfeksiyonlar, bartolin absesi, genital enfeksiyonlarda da cinsel ilişki sorunu ortaya çıkabilir. Tüm bu nedenlerle vajinismus tedavisi öncesi jinekolojik değerlendirme şarttır.

Hatta tedavi için bir psikolog ve psikiyatr uzmanına gitmeyi planlıyorsanız dahi öncelikle bir jinekolojik muayeneden geçmenizi öneririm. Jinekolojik muayene aletsiz yapılmakta, yalnızca 10-15 saniye sürmekte, gözle incelemeyi içeren basit bir değerlendirme şeklidir, kesinlikle en ufak bir acınız dahi olmayacaktır.

Muayene ve tedaviler sırasında çekinen, utanan hastalarımıza birlikte çalıştığımız BAYAN ASİSTANLARIMIZ yardımcı olmaktadır. Bu nedenle içiniz rahat bir şekilde gelebilirsiniz. Tek yapmanız gereken bu isteminizi seansa geldiğinizde bizlere bildirmeniz.

Vajinismus tedavisi sonrası gebelik ve doğum.Vajinismus /  Kadınlar kulubu web sitesi
Vajinismus Tedavisi Sorası Gebelik ve Doğum
(Kadınlar kulubu web sitesi)

Vajinismus sorunu ancak ve ancak doğru tedavi yöntemleri sayesinde kesin olarak ve kalıcı şekilde çözüme kavuşan bir cinsel sorundur.

Vajinismus tedavisi sonrası en büyük arzumuz ise sizin de diğer hastalarımız gibi hamile kalmanız, güzel bir gebelik süreci sonunda mutlu bir şekilde doğum yapmanız olacaktır.

Kadınlar kulubu, doktorsitesi gibi web siteleri ve forumlarda kliniğimizi duyan hastalarımıza önerilerimiz mutlaka facebook sayfamızı ziyaret etmeleri olacaktır:
www.facebook.com/groups/heraklinik

Ayrıca kliniğimizde tedavi göre hastalarımızın başarı öyküleri de tedaviye başlamanız için cesaret kaynağınız olacaktır:
Vajinismus hastalarımızdan BAŞARI MEKTUPLARI  >>> 

Kadınlar kulubu vajinismus tedavisi forumlar ve hasta yorumları  >>>

Hera Klinik: Vajinismus Tedavi ve Genital Estetik Merkezi
0530 763 3400