Vajinismus Tedavisi İzmir

Vajinismus tedavisi tarafımızca 2003 yılından itibaren yapılmaktadır. Vajinismus tedavileri ilk olarak Ankara Kavaklıdere adresindeki yerimizde başlamış, daha sonrasında 2015 yılında Avrupa Board Sertifikalı Cinsel Terapist Op. Dr. Süleyman Eserdağ tarafından kurulmuş olan ‘HERA Vajinismus Tedavi Eğitim ve Araştırma Derneği’ ile faaliyet alanlarımız daha da genişlemiştir.

Derneğimizden sertifikalandırılmış olan; İstanbul'da vajinismus tedavisi konusunda Avrupa Board Sertifikalı Cinsel Terapist ve Aile Danışmanı Op. Dr. Süleyman Eserdağ ve Uz. Dr. Şenay Eserdağ bulunmaktadır.

Bu şekilde 2003 yılından bu yana 7000 ‘den fazla vajinismus hastası tedavilerden fayda görmüştür. 

Vajinismus tedavi yöntemleri içinde en sıklıkla davranışsal bilişsel cinsel terapi teknikleri yer almaktadır. Vajinismus tedavisi için başvuran hastalara öncelikle cinsellik, ilk gece, kızlık zarı, genital organ anatomi ve fizyolojisi ile ayrıntılı bir bilgilendirme yapılır. Daha sonrasında da yapılması istenilen bazı ödevler ile pelvik kas kontrolünü kazandırılması hedeflenir. 

Vajinismus tedavisi için parmak egzersizleri
Vajinismus tedavisi için parmak egzersizleri hastaların bir kısmında kendi genital bölgelerini tanıma ve vajinal kas tonusunu hissetme açılarından faydalı olabilir; ancak hastaların bir kısmı tarafından da itici ve sıkıcı gelmektedir. Nitekim parmak egzersizlerini yapamayan hastaların da pek çoğu tedavilerini bırakmak zorunda kalmaktadır. Her olumsuz tedavi girişimi çiftlerin biraz daha geriye gitmesine neden olmaktadır. 

Vajinismus sorunu mutlaka destek alınması gereken, önemli bir cinsel problem olarak görülmelidir. Çözümlenmeyen problem büyüyerek bir evlilik sorunu haline dönüşebilir. Günümüzde doğru ve etik bilimsel tedavi yöntemleri sayesinde sorunun kesin ve kalıcı çözümü mümkün hale gelmiştir. 
 

Vajinismus Tedavisi İstanbul

Op. Dr. Şenay Eserdağ
Adres:  Valikonağı Caddesi, No:52/7 Nişantaşı, İSTANBUL
Tel: 0 (212) 225 15 00
www.vajinismustedavisiistanbul.com
 

Hera facebook grubuna siz de katılın!...


Vajinismus Tedavisi - Facebook Grubu

Videolu sunumlar ve vajinismus hastalarımızdan çok ilginç yorumlar !..

Hera Klinik: Vajinismus Tedavi ve Genital Estetik Merkezi
0530 763 3400