Site Logo

Vajinismus Tanısı ve Tedavisi

Paylaşın:

Her hastalığın tedavisine başlamadan önce ayrıntılı bir tıbbi öykü ve yapılan muayeneden sonra kesin tanının konulması şarttır. Bir cinsel ilişkiye girememe sorunu olan vajinismusta da öncelikle kesin tanı konulması şarttır.

Vajinismus tanısı nasıl konur?
Vajinusmus tanısı jinekolog bir hekim tarafından yapılan bir jinekolojik muayene sonrasında kesin bir şekilde konulmaktadır. Buna göre vajinusmus tedavisine başlanır.

Jinekolojik muayene her kadında uygulanan rutin kontrollerden oldukça farklıdır. Jinekolojik muayene masasında yapılır, ortalama 15-20 saniye kadar sürer ve kesinlikle ağrısız, acısızdır. Alet kullanılmadan, basit görsel bir değerlendirmeden ibarettir.

Vajinusmus tanısı ve uygulanacak tedavi yöntemleri konusunda oldukça yol gösterici olmaktadır.

Jinekolog hekim yaptığı bu ilk jinekolojik muayenede:

  • Net olarak vajinusmus tanısını koyar,
  • Vajinusmus hastalığının derecelendirmesini yapar (Düzeyini belirler),
  • Vajinusmus sorunu ile ilgili ne tür tedavi yöntemlerini uygulayacağını saptar,
  • Kaç seans süreceği konusunda bir yol haritası çıkarır ve bunu çift ile paylaşır,
  • Vajinusmus tedavisi ile ilgili maliyet (ücretlendirme) kısmını da çıkararak hasta yakınları ile paylaşır.

Vajinusmus hastalığı doğru tedavi yöntemleri ile kesin olarak çözüme kavuşabilmektedir. Ancak burada önemli olan öncelikle doğru "vajinusmus tanısı" ve doğru "vajinismus tedavisi" yönteminin belirlenmesidir.

Çiftlerin bir kısmı maalesef yalan yanlış vajinusmus tedavisi ile ilgili yöntemlere maruz kalmaktadırlar. Bu tür önerilmeyen, bilimsel ve etik bulunmayan tedavi seçenekleri umutsuzlukları her geçen gün biraz daha arttıracaktır.

Vajinusmus tanısı konulan bir çiftte tedavi için asla gecikilmemelidir. Çiftlerin pek çoğu vajinismus tanısı konulduktan sonra olumsuz düşüncelere saplanmakta ve asla tedavi olamayacaklarını düşünmektedirler.

Vajinusmus tedavisi bireye uygun olmalıdır!
Vajinusmus sorunu tanısı jinekolog hekim tarafından konulduktan sonra uygulanacak yöntemler de belirlenmelidir. Nitekim hastalara uygulanan tedaviler birbirinden faklı olabilir. Çünkü vajinusmus tedavisi için yöntemler tamamen bireye özgü olmalıdır. Diğer bir ifade ile vajinusmus tedavi yöntemlerinde değişik protokoller uygulanabilir. En sık olarak kullanılan yöntemler arasında bilişçi - davranışçı yaklaşımlar bulunmaktadır. Hastaların çok az bir kısmında hipnoz tedavileri de genel tedavilere eklenebilir.

Unutmayınız; vajinusmus tanısı alan her kadın doğru tedavi teknikleri ile kesin olarak tedavi edilebilir. Doğru uygulanan metotlarla başarı şansı %100'dür.

İstanbul, Ankara ve İzmir kliniklerimizde uygulanan tedavi yöntemleri ile ortalama 3 günde kalıcı sonuca ulaşmak mümkündür. İleri derecedeki vajinusmus hastalarında bu süreç 4-5 güne kadar uzayabilir.

Siz de böyle bir hastalıkla mücadele ediyorsanız asla umutsuz olmayın, pozitif olun ve bir an önce tedavinize başlayın. Başlamak bitirmenin yarısı olacaktır.

2003 yılından itibaren vajinusmus tedavileri ile ilgili spesifik çalışan ofisimizde tedavi alan hastaların tedavisine aynı gün içerisinde veya bir kaç gün sonra başlanabilir. Bu tamamen hastanın veya çiftin kendisine ait bir karardır.

Şehir dışı ve yurt dışından gelen hastalarımıza konaklama desteği de sağlanabilmektedir. Bilgi, randevu ve danışmanlık için 0(850) 303 2000 no'lu sekreterliğimizi arayabilirsiniz..

Günümüzde uygulanan modern ve bilimsel yöntemler sayesinde kesin çözüm mümkündür!
 

Hastalarımızın tedavi süreci öncesi ve sonrası yaşadıklarını okuyabilirsiniz.

Ankara, İstanbul ve İzmir'de tedavi merkezlerimiz bulunmaktadır.

Click to view for English.

Tedaviniz için jinekolog doktor seçerken nelere dikkat etmelisiniz?

suleyman@eserdag.com
0850 303 2000
İstanbul
Op. Dr. Süleyman ESERDAĞ
& Uz. Dr. Şenay ESERDAĞ
Valikonağı Cd, No: 52/7 Nişantaşı, İstanbul. (Harita)
Ankara
Jinekolog Op. Dr. Didem KURBAN
Tunus Cd, No: 48/11 Kavaklıdere, Ankara. (Harita)
İzmir
Op. Dr. Mazhar ESERDAĞ
Talatpaşa Blv, No: 42/4, Alsancak, İzmir (Harita)
(Yalnızca Vajinismus Tedavileri)
Sitenin tüm tasarımı ve içeriği Jinekolog & Cinsel Terapist Op. Dr. Süleyman Eserdağ tarafından hazırlanmıştır.
Yazarın izni olmaksızın içerikler veya resimler kullanılamaz.
© 2004 - 2018. www.jinekolognet.com

Yasal Uyarı - Site Haritası