Bekarlarda Vajinismus Tedavisi

Bekarlarda Vajinismus Tedavileri
Günümüzde pek çok bayan kendi partnerleri ile evlenmeden önce cinsel ilişkiyi yaşamak düşüncesine sahiptir.

Kişilerin ve çiftlerin hayatlarında son derece derin izlere neden olabilen vajinismus sorununun bir an önce çözüme kavuşturulması şarttır.

Bu bölümde evli olmayan (bekar) bayanlardaki vajinismus tedavileri yer almaktadır.

Vajinismus tedavileri arayışına hangi bekar bayanlar girer?

I.  Arkadaşlık veya Nişanlılık Döneminde

Ciddi bir arkadaşlık veya nişanlılık söz konusu olduğunda denenen cinsel ilişkilerin sonu beklenmedik şekilde hüsranla bitebilir.

Acı yaşayacağını, canının çok yanacağını düşünen bayan korku içerisinde kendisini kasarak ve erkek arkadaşını iterek ilişkiye son verebilir.

Önceleri bu tür ilişkiye girememe sorunları çiftler arasında sorun oluşturmasa da istenmeyen bu durum zaman içerisinde ilişkinin bozulmasına, hayal kırıklıklarına, iletişim sorunlarına, iş veya okulda konsantrasyon kayıplarına, sosyal ve ilişki kurma fobilerine yol açabilir.

Vajinismus sorunu kişinin kendisini yetersiz hissetmesine, kadın gibi hissetmemesine bağlı olarak özgüven eksikliğine de yol açabilir.

Hayatlarının her alanlarını etkileyen bu sorun zamanla gizli veya aşikar depresyona da yol açabilir.  Bu durumda kişi evlilik öncesi yaşamış olduğu bu sorununu evlenmeden önce çözme girişiminde bulunabilir.

Çoğu genç kız böyle bir sorunu yaşadığında internetten araştırarak buldukları bu tuhaf "vajinismus hastalığı" ile ilk defa karşılaşmaktadır. Sorulan sorular da yine aynıdır?  "Neden ben, nereden çıktı bu bela???"

Evliliğin sorumlulukları ve sıkıntıları ile birlikte, hayatlarını olumsuz yönde etkileyen bu problemi aynı anda yaşamamak için bir an önce çözüm arayışına gidilmektedir.

Diğer taraftan o dönemde evlilik düşüncesi olmasa bile kişi bu sorunla uzun süre yaşamama istemi içerisinde, bir an önce tedavi olma arzusundadır. Çünkü omuzlara binen yük her geçen gün biraz daha ağırlaşmaktadır.

Tüm bu nedenler sonucunda vajinismus sorununu yaşayan bu tür bekar bayanlar kendi başlarına veya partnerleri ile birlikte vajinismus terapi kliniklerinin yollarını tutmaktadırlar.

II. Boşanma Sonrasında Vajinismus Tedavileri  
Vajinismus sorunu evli çiftler arasında zaman içerisinde evlilik sorunlarına; aldatmalara ve boşanmalara kadar gidebilir. Durumlarının eşleri tarafından yeterince anlaşılamaması fiziksel şiddete (dayak ve tacizlere) dönüşebilir.

Vajinismus sorununu yaşayan bayanlar boşandıktan sonra yeniden evlenme düşüncesi ile bu sorunlarından bir evvel kurtulma düşüncesine sahiptirler. Çünkü yeni evlenecekleri kişi ile de aynı sorunla yeniden karşılaşmaktan korkmakta ve çekinmektedirler.

Bu nedenle boşanmış, dul bayanlar da vajinismus tedavileri için merkez arayışı içerisindedirler.

Bekarlarda vajinismus tedavileri nasıl yapılır?
Vajinismus tedavileri için bir kişinin evli veya bekar olmasının önemi yoktur. Çünkü zaten amaç kişinin korkularından sıyrılması ve istemsiz kas kasılmalarını kontrol edebilir hale gelmesinin sağlanmasıdır. Diğer taraftan zaten vajinismus tedavileri sırasında cinsel ilişki yasağı konulmaktadır. Bu nedenle kişinin evli veya bekar olmasının bir önemi yoktur.

Vajinismus tedavi yöntemleri evli ve bekar kadınlar için aynıdır.

Kliniğimizde vajinismus tedavileri nasıl?
Vajinismus profesyonel destek alınmadan kesinlikle kendi başına geçebilen bir sorun değildir. Her gün alınan seanslar sonrasında 3-4 gün gibi çok kısa bir süre sonunda KÖKTEN ve KALICI bir şekilde sorununuzdan kurtulabilirsiniz.

Hera Kadın Sağlığı Merkezi'nde uygulanılan bilimsel vajinismus tedavileri için kişiler evli veya bekar olarak, partnerli veya yalnız şekilde seanslara katılabilirler. Evli olma şartı aranmaz.

Vajinismusta %100 tedavi için başarı şartlarından en önemlisi güven, diğeri sabır ve verilen pelvis egzersizlerinin uygulanmasıdır.

Hastalarımıza uyguladığımız yöntemler arasında parmak egzersizleri YOKTUR. Çok daha kolay ve modern "Hasta Dostu" tedavi yöntemleri mevcuttur.

Bekarlarda vajinismus tedavileri için ücretlendirme
Vajinismus tedavileri fiyatlarında da hastalarımıza yardımcı olmaktayız. Bu konuda ayrıntılı bilgi almak isteyen hastalarımız bizi  0(850) 303 2000 ve 0(532) 452 06 56 numaralı telefondan arayabilirler.

İlgili Linkler:
A'dan Z'ye Vajinismus  >>> 
Vajinismus Başarı Öyküleri  >>>

Hera Klinik: Vajinismus Tedavi ve Genital Estetik Merkezi
0530 763 3400